moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vakcinisanje

Ići dole 
+25
Emanuela
Tabasko the Dika
AleksaBG
antmari
lucija
snoopy
jecolinja
acahaski
Snoopy Gang
Ddans Dream Tim
tedibi
Kaan
dusan
Smoky
Dika
Luna
Zvoncica
luce
Flora
mknaumoski
Lea2006
Dolly
elmer fudd
stefana
bambucha
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptyPet Jun 03, 2011 3:56 pm

Svi smo prosli taj period kad smo brojali dane do prestanka karantina. Tad je stvarno najteze. Biglici su ojacali, nemirni su, a jos uvek ne smeju napolje. Budi strpljiva jos malo, proci ce. Bolje tako, nego da ga izlozis opasnosti. Stvarno su mnogo osetljivi u tom uzrastu.
Nazad na vrh Ići dole
Aćim
bigl-manijak
bigl-manijak
Aćim


Broj poruka : 246
Localisation : Tatooine
Datum upisa : 11.10.2009

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jun 04, 2011 12:14 pm

snoopy ::


tako da nema nekih neželjenih efekata kao ranije.

A koji su to neželjeni efekti?
Nazad na vrh Ići dole
http://piratekowalski.tumblr.com/
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:13 pm

Ljudi,meni nista nije jasno confused
Klea je primila prvu vakcinu sa 6 nedelja. Trebalo bi sa 9 i 12. Ali,nama je vet rekao da ce drugu vakcinu primiti tek 23. jula ( posto je 1. vakcinu primila 23. juna),a trecu 23. avgusta. I jos 2 nedelje,znaci da ce moci napolje tek u septembru,a tada ce imati skoro 5 meseci,sto je po meni mucenje i za mene i za nju No scratch
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:16 pm

U principu treba poštovati savet veterinara, mada je ova informacija malo neverovatna.
Ispoštujte karantin on 10-tak dana posle svake vakcine, a ostatak vremena između vakcina bi trebalo da možete u šetnju.
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:23 pm

Stvarno je neverovatna,koliko znam svi kucici sa foruma izlaze sa 3 - 3,5 meseca. Nije meni problem da cekam,nego mi zao da Klea provede 2 meseca u kuci,pa svako bi poludeo No .
Nazad na vrh Ići dole
King i Maša
i'm bigl
i'm bigl
King i Maša


Broj poruka : 1137
Localisation : Kać
Datum upisa : 03.01.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:26 pm

snoopy ::
U principu treba poštovati savet veterinara, mada je ova informacija malo neverovatna.
Ispoštujte karantin on 10-tak dana posle svake vakcine, a ostatak vremena između vakcina bi trebalo da možete u šetnju.

King je revakcinu primio 11. juna i vet nam je rekao da 15 dana posle toga može u šetnju. Što znači da je smeo da ide u šetnje već 26. A ovo stvarno zvuči neverovatno da ne sme u šetnje dok ne napuni 5 meseci. Proveri ti to još jednom kod svog veta..
Nazad na vrh Ići dole
http://kingimasa.weebly.com/index.html
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:26 pm

Proveri ponovo kod veta! Da nije mislio druga 23.jula, a posle mesec dana besnilo i čip???
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:30 pm

Ne,jasno mi je rekla 23. jula druga vakcina,i revakcina 23. avgusta. Ja sam je gledala u cudu affraid
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:34 pm

Da li si pitala zašto i kada može napolje? Ako je stvarno tako, pozovi drugog veta i konsultuj se!
Nazad na vrh Ići dole
King i Maša
i'm bigl
i'm bigl
King i Maša


Broj poruka : 1137
Localisation : Kać
Datum upisa : 03.01.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:36 pm

Lea2006 ::
Da li si pitala zašto i kada može napolje? Ako je stvarno tako, pozovi drugog veta i konsultuj se!

Slažem se! Pa to je mučenje i za tebe i za nju affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://kingimasa.weebly.com/index.html
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptySub Jul 02, 2011 11:55 pm

Lea2006 ::
Da li si pitala zašto i kada može napolje? Ako je stvarno tako, pozovi drugog veta i konsultuj se!

Da,rekla mi je da ne sme da dolazi u kontakt sa drugim psima,tj da moze da izlazi u avgustu,ali da ne dolazi u kontakt sa drugima. Sto je isto bezveze,pa ako je vec izvedem napolje uvek mogu sresti neku lutalicu ili nekog sa psom.Kad sam to rekla,onda mi je odgovorila da je ipak ne izvodim do septembra affraid I ja sam mislila da sutra nazovem drugog veta! top gun
Da,pravo mucenje i za mene i za nju No
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptyNed Jul 03, 2011 11:35 am

Ja ti savetujem da promenis veterinara. Potpuni apsurd je da kad si vec izvela psa napolje istom ne dozvolis da pridje drugom psu. Vec mnogo puta sam pisala kako se sve virusi prenose. Pas ne mora da bude u kontaktu sa drugim psom a moze da dobije recimo parvo virus jer ce mozda stati na mesto gde je pre tri meseca mokrila zarazena jedinka ili ce virus tu doneti neko na obuci ili ptica. Dakle kad vec izvedes psa iz karantina sasvim je sve jedno da li ce se druziti sa psima ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptyPet Jul 15, 2011 3:16 am

Hvala Ivana.Promenili smo veta.
Posto joj je juce bilo proslo tacno 3 nedelje od prve vakcine,veterinarka nam je rekla da u ponedeljak dodjemo na drugu vakcinu.Nije meni bio problem da cekam,pa kad sam cekala 4 godine maltene na bigla,ovih mesec dana mi nije nikakav problem.Ali stvarno,2 meseca da mi pas ne izlazi napolje,a pri tom je napunila 5 meseci..Vakcinisanje - Page 4 Cuckoo

Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 EmptyPet Jul 15, 2011 9:30 am

Anja.. ::
Ne,jasno mi je rekla 23. jula druga vakcina,i revakcina 23. avgusta. Ja sam je gledala u cudu affraid
To je neka greška! Početkom avgusta...šetnja! cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Sponsored content





Vakcinisanje - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vakcinisanje
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: