moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vakcinisanje

Ići dole 
+25
Emanuela
Tabasko the Dika
AleksaBG
antmari
lucija
snoopy
jecolinja
acahaski
Snoopy Gang
Ddans Dream Tim
tedibi
Kaan
dusan
Smoky
Dika
Luna
Zvoncica
luce
Flora
mknaumoski
Lea2006
Dolly
elmer fudd
stefana
bambucha
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
mknaumoski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
mknaumoski


Broj poruka : 172
Godina : 44
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.12.2009

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyPet Feb 26, 2010 12:08 pm

I mi mislimo da će na kraju biti mnogo buke oko ničega..Smile
Nazad na vrh Ići dole
stefana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
stefana


Broj poruka : 197
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.01.2010

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyPet Feb 26, 2010 6:58 pm

Nadamo se i verujemo da hoce! Vakcinisanje - Page 2 499586od mene i liz od Bigija!!! Vakcinisanje - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Smoky
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Smoky


Broj poruka : 107
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Vakcinisanje! Kada sme da ide napolje?!   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 2:59 pm

Toliko toga sam pročitao o vakcinisanju i na kraju više ne znam šta je dobro a šta ne...! :s
Složimo se da prvu vakcinu dobija u periodu od 7. do 8. nedelje, drugu u 10. nedelji i treću u 14. nedelji života!
E sada jasno mi je da 2. nedelje ne sme van posle druge vakcine, revakcine, ali negde sam pročitao da ne sme van dok ne primi sve tri vakcine, što mi je neverovatno!
Pa to ispada da pas ne sme godinu dana van?! :S
Nazad na vrh Ići dole
http://smokythedog.wordpress.com/
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 3:55 pm


Zaštita štenadi u prvim danima života Po dolasku na svet štenci su izloženi mnogim opasnostima u pogledu njihovog zdravlja.

Vakcinacija pasa protiv tzv. štenećih bolesti je obavezna, jer jedino ona pruža viši stepen garancije da štene neće da oboli od opasnih virusnih i bakterijskih bolesti. Vakcinacijom protiv tzv. štenećih bolesti, pas se štiti od štenećaka, parvoviroze ili tzv. mačije kuge, koronaviroze, zaraznog zapaljenja jetre (hepatitisa), zarazne žutice (leptospiroze) i zaraznog kašlja.

Vakcinaciju obavezno treba da vrši stručno lice – veterinar, koji pre samog zahvata obavezno i pregleda psa.

Pas se prvi put vakciniše protiv tzv. štenećih bolesti između sedme i osme nedelje uzrasta. Vakcinisanje štenaca pre 53 dana uzrasta nije preporučljivo, jer može da dođe do “brisanja” zaštite koju su dobili od majke. Pored toga, u tom periodu nisu imunološki zreli da adekvatno odreaguju (odgovore) na vakcinu. Period stvaranja imuniteta posle vakcinacije je 15 dana.

Štenci obično u novu kuću (kod novog vlasnika) dolaze u uzrastu od 1,5 do 2,5 meseci. Kako je ovo period u kome treba izvesti prvu vakcinaciju, od velike je važnosti saznati od odgajivača da li je štene već vakcinisano i dehelmintisano, i ako jeste kojim preparatima i kada.

Revakcinacija (ponovljena vakcinacija radi povećanja stepena imuniteta) vrši se, po pravilu, nakon 3 do 4 nedelje od vakcinacije. Razmak između dve vakcinacije ne treba da bude manji od 21 dan. Posle revakcinacije psa ne treba izvoditi u šetnju još 15 dana, dok se ne stvori solidan imunitet, koji će ga štititi od mogućeg obolevanja, pri izlasku među druge pse. Na ovaj način se smanjuje rizik da pas oboli od neke virusne/bakterijske bolesti.

Dešava se da u toku zdravstvenog pregleda ne mogu da se ustanove znaci bolesti, a da je pas zaražen. Taj period se zove period inkubacije – “skrivenosti bolesti”. Kako su vakcine biološki proizvodi, odnosno na različite načine oslabljeni ili umrtvljeni uzročnici bolesti, koji se unose u organizam psa da bi izmenile njegove reaktivne sposobnosti, postoji mogućnost da se sa vakcinom period inkubacije bolesti skrati, tj. da se simptomi bolesti pojave ranije. U tom slučaju treba psa odmah odvesti kod veterinara, da bi se postavila prava dijagnoza i na vreme otpočelo sa lečenjem.

U poslednjih deset godina, kod nas i u svetu se radi i treća vakcinacija, tj. druga revakcinacija, tzv. busterizacija, kojom se imunitet podiže na još veći nivo. Istraživanja su pokazala da psi koji su trokratno vakcinisani u prvoj godini života kasnije ređe oboljevaju od virusnih bolesti, a naročito štenećaka.


Vakcinacija protiv besnila Vakcinacija pasa protiv besnila obavezna je po zakonu i obavlja se jedanput godišnje. Uz vakcinaciju protiv besnila, zakon propisuje i obaveznu dehelmintizaciju lekom koji deluje na malu pseću pantljičaru, koja može da se prenese na čoveka. Prvi put se pas protiv besnila vakciniše sa šest meseci uzrasta, a ukoliko vlada opasnost od besnila i sa četiri meseca. Kod nas postoje dve vakcine – živa i mrtva. Danas se sve više primenjuje mrtva vakcina, što je i logično, jer ako vlasnik želi da vodi svog kućnog ljubimca u inostranstvo, neophodno je da ga vakciniše sa mrtvom vakcinom. Jedna od najvećih zabluda koja postoji kod vlasnika pasa je da vakcina protiv besnila usporava rast i da je ne treba davati dok pas ne navrši godinu dana, a druga – da pas menja boju očiju, iz kog razloga je opet ne treba davati. U Srbiji danas ima besnila i do ovakve situacije su doveli baš ovakvi nesavesni vlasnici. Treba uvek imati na umu da je besnilo oboljenje koje je neizlečivo i od kog može da umre i čovek!!! Vakcinacijom protiv besnila, od ove opake bolesti, ne štiti se samo pas, već i čovek!

Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Smoky
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Smoky


Broj poruka : 107
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 4:39 pm

Smoky ::
E sada jasno mi je da 2. nedelje ne sme van posle druge vakcine, revakcine, ali negde sam pročitao da ne sme van dok ne primi sve tri vakcine, što mi je neverovatno!
Pa to ispada da pas ne sme godinu dana van?! :S

Malo sam se zabrojao! Razz
Ispada da štenci ne bi smeli u prvih 4 meseca da izlaze napolje! Da li to znači da sve dok ne primi i treću vakcinu ne sme vani ili može 2 nedelje posle revakcinacije?!

p.s. Dolly hvala na savetu!
Nazad na vrh Ići dole
http://smokythedog.wordpress.com/
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 5:39 pm

jednostavno-posle 1. vakcine idu 2 revakcine i nedelju dana posle te poslednje idu napolje!
Nazad na vrh Ići dole
Smoky
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Smoky


Broj poruka : 107
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 5:57 pm

Lea2006 ::
jednostavno-posle 1. vakcine idu 2 revakcine i nedelju dana posle te poslednje idu napolje!

E vala si mi objasnio(la)!
Ne daj bože da vas je pitala neka osoba koja apsolutno ništa ne zna o vakcinaciji!
Ljudi ako vas mrzi da dajete opširne i konkretne odgovore bolje nemojte ništa ni da odgovarate!
Po ovom vašem jednostavnom principu vakcinisanja niti se zna kada se daje prva, kamo li druga ili ne daj bože treća vakcina!
Nazad na vrh Ići dole
http://smokythedog.wordpress.com/
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 7:03 pm

Kada prodje dve nedelje od trece vakcine krece napolje, sta ti tu nije jasno !!!
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 7:12 pm

e a meni nije jasno za sta sluzi taj period inkubacije, ne sme da dodje u kontakt sa drugim psima ili sta? Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 7:18 pm

Stenci su najosetljiviji od osme do osamnaeste nedelje zivota,u tom periodu najlakse budu zarazeni,pa bi po mom misljenju najpametnije bilo da tad i ne izlaze.

Inace,do skoro se nije ni praktikovalo to vakcinisanje iz tri dela nego su se psima davale samo vakcina i revakcina i nista im nije falilo.

Misljenja veterinara su podeljena,jedan ce reci jedno drugi drugo,pa ti je moj savet da poslusas veta za kog se odlucis.

Ja stencima prvu vakcinu dajem sa 6 nedelja.


Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 7:21 pm

markooooo0 ::
e a meni nije jasno za sta sluzi taj period inkubacije, ne sme da dodje u kontakt sa drugim psima ili sta? Smile

Ne sme da dodje u kontakt sa virusima,a virus mu mozes i ti preneti.

Parvo virus opstaje i po 6 meseci van tela,dovoljno je da zgazis na mesto na koje je zarazena zivotinja mokrila pre vise nedelja i da na obuci preneses virus u svoj dom.
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 7:29 pm

hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Smoky
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Smoky


Broj poruka : 107
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 7:38 pm

dusan ::
Kada prodje dve nedelje od trece vakcine krece napolje, sta ti tu nije jasno !!!

Meni je sada kristalno jasno ali sam hteo Lea2006 da kažem ukoliko ih mrzi da objašnjavaju ljudima šta i kako da je bolje da onda ništa i ne pišu, ništa više!
dusan take it easy. Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://smokythedog.wordpress.com/
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 47
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyČet Apr 14, 2011 1:41 am

Lea2006 ::
jednostavno-posle 1. vakcine idu 2 revakcine i nedelju dana posle te poslednje idu napolje!
Ovo je forum ljubitelja biglova,gde razumenjujemo svoja iskustva i Lea2006ti je objasnila najprostije u jednoj recenici,nemas potrebe da se ljutis i prozivas ikoga pa ni najmanje Lau2006 koja je samo zelela da ti pomogne iz dobre namere
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Smoky
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Smoky


Broj poruka : 107
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyČet Apr 14, 2011 10:10 am

dejan-kaja ::
Lea2006 ::
jednostavno-posle 1. vakcine idu 2 revakcine i nedelju dana posle te poslednje idu napolje!
Ovo je forum ljubitelja biglova,gde razumenjujemo svoja iskustva i Lea2006ti je objasnila najprostije u jednoj recenici,nemas potrebe da se ljutis i prozivas ikoga pa ni najmanje Lau2006 koja je samo zelela da ti pomogne iz dobre namere

Ama nisam se ja naljutio ni najmanje jer je meni mnogo toga već bilo jasno samo sam hteo dodatno da proverim sve što sam saznao, jer toliko toga ljudi pišu po forumima da ispada kako je uzimanje psa kao da uzimaš belog medveda pa sam hteo da vidim šta mislie ljudi na ovom forumu, s obzirom da sam toliko toga pametnog imao ovde da pročitam. A ono što sam prebacio Lea2006i se odnosi na to da sam ja sada npr. neko ko apsolutno ne zna ništa o psima i hoću da se informišem a dobijem odgovor u jednoj rečenici, a toliko toga ima da se kaže na tu temu, kad se daje prva, druga, treća vakcina, da se pre prve mora očistiti..., itd. itd. Samo pročitaj tu rečenicu, zamisli da si neko ko ništa ne zna, i reci da i bi ti išta bilo jasno! U tom slučaju bolje nemoj ništa da pišeš koliki god da si ljubitelj biglova.
Moj bigl još nije ni stigao kod mene a ja kada me neko pita pošaljem mu toiko toga da pročita i pogleda da će mu biti jasno i ono što nije ni znao da mu je jako bitno da zna. A tek ću moći da pomažem drugima kada još steknem i dodatno iskustvo sa malim kada stigne.

Sve najbolje vama i Lei2006!
Nazad na vrh Ići dole
http://smokythedog.wordpress.com/
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyČet Apr 14, 2011 11:22 am

Za dobijanje ovakvih saveta najbolje je da pitaš veterinara za kojeg se odlučiš da ti prati psa. Priče iz iskustva po forumuma, su priče ljudi koji nisu doktori veterine i ne moraju da znaju šta i kako objašnjavaju.

Svi na forumu imaju dobru nameru, to je sigurno, ali se o stvarima kao što je vakcinacija i lečenje pasa, najpre moraš informisati kod stručnih ljudi - veterinara.

Odgajivač od kojeg ćeš uzeti psa će ti preneti svoje iskustvo (verovatno dati i nešto napismeno o daljoj nezi psa) ali i pored toga najjaču vezu moraš da imaš sa veterinarom.

Kao što Ivana Tedi Bi kaže, postoje različite sistemi vakcinacije i kod veterinara pa je njen savet najbolji - drži se svog veterinara!

Pozdrav od Bandita iz Kovina
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Smoky
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Smoky


Broj poruka : 107
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyČet Apr 14, 2011 12:17 pm

Snoopy Gang ::


Svi na forumu imaju dobru nameru, to je sigurno, ali se o stvarima kao što je vakcinacija i lečenje pasa, najpre moraš informisati kod stručnih ljudi - veterinara.



Apsolutno se slažem sa tobom, vama.

Veliki pozdrav za bandu iz Kovina! Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://smokythedog.wordpress.com/
acahaski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
acahaski


Broj poruka : 228
Godina : 47
Localisation : Sabac
Datum upisa : 24.11.2009

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyPet Apr 15, 2011 8:00 pm

Evo i mog iskustva pa vidi sta ti odgovara.Prva vakcina sa 6 nedelje,revakcina sa 9 i druga revakcina sa 12 nedelja.Stenci 14 dana posle prve vakcine idu slobodno napolje jer su vec razvili odredjeni stepen imuniteta.Kako je rekla Tedi Bi,virus moze da se unese na obuci i izuzetno je otporan u spoljasnjoj sredini i moze da prezivi i vise od 6 meseci.Naravno ciscenje od endo parazita ide prvi put sa 3 nedelje i pred svaku vakcinu.Vazna stvar kod ovoga je pasivni imunitet koji stene dobija od majke kada posisa kolostrum(prvo mleko koje sadrzi antitela) i traje oko 6 nedelja kada se krece sa prvom vakcinacijom,a sa 8 nedelje stice aktivni imunitet koji se samo potvrdjuje sa sledece 2 revakcinacije.Nadam se da ste me razumeli(mislim na novajlije). kafa
Nazad na vrh Ići dole
Smoky
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Smoky


Broj poruka : 107
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyPet Apr 15, 2011 9:13 pm

acahaski ::
...Nadam se da ste me razumeli(mislim na novajlije). kafa

Razumeo i hvala na savetima!

p.s. avatar ti je ludilooo...! Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://smokythedog.wordpress.com/
acahaski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
acahaski


Broj poruka : 228
Godina : 47
Localisation : Sabac
Datum upisa : 24.11.2009

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySub Apr 16, 2011 9:24 pm

To mi je slika iz mladjih dana!
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySub Apr 16, 2011 10:40 pm

acahaski ::
Evo i mog iskustva pa vidi sta ti odgovara.Prva vakcina sa 6 nedelje,revakcina sa 9 i druga revakcina sa 12 nedelja.Stenci 14 dana posle prve vakcine idu slobodno napolje jer su vec razvili odredjeni stepen imuniteta.Kako je rekla Tedi Bi,virus moze da se unese na obuci i izuzetno je otporan u spoljasnjoj sredini i moze da prezivi i vise od 6 meseci.Naravno ciscenje od endo parazita ide prvi put sa 3 nedelje i pred svaku vakcinu.Vazna stvar kod ovoga je pasivni imunitet koji stene dobija od majke kada posisa kolostrum(prvo mleko koje sadrzi antitela) i traje oko 6 nedelja kada se krece sa prvom vakcinacijom,a sa 8 nedelje stice aktivni imunitet koji se samo potvrdjuje sa sledece 2 revakcinacije.Nadam se da ste me razumeli(mislim na novajlije). kafa

JA sam sad u zbunu....nama je vet rekao da Aki moze napolje tek 7-10 dana nakon poslednje (3.) vakcine. Inace 2 je vec primio,sa 6 i sa 9 nedelja.... scratch
Sledeca nam je zakazana za 4.maj,sto znaci da tek od 11.maja najranije moze napolje!!! Kome sad da verujem?! scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 47
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySub Apr 16, 2011 10:45 pm

verujes svom veterinaru kod koga si pocela da ides.....neko ide na dve vakcine neko na tri neko svoje pse stence pusta odmah napolje ali za to trebas da imas uslova....zato slusaj veta kod koga si pocela i uzivaj
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptySub Apr 16, 2011 10:59 pm

I nama su rekli da je bolje da ga izolujemo 10 dana posle treće vakcine (12 nedelja).
Posle svake vakcine je 7-10 dana je valjda to neko stvaranje antitela. Nama je vet rekao da posle druge vakcine +10 dana možemo da ga izvedemo malo na dvorište kao da obavi "radnju", ali pošto u našem dvorištu dugo nije bilo psa, mačke "vršljaju" povremeno, pa smo se dogovorili da izdržimo ceo karnatin do kraja.
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 12:03 pm

Vec sam na ovoj temi napisala da stenci pun imunitet sticu sa 18 nedelja. Dakle stene je najosetljivije od 8 nedelje kada vise ne dobija antitela od majke pa do 18 kada antitela iz vakcina jos nisu pocela da deluju.
Nazad na vrh Ići dole
lucija
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
lucija


Broj poruka : 82
Datum upisa : 02.02.2011

Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 2:13 pm

novi naziv za temu: zivot pocinje u 19-toj nedelji!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vakcinisanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vakcinisanje
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: