moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kada Bigl ostane sam kod kuce

Ići dole 
+41
Sima
Ceda - Charlie
NađaNS
Anja..
Simply Royal
Mirela
Tina
naca-faca
Niva
snoopy
Emanuela
Snoopy Gang
Lea2006
.Marija.
Ddans Dream Tim
Tabasko the Dika
Natali
Niche
helga
Aćim
FLAFI
Rona
Aloha Lusi
lili
Lino
Mirka
dusan
Medena
luce
Dika
Dolly
Bunny's Nightmare
crvena
bambucha
jeca
pipi
Admin
Janchee
Sara
elmer fudd
Andrijana
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Jan 16, 2008 4:23 pm

Pa te resetke gore nisu obavezne, a moram da priznam da ih nesto bas mnogo i ne koristimo. U principu kod kuce su uvek zatvorene, a jedino u kolima pas moze da se uspravi i da sedi. Medjutim, vidim na nekim stranim forumima da je cak bolje ukoliko pas ne moze da se uspravi u kolima, jer kazu da su tako mirniji, a i manja je opasnost od povredjivanja.

Problem sa velicinama je sto je br. 3 zvanicno (po katalozima) do 15 kg, a br. 4 do 25 kg. tako da je mnogo veci i tezi za nosenje (mada ima modela i sa tockicima....sta sve nece izmisliti da nam uzmu pare !). Zbog toga mi razmisljamo da zadrzimo ovaj br. 3 za transport, a da mu kupimo br. 4 za kucu.


Poslednji izmenio dana Sre Jan 16, 2008 4:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Jan 16, 2008 4:24 pm

Na izlozbama se prodaju veliki kavezi koji mogu da posluze u tu svrhu kostaju oko 50 eura. Veliki su doboljno da pas kad stoji moze da se okrece.

Mi cemo morati da kupimo takva 2,ali ne zbog ostajanja,vec zbog izlozbi.
Ko bude dosao na CACIB Bg videce i zasto.

Inace mi nemamo problem sa ostajanjem jer nas je mnogo pa se cuvamo medjusobno.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Jan 16, 2008 11:17 pm

Mi smo bas danas bili u pet shopu i gledali transportere. Velicina 4 u odnosu na 3 ne samo da je mnogo veca nego je i znatno skuplja, rekose nam nesto oko 7,000 dinara.
Kazite molim vas koje su prednosti tih resetki na vrhu?
Inace, Amerikanci se kunu u "crates"! Sve sto sam citala od literature i drugih informacija iz americkih izvora insistira na njima. Meni se to malo cinilo kao kavez, ali kazu da psi imaju prirodnu i iskonsku potrebu za takvim malim zasticenim prostorom koji je samo njihov, tako da mogu da se zavuku u svoju "jazbinicu" kada im je to potrebno.
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyČet Jan 17, 2008 3:52 am

Ljudi sto se takvih stvari tice ja sam sto puta rekao da hocu da pomognem svima iz kluba koliko mogu, a mogu da nabavim svu opremu po mnogo nizim cenama nego sto su u radnjama . Uostalom i ja imam radnju pa znam kolika je razlika u tim cenama i tvrdim da vam se isplati da kupite po veleprodajnim cenama. Pa zato smo valjda i napravili klub da pomazemo jedni drugima . Ivana kazi samo koja ti velicina treba tih kaveza i poslacu ti cene pa uporedi.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyČet Jan 17, 2008 4:03 am

evo ja sam super zainteresovana!

kupujem od prve plate,
samo da se zaposlim!

ne, stvarno
cim se malo oporavimo od nove godine i drugih troskova
to mi prva stvar na spisku
gledajuci Dikicu, ja bih rekla da je 4 velicina za nas
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyČet Jan 17, 2008 10:59 am

dusan ::
Ljudi sto se takvih stvari tice ja sam sto puta rekao da hocu da pomognem svima iz kluba koliko mogu, a mogu da nabavim svu opremu po mnogo nizim cenama nego sto su u radnjama . Uostalom i ja imam radnju pa znam kolika je razlika u tim cenama i tvrdim da vam se isplati da kupite po veleprodajnim cenama. Pa zato smo valjda i napravili klub da pomazemo jedni drugima . Ivana kazi samo koja ti velicina treba tih kaveza i poslacu ti cene pa uporedi.

Treba mi srednja velicina,koliko sam videla ima samo veliki,srednji i mali.

Hvala na pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 3:09 pm

Medena ::
Kazite molim vas koje su prednosti tih resetki na vrhu?
Inace, Amerikanci se kunu u "crates"! Sve sto sam citala od literature i drugih informacija iz americkih izvora insistira na njima. Meni se to malo cinilo kao kavez, ali kazu da psi imaju prirodnu i iskonsku potrebu za takvim malim zasticenim prostorom koji je samo njihov, tako da mogu da se zavuku u svoju "jazbinicu" kada im je to potrebno.

Kao sto rekoh, resetke na vrhu bas i ne otvaramo cesto, zapravo kod kuce ih ne otvaramo nikad, a u kolima samo kad se duze vozi. Mada je zgodno da se pogleda kroz njih, ali nije presudno.

A sve ostalo sto ste dole rekli je apsolutno tacno, ziva istina, Dika obozava svoj "crate". Cak na bilo koje mesto u stanu da ga stavimo, on ide tamo da spava !
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 3:14 pm

dusan ::
Ljudi sto se takvih stvari tice ja sam sto puta rekao da hocu da pomognem svima iz kluba koliko mogu, a mogu da nabavim svu opremu po mnogo nizim cenama nego sto su u radnjama . Uostalom i ja imam radnju pa znam kolika je razlika u tim cenama i tvrdim da vam se isplati da kupite po veleprodajnim cenama. Pa zato smo valjda i napravili klub da pomazemo jedni drugima . Ivana kazi samo koja ti velicina treba tih kaveza i poslacu ti cene pa uporedi.

Dusane, ako mozes da nabavis isti ili slican model transportera kao sto mi imamo (na slikama na prethodnoj stranici) ali broj 4, mi bi ga uzeli. Ali opet kazem, sve sto su nam ovde pokazivali iz kataloga je ogromno. Medjutim ja sam u Nemackoj video obican plasticni transporter, veoma prost i lagan bez resetki sa gornje strane, koji je samo malo veci od nase 3 , i kostao je citavih 40 EUR (pre 2 meseca, uf, gde ga ne uzeh pig )!
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 3:16 pm

Dika ::
Kao sto rekoh, resetke na vrhu bas i ne otvaramo cesto, zapravo kod kuce ih ne otvaramo nikad, a u kolima samo kad se duze vozi. Mada je zgodno da se pogleda kroz njih, ali nije presudno.
Znaci resetke su prvenstveno za ventilaciju i svjetlost? I koja je predlost kad se resetke otvore, moze li Dika da gurne glavu napolje ili sta vec?
Nadam se da nisam dosadna, pitam jer smo i mi zainteresovani za kupovinu transportera pa ispitujemo opcije.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 3:26 pm

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Dika014wc4
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 3:32 pm

Diksi bas uziva - bolja reklama za ovaj transporter ne treba Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 3:36 pm

Na ovoj slici je gospodin krenuo da izadje, ali se valjda predomislio, i nastavio da spava, na pola puta. Vidite da je gornji otvor prilicno veliki, znaci moze da sedne, i onda ramenima i glavom viri napolje tako da ne samo da moze da se uspravi, vec moze i da izadje - iskoci kroz njega. Na zalost nemam ni jednu sliku kako sedi, probacu da napravim veceras. Ali opet kazem, u stanu kad je u boxu - on spava ili lezi. Ako zeli da sedi, onda izadje napolje. Box (crate) i ne treba da bude toliko veliki da pas moze da se uspravlja ili da stoji, jer onda moze i da skace pa da se i povredi.

Ukratko, taj otvor gore mu dodje kao dodatna oprema - kabriolet. Zgodno je, ali moze i bez toga. A ovaj model je jako zgodan, kompaktan, lak, lako se cisti, malo usisivac i mokra krpa, vrata se vrlo lako i jednostavno zatvaraju, a on ne moze sam da ih otvori kad su zabravljena (koja reklama!). Jedino sto bi za malo vece odrasle biglove trebalo da je samo malo veci.
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 3:46 pm

Mi imamo takav samo bez tih resetki.
Prilicno je lagan,ali je po meni malo skucen. Trebao bi da bude broj veci.
Nas transporter sad sluzi kao ostava za ne pojedene poslastice i samo nam zauzima mesto. Jedino jos bebu prenosimo u njemu,ali ni nju necemo jos dugo.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 6:57 pm

To je, ipak, samo transporter, a to što Dika voli tu i da spava, ne znači da će i drugi! Dolly baš uživa na vrhu mog jastuka!

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Img_0411
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 7:42 pm

Mislim da je u vasoj biglovskoj familiji Dika Sporty Spice, a Dolly mala Posh! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Jan 18, 2008 9:38 pm

extra! Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Avg 27, 2008 3:04 pm

Drugari, sjajni ste...rekla mi je Ivana za ove boxeve , al sad tek vidim kako izgledaju i da nisu nehumani.
Posto mi zivimo u jednom jako neprakticno stanu, imamo samo vrata na spavacoj sobi i kupatilu ja bi od prvog dana uzela taj box za kucu.

E sad, vidim pominjete velicine i cene , i sve mi je jasno osim gde se kupuju.
Nova sam , ajd pomagajte !
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Avg 27, 2008 3:11 pm

u Pet Centru ima za kupiti boxove i transportere svih modela i velicina.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Avg 27, 2008 5:21 pm

Hej, Mirka...

Od srca preporucujemo boks. Mozda je sa Dikom sve teklo nekako glatko bas zahvaljujuci boksu. U njemu Dika obavlja veoma bitne stvari: spava, putuje, tu se skloni kad je guzva u kuci ili kad ga deca razvlace. To je njegova jazbina i njegova privatnost. Kupi, neces se pokajati.

I meni je delovalo nehumano, ali nije. Oni to zavole.
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Avg 27, 2008 8:04 pm

Kupujem nema greške...pvo boks, i to neki dzinovski,a ko vec mora da bude tu bar da mu bude udobno !

Kad sam pročitala kakvi su vasi utisci i kako sve to funkcionise odusevila sam se...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Avg 27, 2008 8:17 pm

Nije ni mnogo skupo. Cena zavisi od velicine. Prvi krejt, za bigla je to trojka, moze da se nadje za oko 2000 din (ima i skupljih verzija). Cetvorka, kad trojka postane tesna, malo je skuplja, oko 50 evra. Ali vredi svaki dinar, tj, cent.
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Avg 27, 2008 8:23 pm

Kupujem odmah 4orku.
Da mojoj kuci bude udobno!
Ajd da pitam, postoje dve vrste ...jedna prenosiva kao na slici gde je DIka i druga???

Il da ne davim nego da pitam sve Stelinog gazdu ! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Avg 27, 2008 10:34 pm

Ma ne davis. Ali cetvorka mu je ogromna. To je za pse do 25 kila. Ovaj mali krejt na slici je trojka i to ti je odlicno za male stence, do desetak kila. Mi i dalje koristimo taj mali krejt za transport. Dika se u njemu smiri dok se vozi, zato sto nema mesta da se okrece i odmah zaspi. Probali smo da ga vozimo u velikom, ali, osim sto je veoma veliki i kabast za nosenje, Dika se u njemu toliko tumbao i okretao, da smo odlucili da veliki samo koristi kao kucicu, a da se u malom vozi.

Naravno, vi napravite svoj aranzman. Ovo su samo nasa iskustva. Mozda neki drugi pas ne bi hteo da se vozi u malom krejtu, mozda bi ga bas taj manjak prostora razdrazio. Dika ti je sav na svoju ruku.
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptyPet Avg 29, 2008 2:41 am

http://www.trixie.de/trE/thtml/index.html

pogledajte na ovom sajtu i izaberite
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 EmptySre Mar 10, 2010 6:02 pm

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kada Bigl ostane sam kod kuce   Kada Bigl ostane sam kod kuce - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kada Bigl ostane sam kod kuce
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Da li se i kada vas bigl smirio?
» Leksikon za kuce
» Sta urade kada su sami?
» Poslastica za kuce - recepti!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: