moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Aki sa Karaburme

Ići dole 
+38
AleksaBG
soffijov
Konan
Kaan
Atos-BOBI
Moka
Natali
King i Maša
Monika
Snoopy Gang
Ilarion Beagles
Ddans Dream Tim
lonisland
Shiloh
Boss
Niva
snoopy
Gogili
Bella
oto
atos
Capo UE
LuSho
Dani
Anja..
Niche
.Marija.
Ksenija
Maks(a)
naca-faca
Emanuela
Tabasko the Dika
Lino
Dolly
Vasica T
antmari
Lea2006
jecolinja
42 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPet Dec 16, 2011 9:14 am

Lepotan mali.
Da li ste pronali da mu jedno vreme dajete tabletice B komleksa vitanima. To će mu malo ojačati konstituciju i poboljšati apetit. fff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
King i Maša
i'm bigl
i'm bigl
King i Maša


Broj poruka : 1137
Localisation : Kać
Datum upisa : 03.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPet Dec 16, 2011 6:57 pm

PRELEP! tr
Nazad na vrh Ići dole
http://kingimasa.weebly.com/index.html
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySub Dec 17, 2011 1:47 pm


Hvala na komplimentima drugari....evo pocrveneo sam Embarassed

Snoopy Gang ::
Lepotan mali.
Da li ste pronali da mu jedno vreme dajete tabletice B komleksa vitanima. To će mu malo ojačati konstituciju i poboljšati apetit. fff

Razmisljali smo i o tome,ali nas veterinar nas ubedjuje da Aki super izgleda i da nema potrebe da mu dodajemo nista. Nije on bas toliko mrsav,ali je znatno mrsaviji od svoje brace i ostalih vrsnjaka.
Ima dana kada jede super,a opet ima i onih kad nece ama bas nista. Evo sad mu upravo pecem u rerni ogrnomnu svinjsku kost koju smo kupili u Rodicu....to ne odbija nikad....a inace se trenutno igra sa poslasticama....baca ih u vis i trci po kuci sa njima i valja se po podu....eto ako niste znali za sta sluze hrana i slatkisi aaa
dobar dan

Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySub Dec 17, 2011 4:01 pm

I Doli se na isti način igra sa keksićima, pa kad joj, prilikom tog bacanja preko glave, odlete pod kauč, pokušava da dohvati i ne odustaje dok neko ne ustane da joj nekim štapom to izgura, a onda opet baca... ee


Poslednji izmenio Dolly dana Sub Dec 17, 2011 4:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySub Dec 17, 2011 4:06 pm

Evo Rafa cita sve ovo i ne moze da veruje affraid Kod njega keksic nestaje za sekund Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySub Dec 17, 2011 4:26 pm

Natali ::
Evo Rafa cita sve ovo i ne moze da veruje affraid Kod njega keksic nestaje za sekund Smile
Zato on može lepo da se uči svemu i svačemu, a ja nju nisam mogla da podmitim nikakvom hranom. Zato sam prezadovoljna što je dobra i prilično poslušna "na reč"!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySub Dec 17, 2011 4:43 pm

Mnogo je lep Aki, on mi je bio favorit iz tog legla aa

Ovaj moj je nepodmitljiv napolju, dok je pusten. Na povodcu hoce da jede sta god, ali cim je slobodan, ma kakvo dozivanje, nista ne vredi, muke sam imala dok ga dohvatim, ali evo vec jedno mesec dana jednostavno ne ide daleko, vraca se sam, ali da ja njega zovem, nema sanse.
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySub Dec 17, 2011 5:03 pm

Dolly ::
Natali ::
Evo Rafa cita sve ovo i ne moze da veruje affraid Kod njega keksic nestaje za sekund Smile
Zato on može lepo da se uči svemu i svačemu, a ja nju nisam mogla da podmitim nikakvom hranom. Zato sam prezadovoljna što je dobra i prilično poslušna "na reč"!

Upravo tako....sve ih je mnooooogo lakse nauciti uz podmicivanje hrane,a ja ovog mog mogu samo sa koskom da podmitim.
Danas sam pokusavala da ga naucim da ceka na hranu dok mu ja ne kazem 'ajde' ili 'uzmi'....i to sve naravno uz pomoc koske.
Uzela sam mu kosku i rekla mu da sedne u hodnik i ceka a ja sa koskom otisla u dnevnu sobu i spustila je na pod.....on je jadnicak sedeo u hodniku i cvileo sve vreme dok mu nisam rekla 'ajde'.....koja je to sreca bila dasdas lol! .

Vidi se da je Aki u srodstvu sa Dolly....potpuno isti scenario....vecito sapicom pokusava da dohvati keksice koje je u igri bacao ispod stola,ormara itd.

Sto se tice izlaska napolju....svi se isto ponasaju. Kad vidi drugog psa odmah mora da otrci da mu se javi,a mene kao da ne cuje,mogu da urlam do mile volje,ma ne obazire se ni trunku....ali sam nasla caku. Okrenem se lepo i kazem 'idemo kuci' dotrci istog momenta cim mi vidi ledja i da idem bez njega.
Tako sad radim i kad nadje kost....ali nazalost,gospodin ce prvo da je pojede na miru,pa ce tek onda da krene za mnom aaa .....to nam je jos uvek problem.....sve ostalo ce na 'fuj' da ispusti,ali kost nikako!!!! aaa
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySub Dec 17, 2011 5:06 pm

.Marija. ::
Mnogo je lep Aki, on mi je bio favorit iz tog legla aa

Embarassed Embarassed Embarassed cmok
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySub Dec 17, 2011 5:12 pm

Hahaha, a ovaj moj kad nadje kost, nece da je ispusti, ide iza mene, i prati me gde god idem, samo na distanci, naravno, da mu slucajno ne uzmem. Very Happy Smesan je strasno, uvek kad nadje kosku, ja ga pustim sa povodca, makar da smo u sred centra, i onda on ide zamnom, distanca nekih 3, 4 metra, i mulja onu kosku onako, i pokusava da je ne ispusti iz usta, jer misli da je na povodcu i da cu da ga odvucem cim imam priliku lol!
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPon Dec 19, 2011 11:39 am

kad se vidimo, podvalit cu akiju koju novu laikinu granulicu za kojima je luda, bas me zanima hoce li se i njemu svidjeti

ona pak sad jede ko mecava zadnjih dana.. to kod nje valjda ovisi o cvrccima Rolling Eyes smeh
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPon Dec 19, 2011 12:26 pm

Meni je veterinar jednom rekao, kad je Dika bio najmrsaviji - Svaka Vam cast kako ga hranite, ima odlicnu liniju!

A ja ocajna, mislim da mi je pas zgoljav... sad kad je ojacao i kad meni izgleda super (trebalo mu je vise od dve i po godine), neki veterinari kazu da ima malo viska... stvarno ne znam sta da mislim o kilazi.
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPon Dec 19, 2011 1:24 pm

Tabasko the Dika ::
Meni je veterinar jednom rekao, kad je Dika bio najmrsaviji - Svaka Vam cast kako ga hranite, ima odlicnu liniju!

A ja ocajna, mislim da mi je pas zgoljav... sad kad je ojacao i kad meni izgleda super (trebalo mu je vise od dve i po godine), neki veterinari kazu da ima malo viska... stvarno ne znam sta da mislim o kilazi.

Ista situacija....vet nas ubedjuje da Aki izgleda super,a on nista ne jede. Ivan i ja ludimo lagano od njegovog nejela.
Upravo sam se cula sa nasim veterinarom i idemo oko 14:30h. Bas sam se zabrinula. Odbija maltene svu hranu i kuvanu i granule i meso....samo kosku ne odbija.
Jutros me je probudio i ja ga izvedem,a on je jedno 7-8 puta kakio,sve po mrvicu,izbacivao kosku,onago suva kaka,kruni se maltene. Juce je kakio normalno,a sinoc mu je Ivan dao kosku. Za ceo dan je juce uzeo par zalogaja....isto tako i prethodni dan.
Hoce da jede suve granule u drustvu,kad izadjemo u setnju uvece, kad pored njega hranim i druge kuce....tad se otima....a u kuci jedva par zalogaja da uzme.
Ja mu prinesem parce mesa njusci,on omirise,oblizne se i okrene glavu Sad .
Stvarno me brine da ga ne muci stomacic ili nesto. Dali smo mu drontal pre par dana i Ivan ga izveo,on se napasao travice i povratio....
Hocu da se konsultujem sa vetom da li da mu ponovo dajemo drontal i da li da mu uvedemo vitamin B za apetit.
On je inace sasvim normalan,veseo,aktivan,nista mu ne fali.....samo eto sto bas slabo jede.
Nije to novina,doduse....Aki je oduvek slabo jeo....ali sad bas nece nista.
Po mojoj proceni,trenutno ima oko 13-14kg,izmericemo ga danas kod veta pa vam javljam.

Mozda je sve ovo i nasa greska.....mozda smo ga razmazili....desavalo nam se da mu ostavimo ciniju sa hranom dugo....pa mozda je shvatio da moze da jede kad hoce pa je postao i izbirljiv. Inace od granula mu dajemo Royal i mislim da mu se te granule bas ne svidjaju.
Ne znam ni sama vise.
Jutros sam mu iznela cinijicu,granule sa kuvanom pilecom dzigom,samo je olizao ivice cinije,a hranu nije ni pipnuo.....ja sklonila ciniju i on evo legao da spava i tako vec danima Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPon Dec 19, 2011 1:28 pm

Emanuela ::
kad se vidimo, podvalit cu akiju koju novu laikinu granulicu za kojima je luda, bas me zanima hoce li se i njemu svidjeti

ona pak sad jede ko mecava zadnjih dana.. to kod nje valjda ovisi o cvrccima Rolling Eyes smeh

Ema ja verujem da ce Aki uzeti te granule jer u drustvu retko kad odbija da jede,cak i rezi kad hranim druge kuce Evil or Very Mad . U petak ga je Ivan vodio kod njegovih i gospodin je pojeo punu ciniju Betine hrane(Ivanova druga kuca-labrador).
Sve vise se nosim mislju da smo ga bas razmazili..... confused Sad
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPon Dec 19, 2011 1:37 pm

Jeco, postoji onda samo jedno resenje - nabavite jos jednog biglica a jos bolje biglicu (Dejan u Ugrinovcima imao je Barbi koja jos nije rezervisana - makar nije bila prosle nedelje) Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPon Dec 19, 2011 1:38 pm

Natali ::
Jeco, postoji onda samo jedno resenje - nabavite jos jednog biglica a jos bolje biglicu (Dejan u Ugrinovcima imao je Barbi koja jos nije rezervisana - makar nije bila prosle nedelje) Smile

E da imamo kucu i dvoriste,uzeli bi odmah....nazalost u stanu smo i ta opcija za sad nije moguca....i finansije su nam veeeeeliki problem jos uvek,nazalost Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyPon Dec 19, 2011 8:25 pm

Jeco sama si odgovorila na svoje pitanje Very Happy Meni se čini da je to prava kombinafija faktora . Po prirodi nema "ajkulu u stomaku" kao neki + je skapirao da hrane ima "Uvek " i da nema konkurencije pa se čoveku ,ovaj psu nigde ne žuri Very Happy biće hrana tu kad bude gladan.
Što se kilaže tiče Vasa je 15-16 kg ( u zavisnosti dali ga hrane "baba i deda" ili ovi zlotvori što odmeravaju svaki obrok Very Happy Very Happy Very Happy ) tko da i sa kilažom ne vidim neki problem -još on ima da se raskrupnjava i popunjava .
Natali je dala jedini siguran predlog za rešavanje problema ali želje i mogićnosti ne idu uvek zajedno to te potpuno razumem
P.S. Zašto nebi ste "pričuvali" tog drugog psa sa Akišom jedno 15-20 dana da vidite kako će da se ponaša ???????
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyUto Dec 20, 2011 4:30 pm

Dika ima 15-16kg, kako kad, tako da ta kilaza za Akija nije strasna. Da li ponavljate Drontal posle 15 dana?
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyUto Dec 20, 2011 11:38 pm

Bili smo juce kod veta....Aki ima 13,1kg,nema temperaturu,stomacic mekan,plucia i usi ciste,nema buva i vet se uopste ne brine za Akijevu kilazu,kaze da je jos uvek u granici normale.
Dijagnoza mu je potpuno zdrav i razmazen pas top gun cheers

Dobio je bocu vitamina B,cisto da bi mu gazde bile mirne i od danas krece ponovo ucenje sta i kad treba jesti.
Jutros iznete granule,stajale 15-20 minuta,gospodin nije ni okusio. Veceras ista prica.....dusa me boli sto nista ne jede,ali vet nam kaze da tako moramo,da bi ga odvikli od losih navika,za koje smo sami mi krivi.
Videcemo kako ce biti sutra.
Za sad zvace samo plasticnu flasu rok dasdas
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyUto Dec 20, 2011 11:45 pm

E da jos nesto....drontal nam je rekao da mu damo za 2 nedelj ponovo,bas kao sto nam je Vera (Dika) i rekla.
Inace gospodin je juce bio na slavi kod Ivanovih roditelja i bio je glavna atrakcija tamo. Omiljeno mesto mu je bilo ispod stola gde je isao i prosio od gosta do gosta. Da zivi kod mog oca taj bi imao 100kg garant....moj tata jos uvek pada na njegov pogled,a Aki ga naravno obozava.......sve dele zajedno Rolling Eyes
Na kraju se zajedno sa Betom slatko naruckao svojih suvih granula....bila je otimacina ko ce vise da pojede....eto sta je konkurencija....a nije hteo da okusi dok nije video da Beta jede Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptyUto Dec 20, 2011 11:53 pm

Aki, najbolje ti je da odeš za praznike kod deke Very Happy , biće ti to super provod i gozba, a ovi tvoji ti izgleda spremaju granule ispod jelke affraid, još će i štopericom da ti mere vreme!!!!
cmok
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySre Dec 21, 2011 12:12 am

bravo aki Very Happy samo ostanite dosledni Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySre Dec 21, 2011 12:34 am

Lea2006 ::
Aki, najbolje ti je da odeš za praznike kod deke Very Happy , biće ti to super provod i gozba, a ovi tvoji ti izgleda spremaju granule ispod jelke affraid, još će i štopericom da ti mere vreme!!!!
cmok

Vala bila bi mu gozba....kad smo kod mojih moj tata i Aki su stalno u kuhinji zajedno,sta moj tata jede to i Aki dobija....koliko god govorila tati da mu ne daje on je uporan....samo ih vidim kako se vracaju obojica iz kuhinje ,Aki se oblizuje,a tata me u oci laze da mu nista nije dao....samo malo pastete i cajne kobasice aaa aaa

I Vesna ne brini,pa nismo ni mi bezdusni....spremicemo mu lepu veceru i pokloncice za Novu godinu....po svoj prilici Aki ceka Novu godinu sa svojom sekom Lavom cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySre Dec 21, 2011 12:40 pm

I otac mu je cuveni mrljavac. Evo kako izgleda Dikina cantra posle vecere:

Aki sa Karaburme - Page 23 211220112124

Nazad na vrh Ići dole
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 EmptySre Dec 21, 2011 6:25 pm

Serenina i Blankine cinije su posle jela takve kao da su iz masine za pranje posudja izasle smeh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Aki sa Karaburme - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aki sa Karaburme   Aki sa Karaburme - Page 23 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Aki sa Karaburme
Nazad na vrh 
Strana 23 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: