moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Maks sa Zvezdare

Ići dole 
+30
mini
Dani
Niche
Monika
Zvoncica
acahaski
Nestor
jecolinja
Shiloh
Gogili
Dolly
Bole sa Dorcola
Ddans Dream Tim
Tabasko the Dika
Srba bgd
tedibi
Ksenija
lucija
Lea2006
atos
Vasica T
.Marija.
dusan
Emanuela
Snoopy Gang
Anja..
Capo UE
Boss
Niva
Maks(a)
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 7:59 pm

pusa jednom velikom ljepotanu cmok
super fotke!
Nazad na vrh Ići dole
Boss
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Boss


Broj poruka : 200
Godina : 33
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.11.2010

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 8:29 pm

Najbolja je treca slika i taj pogled... "Ehh, tezak zivot nas biglova" lol!
Nazad na vrh Ići dole
atos
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
atos


Broj poruka : 188
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.11.2010

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 8:47 pm

E Makso, baš si sladak!Sad kad ostakak društva sa foruma dobije svoje blesave ušonje i ti ćeš umirati od smeha kao što što mi umiremo sa tvojim dogodovštinama a tvoj gazda ludi. Samo tako nastavi!
Nazad na vrh Ići dole
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 9:18 pm

Dolly ::
Medenjak! Najslađa njuškica!

Hvala cheers

Danima mi se vrti rečenica "Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje." po glavi i nikako nisam mogao da se setim gde sam to pročitao Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 9:22 pm

jecolinja ::
Jao bre Makso sto si ti jedan lep deckic...prelep.
Samo da ti javim da pojacanje uskoro stize. Aki je od cetvrtka kod nas cheers cheers .
Znam da ces se obradovati svom novom drugaru,pa cisto da budes u toku.

A onda chatujemo preko foruma dok ne porastemo dovoljno da mozemo da jurcamo po Zvezdarskoj sumi dasd

Ljubi te Aki i njegov ljubimac Jeca cmok

Pojačanjeeee rok četvrtak ... to je za nekoliko dana! Ljubimac Jeca mora da je mnogo uzbuđena bounce bounce bounce Smile

Jedva čeka i Maksa sa ljubimcem Urošem da gleda sličice Akija u svom novom domu. Kao i da čitamo o nestašlucima malog ff dok ne bude spreman da juri veverice i zeke cmok cmok
Nazad na vrh Ići dole
acahaski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
acahaski


Broj poruka : 228
Godina : 47
Localisation : Sabac
Datum upisa : 24.11.2009

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 9:28 pm

Slucajno sam video da Maksa na zadnjim nogama ima zaperke(ili peti prst),a to bi trebalo da se odstrani ako planiras da ga izlazes.Nista se nebrini to je nasledio od tate i nije mana,a veterinar ce ih odstraniti vrlo lako i brzo.Jedino sto se radi u dubokoj anesteziji.Ja licno kada imam takvo stene odstranjujem zaperke sa 4 dana starosti,dok im jos uvek nisu proradili nervni zavrseci,naravno bez anestezije.Ovo nije zamerka odgajivacu,ipak nemaju svi iskustva sa ovakvim stvarima. top gun
Nazad na vrh Ići dole
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 9:29 pm

Evo Maksa zadovoljno maše repom na vaše komentare trgtr i "zahvaljuje" se cmok

Gazda je prestao da ludi, osim ako Maks ne smisli nešto novo ( a ne sumnjamo da hoće Very Happy ), ali sada je postao još-malo-pa-baš-fin Bigl, tolerantno pušta gazdu da sprema ispite i ako se njemu mnogo igra Smile

Boss ::
Najbolja je treca slika i taj pogled... "Ehh, tezak zivot nas biglova" lol!

Aha, baš im je težak život :p smeh

Trenutni favorit sličica je ova na kojoj se plezi :p
Nazad na vrh Ići dole
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 9:34 pm

acahaski ::
Slucajno sam video da Maksa na zadnjim nogama ima zaperke(ili peti prst),a to bi trebalo da se odstrani ako planiras da ga izlazes.Nista se nebrini to je nasledio od tate i nije mana,a veterinar ce ih odstraniti vrlo lako i brzo.Jedino sto se radi u dubokoj anesteziji.Ja licno kada imam takvo stene odstranjujem zaperke sa 4 dana starosti,dok im jos uvek nisu proradili nervni zavrseci,naravno bez anestezije.Ovo nije zamerka odgajivacu,ipak nemaju svi iskustva sa ovakvim stvarima. top gun

Da, veterinar nam je skrenuo pažnju na višak prstiju. Pa sam se ja malo raspitivao ali nisam pridavao previše značaja tome. Još uvek razmišljam šta ću jer sam čitao da mogu lako i da se povrede zbog tih prstića. A, koliko sam ja upućen u standardu ništa nije naglašeno o broju prstiju koliko sam ja uspeo na internetu da pronađem. No, još nekoliko ljudi mi je reklo da sečemo ako ćemo ga izlagati.

Ali ja ne bih da ga operišem affraid affraid affraid

Sve u svemu razmišljam baš o tome... Trebao bih što pre da se odlučim
Nazad na vrh Ići dole
atos
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
atos


Broj poruka : 188
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.11.2010

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 9:41 pm


"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."

Ne znam gde si pročitao ali to je rekao Pikaso.
Svašta se nauči na ovom forumu.
Nazad na vrh Ići dole
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 9:58 pm

atos ::

"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."

Ne znam gde si pročitao ali to je rekao Pikaso.
Svašta se nauči na ovom forumu.

Pročitao sam kod Dolly, u potpisu Smile ali nisam znao da je Pikaso.

Još ću i o umetnosti nešto naučiti dasdas Wink
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyNed Mar 27, 2011 10:25 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyČet Mar 31, 2011 2:14 am

Dolly ::
http://moj.pet-centar.hr/Psi/Peti-prst-na-straznjim-nogama-u-pasa-5832.html

Hvala za link!

Suvišne prste valja ukloniti... Šmrc affraid idemo po treću vakcinu za sedam dana pa ću pitati veterinara. Predpostavljam bolje sada da to završimo nego kasnije da povredi to... Bolje sprečiti nego lečiti

Maksa je malo švrćkao po terasi, gledao okolinu da vidi šta ga čeka uskoro... Smile

Maks sa Zvezdare - Page 6 Img1738zz
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyČet Mar 31, 2011 10:14 am

Slatkiš maleni, baš mi ga je žao! Vlasnik njegovog tate trebalo je da upozori vlasnika njegove mame na tu mogućnost, pa da to otklone na vreme.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyČet Mar 31, 2011 12:45 pm

Ne znam kakvi su mu prsti,ali proveri sam da lu su vec okostali ili nisu.Pipni mu koren prsta i ako je skroz labav to je dobro i lako ce se odstraniti,mada ni u drugom slucaju nije nesto preterano tesko.

Nasim stencima smo to radili sa mesec dana,a da ih ne bi uspavljivali dat im je trankilajzer (sredstvo koje opusta misice i kuca ne moze mnogo da mrda ) i lokalnu anesteziju.
Sve u svemu cela operacija ne traje ni 5 minuta.

Doduse to je trebao da uradi odgaivac,posebno sto su ti prsti mnogo upadljiviji kod sasvim malih stenaca i sto rece Aca mnogo je stencima lakse kada se odstrane u prvih nekoliko dana.

Mada sam na nasim izlozbama vidjala i pse sa petim prstima Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyČet Mar 31, 2011 3:48 pm

tedibi ::

Mada sam na nasim izlozbama vidjala i pse sa petim prstima Shocked
među biglovima? ja ih nisam do sad vidjela. ima nekih pasmina tip beauceron koji moraju imat visak prstiju.
...ako nemate u planu da ga izlazete nece imati nikakvih problema s prsticem viska Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyČet Mar 31, 2011 6:39 pm

Dolly ::
Slatkiš maleni, baš mi ga je žao! Vlasnik njegovog tate trebalo je da upozori vlasnika njegove mame na tu mogućnost, pa da to otklone na vreme.

Slažem se da je trebalo reći za taj prst ali ok, vlasnik tate je upozorio mene. Vlasnik mame nije odgajivač prvi put je sada pario njegovu ženku tako da ni on nije znao dok mu nisam javio.

tedibi ::
Ne znam kakvi su mu prsti,ali proveri sam da lu su vec okostali ili nisu.Pipni mu koren prsta i ako je skroz labav to je dobro i lako ce se odstraniti,mada ni u drugom slucaju nije nesto preterano tesko.


Nije okoštao prst labav je kao neka izraslina :/ dakle lako ćemo ako do toga dođe. Porazgovaraću sa veterinarom, videti koliko košta pa se odlučiti

Hvala na informacijama
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyČet Mar 31, 2011 7:31 pm

Peti prst ili ne, ovaj Maks je mnogo lep biglic I love you
Nazad na vrh Ići dole
naca-faca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
naca-faca


Broj poruka : 170
Godina : 29
Localisation : Novi Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyČet Mar 31, 2011 10:20 pm

Vidi se da je Maks po svemu izuzetan.. pa i po tom petom prstu.. od viska glava ne boli.. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyPet Apr 01, 2011 12:30 am

Hvala vam cmok

Evo jednog pitanja, koliko vaši mališani imaju kila tj. koliko su imali kad su bili mali? Smile ovo prase ima 6kg, zanima me kako napreduje a nisam uspeo da izguglam neku "idealnu" težinu u tom dobu study
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyPet Apr 01, 2011 12:43 pm

Ne postoji idealna tezina u tom dobu,kao i ljudi i psi se svaki drugacije razvija. Jedino bitno je da nije premsav a ni predebeo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyPet Apr 01, 2011 12:54 pm

Ni ja ne mogu da se setim. Kilaža zavisi od konstitucije, tako da ne vredi govoriti o kilogramima. Rekao mi je veterinar da kod odraslog mužjaka treba da se naziru dva poslednja rebra - ne da ispadnu, onako anoreksično, nego samo da se naziru. Ja Diku kontrolišem na taj način. Kad ne vidim poslednja rebra, ja prepolovim porciju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyPet Apr 01, 2011 1:24 pm

J imam zapisano, Lea je imala sa 3,5 meseca 5 kg, sa 5 meseci 7 kg, sa 6meseci-8.200 kg, sa 9 meseci 10 kg i sa godinu dana je dostigla idealnih 12 kg za ženku! Poslednjih godinu dana je počela da se goji pa smo smanjili preporučene porcije na pola i to je to! Mužjaci svakako treba da budu teži, a kada krenu u prave šetnje, samo ih istrčavajte! Maks je po slikama super! sunny
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyPet Apr 01, 2011 2:53 pm

Kao što rekoše drugari težina je relativna u tom uzrastu plus što je on u karantinu pa je normalno da dobije koji gram.Kada krene napolje i postane aktivniji sve će se srediti ako ne preterujete sa grickalicama. Neko nepisano pravilo je da ljudi izgube osećaj za grickalice i nagrade . Čini im se da je to što im daju nebitno ali pomnožite broj članova porodice sa nekliko grama koliko ima keksić i neka mu svako da 4-5 dnevno dobićete jedan eksta obrok. Inače nama na ovim slikama deluje sasvim ok.
Poz za Maksa

Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyPet Apr 01, 2011 3:04 pm

nek jede normalno koliko mu pise na hrani i ako mu se ne vide rebra dobro je Very Happy
dobar dan Maksu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Maks(a)
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Maks(a)


Broj poruka : 109
Godina : 36
Localisation : Beograd; Zvezdara
Datum upisa : 25.02.2011

Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 EmptyPet Apr 01, 2011 5:03 pm

Lepo on jede nego upravo to sa keksićima, u poslednje vreme ga baš fino častimo i kao što kaže pametni Vasa u karantinu smo pa se samo tovi Smile

Nego pitam čisto informativno, zanima me - ako sada ima 6kg a nema još ni 3 meseca... a napreduje tako lepo i brzo koliko li će biti težak sa 7 meseci Smile prase malo pig
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Maks sa Zvezdare   Maks sa Zvezdare - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Maks sa Zvezdare
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Medena sa Zvezdare
» LORA sa Zvezdare

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: