moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Flora iz Beograda

Ići dole 
+28
elmer fudd
Teodor-Tedi iz S.Palanke
Rona
mknaumoski
DP
Shiloh
ivanika
Andrijana
Aćim
Dolly
olja76
jok.mi
Lea2006
Lino
Medena
Boky&Tanja
Vuk
Niva
Bugi
Sara <3 Bigl
Ksenija
luce
Dika
Zvoncica
Dani
anncica
klokkende
Flora
32 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Sep 18, 2009 4:44 pm

To je potpuno normalno, tako radi svaka mala beba Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Sep 18, 2009 4:51 pm

Majku mu !!!

Alal joj vera.

Inace, sinoc smo imali jedno prljanje u prasini sa tu jednom kucom preko puta, pa smo dosli da se malo kupamo...

I tako ti oni mene ubace u kadu, a meni onako, malo cudno, sve ocu da pobegnem, a oni mi ne daju Very Happy

Dobra je bila, nekako stala samo i onako sta ce. Malo se uskopisti, ali dobro. Posle smo mirisali na sirce Very Happy

Samo sto ja ne znam kako cemo mi ovo da radimo kad ona poraste...ko ce to drzati?!
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Sep 18, 2009 5:19 pm

navicice se pa ce biti pristojno mirna... to ne znaci da nece iskoristiti pola minuta okrenutih ledja za shmug!

kako budete smanjivali broj obroka, smanjicete i broj outputa dnevno. kod nas je 2:2 Smile
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Sep 18, 2009 5:23 pm

Pa dobro, sad kad je mala, kapiram da je bolje za nju da jede ovako, vise puta po malo...kasnije i ja planiram ujutru i uvece da jede, dosta joj je. Preko dana neka uzina mozda...
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Sep 18, 2009 5:50 pm

Ja sacekam da Leo krene s dremkom i onda ga navatam na brzaka s peskirom i sircetom . Inace nema sanse , samo se bijemo oko peskirceta . Tako i za usi . A i on se istice kakanjem 4-5 puta dnevno . Taman pomislim da sam mu uhvatio ritam a on ili pomeri za sat ili ubaci neku vanrednu Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Sep 18, 2009 9:36 pm

Mene Flora ponekad odusevi...onako kad joj se isprlja njuska, ili tipa gricka trake ispod maminog i tatinog kreveta pa joj se konac zakaci, i eto to za usi...uvek je mirna onako, kao da zna da joj pomazem. Kazem, i sinoc je tokom pranja bila poprilicno mirna. Ona jos samo da nauci da piski napolju i mi smo zavrsili posao sa njom.

Nekako mi se ugojila za nedelju dana kako smo krenuli da joj dajemo po ~200gr granula dnevno, mislim nije debela, ali ono, raste Very Happy

Jel` problem za nju sa 3 i po meseca da ide gore dole stepenicama, 4,5 puta na dan, a na 4om spratu sam? (glupi Rad ukrao pare za lift, pu)
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptySub Sep 19, 2009 12:03 am

to za stepenice jeste problem. ne bi trebalo da ide, posebno ne na dole.
moracete da je nosite, ja mislim jos dva meseca
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyUto Sep 22, 2009 5:06 pm

Malo mi se nagojila nesto...mislim ono, stomak raste bas dosta. 4 puta po 50 joj dajemo granule(tamo pise 230 za ceo dan) i eto mozda nesto malo jos sa strane, ali to je ono, poslastica neka za nju kad je dobra.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptySre Sep 23, 2009 10:42 am

Obrok za odraslog bigla je 200gr granula dnevno. Proverite vi te kolicine jos jednom...
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptySre Sep 23, 2009 2:36 pm

Pa po onom sajtu sto mi je dat, kaze 3 meseca 230 grama, Bento Kronen midi growth granula, mi joj kao dajemo 200...ja bih to smanjio...mada se Flora ne zali Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
klokkende
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
klokkende


Broj poruka : 143
Godina : 52
Localisation : Uzice
Datum upisa : 20.04.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptySre Sep 23, 2009 3:18 pm

Tacno je da stoji 230g, ali ta kolicina je orjentaciona, i kao sto vidis data je za uzrast od 3-5 meseci. Znaci to je samo orjentir, a po potrebi ta kolicina se ili smanjuje ili povecava. U svakom slucaju nije dobro da se ugoji dok raste i razvija se. A to da se Flora ne buni na kolicinu, pa ne bi se ona bunila ni na 500g verovatno!!! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptySre Sep 23, 2009 5:33 pm

Pa nista, smanjicemo mi to malko, mada je sad ok. Njoj se naduje stomak kad se najede i napije vode i posle par sati je ok, ali smanjicemo na 40 gr po obroku, pa cemo pratiti.
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptySre Sep 23, 2009 6:03 pm

Sad sam je izmerio, ima 7 do 8 kila, 3 meseca i 10 dana...

Ima lepu figuru, nije debela beba...jel` mnogo to?

Najjacha je, kad joj se kaki(a kaki samo napolju) krene da rastura novine gde piski i da trci po kuci Very Happy faca
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyČet Sep 24, 2009 11:51 am

Ja ne mogu da se setim koliko je naš biglić imao sa 3 meseca... stvarno ne znam. Ako lepo izgleda, onda nije debela. Baš sam pametna Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyČet Sep 24, 2009 6:35 pm

Pa to i ja nesto kapiram. Smanjila joj se pupica Very Happy to je verovatno bio nalet, sad je ok Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyČet Okt 01, 2009 6:20 pm

Danas je keva izvalila recenicu, umro sam...

Flora, inace bigl(biglovi spadaju u svastojede), jede kaktuse, cvece, u principu sve... i tako danas mama na terasi, ova nesto tamo drnda, samo cuje se mama: "Jel` ti razumes srpski kad ti se govori? Cvece nije za jelo" ja na patos.

5 minuta posle toga je sa druge terase uzela neku saksiju lagano unela u stan i prevrnula po sred trpezarije i lajala tako na to.
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyČet Okt 01, 2009 6:47 pm

Da li Florina mama misli da cvece nije za jelo , to se racuna lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyČet Okt 01, 2009 6:50 pm

Mi smo joj sad mama Very Happy cvece nije za jelo. Izgleda da je problem kod Biglova sto ne razumeju srpski Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyČet Okt 01, 2009 11:37 pm

Jaoooooo, pa mi se bojimo kad pada kisa Sad sta li ce da bude kad zagrmi Very Happy sva sreca pa je nas gazda dobar i odma` nas je utesio Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Okt 02, 2009 12:18 am

Flora ::
Jaoooooo, pa mi se bojimo kad pada kisa Sad sta li ce da bude kad zagrmi Very Happy sva sreca pa je nas gazda dobar i odma` nas je utesio Very Happy

smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Okt 02, 2009 12:44 am

Ali cim je stala, nastavili smo da hrcemo na jastuku u dnevnoj sobi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Okt 02, 2009 11:17 am

Unošenje saksije u dnevnu sobu, to mu dođe kao inicijacija kod biglova. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptyPet Okt 02, 2009 11:21 am

Dacu ja njoj inicijativu...spavam jutros, spavala i flora valjda, mama se iskrade iz stana, tipa do pijace, kad probudi se ova mala...pisti na sve strane, cvili ko luda...Posle jedne male nagradice(hrana) zaboravila je i mamu i sve zivotne probleme i nastavila da pravi lom po stanu. Sve je ok Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptySub Okt 03, 2009 11:06 am

Tipičan predstavnik rase smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 EmptySub Okt 03, 2009 8:36 pm

smeh ma sto su manji to su ludi. smirit ce se ona s vremenom
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Sponsored content





Flora iz Beograda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flora iz Beograda   Flora iz Beograda - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flora iz Beograda
Nazad na vrh 
Strana 3 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Eli iz Beograda
» Ema iz Beograda
» Rio iz Beograda
» Lea iz Beograda
» Nando, Oksa i Stella iz Kovina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: