moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zašto baš bigl?

Ići dole 
+18
Monika
Rona
Anja..
Emanuela
.Marija.
Dolly
luce
Medena
Andrijana
bucki_junior
dusan
bucki
pipi
jeca
bambucha
Lea2006
Ksenija
Bunny's Nightmare
22 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Maj 05, 2007 4:03 pm

ZASTO STE SE ODLUCILI BAS ZA BIGLA PORED SVIH RASA KOJE POSTOJE? DA LI JE TO BILA LJUBAV OD RANIJE ILI NESTO DRUGO? bounce
Nazad na vrh Ići dole
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Maj 05, 2007 4:50 pm

Kod nas u klubu u Subotici ima poster sa puno vrsta pasa i ja sam tamo videla beagla, na nasu nesrecu pre tri godine na Palicu je bila izlozba pasa bilo je nevreme, da li cu ici ili ne ali ipak smo otisli nista nismo videli samo pokrivene kaveze najlonima, meni se odveze pertla na patikama ja se sagnem da zavezem a u pokrivenom kavezu beaglovi, odmah smo narucili jednu i to je bila SERENA , pa zar to nije sudbina
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Maj 05, 2007 5:41 pm

Ćerka je imala disk sa svim rasama, pa je odlučila da to bude baš bigl i nijedan drugi. Godinu dana nas je nagovarala i uspela!
Mi smo ranije imali kučiće, ali ne u stanu, pa smo zato otezali....
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Maj 05, 2007 6:53 pm

mislio sam da uzmem lutalicu iz azila, u beogradu,bio , gledao i odustao sam , jer sam trazio psa svetlije boje tj braon, i nisam nista nasao da bi mi se bas svidelo, i onda sma preko neta, trazio rase, prijatelski nastrojene prema ljudima, i eto bigl
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Maj 05, 2007 8:15 pm

Videla sam belog bigla u Knez Mihajlovoj, vezanog za kolica sa bebom kako sav veseo mase repicem i gleda u vlasnike, naravno jurila sam kroz guzvu da ih stignem i pitam koji je to pas i posle duuuuuugo pretrazivanja i citanja o rasi po netu dosla do Lozica i mog ludog Sparkonje :-)
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Maj 05, 2007 8:31 pm

ja sam odrasla sa psima. imala sam vucijaka,kokera,maltezera,boksera i jos mnogo mesanaca. mali psi tipa pudla,maltezer nisu za mene,nekako su previse osetljivi i kilavi,a i nisu psi nego igracke. zelela sam psa koji ce biti manjeg rasta,a opet zelela sam pravog psa. onda sam videla film kao psi i macke i pocela da razmisljam o biglu,onda sam videla bigla na bulevaru(mislim da je to bio Che) i definitivno odlucila da je to to. stim sto nisam imala poima kakav mu je karakter. sad sam luda za njima. verovatno cu do kraja zivota gajiti samo biglove. aa
Nazad na vrh Ići dole
pipi
bigl-manijak
bigl-manijak
pipi


Broj poruka : 307
Godina : 40
Localisation : Beograd (NBG)
Datum upisa : 29.12.2006

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Maj 05, 2007 8:38 pm

Zaljubila sam se u biglove kad sam videla Portosa u seriji Enterprajz.
Kada smo popunjavali upitnik koja nam rasa najvise odgovara, rezultat
je bio gomila terijera i bigl sa 96% podudaranja nasim zeljama, i eto
pala je odluka na bigla.

Nasli smo neku odgaivacnicu koja je trazila 400 eura za bigla, ali ih
trenutno nisu imali, i onda smo u Zovu videli Zeljkov telefon.
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Maj 05, 2007 11:20 pm

Vec duze vreme sam zeleo psa i dosta dugo sam gledao po internetu razne rase!Lik Snupija mi je bio cool !Otisao sam na vikipediju i pogledao koje je on rase (eto blama nisam znao da je snoopy bigl!)!Veoma mi se svideo,pogotovo to sto se naravi tice, to sto je srednjeg rasta ,jer smo u stanu,kao i to sto ima kratku dlaku,a o samom kompaktnom izgledu bigla i da ne pricam...Zatim sam poceo da po internetu pretrazujem sve moguce vezano za biglove...i poceo da lobiram po kuci!Brat je jedini na kraju kod glasanja bio uzdrzan! pig
Svuda gde sam trazio su cene bile oko 400 eura, u Progaru nisu imali ni jedno stene,i na kraju sam dosao do Zeljkovog telefona i tako sam dosao do najblentavijeg stvorenja u mom zivotu!
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyNed Maj 06, 2007 12:07 am

E ovako ja sam imao dogoargentino zenkicu koja je uginula od srca u sestom mesecu a moj ludi brat ivan je dve nedelje pre toga kupio Loru i istog dana kada mi je Kala uginula on je otisao i kupio mi Djuru. To je prvo vreme bilo ludilo jel to nije bilo to ali nam je posle usao pod kozu. Bas da vidim coveka koji nebi pao na bigla.
Nazad na vrh Ići dole
bucki_junior
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
bucki_junior


Broj poruka : 85
Godina : 36
Localisation : Novi Beograd
Datum upisa : 26.03.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyNed Maj 06, 2007 12:25 am

bucki ::
poceo da lobiram po kuci!Brat je jedini na kraju kod glasanja bio uzdrzan! pig
moram da priznam da je to bila istina , jer zivot koji sam imao do tada mi se svidjao i nisam hteo da ga narusavam ... pod time mislim ostajanje kuci sam i navikao sam na to ... meni je u pocetku stvarno bilo tesko da se naviknem na Archija upravo zato sto sam dosta vremana provodio sam u kuci ... i nisam znao kako da se ponasam kada je jedno stvorenjce tu koje je jos malo i ide svuda za mnom , gde god da krenem ... tih prvih mesec dana mi je stvarno bilo tesko ... ali sam se navikao ... posle sam upao u fazu da Archi spava kod mene u krevetu i da me nije ujeo pretpostavljam da bi se tako i nastavilo ... polako ga dovodimo u red ... ume po nekada da smara , ali je uglavnom u fazonu "Ah VI , bas ste me smorili !! Odoh da u moju korpu" ... ali moram da priznam da je imao dosta pozitivnih uticaja na mene npr. za tv , skoro ga vise ni ne gledam ... i jos jedna stvar od kako je dosao kod nas , mi smo konacno poceli da se smejemo , i da se veselimo u kuci , dok je pre bilo svako u svoju sobu ... sada uglavnom smo svi oko njega ... to je SRECA !!! i to za SAMO !!! 250 eura , a moze i za DZ , ako uzmete neku zivotinju sa ulice i pomognete joj ...
ZIVEO ARCHIE cheers
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyNed Maj 06, 2007 2:18 pm

Prvi bigl kojeg sam ja videla je bila Suzi! To je bila ljubav na prvi pogled! Bila sam odusevljena njome. Odmah sam rekla kako je to najlepsi pas kojeg sam videla. Kada smo posle 2 godine iznenada resili da uzmemo novog psa, setila sam se Suzi. Pozvala sam Saru, pitala koja je rasa. Zatim smo na internetu nasli sliku, moji se odusevili, i isti dan smo otisli u Rumu po Ogicu! Nikada se nismo pokajali! Sad me svi pitaju kada cu da ga parim da uzmu stence! I da, moja najbolja drugarica je rekla da misli da svoje dete necu vise voleti od Ogija! A decko mi je rekao da sam blago opsednuta biglovim! Do duse, to je istina, ali svim psima.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyNed Jul 29, 2007 1:41 am

Mi nismo mogli da se odlucimo - Ivan je htio labradora retrivera, a ja vestiku (west highland terrier). Onda sam ja proljetos pogledala jedan film:

http://www.yearofthedogmovie.com/

Film kao film je onako, simpa komedija za sve koji vole pse i ostale zivotinje, ali glavno otkrice je bio Pencil, jedan slatki beagle. Dilema razrijesena, the rest is history, sto bi rekli Englezi. Smile
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyČet Okt 18, 2007 9:50 pm

Zašto baš bigl? 18844326ry3

eto zato Smile
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyPet Okt 19, 2007 12:08 am

luce ::
eto zato Smile

smeh smeh
Snupi je car. Zivio Snupi!
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Nov 03, 2007 8:01 pm

Da li neko ima neki film sa biglovima na DVD-u?
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyPet Feb 18, 2011 7:58 pm

Jao, nemam pojma. Meni je prosle godine u novembru jendostavno sinula ideja da hocu psa, i uopste nisma ni rekla roditeljima nego ja lepo sela za komp i kucala na gugl rase pasa, i imala u planu da lepo pregledam sve rase i izaberem par njih u uzi krug pa procitam karakteristike i to. I lepo sam krenula, sve rase na slovo A, i stigla do B, i videla Bigla, i to je bila zavrsena prica, dlaje uopste nisam gledala. smeh Onda jedno mesec dana nisam stajala da pricam o tome, mojima je dojadilo, i eto, posle tri meseca stig'o mi je Kole. Very Happy


Poslednji izmenio .Marija. dana Sub Feb 19, 2011 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Feb 19, 2011 5:43 pm

vec kao malena, najveca zelja mi je bila imati psica.. naravno, moji roditelji su rekli da mogu imati sto god zelim, ali da mora biti u akvariju, terariju ili kavezu.. pa su se tako kroz puno ovih godina izredale: ribice, rijecni rak, papiga tigrica, papiga nimfa, hrcak, skocimis (gerbil), patuljasti zeko, kanadske vjeverice i feretka.. u jednom trenu je bilo preko 7 razlicitih vrsta zivotinja u kuci.. zezali su me da imam mali zooloski kod kuce, ali ja sam uzivala

napokon, odlazeci od roditeljskog doma, ostvarujem svoju najvecu zelju od djetinjstva.. napokon cu imat psa aa

a zasto bigl?
zahtjevan, zaigran, inteligentan, nije agresivan, voli djecu, voli i ostale ukucane, tjera na zdrav zivot sa svojim setnjama i igrom, u isto vrijeme je presladak, a i 'pravi', konkretan pas,.. dobro priznajemm, napalila sam se malo na njega i u zvjezdanim stazama gledajuci portosa svaki dan Embarassed

.. to je pas za kojeg smo muz i ja od prve rekli - zelimo bas njega! to je valjda, ono sto zovu, ljubav na prvi pogled!
tr
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Feb 19, 2011 7:06 pm

Dolly ::
Da li neko ima neki film sa biglovima na DVD-u?

Ja imam film 'kao psi i macke' u kom je glavni junak bigl.Super je film,radi se o svadji izmedju pasa i macaka ,i na kraju psi pobedjuju.
Inace,ja sam takodje odrasla sa psima,moj deda je imao pticare koje sam obozavala.
Kasnije sam pocela da spasavam pse sa ulice.Onda sam dobila macku,crnu,koja me je jako ogrebala ,i dan danas imam oziljak.Potom mi je tata kupio film 'Kao psi i macke' u kom je glavni lik bigl,ali tada nisam znala koja je to rasa:(.I saznala sam pomocu interneta.Zbog tog filma sam zavolela biglove,shvatila sam koliko su oni druzeljubivi i predivni,i mislim da je vreme da i ja dobijem jednog takvog!
hehe
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Feb 19, 2011 8:21 pm

Jao, taj film Cats & Dogs, gledala sam ga na tv-u mozda jos negde 2005. godine kad sam imala 9 godin, i secam se kako sam rekla kako cu obavezno da imam tog psa koji je glavni akter u filmu, i eto, igrom slucaja se tako i pogodilo da bude. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Feb 19, 2011 8:26 pm

ja sam ga ponovo pogledala s muzem prosli mjesec smeh

film iz 2001
Zašto baš bigl? MV5BMjExMjIwNzE4OV5BMl5BanBnXkFtZTYwNTY0MDI5._V1._SY317_CR1,0,214,317_
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Feb 19, 2011 8:56 pm

Zašto baš bigl? Images?q=tbn:ANd9GcTVOHOeh-gkqKBRbL4dXLCZRMDa1Tf3Z-8W9nvapin_DQq-zS8O&t=1

Evo ga bigl,iz tog filma na slici.Jedino sam zaboravila kako se zove.
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Feb 19, 2011 9:52 pm

Postojao je jedan stari album sa slicicama (imam ga i dan danas), zove se "Pas, moj prijatelj". Moj nije ceo popunjen, ali kad sam jos kao klinka prelistavala i onako za sebe birala psa kojeg cu jednog dana imati, odlucila sam se za bigla. To je bilo mozda pre 15ak godina.
I eto pre jedne i po godine sam i docekala taj dan. Smile

Btw malo mi je cudno i smesno sto ljudi ne znaju da je Snupi bigl, a u stripu i crtacu Lusi (od ostalih likova najvise) stalno govori "you stupid beagle!" Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptySub Feb 19, 2011 11:59 pm

Odrasla sam uz psa mog dede- epanjel bretona Atilu. On je uginuo 2007. u 15-oj godini. Oduvek sam zelela da imam svog psa, pa mi je palo na pamet da istrazujem rase. Bila je 2008. godina i tako sam isla redom i citala o svakom psu. Kada sam bila bas mala, majka me je vodila u bioskop da gledam film "Macke i psi" i od rodjenja sam gledala Diznijev crtani "Lisica i pas", tako da vec od tog doba gotivim biglove. Samo nikako nisam mogla da provalim koja je to rasa. I tako jednog dana naidjem na sliku bigla dok sam izucavala rase i skinem je i sacuvam pod imenom koje je vec bilo. I kad sam usla u pictures vidim pise "beagle". Onda sam naisla na dosta podataka, slika i na nesto najbolje- ovaj forum! Svakom psu sa foruma sam znala ime i sve o njemu, ceo dan sam visila ovde. I tako sam staaalno smarala sve oko sebe sa "Bigl, biglic, biglicast......" i posle mnogo ubedjivanja izvukla sam onu trobojnu, klempavu, repatu budalicu Felixa. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyNed Feb 20, 2011 12:08 am

Monika ::
Svakom psu sa foruma sam znala ime i sve o njemu, ceo dan sam visila ovde.
trenutno sam u ovoj fazi razvoja Embarassed smeh
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? EmptyNed Feb 20, 2011 2:42 am

Ljubav na prvi pogled Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zašto baš bigl? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto baš bigl?   Zašto baš bigl? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zašto baš bigl?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Bigl - pas bez premca!
» Bigl na TV-u
» bigl na poklon
» izgubljen bigl
» Bigl boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: