moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bigl - pas bez premca!

Ići dole 
+5
mini
Flora
Niva
Dolly
Dika
9 posters
AutorPoruka
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyUto Avg 10, 2010 11:34 am

Evo jednog lepog, za čudo potpuno afirmativnog teksta o biglovima. Ništa što svi već ne znamo, ali meni je bilo milo da pročitam nešto o biglovima u superlativu. Obično svaki tekst o biglu bude začinjen sa mnogo "ali" i "međutim". U ovom tekstu to nema. Moje iskustvo sa biglom je upravo kako ovde opisuju:

Bigl – pas bez premca (www.navidiku.rs)
08 јun 2010


Bigl je pas čvrstog tela, koji je prekriven belim krznom ukrašenim braon i bež pegama, jakih nogu živahnih očiju, opuštenih ušiju i repa povijenog na gore, koji se uvek završava belim vrhom. Bigl je mali pas, i spada u vrstu goniča, poreklom iz Velike Britanije.

Nekada se bigl koristio u lovu na zečeve i lisice, a danas je veoma popularan kao kućni ljubimac. Razlozi za to su veliki – vesele je naravi, uvek spreman na igru i akciju, naklonjen je deci i odlično se prilagođava uslovima u stanu. Dobro se slaže i sa drugim psima, a ni protiv drugih životinja nema ništa protiv, uključujući i mačke. Bigl neće imati ništa protiv da svoj obrok podeli sa nekim drugim životinjskim prijateljem, a deci se neće odupirati dok ga gnjave. Obraduje se svakome ko uđe u stan i retko kada ćete ga čuti da reži i izražava nezadovoljstvo.

Kada laje, najčešće pokazuje radost i zadovoljstvo, ili kad u lovu oseti trag divljači. Zbog vrlo karakterističnog laveža, Britnaci ga zovu „pas koji peva“. Iako je jako druželjubiv, bigl je veoma samouveren, a grubost i uvrede koje mu neko nanese nikada ne zaboravlja.

Dobar je čuvar i veoma je privržen porodici u kojoj živi, ali njegova radoznalost može da ga odvede u nepoznatom pravcu, pa ga ne treba gubiti iz vida. Vrata od kuće ili stana neka budu zatvorena, a ne bi bilo loše da ga od najranijih dana života izdresirate jasnim komandama koje će slušati i poštovati.

Njegova kratka i čvrsta dlaka se lako održava, a što se zdravlja tiče ovo je veoma otporan pas. Na žalost, zbog sličnosti metabolizma sa našim, bigl se u nekim zemljama koristi za laboratorijska istraživanja.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyUto Avg 10, 2010 12:07 pm

Divno! Radujem se što i ja imam to milo stvorenje! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyUto Avg 10, 2010 11:38 pm

Dolly ::
Divno! Radujem se što i ja imam to milo stvorenje! Very Happy

I ja, i ja bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptySre Avg 11, 2010 5:06 pm

Meni su posebno zanimljive "zivahne oci" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyČet Avg 12, 2010 3:55 pm

A meni "deci se nece odupirati dok ga gnjave". Imam cak i slike na kojima Diki mala deca razvlace usi, a on strpljivo podnosi I love you
Nazad na vrh Ići dole
mini
bigl-manijak
bigl-manijak
mini


Broj poruka : 246
Godina : 41
Localisation : BGd Dorcol
Datum upisa : 02.03.2010

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyČet Avg 12, 2010 7:18 pm

PAS BEZ PREMCA !!! DA DA! Mislim da to najbolje znamo mi koji ih imamo!!!
Nazad na vrh Ići dole
DP
bigl-manijak
bigl-manijak
DP


Broj poruka : 309
Godina : 36
Datum upisa : 24.03.2008

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptySub Avg 14, 2010 3:04 am

prelepo...zaisya su neodoljivi,prelepi,mili...
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyPet Jun 17, 2011 9:29 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyPet Avg 05, 2011 6:21 pm

HAhhahahahahahaahhah ovo sa merdevinama radi Felix u parku kada se ja popnem na tobogan! Very Happy

@VlaDaN
Najbolje je kupiti stene od nekoga sa foruma. Leonero ima dosta rasa i to stalno i jos ta suga.... Anja je sve rekla. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyPon Jul 02, 2012 5:58 pm

Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyUto Jul 03, 2012 10:31 am

Moja cerka je Diku nocas vodila u parkic na tobogan! Kaze da se spustio vise puta i da je bio potpuno odusevljen tim iskustvom. Nadam se da ce sledeci put da ga snimi, pa cu staviti i klip:).
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! EmptyUto Jul 03, 2012 10:49 am

Tabasko the Dika ::
Moja cerka je Diku nocas vodila u parkic na tobogan! Kaze da se spustio vise puta i da je bio potpuno odusevljen tim iskustvom. Nadam se da ce sledeci put da ga snimi, pa cu staviti i klip:).
Biglovi dasd !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bigl - pas bez premca! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl - pas bez premca!   Bigl - pas bez premca! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bigl - pas bez premca!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Aga Aron
» Bigl na TV-u
» bigl na poklon
» izgubljen bigl
» Bigl boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: