moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kaan sa Starog Ceraka

Ići dole 
+34
MarijaRio
Gogili
Dragiša
Atos-BOBI
Konan
vito
Ddans Dream Tim
tedibi
Lino
Ceda - Charlie
Moka
Bella
Natali
Vasica T
Srba bgd
dusan
Snoopy Gang
Niche
Lea2006
wujke
jecolinja
Monika
Emanuela
Tabasko the Dika
.Marija.
Ksenija
Capo UE
Aris
King i Maša
snoopy
Niva
Anja..
Dolly
Kaan
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Sledeći
AutorPoruka
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptySre Avg 03, 2011 9:56 pm

I mi pratimo na moru sta se desava i saljemo svu mogucu podrsku!
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptySre Avg 03, 2011 10:16 pm

Srecno Kaan, drzi se medeni, nadamo se da nije nista strasno i da ce brzo proci!!!! cmok
Nazad na vrh Ići dole
Niche
bigl-manijak
bigl-manijak
Niche


Broj poruka : 442
Datum upisa : 08.09.2010

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptySre Avg 03, 2011 11:05 pm

Kaan, sa nestrpljenjem ocekujemo sutrasnji dan. Saljemo ti poljpce.
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptySre Avg 03, 2011 11:56 pm

Kasno smo se ukljucili u celu diskusiju. Ja sam tek sad videla sta se desava sa malisanom.
Nije mi jasno ako mu vec daju barijum zasto ga odmah i ne snime,tad cete zasigurno znati da li je progutao nesto i gde se tacno to zaglavilo?! Malo mi je,iskrena da budem,neprofesionalno da cekate 12 sati da on to izbaci,ako uopste i moze,pa tek onda da ga snimate. Ako vet kaze da mu je stomak tvrd,to je kao i kod ljudi akutni abdomen,a to je urgentno stanje. Molim vas popricajte jos sa vetom i vidite kakvo je Kaanovo stanje sutra i insistirajte da ga snimi. Ultrazvuk vam nista nece reci jer se na njemu creva ne gledaju. Ako popije barijum neka ga snime obicnim rendgenom da se vidi u kom delu digestivnog trakta je doslo do zastoja. Odmah cete videti i mesto zastoja i velicinu predmeta koji je progutao,pa ce znati sta i kako dalje da ga tretiraju.

Iskreno se nadam da cemo sutra vec cuti lepe vesti o slatkom malisanu.
Ljubimo te puno Kaan i drzimo palceve da nam sto pre ozdravis!!! cmok
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 12:40 am

Bato drzi se!!! top gun cmok
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 1:07 am

ljudi stvatno ne znam kako da vam se zahvalim na tolikoj podsrci. Barijum pije i ceka se 12 itasda bi probali da ga izbacimo prirodnim putem. On valjda skavako mora da ceka minimum 12 sati da bi se videlo na rengenu de smeta, barem sam ja tako razumeo Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 3:24 am

Bice on dobro.Samo napred,navijamo za njega cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 9:43 am

Koliko ja znam, ne treba da se čeka 12 sati do snimanja, a Jecolinja je Dr, pa zna bolje od nas. Mi mu stvarno želimo sve najbolje i da brzo skroz ozdravi i nikad više ne bude bolestan.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 9:57 am

I Kole navija da njegovom bati bude bolje sto pre top gun
Nazad na vrh Ići dole
Niche
bigl-manijak
bigl-manijak
Niche


Broj poruka : 442
Datum upisa : 08.09.2010

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 12:31 pm

Koliko ja znam, barijum mu nece pomoci nista da izbaci. On sluzi kao kontrasrt pri gastroenetroloskom rentgenskom pregledu. Tako je makar sa ljudima. Ajde da vidimo. Crkavamo od brige za malenim. Kako je vama, necu ni da mislim.
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 1:38 pm

Moram da se složim sa jecom i i ostatkom ekipe .Smatramo da je 12 sti čekanja u takvoj situaciji previše . Naš predlog je da odete na veterinarski fakultet i potražite DR Vladu Magaša
https://www.facebook.com/groups/71464067856/

Treba da bude rengenski snimak na kome se vidi strano telo ako ga ima
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150113313937473&set=o.71464067856&type=1&ref=nf
nešto ovako


Poslednji izmenio Vasica T dana Čet Avg 04, 2011 1:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 1:39 pm

I ja se slazem sa Dr Jecom. Kad sam snimala zeludac, dali su mi barijum i odmah posle snimali. A sto se tice Dr Vlade Magasa, cula sam sve najbolje o njemu. Poslacu ti na PP njegov kontakt.
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 3:03 pm

Hvala na kontaktu, idemo oko 4 da popijemo barijum, a cekanje 12 sati je valjda zbog toga sto barijumu treba toliko da prodje ceo organizam Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 3:09 pm

ja zaborad oiva napisem da nam je Kaan danas mnogo bolje i da je imao tvrdu stolicu, mislim normalnu Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 4:48 pm

Kaan ::
ja zaborad oiva napisem da nam je Kaan danas mnogo bolje i da je imao tvrdu stolicu, mislim normalnu Smile

To su dobre vesti,ali po meni malisan zahteva dalji tretman i dijagnostiku.

Dakle da razjasnim. Kontrastno snimanje jednjaka,zeluca,dvanaestopalacnog creva ,tankog i debelog creva se obavlja gutanjem barijumaske kase i naknadnim snimanjem u razlicitim razmacima. Da bi barijum stigao u pocetni deo debelog creva potrebno je 3-4 sata,a da bi ispunilo celo debelo crevo i do 24h. Ukoliko se snima samo jednjak, zeludac,dvanaestopalacno i tanko crevo,procedura traje oko pola sata. Debelo crevo se ispituje jos i na drugi nacin,tj retrogradno,davanjem kontrasta,da izvinite od pozadi,tzv irigografija. I ta procedura vremenski je znatno kraca,svega par minuta. Kada barijum oboji creva,ona su na snimku bela i jasno se vidi defekt u senci ukoliko postoji strano telo u lumenu,tj unutrasnjosti creva.

Slika koju je Vasica stavio je nativni snimak abdomena psa,znaci bez kontrasta. Ovaj snimak je jako pogodan i snimanje traje svega par sekundi,ali je informativan ukoliko je pas progutao neki metal,kost ili bilo koji drugi materijal koji apsorbuje,tj upija X zrake. Sve ostalo se nece videti dok se creva ne oboje kontrastom. Metal kao najjaci apsorber se najbolje primecuje na nativnom snimku. Pored toga na nativnom snimku se vidi ukoliko postoji distenzija (prosirenje) crevnih vijuga sto bi ukazivalo na neku opstrukciju (prepreku). A to je jos jedna informacija vise. Ukoliko je,ne dao Bog,doslo do perforacije creva,tj pucanja,to ce se takodje videti na nativnom snimku.

Po meni,veterinar je taj snimak trebalo odmah da uradi. Misljenja sam da ukoliko je Kaan i progutao nesto,da se to zaglavilo iznad debelog creva ili eventualno na prelasku tankog u debelo crevo,sto zahteva pregled od svega pola sata do sat vremena!!!
Barijum se nikako ne koristi u svrhu izbacivanja i potiskivanja stranog sadrzaja,vec iskljucivo kao kontrastno sredstvo!!!

Nasla sam jako informativni sajt Veterinarske klinike Novak,koju nasa tetka Dolly stalno pominje. Imaju jako korisne savete i i detaljni su,pa ako imate vremena procitajte.

http://www.vetnovak.com/smetnje_u_prohodnosti_creva.asp

Iskreno se nadam da ce sa malim Kaanom biti sve u redu i da ce se problem ubrzo resiti.
Svi mislimo na naseg slatkog malisana i ocekujemo lepe vesti.

Izvinjavam se forumasima ako sam pricu malo prosirila.....ipak buduci radiolog sam,moj fah je u pitanju,pa se nadam da mi necete zameriti.

dobar dan fff


Poslednji put izmenio jecolinja dana Čet Avg 04, 2011 11:44 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 9:31 pm

Jeco Hvala na iscrpnom objašnjenju .Smatramo da je vrlo korisno znati ove stvari kad imate alavu rasu ,kao što je BIGL . Ko je pročitao tekst ispod slike ,video je da je i na ovom snimku jedan alavi klempa koji je nešto progutao ,samo su njegovi simptomi bili mnogo gori . Inače to je jedini snimak koji smo uspeli da nađemo za kratko vreme .
Jako nam je drago da je KAN bolje ali nikako nemojte da dozvolite da se ne otkrije šta sa njim nije bilo uredu. Obavezno dovršite ispitivana do kraja POZZZZ
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 9:38 pm

Hvala svima, a jecolini pogotovo Smile nikako ne smemo da ostanemo bez odgovora, a bilo bi najlepse da smo ovoliku frku digli sa omzbog upale misica. Inace on je u 5 popio barijum pa se snimamo oko 12 sutra Smile sta mislite da otvorimo temu o tom 'problemu'?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Bella
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bella


Broj poruka : 85
Godina : 47
Localisation : Šabac
Datum upisa : 14.04.2010

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 11:33 pm

Batice,
tek sad citam kroz sta prolazite,
ja sam za to da se ide kod veta i on ce da proceni sta dalje. Znaci, vi ste bili, pa se snimate sutra. Ja verovatno ne bih mogla toliko da izdrzim u neizvesnosti.
Ali, samo hrabro, i može i biti nešto prolazno (daj Bože!!!).
Držimo fige, a ako treba još neka pomoć, viči da nabavljamo.
Pozdrav iz Šapca
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyČet Avg 04, 2011 11:34 pm

pa da, i sutra je snimanje pa cemo videti Smile hvala na podrsci, bice sve ok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyPet Avg 05, 2011 9:53 am

Mi kako otvorimo oci, tako za kompjuter da vidimo kako je ovaj lepi stenac. Javite cim nesto saznate!
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyPet Avg 05, 2011 9:59 am

Tabasko the Dika ::
Mi kako otvorimo oci, tako za kompjuter da vidimo kako je ovaj lepi stenac. Javite cim nesto saznate!

Potpisujem! Navijamo za dragog batu da sve bude u redu! I love you
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyPet Avg 05, 2011 9:09 pm

evo nas sad smo se snimali i sliku dobijamo za oko pola sata, pa cu je ja okaciti ovde pa mi vi recite vase misljenje. Najbolje bi bilo da nema nista, ali videcemo Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyPet Avg 05, 2011 10:13 pm

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Biglf



Ne mogu da verujem, vet kaze da je sa stomacicem sve uredu, da mu je nogica nesto losija, nisam sve skapirao. Toliko sam uzbudjen, ne mogu da verujem da se okoncava ovo, sta vi tezake za sliku?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyPet Avg 05, 2011 10:17 pm

Ja ne mogu ovo da komentarisem, mozda Jeca da nam kaze?
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 EmptyPet Avg 05, 2011 11:23 pm

Jeca je na placu i nema net, ali je preko tel. uspela da vidi snimak i pošalje mi poruku da je debelo crevo prohodno, da je barijum tečan i da može da zaobidje prepreku.Ne može da veruje da su mu samo to snimili i da je to krajnje neprofesionalno jer je najmanja sumnja bila na debelo crevo koje je najšire! To je rekla, vraća se u nedelju uveče!
Kako je Kan inače?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kaan sa Starog Ceraka   Kaan sa Starog Ceraka - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kaan sa Starog Ceraka
Nazad na vrh 
Strana 10 od 35Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Sledeći
 Similar topics
-
» Nora sa Ceraka-Bgd
» Lallo sa Ceraka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: