moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)

Ići dole 
+35
Natali
tedibi
Simply Royal
Anja..
Milos1984
nani_nani
Joske
Cofilence
AAleksa
jovan07
Lea2006
Medena
Nina mandarina
Gogili
Capo UE
dusan
Vasica T
vladan74
BojanaD
snoopy
misakg
Niva
Lino
Rona
antmari
Emanuela
Kaan
Tabasko the Dika
Snoopy Gang
Boss
.Marija.
Žaklina
Dolly
Ddans Dream Tim
- Vito -
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPet Maj 20, 2011 9:03 pm

mnogo me zbunjuje cela ova prica, jedni ovako, drugi onako, ima jos vremena, nekih mesec dana Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPet Maj 20, 2011 10:19 pm

ma nema te sta zbunjivati, mislim da se svi slazemo oko najbitnijih stvari:
1. bigl je pas copora i ne voli dugo biti sam
2. lovni je pas, gonic stovise, pa moras obratit paznju na to da je njemu uvijek No1 njegov nos, treba istrcavanja i duge setnje, kako love zeceve, vole kopat, naganjat manje zivotinje, voli se uvaljavat u razne, nama ne bas oku, a ni nosu, ugodne stvari
3. vole unistavat stvari, ali to nije bas karakteristika pasmine neko svih canina, zapravo s njihovog gledista oni ne rade nista lose, nego jednostavno ciste i jacaju zube i zubno meso
4. jako su prozdrljivi, pa moras pazit da ne ides onom logikom, daj psu da jede koliko hoce, valjda zna kad je dosta. jer oni ne znaju kad je dosta, jest ce u neorganicenoj kolicini, dok se ne raspuknu (doslovno). zeludac im ne ko rupa bez dna. jest ce sve, ali doslovno sve, od onog jestivog, pa do plastike, cd-ova, flomastera,...
Sve se negativne osobine se mogu rijesiti s disciplinom, jer moraju postojat neka pravila, kako bi suzivot s biglom bio sto duzi u sto ugodniji.
P.S. iako su ovo karakteristike pasmine, svaki je bigl jedinstvena jedinka, pa postoje i odstupanja od navedenih karakteristika.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPet Maj 20, 2011 10:51 pm

Najgore je što obožavaju da jedu,a koliko sam ja čula lako se goje.Pa onda ne mogu da krkaju koliko hoće.
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPet Maj 20, 2011 11:30 pm

Žaklina ::
Najgore je što obožavaju da jedu,a koliko sam ja čula lako se goje.Pa onda ne mogu da krkaju koliko hoće.
ovo ni ja nisam razumeo a kamoli neko ko zeli da ga tek kupi i trazi savet.......
markoooooooo0 najasnije je i najbolje ovako navici psa na deo kuce gde zelis da bude i kada je sa tobom i kada je sam,ako ima pravo vaspitanje od malena mozda ce u pocetku i unistiti nesto sto dohvati sto zaboravis da sklonis,ali sa pravim vaspitanjem shvatice sta sme a sta ne,tako da posle toga neces imati problema,znaci nemoras ga ogranicavati na tih dva kvadrata,vec se potrudi da ga naucis na lepo ponasanje i uzivaces u njegovom drustvu u stanu,a on ce uzivati i sa tobom a i bez tebe....Kaja na primer ostaje sama bez ikakvih problema i po dvanest sati i vise kada mora i nema nikakvih problema a na raspolaganju joj je sve
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
- Vito -
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
- Vito -


Broj poruka : 96
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyNed Avg 21, 2011 8:29 pm

Hteo bih da Vas pitam,da li ce bitni neko leglo kraj 11. pocetak 12. meseca,jedan mali muzijak mi treba Smile Unapred hvala. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyNed Avg 21, 2011 8:34 pm

budite zajedno sa nama na forumu i imacete sva obavestenja
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
misakg
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.08.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyČet Avg 25, 2011 2:52 pm

Mi smo od skora na vasem sajtu i sto vise citamo o biglu - to nam se ova rasa sve vise dopada. Za sada bismo voleli samo da se raspitamo o cenama ovih malisana, pa da se presaberemo oko finansija Smile .
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyČet Avg 25, 2011 2:57 pm

Šaljite upite članovima koji imaju štence za preuzimanje ili su se već oglasili na temi "prodaja" na MP (privatne poruke) i nema greške, dobićete tražene informacije top gun
Nazad na vrh Ići dole
- Vito -
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
- Vito -


Broj poruka : 96
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyUto Jan 10, 2012 3:19 pm

Da li ce uskoto biti neko leglo ? Mali muski biglic mi treba Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyUto Jan 10, 2012 4:42 pm

tosha ::
Da li ce uskoto biti neko leglo ? Mali muski biglic mi treba Smile
Leglo postoji https://bigl-srbija.editboard.com/t1030p210-nando-djole-oksa-i-stella-iz-kovina
Pošalji privatnu poruku, pa vidi ima li slobodnih muškića.
Koliko znam i ovaj lepi petomesečni momčić je na prodaju https://bigl-srbija.editboard.com/t732p15-prodaja-bigla-oglasi
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
BojanaD
novajlija
novajlija
BojanaD


Broj poruka : 31
Godina : 35
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.09.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptySre Jan 18, 2012 10:58 pm

Zdravo svima,

Javite mi se, ako bude nekog legla uskoro, da su stenci spremni za preuzimanje oko marta... Prizeljkujem, jedva cekam biglica! bounce
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPet Jan 20, 2012 3:43 pm

Ima leglo u Kovinu, mislim da ce biti taman spremni za mart. Mozete ih videti na ovoj temi - https://bigl-srbija.editboard.com/t1030p240-nando-djole-oksa-i-stella-iz-kovina
Nazad na vrh Ići dole
vladan74
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
vladan74


Broj poruka : 50
Godina : 49
Localisation : jagodina
Datum upisa : 10.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyNed Jan 22, 2012 10:11 pm

prodajem kuju bigla staru 19 meseci trkolor sa urednim papirima veoma hitno. cena 200eu tel 0606967967 vladan
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyČet Feb 02, 2012 9:16 pm

MALA POMOC ZA KUPOVINU STENETA........
P R V O,
psa ne moze imati svako. Dobro razmislite o svim obavezama koje cete imati kao vlasnik i ako Vam se cini da ste resili dileme sami sa sobom, razmislite jos jednom.

D R U G O,
... idite kod odgajivaca, ne pristajte na nikakve dostave steneta.
Vise gledajte-manje slusajte, slika govori vise od reci.
Pogledajte uslove u kojima zive psi, smestaj, higijenu, opsti izgled pasa. Pitajte cime se hrane psi, trazite dokaz. Ako Vam se cini da je sve ok, da odgajivac drzi pse iz ljubavi, da nije izrabljivac koji drzi pse zarad materijalne koristi idemo na treci korak

T R E C E,
sva dokumentacija za stene od dva meseca bi trebala biti gotova i uredna.
RODOVNIK- ne cekajte rodovnik, ne nasedajte na razne price, ne uzimajte nikakve kopije i td. Rodovnik kosta 1700 dinara po stenetu i nema razloga da ga odgajivac ne poseduje.Rodovnik je dokaz da je pas cistokrvan i da su mu roditelji zadovoljili kriterijume odgoja, a nikako nije dokaz niti garancija da ce vas pas biti sampion, niti da ce zadovoljiti zahteve propisane standardom.
PASOS- najpouzdaniji dokaz o vakcinacijama sa potpisom i pecatom veterinara.
Ne uzimajte nikakve potvrde "veterinara" o vakcinaciji sa dva rukopisa i td.
Svako stene mora imati pasos sa potpisom, pecatom i nalepnicama sa bocice.
RADNA KNJIZICA- nema razloga da je nemate, odgajivac je dobije kad vadi rodovnike u KS.

C E T V R T O,
Ako su Vasa ocekivanja i uslovi ispinjeni i ako ste Vi ispunili uslove odgajivaca, ako Vam se svidelo stene, postali ste ponosni vlanik i dobili ste novog clana porodice.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyČet Feb 02, 2012 11:37 pm

Šta reći, nego svaka ti je na mestu. top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPet Feb 03, 2012 2:27 am

Pa i nije bas tako, ja sam se toliko istrosio na njih da nisam imao 150e za rodovnike dok nisam prodao prvo stene , pasos se dobija tek sa 4 meseca kada se pas cipuje , lako i lepo to sve deluje na papiru ali je u praksi malo drugacije. Ali ceo recept je super osmisljen i tako bi trebalo da bude.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPet Feb 03, 2012 10:58 am

Sve zavisi od koga se kupuje i ko ti je preporučio od koga da kupiš. Ja bih za svakog, koga sam upoznala preko ovog foruma, mogla da garantujem, da će dati maženo i paženo štene i da će ispuniti svoje obaveze.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 1:44 pm

@ DUŠAN Ovo je zamišljeno kao tekst za ljude koji nemaju predznanja i kupuju prvi put psa . Da od prilike imaju uvid kako bi stvari trebale da teku .Naravno da je naša svakodnevica malo drugačija i da su odstupanja moguća. Ali kad odeš kod čoveka kući i vidiš da pse ne drži u blatnjavom oboru u dvorištu ,ili nekom buđavom podrumu , da mu ženka nije mršava ko logoraš u aušvicu 2 meseca posle štenjenja, da štenci nisu prljavi i zapušteni ,već možeš da stekneš neki utisak sa kim pričaš i sve ostalo može da se dogovori ,sačeka ....... Naravno da kinta svima fali ali dosta ljudi pojma nema šta sve od papira treba ,kako izgleda potvrda od veta za vakcinaciju ( vido svojim očima potvrdu koju je navodno vet napisao na žutom stikeru ,bez nalepnice,bez tipa vakcine ,samo datum i neki nažvrljani potpis Very Happy )
Ako neko ima skeniranu potvrdu o vakcinaciji i ostale potrebne dokumente nek okači slike ovde

Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 2:53 pm

Ja bih jos preporucila da buduci vlasnici po mogucstvu se upoznaju sa karakterom barem jednog od roditelja, najbolje oba.
Nazad na vrh Ići dole
Capo UE
i'm bigl
i'm bigl
Capo UE


Broj poruka : 942
Godina : 46
Localisation : Uzice
Datum upisa : 08.06.2010

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 3:07 pm

Rodovnik

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Pristupnica001

Eksterijerno radna knjizica


Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Pristupnica002

Potvrda za pse i macke - pasos

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Pristupnica003

Potvrda o vakcinaciji

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Pristupnica005

Vakcine u pasosu

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Pristupnica004
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 3:51 pm

Bravo! Super objasnjeno. Mi kad smo kupovali psa, nismo imali pojma, ali nas je posluzila pocetnicka sreca te smo naleteli na postene ljude, tj. Ivanu Sasic i njenog Djuru - pa smo sve ovo dobili + super kucova!
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 8:50 pm

Ali ceo recept je super osmisljen i tako bi trebalo da bude.

Rekoh da je ceo tekst odlican , ima ljudi koji ce ga procitati i onda praviti problem nekom odgajivacu ako nema nesto od ovih papira , samo sam dodao da neki papiri kao npr pasos dolaze sa 4 meseca kada dobije stene cip i besnilo , i da nije pod moranjem da stene ima rodovnik ako imas na uvid rodovnike oba roditelja i obecanje da ces isti dobiti kada se prikupi kinta za sve . Ja sam se jednom zeznuo i vise neeee sa stencima , mnogo skupa razonoda a da naplatis nema sanse.
Nazad na vrh Ići dole
- Vito -
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
- Vito -


Broj poruka : 96
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyUto Feb 07, 2012 11:11 pm

Hvala svima na savetima, mnogo nam znace i pomazu. Divni ste Smile
Da li ima neko leglo u najavi, da i ja dobijem jednog malog muskog biglica napokon Smile Svaki dan idem na forum i nadam se da je neko postavio , da je u najavi leglo novo ili da ima malih stenaca na prodaju. Pozdrav svima.
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptyUto Feb 07, 2012 11:26 pm

Ana, a da okrenes stranu sa izlozbama u knjizici Wink
Nazad na vrh Ići dole
- Vito -
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
- Vito -


Broj poruka : 96
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 EmptySub Mar 31, 2012 1:04 pm

Da li neko moze da mi kaze za stence,iz Sente ( pupies-land ). Ima li neko iskustava nekih ? Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Tina iz Uzica
» Beagle-Serbia
» Beagle in the house

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: oglasi-
Skoči na: