moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?

Ići dole 
+14
Anja..
stefani
Gogili
Monika
Vasica T
Srba bgd
MarijaRio
jok.mi
Niva
pedjaklj
Ddans Dream Tim
Dolly
Dika
Lino
18 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyNed Jan 30, 2011 12:29 am

Citat :
Citat od: Ljiljana
Joooooooj ima tako puno načina, ali sada je već jako kasno, sutra ćemo o načinima na koje se najlakše otkrije švercera.

šverceri, čuvajte se, mi vas razotkrivamo bez ostatka!


Jooj da, evo me tek sada ovamo - cijeli dan mi je prošao 'u vitru' i u telefoniranju

Dakle evo po čemu ćemo najlakše otkriti da netko ne prodaje pse iz svojeg uzgoja već da je obični švercer:

- najčešće se šverceri prepoznaju po oglasima u novinama tipa "prodajem sve pasmine, svih starosti i svih uzrasta" ili nešto od ovoga - ne mora biti baš svo troje ......

- KONTAKT se ostvaruje isključivo preko mobilnog telefona koji gotovo nikada nije nigdje prijavljen!!! Vaš navodni "uzgajivač" nema ADRESE, KUćNOG, FIKSNOG TELEFONA, a ponekad nema niti imena ..... da ne govorimo da nema WEB adrese ili e-maila (da, ima ponekad e-mail, ali to su oni 'jednokratni' anonimni e-mail hostinzi preko yahooo-a ili hotmail.com-a).

- kod švercera uglavnom nećete naći ni ostatak legla, ni mati, a pogotovo oca .....

- možete ih prepoznati po čudnoj i najčešće protivuriječnoj priči koju pričaju ako im postavite pitanje gdje su ostali štenci, gdje je majka legla ...

- šverceri češće prodaju BEZ papira, a ako psići imaju nekakve papire to uglavnom nisu rodovnice, pogotovo NISU valjane rodovnice, već su to neki bezvezni papiri ili se pod "papire" uvaljuje veterinarska knjižica za psa (ako je uopće ima) i kojekakve druge svjedodžbe o zdravlju ili zdravstvenoj ispravnosti 'robe'.

- NAJčEšćE uopće nećete imati pristupa kućnoj adresi - već će kao mjesto "isporuke robe" biti utanačeno neko neutralno mjesto u gradu ili prigradskoj okolici, a sve pod sto i jednim izgovorom zbog čega VI ne možete doći doma pogledati gdje se vaš psić 'uzgajao'.

- VAS taj navodni "uzgajivač" ništa neće pitati - niti jednog pitanja o daljnjem držanju pasa, o vama općenito - ništa -> stil "uzmi robu i vozi, samo prethodno daj LOVU!"

- beskrajno su rječiti, vi od njihova brbljanja niste u stanju niti MISLITI, a naročito niste u stanju IšTA PITATI, cijelo vrijeme kontakta navodni "uzgajivač" ne prestaje pričati ...... o šampionskom porijeklu, o prekrasnim roditeljima, o prekrasnom karakteru, o predivnom psu kojeg kupujete ...... - SVE DIVNO, SVE JE PREKRASNO!!!

- ako ipak kupite psa od nekog takvog, nakon kupnje se više NITKO ne javlja na broj mobitela kojeg ste ranije kontaktirali i dobijali svaki dan.
ovo sam skinula s jednog drugog foruma, ali je dosta korisno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyNed Jan 30, 2011 1:43 am

Ja cu da ponovim nase iskustvo. Diku smo kupili od Sasic Ivane, tako sto smo otisli u odgajivacnicu i videli celo leglo sa majkom. Znam da se psi prodaju ovako i onako, ali mi smo imali dobro iskustvo, srecom.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyNed Jan 30, 2011 3:48 pm

Dika ::
Ja cu da ponovim nase iskustvo. Diku smo kupili od Sasic Ivane, tako sto smo otisli u odgajivacnicu i videli celo leglo sa majkom. Znam da se psi prodaju ovako i onako, ali mi smo imali dobro iskustvo, srecom.
Isti slučaj! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 47
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyNed Jan 30, 2011 8:58 pm

Kao smem reci uspesan odgajivac Dalmatinskih pasa vec duzi niz godina u saradnji sa odgajivacnicama kod nas kao sto su Mediolanum iz Nisa,Drim Dalmatiner iz Cacka,odgajivacnicama iz bivse Juge kao sto je Lachrima Christi iz Hrvatske,i poznate odgajivacnice iz Evrope i sire da ih ne nabrajam sada sve,smem odgovorno reci da imamo problema u KS u sudijama ali ima i problema u nama samima odgajivacima.Jedna od stvari koju smo mi uveli to je obavezno potpisivanje ugovora sa buducim vlasnicima pasa,ko nije spreman da ga potpise nema ni tih para za koje moze kupiti psa,time stitimo i sebe i buduce vlasnike.Nema svercera koji ce vam ponuditi da potpisete ugovor.Evo vam link gde mozete videti kako izgleda ugovor pa prosudite sami http://www.cadjavi.in.rs/stenci_ugovor.htm A posebno se podrazumeva to ko kupuje stene a ne moze da vidi majku stenadi,ostale stence jer se retko desava da bas kupujete zadnje stene,a i ako je poslednje stene iz legla pa gde su rasli,gde je majka,gde je rodovnik od majke kod komsije.A to da sverceri rade lazne prave rodovnike nazalost rade.ali ima mnogo stvari po kojima se mogu prepoznati sverceri evo nekih stvari
1.Nema roditelja nemozete ih videti
2.Nema ostalih stenaca
3.On vam donosi stene to ne kosta nista uracunato u cenu
4.Na vase insistiranje da vi dodjete po stene kupoprodaja se organizuje negde na putu
kada kupujete glavna stvar je pre kupovine-
1.upoznati vlasnika-odgajivaca zenke,po mogucnosti videti i muzjaka oca stenadi,ali posto se cesto desava da je muzjak kod drugog vlasnika i u drugom gradu stupiti u kontakt sa vlasnikom muzjaka.
2.Od papira koje vlasnik treba da ima za majku stenadi i koje mozete videti su,zdravstvena knjizica,pasos,eksterijerno radna knjizica u kojoj se upisuju ocene sa izlozbe,ali za svaku upisanu ocenu i titulu sa svake izlozbe mora imati i ocensku listu sa iste,da je zenka mikro cipovana,pa se i cip se moze uporediti dali je isti u rodovnoj knjizici pasosu i samom psu.
toliko za sada nadam se da sam koliko toliko pomogao buducim potecijalnik kupcima ne samo biglova vec bilo koje rase.ima ovde jos kompetentnih osoba koje mogu pomoci u objasnjenjima
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
pedjaklj
novajlija
novajlija



Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.12.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 3:53 am

au bre pa to ko da kupujes drzavu celu hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 3:25 pm

pedjaklj ::
au bre pa to ko da kupujes drzavu celu hahaha

Ne razumem tvoj komentar, ne radi se o drzavi nego o ljubiteljima pasa koji zele da ih zastite od pohlepnika Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 3:39 pm

pedjaklj ::
au bre pa to ko da kupujes drzavu celu hahaha
Ne kupuješ ti državu već drugara za ceo njegov život. Drugara koji će te beskrajno voleti bez obzira na sve tvoje mane. Drugara koji ne zna otvoriti frižider i sam sebi spremiti da nešto jede. On će uvek zavisiti od tebe. Ako mi koji odgajamo štence ne vodimo računa kakvi će im biti novi vlasnici, onda njima nema pomoći. Zato i mi procenjujemo kakav je taj novi vlasnik da li on zaslužuje to štene ili ne. Niko ovde nema odgajivačnicu sa dvadesetak pasa koje drži po boksovima veličine dve kvadrata i po tri-četiri psa. Trebaju novi vlasnici da znaju kako da biraju štene za sebe i da se ne zatrčavaju na nisku cenu i ostale pogodnosti.
Pozdrav i sve najbolje u izboru kućnog ljubimca.
Nazad na vrh Ići dole
MarijaRio
bigl-manijak
bigl-manijak
MarijaRio


Broj poruka : 393
Datum upisa : 18.11.2009

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 4:30 pm

Jako bitna stvar od koga kupujete stene.
Sve ovo sto ste do sad dobili od informacija vam je jako korisno pre svega jer zelite zdravog kucova.. Zato treba da se zna ko su mu mama i tata..

Upoznala sam devojku koja je kupila stene "bigla" za nekih stotinak eura, doneli su joj na kucu, bez papira, a ako hoce papire onda je cena 250e. Show, elem dovede ona njega u lokalni parkic (gde se redovno seta 6-7 biglova, od razlicitih mama, tata, baba ali znamo kako izgledaju stenci) a on mucenik beli sa dve zute tufne, izduzena njuskica, krace usi.. I sad naravno divan je kakav god bio i zavolela je ona njega, u roku od 3 dana dobio neke pecate ranice po telu, bas je pocela da mu opada dlaka i da ce cese jako. Jos svasta nesto mu se izdesavalo, znam da je non stop zvala veterinara... Na kraju je zvala tog lika i vratila stene, nije ni ona neki primer ljubitelja pasa, opet ne znam kako joj je bilo ali ste sigurniji da cete se dugo dugo druziti sa svojim novim drugom ako ste se detaljno informisali pre kupovine..
Imamo ovde divnih parova sa jos lepsim bebironima...
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 4:31 pm

Banditi su u pravu ...da ja sad treba da kupim stene stvarno bih razmislila o svemu...Kad sam uzimala Srbu bukvalno nista nisam znala...Mada ja nisam ni znala da postoji ovaj forum niti sam bilo sta citala o biglovima.Srela sam nekog stranca kod hrama Sv.Save i odusevila se psom.Zvala oglase, ljudi mi slali slike na mail, mms...Ja sams e odlucila za onog koji mi se najvise svideo na slici, odgajivac mi je rekao da ce mi poslati psa autobusom u kutiji na sta ja nisma pristala, ne zato sto sam htela da vidim roditelje,leglo, gde ih cuva i kako ih cuva nego samo zato sto nisam zelela da pas doputuje u kutiji.Jednostavno sam htela psa sad i odmah.Meni je cena ispala oko 300 eur putarine, gorivo, rodovnik...Realno za jos 50-ak eur mogla sam da biram poreklo,odgajivaca,stene...Ovo je bila moja ishitrenost i cisto neznanje, naravno ja sad svog ljubimca volim najvise na svetu i po meni je moja pas najbolji na svetu ma koliko se neko slagao ili ne sa mnom - ovo je moje misljenje i ne bih ga dala za milijardu evra sada, volim ga i on voli mene a papiri su u takvom odnosu nebitni i ne znace nista fff
Nazad na vrh Ići dole
pedjaklj
novajlija
novajlija



Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.12.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 7:05 pm

a cisto sumnjam da je vratila stene uzgaivacu, pa kako se ona odvojila od tog steneta, jer onda ona i nije neki pravi ljubitelj nego joj samo bilo bitno da ima rasnog bigla
a znaci samo skupo je dobro, pa ja cu onda da kupim jedno dva komada pa kad se okote ima da zgrcem pare jupiiiiiiiiiii
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 7:54 pm

I ja ne shvatam tu devojku sto je to uradila Sad ljudi pokupe nekog kercica na ulici pa se vezu za njega,a ona zato sto joj nije bio dovoljno lep kao drugi biglovi i sto je imao ovakvu ili onakvu njuskicu Sad jadan mali psic Sad ja bih uvela neku sluzbu koja bi procenjivala da li neki ljudi mogu ili ne da cuvaju neku zivotinju Sad mislim da bi bilo i manje lutalica i manje agresivnih psa i manje divljih prodavaca! Definitivno nisu svi ljudi za pse kao sto ni svi psi nisu za sve ljude! Pas je zivo bice a ne modni aksesoar!
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 10:59 pm

jok.mi ::
pedjaklj ::
au bre pa to ko da kupujes drzavu celu hahaha
Ne kupuješ ti državu već drugara za ceo njegov život. Drugara koji će te beskrajno voleti bez obzira na sve tvoje mane. Drugara koji ne zna otvoriti frižider i sam sebi spremiti da nešto jede. On će uvek zavisiti od tebe. Ako mi koji odgajamo štence ne vodimo računa kakvi će im biti novi vlasnici, onda njima nema pomoći. Zato i mi procenjujemo kakav je taj novi vlasnik da li on zaslužuje to štene ili ne. Niko ovde nema odgajivačnicu sa dvadesetak pasa koje drži po boksovima veličine dve kvadrata i po tri-četiri psa. Trebaju novi vlasnici da znaju kako da biraju štene za sebe i da se ne zatrčavaju na nisku cenu

Bravo ljudi .Ovakav stav treba da ima svaki odgajivač.
Nažalost marketing je učinio svoje .Razne pevaljke ,glumice....... sa svojim "lubimcima" ofarbanim ,obučenim u razne krpice itd dovele su do toga da određeni broj ljudi (u želji da ih kopira) na nabavku psa gleda kao na nabavku novih cipela ,tašne,mobilnog telefona. To je trenutno IN. Neretko uopšte neznajući šta su sve obaveze onoga ko se odluči da u svoj život pusti jedno malo slatko stvorenje(nebitna rasa). Kad za određeno vreme prođe trend e onda su u problemu. Zato imamo toliko napuštenih pasa kako rasnih tako mešanaca. Otvaranje ove teme podržavamo 10001% Netreba dozvoliti da ovu sjanu i ne tako brojnu rasu upropaste isti ljudi koji su upropastili npr Zlatne retrivere pa ih sad možete videti u svim veličinama.

P.S. Pridružujemo se DIKI i DOLI .Mi smo psa uzeli od Ivane i prezadovoljni smo kako samim eksterijerno-zdravstvenim stanjem. Tako i njihovim odnosom prema nama posle i savetima koje dobijamo kad god im se obratimo.
Veliki pozdrav za Ivanu Đuru i celu Bunny,s ekipu

Nazad na vrh Ići dole
pedjaklj
novajlija
novajlija



Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.12.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Jan 31, 2011 11:16 pm

pa ja reko da ovde ima i onih bez papira a ja hocu samo sa papirim
nije da mi ti papiri posebno znace, ali i ja mislm da se upropastava rasa kad se pari bez papira i onda bude svasta
onda ljudi uzmu stene i kad ono ne ispadne dobro oni ga bace na ulicu
a vi ovde kazete da papiri nisu bitni ustvari neki to ovde stalno kazu
Nazad na vrh Ići dole
MarijaRio
bigl-manijak
bigl-manijak
MarijaRio


Broj poruka : 393
Datum upisa : 18.11.2009

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyUto Feb 01, 2011 12:50 am

Srba bgd ::
I ja ne shvatam tu devojku sto je to uradila Sad ljudi pokupe nekog kercica na ulici pa se vezu za njega,a ona zato sto joj nije bio dovoljno lep kao drugi biglovi i sto je imao ovakvu ili onakvu njuskicu Sad jadan mali psic Sad ja bih uvela neku sluzbu koja bi procenjivala da li neki ljudi mogu ili ne da cuvaju neku zivotinju Sad mislim da bi bilo i manje lutalica i manje agresivnih psa i manje divljih prodavaca! Definitivno nisu svi ljudi za pse kao sto ni svi psi nisu za sve ljude! Pas je zivo bice a ne modni aksesoar!

Ma znam, ni ja ne kapiram, al nisam nju ni komentarisala, suvisno je, nego samo los primer.. Vi ste super prosli sa vasim mazuljkom
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyUto Feb 01, 2011 1:07 am

Svi hoće da vam kažu - da papiri nisu garancija da je štene zdravo!

Na žalost, postoje ljudi koji žele isključivo da zarađuju razmnožavanjem pasa. Ti ljudi mogu da imaju i kvalitetne pse, u smislu da su im preci zvučna imena, ali svi vam savetuju da posetite odgajivača pre nego što uzmete štene da biste videli kako izgledaju ti ljudi, ti psi, uslovi u kojima psi žive.

Mogu otac i majka da imaju silne titule, ali ako kuja nije tretirana potrebnim vakcinama pre parenja, čišćena od glista, hranjena adekvatnom hranom za skotne kuje, ako živi u prljavom i hladnom, ako u vaginalnom sekretu ima bakterije kojim će zaraziti štence prilikom štenjenja, ako ne unosi dovoljno kalcijuma u toku skotnosti i dojenja, ako štenad nisu čišćena od glista, ako nisu hranjeni adekvatnom hranom za štenad pa im opadne imunitet, pa dobiju gljivična oboljenja kože, pa..., pa... ako nisu ... mislim da ste shvatili šta hoću da vam kažem.
Kada odgajivač ne želi da vam pokaže kuju i ostalu štenad, kao i prostor gde psi žive, vi ne možete da steknete sliku o nezi i tretmanu kuje i štenadi.

A sa našim Kinološkim savezom i kineloškim društvima, na žalost, papire nije teško nabaviti, i zbog toga vam oni nisu 100% garancija.
Ako želite kućnog ljubimca, određene rase, koji može biti odlično ocenjen na eksterijernoj izložbi, najvažnije vam je da dobro upoznate rasu (proučite standard rase i obiđete par izložbi da vidite pse u živo), posetite odgajivača i opredelite se. Mi pozivamo svakog ko nas nazove zbog štenaca da nas poseti, da popijemo kafu, pa i ako se odluči da štene kupi od nekog drugog, ima sa čime da uporedi i tu štenad i pse i ljude. Kada izaberete zdravo štene čija je majke dobro negovana u toku skotnosti i laktacije, onda vam papir i nije najbitniji (isti slučaj ako kupit štene koje iz odgajivačnice donese kožno oboljenje koje se leči od 3-6 meseci - toliko se i veterinar plaća!).

Kada bi se svi koji žele da kupe štene, pre toga čina, ovako kao vi raspitivali, onda "štanceri štenadi" ne bi imali neinformisane i neuke ljude koje mogu da varaju i prodaju im neadekvatno negovanu štenad za nešto nižu cenu.

Pozdrav od Bandita

Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyUto Feb 01, 2011 2:17 am

Sad ljudi gledaju samo da zarade. Secam se na jednoj izlozbi(jos nismo imali Felixa), guzva, gomila pasa i vlasnika i na svakih metar cujes isti razgovor " Kad ce da ti se pari? Ja cu ovog mog za koji dan. Koliko ces zaraditi po stenetu? Ja imam jos tri zenke za parenje......"
Najsigurnije je verovatno kupiti bigla sa ovog foruma, od Nando, Stella, Dika, Niva, Bunny's Nightmare, Lea..... da ne nabrajam dalje izostavicu nekoga. Smile
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyUto Feb 01, 2011 3:14 am

Izložbe su dobra mesta da se uživo vide neki psi i da se ugovore parenja, tako da takvi razgovori nisu retki na izložbama.
Najbolje je uzeti psa od onog za koga si se uverio da se dobro stara o svojim psima.
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 47
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptySre Feb 02, 2011 7:55 pm

kvalitet i zdravlje steneta koliko zavisi od roditela steneta toliko zavisi i od samog odgajivaca.mozete od pasa srednjih kvaliteta sa pravilnim odgojem i tretmanom dobiti kvalitetno stene,a od roditelja svetskih sampiona mozete dobiti stene koje nikada nece biti nikakvog kvaliteta,jer zenka i stenci nisu odgojeni i tretirani onako kako bi trebalo.rodovnici nazalost nisu predispozicija koja pokazuje kakvo ce biti stene
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptySre Feb 02, 2011 8:39 pm

jok.mi ::
Izložbe su dobra mesta da se uživo vide neki psi i da se ugovore parenja, tako da takvi razgovori nisu retki na izložbama.
Najbolje je uzeti psa od onog za koga si se uverio da se dobro stara o svojim psima.
Ma nisu se oni dogovarali oko parenja. Hvalili su se ko ce vise da zaradi. lol! Nisam lepo formulisala. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptySre Feb 02, 2011 8:52 pm

Pa ljud,i koji zele psa samo radi rasploda i zaradjivanja para, ima koliko hoces. Nas je na izlozbi u Obrenovcu (gde smo kao zadnji duduci bez iskustva nastupali) saletao neki Italijan koji se raspitivao da li bi mi prodali Arija, za koliko para i sl... A on je dosao sa italijanskim ostrodlakim gonicem (ako sam dobro zapamtila), koji je bio vezan za ogradu i potpuno sam dok je ovaj lik jeo vesalice. Pas je PLAKAO i CVILEO sve vreme, mi smo ga mazili da se smiri. Lik dosao, prosetao ga, uzeo CACIB (nije imao konkurenciju, zato je i dosao u Srbiju), i opet zapalio na vesalice.
Nazad na vrh Ići dole
stefani
bigl-manijak
bigl-manijak
stefani


Broj poruka : 325
Datum upisa : 30.06.2010

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyČet Feb 03, 2011 3:32 pm

ko god ima namjeru sebi kupiti dobrog psa mora se dobro potruditi.nije to kapa ili šal pa kad mi se nesviđa baci.

da vi znate koliko dugo smo mi željeli i tražili bigla,pa drugi bi davno odustali.
mislim da je naša potraga trajalo sigurno 5 godina i sad imamo ljepoticu koju nikome nebi dali.

ali nam nije bilo teško u jednom danu otići u Beograd i nazad za Bihać.

Šta hoću reći,svi koji žele bigla neka se dobro informirau,neka čitaju ovaj forum,jer najbolje je kupiti bigla od onog ko ima već jednog u kući jer se tad vidi prava ljubav.
Ovaj forum je neminovan dokaz da ovdje ima pravih ljudi i pravih pasa.
Od švercera nikad nebih kupio psa.NIKAD
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptySub Mar 19, 2011 2:24 am

Eh,o ovome bih mogla danima pricati.
Bilo je tu svega,od Hrvatske-Madjarske do Vranja itd.Problem je bilo -preci preko granice-
Trebali smo psa doneti iz Sente -Leonero- ili kako se vec zove.Medjutim ,nije nam se svidelo jer taj covek drzi po 5-6 rasa,a pravi odgajivac (koliko sam ja upucena u to) moze da drzi najvise 2 rase.Jedan covek,zaboravih odakle,mislim negde dole u Srbiji je hteo da nam donese psa.Nismo prihvatili ,nego smo insistirali da odemo kod njega i vidimo u kakvim uslovima drzi pse,da vidimo oca,majku.Kada smo mu to rekli,spustio je slusalicu i nikada se vise nije javljao. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
acahaski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
acahaski


Broj poruka : 228
Godina : 47
Localisation : Sabac
Datum upisa : 24.11.2009

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyNed Mar 20, 2011 3:10 pm

Ja licno sebe smatram odgajivacem,trenutno imam 8 odraslih i 2 mlada psa.Za njih imam 14 boksova koji su dimenzija 3x2m,u jednom imam i klimu,a 2 se greju kada je ispod 0 stepeni.Evo i mog misljenja kako da prepoznate trgovce-nema ih na izlozbama,jer to je samo trosak i standard rase ih neinteresuje,druga stvar je da u odgajivacnici nemaju penzionere jer i oni su samo trosak,psi su im uvek u losem stanju jer se hrane lose(obicno bez mesa) i kuje imaju po 2 legla godisnje.Naravno tu nema vakcinacije i dehelmintizacije stenadi,opet trosak,jer onda se umanjuje zarada.Ja godinama gajim pse i nikad nisam zaradio,vec ponovo ulagao u njih jer su to sami zaradili i naravno zasluzili.Koliko mogu i koliko mi posao dozvoli izvodim ih u setnje po 5-6 km i da, kod trgovaca psi neznaju sta je povodac jer nikad neizlaze iz boksa.


Poslednji izmenio acahaski dana Pon Mar 21, 2011 7:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyNed Mar 20, 2011 10:17 pm

Eh, tuzno... ovi nasi su stvarno privilegovani i srecni psi...
Nazad na vrh Ići dole
acahaski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
acahaski


Broj poruka : 228
Godina : 47
Localisation : Sabac
Datum upisa : 24.11.2009

Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? EmptyPon Mar 21, 2011 7:47 pm

A nasa setnja je na selu bez povodaca,onako opusteno kao da idemo u lov bounce .Povodac koristimo dok su pripreme za izlozbu i na samoj izlozbi.U principu kod mene je raspustena banda. rok
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?   Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uzgajivači ili šverceri... Kako ih prepoznati?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako prezivljavate vrucine?
» Kako da se pripremim za curu
» Blamovi-kako vas je izblamirao vas pas
» Kako do biglijade-MAPA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: