moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina

Ići dole 
+61
King i Maša
.Marija.
Bella
Maks(a)
lonisland
snoopy
M&G
atos
naca-faca
Dani
mini
jecolinja
Anja..
Nestor
Shiloh
lucija
Joker_Poker
Emanuela
tedibi
Tabasko the Dika
Snoopy Gang
vladan74
acahaski
bari91
LuSho
oliva
FLAFI
Niche
Boss
Capo UE
Max
Aloha Lusi
Mirka
Medena
Ilarion Beagles
Andrijana
Bole sa Dorcola
MarijaRio
Srba bgd
Monika
KD Vojvodina
Aga Aron
soffijov
Zvoncica
stefani
falkfoto
Vasica T
Ddans Dream Tim
Lino
klokkende
Dolly
Niva
luce
DP
Gogili
Ksenija
Lea2006
Rona
Dika
Boky&Tanja
jok.mi
65 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći
AutorPoruka
stefani
bigl-manijak
bigl-manijak
stefani


Broj poruka : 325
Datum upisa : 30.06.2010

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyČet Sep 30, 2010 8:13 pm

jok.mi ::
Zaista ih je milina gledati kako jure po polju, bez straha da će natrčati na auto ili na nervoznu "gospođu" koja bi se popela na drvo kad vidi psa. Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 82604

Naše šetnje po gradu su dosta zamorne (za mene) i nervozne. Embarassed
Ne dozvoljavam im da vuku povodac (a oni baš to rade), pa se natežemo, jedan pas hoće levo, drugi hoće desno... Prolaznici se groze kad vide tri psa koji vuku svako na svoju stranu, sklanjaju decu, Oksi nikada nije dovoljno brzo kako ja hodam i uvek ide sve brže i brže, Stela je bigl-lala, po principu "polaaako, samo da njušnem još i ovde", Nando mora da obeleži svako drvo... Stalno su na povocu jer su im svi parkovi suviše mali i brzo stignu do ulice i saobraćaja. Uvek se preznojim kada se vratimo iz šetnje, a nemam vremena da ih šetam pojedinačno.
Zato volimo da odemo u atar i trčimo, trčimo i trčimo do besvesti (dok se ne sapletemo o jezik, pa ponovo).
U polju je jedina opasnost da će otrčati za nekim tragom, ali se uvek vrate. Vole da znaju gde smo Miša i ja, dođu do nas, prover da l' smo tu i ponovo odjure u njive. cheers
Pozzz


tako i treba,oni to rade instiktivno jer su lovački psi i žele znati gdje se gazda "lovac" nalazi kako bi zavratili divljač baš njemu pred noge.pametni su to psići,dosta nestašni ali pametne glavice su ti biglići i uz to još su jako medeni
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyČet Sep 30, 2010 10:32 pm

Divno je videti pse koji imaju totalnu slobodu da uživaju u otvorenom prostoru. Još kada imaju tako brižne vlasnike koji im to redovno omogućavaju situacija je blizu idealne. Pozdrav banditima i njihovim ljudima
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyČet Sep 30, 2010 11:11 pm

Sva ta ravnica bez biglova ne bi bila interesantna, zaista uzivate top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptySub Okt 02, 2010 5:15 pm

Bilo nam je lepo u Celju.
Vratili smo se kući bez titula i pehara, ali smo zadovoljni.
Opširniji izveštaj sa slikama kasnije.
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Copyofdscf8308

cmok od Bandita
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPon Okt 04, 2010 1:37 am

Ovo nam je bila jedna velika edukativna avantura. Prepuni smo utisaka koje još slažemo i analiziramo.
Kako da počnem izveštaj ako ne sa našom velikom bojazni kako ćemo i kad ćemo preći slovenačku granicu. Krenuli smo na Krapinu i ka prelazu kod Rogaške Slatine misleći da tamo nema baš gužve, a bilo nam je nakako i najbliže Celju. Na naše veliko oduševljenje tamo nije bilo nikoga, a kamoli redova na granici. U Celje smo stigli na vreme da zauzmemo mesto na parkingu i da pronađemo našu halu. Tamo su bili naši drugari biglari, poznanici sa facebooka i izložbi koje smo ove godine posećivali po inostranstvu. Lepo smo se ispričali i poželeli sreću jedni drugima na današnjem takmičenju. Ivana je slikala i imamo baš dosta fotografija pa ćemo neke i postaviti na forum. Sudija je bio vrhunski nije gledao u katalog za to je imao sekretara ringa. Nije ga interesovalo ko je ko i odakle je ko. Sve je lepo ispipao, zagledao izgled i hod svakog bigla.
Prvi na red je došao Nando. Zajedno smo učinili naš nastup malo trapav. Ja sam opet žurio da to što pre uradimo, zaboravivši da je to njegovih 5 minuta. Nando se vrpoljio i sve kao da mu je bilo zamorno i smaralo ga je to što mora da stoji u stavu, a ja mu ne dam da sedne. Sudija je odučio da Nando zaslužuje četvorku i šesto mesto. Potom je Ivana izvela Stellu. Ko je imao više treme ne znaju ni njih dve. Stella je bila ko pokisla i sva uplašena, inače je ona koja zna da stoji u stavu nepomična dosta dugo, ali sad nikako da se smiri. Strah i trema su prevladali i omeli Stellu da se pokaže u pravom svetlu. Sudija je procenio da je i ona zaslužila četvorku i peto mesto.
Sad sam ja trebao uvesti Oksu da se takmiči sa ostalim šampionkama. Mislio sam da ćemo jedva izvući trojku, znajući Oksin temperamen. Kao da je na iglama samo cupka. Međutim, bila je mirna kad je sudija ispipavao građu tela i ocenjivao opšti izgled. Zatim smo otrčali jedan krug i stali ''kao u stav''. Malo smo se vrteli dok je sudija procenjivao kuje i utvrđivao redosled. Oksa je dodelio peto mesto. Kad sam je smestio u kavez, krenem ja da uzmem ocensku listu i mislim opet četvorka. Kad ono sudija joj dade peticu, sigurno zbog tog njemog temperamenta. Ej bre, evropska petica! Oksa vukovac.
U izboru za BOB i stvarno je pobedila, bar po meni, prava lepotica. Biglica izFrancuske.
Prođe i ta gužva kad sekretar proziva parove. Mi se jedva povezašmo i uđosmo u ring. U paru su bili Nando i Stella, koji su proglašeni za najlepši par biglova i kvalifikovali se za BIS parova tog dana. Mi prezadovoljni.
Slovenci organizovali pred-ring pre ulaska u svečanu halu. Tamo ljudi iz organizacije sve držali pod kontrolom. Kad je došao red na parove da se postave, dođe sudija koji je tog dana ocenjivao parove i sve nas je detaljno ispregledao i tako sebi napravio uži izbor pre nego što uđemo u halu. Naš par je po običaju bio najopušteniji, odnosno najraspušteniji. Nandu je bilo dosadno pa je njuškao okolo, te jednog poentera iza nas pa onda ridžbeka ispred, pa sedne pa opet nos na patos. Stella je stalno skakala po meni i po Nandu. A drugi parovi ko saliveni. U stavu i ne pomeraju se. Međutim kad krenemo da trčimo u paru biglovi slušaju ko pravi. Sve je to sudija video i nije nas uzeo u uži izbor.
Sam nastup u BIS-u fenomenalan. Kad smo ušli u glavnu halu nastup je bio prepun emocija i oduševljenja. Nezaboravno šta da vam kažem. To treba doživeti.
Moje viđenje: ako želiš biti neki odgajivač moraš i ovo iskusiti. Videti kako to funkcioniše. Kako drugi spremaju pse za izložbu, ukrasti po neku foru, videti drugare i čestitati im na uspehu. Mi smo otišli sa ciljem da dobijemo četvorke, da se ne obrukamo u potpunosti jer ipak smo mi amateri koji gaje biglove tek dve godine. Uspeh za nas je veliki jer smo uspeli da biglove kupljene u Srbiji (Nando i Oksa) i bez ikakvog pred znanja spremimo za ovo takmičenje. Ipak četvorka Nandu je uspeh za nas, a Oksina petica je stvarno premija. U Stellu smo najviše polagali nade. Verovali smo da će biti sjajna. Mlada je ona još i nije joj zameriti što se ovoliko prepala. Ipak smo mi tamo otišli kao apsolutni amateri. Meni je to ličilo kao kad bi klinci iz ulice koji bacaju loptu na koš otišli na prvenstvo evrope u košarci, a tamo vas sačeka Novicki, Gasol i ostala ekipa. Imamo sad puno materijala i saznanja na čemu trebamo raditi da bi dosegli neke evropske standarde. Biće još evropskih takmičenja i sigurni smo da ćemo tamo prezentovati kvalitetne biglove iz Srbije. Pozdrav od bandita, a sutra će i slike.

fff fff
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPon Okt 04, 2010 8:05 am

Rezultati i nisu tako losi a ovo je veliko iskustvo za vas. Steta sto niste videli Myla. Pozdrav ekipi i ljubite bandite cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPon Okt 04, 2010 10:25 am

Postaviću fotografije.
Imena pasa imate na zvaničnom sajtu Euro dog show. Ako vas neki pas posebno interesuje, pitajte, prepisaću iz kataloga.
Biglova je ukupno bilo prijavljenih 85. 51 pas u razredima intermedija, open, radni i šampioni, oba pola-sudija Andrew Brace GB. Najmlađe, juniore i veterane sudio je Jože Vester Slovenija. (Čula sam od kolege iz Danske da je svakom psu posvetio po 2 sekunde!)
mužjaci intermedija
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8200r
Izvinite-malo lošija slika Embarassed Prvi je bio pas četvrti na fotografiji, drugi je bio pas poslednji na fotografiji (iz Beča) a treći pas drugi na fotografiji (Mađarska).

mužjaci zreli (open)
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8204c

mužjaci šampioni
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8221
Prvi je bio pas iz Mađarske (šesti na fotografiji), drugi Poljak (Apsolutly spotless szach) hendluje ga devojka u crvenom kostimu, treći naš prijatelj iz Danske stariji gospodin koji čuči, peti na fotografiji.

intermedia ženke
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8231

ženke otvoren razred
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8235

ženke šampioni
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8252l

BOB- Daffodil-djin de maxcecan oštenjena 21.10.2008. godine, vlasnik Rouvroy Sabine Francuska
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8253l
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8241p

grupa iz Poljske
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8256

fff
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPon Okt 04, 2010 11:40 am

"Završena izložba?! Jeeee, idemo kući!!"
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8313b

Ovo moram da podelim sa vama-čehoslovački vučiji pas (iz Italije)
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Dscf8267j

fff
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPon Okt 04, 2010 12:21 pm

Rezultati su vam super, narocito Oksa, to i jeste premija. Petica na velikoj izložbi govori za sebe.

A danak neiskustvu se plati. Mi smo svojevremeno u Madjarsku odveli potpuno nepripremljenog psa, koji se prepao kad su ga stavili na sto, mislim da pre toga nije ni video takav sto. Čim smo došli do 2 biglovska ringa totalno se uplašio, a nije ni čudo, bilo je 189 biglova na toj izložbi. Zatim, Dika je tek bio napunio 15 meseci a morao je da se takmiči sa odraslim psima. Zamislite malog žgolju od 15 meseci i potpuno razvijenog bigla od, na primer, 3 godine! Tu i nema poređenja. Mi smo dobili, uprkos svemu, 4 i bili smo relativno zadovoljni. Već sam napisala na ovom forumu da je na toj istoj izložbi Dikin stariji brat od istog oca i majke, Florekke, bio BOG3. A Dika je sto puta lepši od njega (objektivna gazdarica dobar dan ). Samo zato što je Florekke bio stariji i razvijeniji i što ga je vodio poznati evropski hendler koga sve sudije znaju Mad .
Nazad na vrh Ići dole
Aga Aron
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Aga Aron


Broj poruka : 150
Localisation : Beograd - Dadov
Datum upisa : 15.11.2009

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPon Okt 04, 2010 5:32 pm

Tata ti si moj sampion ljubac tr
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPon Okt 04, 2010 11:14 pm

Hvala na ovako iscrpnom izvestaju, dali ste nam puno informacija. Cestitamo i na lepim ocenama. Mogu misliti koliko im na kraju dana nije bilo ni do cega, pored toliko pasa na jednom mestu, a moraju da budu ozbiljni, hehe.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPon Okt 04, 2010 11:46 pm

Aga Aron ::
Tata ti si moj sampion ljubac tr

Ovo je najlepši komentar koji sam skoro pročitala!
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyUto Okt 05, 2010 1:07 am

Lea2006 ::
Aga Aron ::
Tata ti si moj sampion ljubac tr

Ovo je najlepši komentar koji sam skoro pročitala!

I love you
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyUto Okt 05, 2010 1:53 pm

Aga Aron ::
Tata ti si moj sampion ljubac tr
Ah, sine, baš si me raznežio Rolling Eyes
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Copyofdscf1964

uaua ljubi te taja i Banditi
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyUto Okt 05, 2010 2:04 pm

Mislim, ja nisam stručnjak, a i potpuno sam neobjektivna (što se jasno vidi iz svih mojih komentara), ali pogledajte ovu sliku na kojoj stoji Oksa (razred šampiona). Uporedite je, sa, na primer, ženkom koja je na trećem mestu. Oksa ima lepše grudi, a ova treća je nekako trbata i za bigla ima preduge noge. Ispravite me ako lupam.
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyUto Okt 05, 2010 2:23 pm

Da, ali vidi Oksino držanje, pogotovo držanje glave.
Spustila ju je nisko i koliko god da je Miša podiže, ona glavu drži u produžetku leđa, umesto visoko uspravno, ponosno.
Možda je i Oksa previše "potpasana", biglovi i treba da budu zdepasti, ne debeli, ali ne ni kao dobermani strukirani.
Mislim da ta kuja nema dugačke noge, to se samo tako čini na fotografiji.

Naravno, naša Oksa je lepša od nje (objektivno Cool )
Ja čvrsto verujem da bi naši psi bolje prošli sa boljim hendlerima.
dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyUto Okt 05, 2010 2:45 pm

Joj, nisam htela da kazem da hendleri nisu valjali Laughing, taman posla!

Nego ja na biglovima volim da vidim iz profila razvijene grudi i tanak strukic. Ne znam da li se to uopste i ocenjuje, ali takvi psi su mi lepsi od onih sa ravnim stomacima...
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyUto Okt 05, 2010 3:08 pm

Ja kažem da su hendleri morali bolje Mad (moraju još da se školuju)

Rekli su nam da biglovi iz Mađarske odgojne linije imaju dublje grudi jer su ih odgajali za lov, pa da budu izdržljiviji. Nando i Oksa jesu mađarska linija. Kao da su novije, modernije linije, sitnije i zdepastije.
Standard kaže ovo: "Belly : Without excessive tuck-up.", ali ja ne znam tačno da prevedem Question

I meni su lepši kada nisu mnogo zdepasti. Zdepasti mi izgledaju debelo i nagojeno pig
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyUto Okt 05, 2010 3:24 pm

Tuck up je upravo ta linija, koja ide od rebara do struka. Izgleda se meni baš sviđa excessive tuck-up Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyUto Okt 05, 2010 3:29 pm

Dika ::
Tuck up je upravo ta linija, koja ide od rebara do struka. Izgleda se meni baš sviđa excessive tuck-up Very Happy

e pa lako je vama, kad ste muskici.
mi, seke, se malko oklembesimo posle prvog teranja Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
KD Vojvodina
pronadjen
pronadjen
KD Vojvodina


Broj poruka : 3
Datum upisa : 27.09.2010

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPet Okt 08, 2010 1:52 am

jok.mi ::
"Belly : Without excessive tuck-up."

"bez prevelike usukanosti"
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPet Okt 08, 2010 8:51 am

Hvala KD Vojvodina Very Happy
Znači da ne moraju da budu potpuno zdepasti, a da ne smeju da budu mnogo usukani!
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPet Okt 08, 2010 9:31 am

Ma trebali da budu ususkani ili zdepasti nasi banditi su lepi. Ljubimo raznezenog batu i njegove devojke cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPet Okt 08, 2010 4:56 pm

KD Vojvodina ::
jok.mi ::
"Belly : Without excessive tuck-up."

"bez prevelike usukanosti"

Joj, meni i za ovo treba prevod. Sta tacno znaci usukanost u ovom slucaju?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 EmptyPet Okt 08, 2010 5:00 pm

luce ::
Dika ::
Tuck up je upravo ta linija, koja ide od rebara do struka. Izgleda se meni baš sviđa excessive tuck-up Very Happy

e pa lako je vama, kad ste muskici.
mi, seke, se malko oklembesimo posle prvog teranja Embarassed

Mi, jadni, starno moramo da bildujemo, da se svidimo devojkama... pardon, Nivi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina   Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nando, Djole, Oksa i Stella iz Kovina
Nazad na vrh 
Strana 3 od 40Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći
 Similar topics
-
» Nando, Oksa i Stella iz Kovina
» Djura i Stella iz Beograda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: