moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 kašljanje, krkljanje i groktanje

Ići dole 
+27
Aris
Anja..
Natali
marina
tedibi
Emanuela
snoopy
Snoopy Gang
Tabasko the Dika
Capo UE
Konan
Medena
Tina
Flora
jok.mi
Dolly
Gogili
Bigl Bole
Lea2006
luce
dusan
Dika
Bunny's Nightmare
Janchee
bambucha
elmer fudd
bucki_junior
31 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
bucki_junior
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
bucki_junior


Broj poruka : 85
Godina : 36
Localisation : Novi Beograd
Datum upisa : 26.03.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Kasalj   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Maj 18, 2007 3:41 pm

Archie je poceo da iskasljava kao da pokusava da povrati , cak se par puta desilo da je iskasljao (povratio) po tri lokvice neke bele sluzi kao slajm , bili smo kod veterinara , i dobio je antibiotik (neke tri vakcine) , ali je tek sada poceo da kaslje na svakih 5-10 min , pre neki dan je bio u sobi sa bratom a klima je bila ukljucena a i mama ga je juce cimnula kada je krenuo nesto da jede ... veterinarka je rekla da bi trebalo da je ok , ali da preventivno daje antibiotik ... ali je rekla da joj je malo bledunjav , ali on se ovako ponasa , delimicno normalno , sem sto ide po kuci i kaslje kao neki deda ... dali smo mu da pije vodu , sipao sam malo maslinovog ulja da bi je celu popio ... i ne znam da li sme da pije cajeve ... skuvao sam mu caj od nane ali nece ni da ga okusi , doduse to sam mu skuvao 15-20 min nakon sto je popio celu vodu (zbog maslinovog ulja) ... evo i dalje kaslje , sada vidim da mu je njuskica mokra i pomalo hladna ... da li postoji mogucnost da mu se zalepilo parce hleba koje sam mu dao pre neki dan ??
bas smo zabrinuti ...
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Maj 18, 2007 4:39 pm

Ne brini, prehladio se. Njihov kašalj zna zvučati grozno i zna biti praćen šlajmom koji izbacuju tako da se čini da povrćaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Maj 18, 2007 5:26 pm

kala je imala tih problma pre nekih 2 meseca, u ns je bila epidemija, i to se prenosi sa psa na psa, stalno, kala je primia dve inekcije i bilo joj je ok, vec dan kasnije, emdjtuim sedam dana je vukla blago kasljucanje, inace to moze da traje od 7-10 dana
uglavnom misliim da najbolje janchee moze da ti objasni celu pricu jer je zigi sve to prosao, i isto je primao 3 inekcije
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Maj 18, 2007 5:43 pm

Ziggy je pre nekoliko meseci bio zapatio taj kasalj. Kod veterinara su rekli d aje u pitanju "bronhitis". On je dobijao tokom 4 dana po dve-tri injekcije i posle je pio antibiotik (alphacet) svakih 8 sati.... Nije smeo hladnu vodu da pije, vec iskljucivo mlaku i odstajalu. Ne sme da vuce u setnji jer mu to isto grlo povredjuje.... To je i dalje epidemija u novom Sadu, i dalje se psi masovno razboljevaju... Skoro mi je jedan prijatelj rekao i za neki sirup koji moze da se kupi u humanim apotekama a da se daje i psiima, ali sam zaboravila kako se zove.... Dugo se vukao Zigiju taj virus.... Posto je nakon terapije jos nedelju dana bio depresivan dok se organizam nije iscistio od lekova....
Verujem da je jako neprijatno, i Ziggy je povracao slajm.... Bilo je mucno gledati ga posto je bar 20tak puta tokom jednog dana povracao.... Ali kako krene terapija brzo nestane to kasljucanje
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Maj 18, 2007 8:37 pm

to je i moj bili zaradio na izlozbi u bg, trajalo je nekih 5 dana i proslo je samo od sebe. nismo mu davali nikakve atibiotike jer ih se nagutao par nedelja pre toga kad se otrovao. nije to nista strasno. nemoj mu davati cajeve jer ih nece piti a i da ih popije nece mu nista pomoci. sto su ti i svi ostali rekli nemoj ga mnogo cimati u setnji. i za ubuduce nemoras mnogo brinuti sve dok ne pocne da kunja po ceo dan i da odbija hranu. psi imaju vec neki imunitet i svi ti lekovi koje im daju veterinari ga samo unistava. nekada je mnogo bolje pustiti njegov organizam da se sam izbori.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Feb 22, 2008 12:40 pm

bili 2 ::
to je i moj bili zaradio na izlozbi u bg, trajalo je nekih 5 dana i proslo je samo od sebe. nismo mu davali nikakve atibiotike jer ih se nagutao par nedelja pre toga kad se otrovao. nije to nista strasno. nemoj mu davati cajeve jer ih nece piti a i da ih popije nece mu nista pomoci. sto su ti i svi ostali rekli nemoj ga mnogo cimati u setnji. i za ubuduce nemoras mnogo brinuti sve dok ne pocne da kunja po ceo dan i da odbija hranu. psi imaju vec neki imunitet i svi ti lekovi koje im daju veterinari ga samo unistava. nekada je mnogo bolje pustiti njegov organizam da se sam izbori.

Imam jedno pitanje. Pre nekih nedelju dana, Dika je počeo da ima epizode tzv. "inverse sneezing"-a: pas stane i počne da frkće kroz nos, kao da pokušava nešto da izbaci. To se nekad desi i noću, a nekad više puta u toku dana i traje obično dvadestak sekundi. Na internetu sam pronašla dosta informacija o tome, ali neke su oprečne. Dok većina veterinara i vlasnika biglova tvrdi da su to bezopasne epizode koje su karakteristične za pse sa veoma istančanim njuhom, par njih tvrdi da mogu da budu simptom prisustva tzv. "heartworm"-a (parazita) u srcu i krvotoku, što je ozbiljna bolest koja se leči. Da li vaši psi to rade i da li znate nešto više o ovome?
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Feb 22, 2008 1:04 pm

Zigiju se to dešava stvarno vrlo retko... Kada mu se desi, ja mu zapušim nosnice tako da on prodiše na usta i to se smiri. Taj sam savet dobila od veterinara i od nekih dugogodišnjih vlasnika pasa. Niko mi nikad nije rekao da bi to moglo biti zabrinjavajuće. Ono što se često dešava Zigiju jeste da kija... On baš puno kija... Sa čim to ima veze takođe pojma nemam
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Feb 22, 2008 1:44 pm

I Djuri se to desava , uglavnom napolju ali se posle recimo 30 sekundi smiri i kao da nista nije bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Feb 22, 2008 1:45 pm

Janchee ::
Zigiju se to dešava stvarno vrlo retko... Kada mu se desi, ja mu zapušim nosnice tako da on prodiše na usta i to se smiri. Taj sam savet dobila od veterinara i od nekih dugogodišnjih vlasnika pasa. Niko mi nikad nije rekao da bi to moglo biti zabrinjavajuće. Ono što se često dešava Zigiju jeste da kija... On baš puno kija... Sa čim to ima veze takođe pojma nemam

Diki se u zadnjih par dana dešava baš često - svakodnevno, po nekoliko puta, a desilo se par puta i noću. Uglavnom svi kažu da nije ništa, da više izgleda strašno nego što zaista jeste. Nešto slabije jede ovih dana, ali napolju je isti kao i uvek, juri kao lud, tako da verovatno nije ništa. Konsultovaćemo i našeg veterinara.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Feb 22, 2008 6:29 pm

i Luca to radi oduvek
osim sto strasno zvuci i budi me nocu
nismo primetili da je opasno

ali najbolje je pitati veterinara
(koliko im placamo, imamo pravo da ih smaramo Smile )
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Feb 22, 2008 7:25 pm

Lea uglavnom jako često kija i to za redom nekoliko puta, a to "kašljanje" se desilo jedno dva puta po nekoliko dana-tumačili smo prehladom!
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Feb 22, 2008 8:15 pm

To je česta pojava upravo kod biglova, mislim da nije alarmantno...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyČet Sep 09, 2010 6:13 pm

Pozdrav,
evo ovde malo da napišem oko trenutne situacije kod Boleta, da ne gušim tamo među 'pitajte veterinara'

poslednjih dana je Bole počeo da se češće 'zakašljava' i 'zakrkljava', slično onom što se naziva "reverse sneeze" čemu su Biglovi inače prilično skloni. Vidim da je i Jana (boletova rođena sestra) takođe počela u slično vreme da više kašlje, a i pomenut je neki virus da vlada morali smo da malo više obratimo pažnju.

Pored pomenutog 'groktanja' koje nije često, ali jeste jače i glasnije, video sam da mu je dan-dva nos bio malo slinaviji kao i da guta malo knedle pa smo danas išli do veterinara. Kažu da mu je malo grlo crveno, da mu malo 'šuška' u plućima i sl. ali nisu baš mogli da definišu šta je u pitanju jer ima malih simptoma ili virusne infekcije ili alergije ali i eventualno nekakvog 'tahiolaringitisa' (tj. nečega što bi moglo u to da izađe).

Boletu inače ovako ništa ne fali, nema temperature, jede igra se i šeta se normalno i sve je manje više ko i uvek. Ovako najviše deluje kao kad čovek pokupi neki sezonski virus.

Trenutno je danas kao preventivu dobio terapiju da se spreči eventualni razvoj najgore opcije (da nešto siđe na srce i pluća), pa ćemo videti. Kažu da vlada neki virus, ali i da su i psi počeli da dobijaju alergije i da reaguju i na ambroziju i sličan polen jer su koncentracije bile baš velike. Simptomi koje ima su tako povezani da može da bude i neka banalnost tipa da mu se negde nešto nezgodno 'uglavilo' i da ima samo iritaciju, ali sve može i da se ozbiljno iskomplikuje.

Zbog svega ovoga sam se malo raspisao da se obrati pažnja i da se eventualno reaguje preventivno. Evo bole sad čak pije sirup belog sleza Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyČet Sep 09, 2010 6:33 pm

mmmm sirup!
salim se

Boletu da sto pre ozdravi, a vama hvala na upozorenju Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyČet Sep 09, 2010 9:00 pm

Hvala na upoozorenju! Moj Ari je kijao i kasljao kao manijak kad je krenula ambrozija, i ja mu dala moj Presing koji pijem protiv alegrije, i sve proslo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Sep 10, 2010 10:33 am

Dika je jednom imao kijavicu sa slinavim nosem i to se pretvorilo u gadan kasalj, tako da treba da se obrati paznja.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Sep 10, 2010 10:54 am

Bole je na avataru baš kao ušuškani grozničavi bolesnik. Želimo mu da brzo ozdravi! cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Sep 10, 2010 2:15 pm

Jutros je iskašljao grudvicu šlajma (to kažu da deluje terapija tj. boce koje je dobio) tako da ja sad sumnjam da je neki 'kijavični' virus u pitanju. Poslepodne idemo kod doktora na nove injekcije pa ćemo sigurno znati više. Samo da nema komplikacija tipa bronhitisa ili nečeg goreg... Srećom kad god je do sada nešto zapatio posle svega dan-dva terapije je već bio ko nov!

Ovde po Senjaku, Topčiderskom Brdu i Hajd Parku gde se šetamo je tokom leta povećana koncentracija 'divljih' pasa, ima čak i ogromnih čopora iznad Prokop stanice koji jurcaju okolo (nekontrolisano se pare, čak kolju mačke i napadaju ljude). Sigurno je to jedan od razloga za eventualno širenje virusa.
Inače je ovog leta stvarno bilo i strašno mnogo polena ambrozije jer je vetar uglavnom duvao iz pravca NBG preko reke (i ja gadno patim od polenske alergije). Ko će ga znati.
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Sep 10, 2010 2:34 pm

Kada je Nando imao virusni kašalj, toliko je krčao (kao kada čovek kašlje i pročiščava grlo) da me je komšinica, uz čije su dvorište boksevi sa psima, zvala na posao da mi kaže da se u boksu nešto dešava.
Pored toga, Nando je i iskašljavao šlajm, ali je normalno jeo i bio veseo. Veterinarka mu je davala inekcije protiv tog virusa (ne znam koje Embarassed ) i inekciju protiv bolova, jer je rekla da ga od kašlja bole pluća.
Pio je i sirup protiv kašlja sa bokvicom (dečiji) i posle par dana mu je bilo bolje.

Želimo Boletu da brzo prebrodi ovu krizu i nastavi da vlada Senjakom fff

Pozdrav od Bandita cmok
Nazad na vrh Ići dole
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyPet Sep 10, 2010 3:01 pm

E SUPER!
Hvala puno, baš prava informacija i iskustvo iz prve ruke!
Sve je tako i kod nas, čak i ne kašlje i krklja više skoro uopšte (to je trajalo dva-tri dana, drugog smo ga vodili kod veta).
Mi smo uzeli sirup od belog sleza, kažu da može bilo koji od tih 'prirodnih'. Moja apoteka je trenutno imala ovakav.

Veterinari su nam samo rekli da ako se ne leči može da ima opasne komplikacije kad se spusti na pluća jer napada i strada i srce (zbog poremećaja disanja i ostalog).

Dakle za sve koje zadesi slična stvar - evo kako da prepoznate eventualnu virusnu infekciju!
Pišem iz razloga jer ko što znamo biglovi mogu ponekad da se dobro zakašlju zbog banalnosti pa im je i "reverse sneeze" normalna stvar (puno ga pominju i po američkim biglovskim sajtovima kao nešto čega se ne treba plašiti).

Pored intenzivnijeg (češćeg i jačeg) kašljanja, nos mu je mnogo slinaviji tj. mokriji i kada miruje može da se primeti kako guta knedle. Kad legne pa spava/drema bilo po strani ili onako 'biglovski' naopako sa nogama u vis od slivanja iz tog mokrog nosa kad mu se skupi hoće skoči i dobije napad kašlja.
Ovako je inače sve kao normalno, nema temperature (nisu mu vruće uši), jede sve obroke bez problema, igra se i šeta kao kad je zdrav! Ni ti napadi kašlja ne moraju da budu onako "bolesnički" i stalni, meni je Bole svega po nekoliko puta na dan kašljao ozbiljno.
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptySub Sep 11, 2010 12:10 pm

Mi smo kasljali prosle nedelje. Veterinar nam je rekao da je to virusno nesto, i tacno kako joj stisne on tu oko grla nesto, ona krene da kaslje. Iskasljavala je slajm isto. Kaslje isto kao covek bukvalno.

Dobila je 2 puta inekcije, druga posle 3 dana, i to je to. Nije kasljala evo vec 4i dan.

edit: Lako se prepozna kad kaslje, posto to zvuci kao onaj magareci kasalj, koji coveku cepa i pluca i grlo, a i videcete ako izbaci nesto posle kaslja.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyNed Sep 12, 2010 6:30 pm

E, Bolence, ozdravi sto pre!
Nazad na vrh Ići dole
Tina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Tina


Broj poruka : 87
Godina : 36
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.02.2010

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyČet Nov 18, 2010 1:19 pm

Evo teme koja je kod nas trenutno aktuelna. A vidim po komentarima da je u NS taj virus bas hit. Mi smo pokupili virus u limaskom parku jer svi psi imali i rekli su mi da ce i Badi da dobije. I cim je poceo da povraca sluz ja ga spakujem kod veterinara. I krenemo sa terapijom od 5 dana inekcija. I zavrsi se ta terapija ja ga odvedem na kontrolu i odem za Svajcarsku, kad zove sestra kaze Badi opet povraca i kaslje i opet na 5 inekcija i poslije na neke tabelete antibiotike. I nakon toga sve to prodje. On juce pojede nicim izazvan dok je bio sam toalet papir i gumu od cetke za kosu. I onda krene da povraca sve to sa hrano i djelovima toga sto je pojeo. Povracao je juce 100 puta i jutros je jednom. Inace ne kaslje. Tako da se iskreno nadam da je samo iziritirao zeludac od ti gluposti koje je jeo. Jer ako je opet prehlada ili upala krajnika ja cu upucati veterinara ili kidnapvati jer nemam vise para do 20. A svaka boca je 900 din. I smatram da veterinar dere, znam da kad je pas bolestan pare nisu problem i sama bi dala sve da ozdravi, ali kad nekome cim udjes das 1000 din (x10) valjda ocekujes i da tome psu zna sta je i da mu bude bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyČet Nov 18, 2010 2:25 pm

Problem je sto ne znaju svi svoj posao, zato kad nadjes dobrog veterinara, ne menjaj ga.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje EmptyČet Nov 18, 2010 5:02 pm

Tina ::
Evo teme koja je kod nas trenutno aktuelna. A vidim po komentarima da je u NS taj virus bas hit. Mi smo pokupili virus u limaskom parku jer svi psi imali i rekli su mi da ce i Badi da dobije. I cim je poceo da povraca sluz ja ga spakujem kod veterinara. I krenemo sa terapijom od 5 dana inekcija. I zavrsi se ta terapija ja ga odvedem na kontrolu i odem za Svajcarsku, kad zove sestra kaze Badi opet povraca i kaslje i opet na 5 inekcija i poslije na neke tabelete antibiotike. I nakon toga sve to prodje. On juce pojede nicim izazvan dok je bio sam toalet papir i gumu od cetke za kosu. I onda krene da povraca sve to sa hrano i djelovima toga sto je pojeo. Povracao je juce 100 puta i jutros je jednom. Inace ne kaslje. Tako da se iskreno nadam da je samo iziritirao zeludac od ti gluposti koje je jeo. Jer ako je opet prehlada ili upala krajnika ja cu upucati veterinara ili kidnapvati jer nemam vise para do 20. A svaka boca je 900 din. I smatram da veterinar dere, znam da kad je pas bolestan pare nisu problem i sama bi dala sve da ozdravi, ali kad nekome cim udjes das 1000 din (x10) valjda ocekujes i da tome psu zna sta je i da mu bude bolje.
Tina, pretrazi malo forum, bilo je Novosadjana koji su preporucivali veterinare koji su po njihovom iskustvu dobri.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kašljanje, krkljanje i groktanje Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kašljanje, krkljanje i groktanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: