moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Da li se i kada vas bigl smirio?

Ići dole 
+28
Cofilence
Amigo
Anja..
tedibi
Capo UE
Konan
Tabasko the Dika
Vili sa Vracara
Ivana_Eli
Tina
mini
Gogili
Dolly
Lino
Vasica T
Niva
Bella
Lea2006
Flora
Vuk
DP
Dika
dusan
Andrijana
luce
Medena
Boky&Tanja
larena93
32 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Dec 20, 2011 4:12 pm

Pa ona se upiskila na tebe, obelezila te je kao najvazniju osobu u njenom zivotu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Dec 20, 2011 4:29 pm

Tabasko the Dika ::
Pa ona se upiskila na tebe, obelezila te je kao najvazniju osobu u njenom zivotu Very Happy

Hahahaha..... Ulepsa mi Dika dan Smile cmok
Nazad na vrh Ići dole
Capo UE
i'm bigl
i'm bigl
Capo UE


Broj poruka : 942
Godina : 46
Localisation : Uzice
Datum upisa : 08.06.2010

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Dec 20, 2011 4:30 pm

I ja isto mislim da je to trenutno stanje, i pubertet koj drma Eli...sa njenih deset meseci, mislim da je to sasvim normalno...U mom slucaju , Capo je i PREVISE vezan za mene, pa i to nekada zna da iritira...ja ga zovem cicak, jer se samo zalepi za mene i ne odmice...ja bukvalno ne mogu u WC bez njega da odem, kako se pomerim iz jedne prostorije u drugu, eto i njega....ni on nije hteo da se mazi dok je bio mali, a sada jedva doceka priliku da se uvuce u krilo i da se mazi...ne secam se momenta, kada je to tacno bilo, ali samo se transformisao, bukvalno preko noci, i postao skroz drugi pas....poslusan, dobar, fin...naravno, jos uvek ima momente kada ne cuje, odnosno ne zeli da cuje (dobro koristi svoj selektivni sluh)...ali je toliko dobar, da mi je nekada zao sto nije ono malo, blesavo stene....
Bice sve u redu i sa Eli, istina....trebace ti puno strpljenja....ali samo je pusti da odraste....sigurna sam da te ona voli i vise nego sto ti mislis i da ti to pokazuje na neki svoj nacin, mozda ne onako kako ti ocekujes, ali videces ta veza postane ne raskidiva, nekako cudna...u nasem slucaju jedna dusa a dva tela ...

P.S. A to sto se upiskila, samo je obelezila da si njena hehe
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptySre Dec 21, 2011 1:42 pm

Ivana_Eli ::
Sve bih ja mogla da razumem, samo kad bi ona maaaalo pokazala ljubav prema meni. Njoj je svejedno ko je sa njom, i svakom se isto obraduje. I da, primetila me je jednom na selu, kada smo legli da spavamo popela se na moj krevet i - UPISKILA SE! A sat vremena pre toga je obavila to napolju....Stvarno ne znam sta da radim sa njom Crying or Very sad

Jedna od lekcija koju buduci vlasnik psa treba da nauci jeste da rasu ne bira iskljucivo po fizickom izgledu,vec i po opstim karakteristikama same rase.

Na svu srecu postoje tolike rase,pa i za svakog po nesto.

Bigl je gonic,i kao takav nije stvoren da zivi kao kucni ljubimac i bude privrzen porodici,vec da juri livadama u potrazi za zecevima. To sto izgleda kako izgleda je od njega napravilo kucnog ljubimca,ali se vlasnik treba pomiriti sa cinjenicom da verovatno nikad nece imati cuvara, dobricu koja ce u njega gledati kao u boga,i na kraju verovatno nikad nece imati bezprekorno privrzenog psa.

Naravno,kao kod svih rasa i medju biglovima postoje izuzeci kao sto je Capo.

Eli je jos beba,tacnije devojka u pubertetu pa je razumljivo da je bas i ne zanimate preterano. Ona sad upoznaje svet oko sebe i sve drugo je mnogo interesantnije. Ali procice i taj pubertet.
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptySre Dec 21, 2011 2:25 pm

Klea se smirila upravo sada,kad je usla u teranje. Od totalne ludace,postala je jedna dobrica koja nas samo gura njuskicom da bi se mazila. Znam da ce se ludilo vratiti kad prodje teranje,a moram da vam odam jednu tajnu. Jako mi nedostaje stara blesava Klea. Nedostaje mi grickanje svega i svacega, unistavanja mojih novih farmerki koje sam spremala za posebne prilike, obavljanje nuzde na sred tepiha iz inata,itd itd.. Znam,i mi poludimo kad uradi nesto od navedenog ,ali to je nasa Klea i mi nju volimo najvise na svetu . Procice i ta ludnica, smirice se oni sigurna sam Smile Samo je potrebno vreme,ljubav,strpljenje .. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Amigo
novajlija
novajlija
Amigo


Broj poruka : 18
Godina : 29
Datum upisa : 12.04.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Jan 03, 2012 1:06 am

Ljudi vama svaka čast, ali moj Gigo ni na šta ne reaguje. aaa
Ne znam više ŠTA da radim. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Jan 03, 2012 1:22 am

Amigo ::
Ljudi vama svaka čast, ali moj Gigo ni na šta ne reaguje. aaa
Ne znam više ŠTA da radim. Very Happy
Imaj strpljenja i ljubavi, biće OK!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptySre Jan 04, 2012 11:56 am

Pozdrav za Gigu!
Nazad na vrh Ići dole
Amigo
novajlija
novajlija
Amigo


Broj poruka : 18
Godina : 29
Datum upisa : 12.04.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyČet Jan 05, 2012 4:32 am

Tabasko the Dika ::
Pozdrav za Gigu!
Hvala! fff
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 3:26 am

Joj ljudi , Klea je sve gora i gora Crying or Very sad
Iskreno,jedva cekam decembar i da udje u teranje(tada je prava mala maza) uh , bar malo da se odmorim k'o covek..
Katastrofa, ja stvarno ne znam kada ce se ona smiriti, staaaaaalno nesto uzima,jede, krade mi carape, cepa knjige, penje se na sto, jede iz tanjira, legne na krevet iako zna da je zabranjeno na jastuk,ali ona se gospodjica namesti ,glavu na jastuk i jos trazi da je pokrijem affraid
U setnju kad ide to nije normalna setnja pored Dunava, kao sto sam ja zamisljala Very Happy ne, nego je to kao vola da setam a ne psa , vuce k'o nenormalna, vise ne smem ni da je pustam u parku, plasim se da ne odluta..
Ma da vam ne pricam..
Nije ranije bila ovakva. Sada je gora, nije mi jasno zasto Shocked
Na izlozbe ne smem ni da pomisljam,iako bi ona vec trebala da ide,ma kakvi,nece ta nikoga da slusa samo svoj nos Very Happy , ne znam uopste sta da radim...
Mozda sam i ja pogresila,mozda sam je previse razmazila ee
Ja stvarno imam i ljubav i strpljenje,ali to mi bas ne pomaze Very Happy
Kao sto rekoh, jedva cekam decembar I love you Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 10:51 am

Ljudi, svi nasi biglovi su razmazeni, to je cinjenica. Neki od vas se secaju mog Arija jos sa nasih druzenja sa Kališa, kada nisam smela metar da ga pustim da ode od mene, inace nema vracanja. A sada, znate da idemo svuda bez povoca, da se vraca na poziv, sedne kad se jede, nema skakanja i slicno. Mislim da je vreme jedini lek za te njihove "boljke". Naravno, zavisi i od karaktera psa, kao sto smo i mi svi razliciti. Ali, cim predje dve ipo, iz dana u dan je sve bolje Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 12:01 pm

Ne brini, smiriće se Klea, pa će ti biti neobično kada se setiš ovih dana. Doli nije baš ni bila neka pobegulja, ali sad, baš kao i Ari, može svuda bez povoca. Spavanje na krevetu se podrazumeva, kao i povremeno razbacivanje jastučića i pravljenje gnezda od prekrivača.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 1:26 pm

Joj, koliko mi je Niva mirna toliko je Rea besnulja. Sve ovo što je Anja napisala za Kleu važi i za moju Reu, skače ko kengur. penje se ko mačka, za nju ne postoji nemoguće dohvatiti. Kad su same kući obavezno napravi neki lom tako da je sada vezujem za radijator i onda maca spava u krejtu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 1:34 pm

I nasa Beba i dalje pravi gluposti ali samo kad su sami kuci. Nuzdu obavezno obavi i kad odem samo do prodavnice na 10 min. Kao mala bila je dobra,ali zato sad nadoknadjuje sve,pojela je sve stolice i noge od stola Mad
Nazad na vrh Ići dole
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 3:44 pm

tedibi ::
Kao mala bila je dobra,ali zato sad nadoknadjuje sve
Ovo postoji kao opcija? Uuu ne svidja mi se to Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 4:05 pm

I meni je Kaan u poslednje vreme malo bezobrazniji, ali nista sto malo sedenje na terasi u izolaciji nece popraviti. Sto se tice setnje, tu napreduje iz dana u dan kad je pusten, a na povocu vuce kad vidi drugog psa, sve dok mu ne pokazem koliko ja mogu da vucem njega. Mozda zvuci malo okrutno, ali te dve metode su se pokazale kao veoma delotvorne Smile ali, kao sto je neko gore napisao, potrebno je vreme
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 4:41 pm

Evo i naseg iskustva, Aris se smirio skroz, jako je poslusan i u kuci i napolju, sem sto je zbog razmazenosti postao jaaaaako dominantan, i kostresi se na muzjake koje ne poznaje. Samo bi da se mazi i gleda kome ce da se smesti u krilo sa svojih 20 kg.... Moram da kazem i to da je za mir u kuci neophodno da se bigl istrcava, dugo seta, igra itd.. da bi se izmorio. Jeste to obaveza, i da se cesto nema vremena, ali on tu svoju energiju mora da potrosi. Zato stradaju namestaj, jastuci, i ostalo pokucstvo. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptyUto Nov 13, 2012 9:36 pm

Ja moram da vam priznam da mi je bilo malo neobicno kada sam dosla na ovaj forum i citala ili cula razne price sta je koji bigl uradio tj.razne zgode i nezgode pa cak i za Serenine i Giletove klince jer Serena nista od toga nije uradila ona je i dan danas mnogo dobra i poslusna, Gile je voleo da kopa ali vrlo malo, a onda u nas zivot udje pilence Blanka i onda mi bude sve jasno cheers
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptySre Nov 14, 2012 2:48 pm

Kod nas je svaki period odrastanja imao svoja obeležja, a najgore je svakako bilo prvih godinu, do godinu i po dana. Ali ja sam to uvek poredila sa ćerkinim odrastanjem i tu nalazila identične karakteristike i prema tome se i odnosila! I prošlo je! Ne sme se zaboraviti i to da odrastanje u stanu za naše mezimce predstavlja jednu vrstu kaveza, pa im i sa te strane treba oprostiti mnoge nestašluke! Sada, posle velikog iskustva sa Leom u stanu, i predhodnim psima u dvorištu, tvrdim da je pas u stanu pravi član porodice, da traži kao i dete, puno posvećenosti ali i discipline, a za uzvrat nam daje bezgraničnu ljubav koju nikakva načinjena šteta ne može umanjiti. Ja sam doduše za svaku štetu koju je Lea kao mala napravila, krivila samo nas ukućane koji smo ostavljali sve "na izvolte"!
Kad rezimiram sve , Lea je bila tipičan bigl, luda u mladosti, ali uvek dobrica i poslušna što je ostala i dan danas! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 EmptySre Nov 14, 2012 8:54 pm

Aris ::
Evo i naseg iskustva, Aris se smirio skroz, jako je poslusan i u kuci i napolju, sem sto je zbog razmazenosti postao jaaaaako dominantan, i kostresi se na muzjake koje ne poznaje. Samo bi da se mazi i gleda kome ce da se smesti u krilo sa svojih 20 kg...

Isti slucaj sa Koletom, skroz. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se i kada vas bigl smirio?   Da li se i kada vas bigl smirio? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li se i kada vas bigl smirio?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Kada Bigl ostane sam kod kuce
» Bigl u dvoristu
» Bigl boje
» Aga Aron

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: