moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ishrana

Ići dole 
+41
NađaNS
tedibi
Snoopy Gang
Sima
jok.mi
Vuk
leo-kosutnjak
Aćim
Mirka
Fea i Lux
Sara <3 Bigl
Vili
Dani
Niva
Dika
Eli
milena
Luna
Ivana
Dolly
tatjana
jd_girl
luce
milan
Bigl Bole
Jan
Medena
elmer fudd
Ksenija
Bunny's Nightmare
Lea2006
Admin
pipi
dusan
Sara
Andrijana
jeca
bambucha
Janchee
lina
bucki
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyČet Apr 10, 2008 3:28 pm

ja sam nedavno dobio preporuku za riblje ulje, narocito u periodu pormene dlake (sto mi je prilicno aktuelno ovih dana Wink ), i to za bigla posto je mali ne treba puno - jedna 'kapsula' tj. doza je dosta za duzi period... rekli mi i da ce od toga i promena dlake ici brze a i da ce nova dlaka biti kvalitetnija....

savet nisam probao, i ne znam hocu li, ali sam savet dobio od stranaca i to iz 'lovackih' krugova!
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyČet Apr 10, 2008 3:44 pm

Verovatno je dobro. Što ne probati. Mi Ogiju već dajemo jabukovo sirće. I ja sam prezadovoljna njime, tako da ga neću menjati.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
milan
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.05.2008

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyČet Maj 01, 2008 12:28 am

Imam malog staforda, starog 7 nedelja. interesuje me koliko hrane treba da mu dajem dnevno i u kojim količinama. I ako nije problem, kolike bi trebao da bude težine? Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyČet Maj 01, 2008 12:56 am

milan ::
Imam malog staforda, starog 7 nedelja. interesuje me koliko hrane treba da mu dajem dnevno i u kojim količinama. I ako nije problem, kolike bi trebao da bude težine? Hvala.
Na svakoj hrani imas tabelu pa pogledaj na njegovu kilazu i starost sta preporucuju.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 2:31 pm

Posto je Meda sada napunila godinu dana, presli smo na jedan obilan obrok dnevno. Sad smo u prvoj nedelji tog novog rezima, ali ne ide nam bas najbolje. Meda se uvece (drugi obrok je dobijala oko 7) jako unervozi, a nase vecernje setnje je shvatila kao "izlazak na veceru"!! Sinoc je na ulici kao sumanuta njusila sve redom i dograbila sta god je imalo licilo na hranu. Vikali, odvlacili je, uzimali joj iz usta i bacali, ma nista - totalno je siznula!! No
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 2:37 pm

Medena ::
Posto je Meda sada napunila godinu dana, presli smo na jedan obilan obrok dnevno. Sad smo u prvoj nedelji tog novog rezima, ali ne ide nam bas najbolje. Meda se uvece (drugi obrok je dobijala oko 7) jako unervozi, a nase vecernje setnje je shvatila kao "izlazak na veceru"!! Sinoc je na ulici kao sumanuta njusila sve redom i dograbila sta god je imalo licilo na hranu. Vikali, odvlacili je, uzimali joj iz usta i bacali, ma nista - totalno je siznula!! No

Prelazak sa dva obroka na jedan treba dugo da traje,tako sto se jedan obrok postepeno povecava a drugi postepeno smanjuje. Mada sam ja protiv toga da se psi hrane samo jednom dnevno,jer im se u jednom trenutku optereti zeludac a posle su ceo dan gladni. Moje pse i dalje hranim 2x dnevno,ali to ne znaci da ne zderu po ulici.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 5:05 pm

ne morate se strogo drzati tog jednog obroka
nama su zbog Lucinog osetljivog zeluca preporucili dva obroka
(jedan pred jutarnju setnju, simbolica, Luca zahvalna, i jedan pristojan oko 18 pred popodnevnu setnju)

ali svedski sto napolju je uvek aktuelan!
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 8:23 pm

Hvala na savjetima. Sad mislim da je vrlo nelogicno s nase strane sto smo odmah presli na samo jedan obrok, i jos se cudimo sto se Meda buni.
A cula sam inace da se prasica juce dokopala kese sa smecem dok je bila sama kod kuce, i naravno ozderala se. pig Mad
Nazad na vrh Ići dole
jd_girl
novajlija
novajlija
jd_girl


Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.05.2008

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 9:07 pm

Citala sam da se psu daje jest poslije setnje pa ga se opet izvede van da obavi nuzdu. To bi valjda bilo po "nista nije besplatno" rezimu. Hmm... neznam pa evo da pitam sto vi radite. Jelo prije setnje ili poslije?
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
i'm bigl
i'm bigl
tatjana


Broj poruka : 720
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.04.2008

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 9:12 pm

Medena ::
Hvala na savjetima. Sad mislim da je vrlo nelogicno s nase strane sto smo odmah presli na samo jedan obrok, i jos se cudimo sto se Meda buni.
A cula sam inace da se prasica juce dokopala kese sa smecem dok je bila sama kod kuce, i naravno ozderala se. pig Mad

Prasence malo,verovatno je bila gladna! pig
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 9:23 pm

jd_girl ::
Citala sam da se psu daje jest poslije setnje pa ga se opet izvede van da obavi nuzdu. To bi valjda bilo po "nista nije besplatno" rezimu. Hmm... neznam pa evo da pitam sto vi radite. Jelo prije setnje ili poslije?

?

mi uvek pre
jer puna trba pritisne besiku Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 10:36 pm

Nas su isto učili da pas ne treba da jede pre šetnje, pošto njihov sistem za varenje zahteva duži period mirovanja. To je naročito važno za veće, krupnije pse, jer prilikom trčanja i skakanja može doći do uvrtanja želica, od čega umiru.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPet Maj 30, 2008 11:06 pm

Bole je poslednjih dana upravo sam sebi uveo taj sistem - jede tek kad se vratimo iz setnje ... mada tu imamo problem u setnji jer je mnogo postao dosadan posto verovatno usput ogladni pa svaku drugu granu i grancicu uzima u usta i zvace, njuska i gde treba i gde ne treba i sad stalno nesto shatro trazi.... magarac jedan, ubija ga vrucina pa prespava dobar deo dana tj. bar do 5 sati popodne
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyNed Jun 01, 2008 6:56 pm

Ja Emi dajem ProPlan hranu vec par dana i bas sam zadovoljna.

Samo me zanima koliko odrasli biglovi(zenke) imaju kada porastu kila(da znam da izracunam koliko da joj dajem) i koliko je normalno kila da imaju sa dva-tri meseca?
Nazad na vrh Ići dole
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPon Jun 02, 2008 11:01 am

Odrasli biglovi bi trebalo da imaju 15-ak kila, tako se racuna!

Dok rastu je najbolje da se striktno pridrzavas propisanih kolicina hrane od strane proizvodjaca - kupi ili nabavi mericu, tj. posudu sa ucrtanim tezinama (mi smo dobili u radnji jednu malu namenjenu za macije keksice). Dok im dajes po meri nemas sekiracije, cak i ako ti bigl izgleda krupnije ili sitnije, kad krenete u redovne setnje to ce se sve srediti.

Kolicine suve hrane koje se daju inace variraju ali se u proseku vrte oko 250 grama na dan. Kod Eukanube je tako do 8 meseca pa im se poslednjih cetiri daje osetno manje, oko 170 grama. Kod Hilla sam recimo video da se daje u proseku nesto vise hrane u svim periodima.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPon Jun 02, 2008 7:24 pm

Ona bi trebalo da jede dnevno 120g ove hrane, sto je meni nekako malo, ali tako pise...
Nazad na vrh Ići dole
Luna
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Luna


Broj poruka : 222
Godina : 47
Datum upisa : 12.02.2008

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPon Jun 02, 2008 8:07 pm

Bigl Bole ::
Kod Hilla sam recimo video da se daje u proseku nesto vise hrane u svim periodima.

Ja dajem Luni Hill's granule ali na kesi pise da za njen uzrast treba 150 grama dnevno ako ima 3 kg a 185 grama ako ima 5 kilograma. Ona je imala tacno 3kg kad smo je doneli pa sam ja krenula sa 150 grama dnevno, a tu i tamo dobije i po koje zumance (2 puta nedeljno po preporuci veterinara) i malo sveze sargarepice.
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyPon Jun 02, 2008 8:55 pm

Luna ::
Bigl Bole ::
Kod Hilla sam recimo video da se daje u proseku nesto vise hrane u svim periodima.

Ja dajem Luni Hill's granule ali na kesi pise da za njen uzrast treba 150 grama dnevno ako ima 3 kg a 185 grama ako ima 5 kilograma. Ona je imala tacno 3kg kad smo je doneli pa sam ja krenula sa 150 grama dnevno, a tu i tamo dobije i po koje zumance (2 puta nedeljno po preporuci veterinara) i malo sveze sargarepice.

Odlično. Samo nek ručka žumanca. Ja ponekad dajem Ogiju žumance sa jogurtom. A rezultat je divna, mekana i sjajna dlaka. Kao i našem bati Ziggyju! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyUto Jun 03, 2008 12:22 am

Luna ::
Ona je imala tacno 3kg kad smo je doneli pa sam ja krenula sa 150 grama dnevno, a tu i tamo dobije i po koje zumance (2 puta nedeljno po preporuci veterinara) i malo sveze sargarepice.
Hoce da jede svjezu mrkvu? Nasa princeza mrkvu iskljucivo obarenu... a i jabuke jede iskljucivo ako ih ogulim. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyUto Jun 03, 2008 1:17 am

Medena ::
Hoce da jede svjezu mrkvu? Nasa princeza mrkvu iskljucivo obarenu... a i jabuke jede iskljucivo ako ih ogulim. Laughing

Princeza- samo oljustenu... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
i'm bigl
i'm bigl
tatjana


Broj poruka : 720
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.04.2008

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyUto Jun 03, 2008 10:04 am

milena ::
Medena ::
Hoce da jede svjezu mrkvu? Nasa princeza mrkvu iskljucivo obarenu... a i jabuke jede iskljucivo ako ih ogulim. Laughing

Princeza- samo oljustenu... Very Happy

Da se mozda ne zagrcne jer ako se zagrcne.....bice svasta!
Nazad na vrh Ići dole
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyUto Jun 03, 2008 9:15 pm

Bole obozava i svezu sargarepu i jabuke i pomorandze/mandarine kao i banane .... Smile

Sargarepa mu je bas omiljena pa je dobija svaki dan, uglavnom kada se vratimo iz setnji.
Jabuka nam je pomagala dok je bio mali kad iz nekog razloga nece da kaki, pa mu dam krisku do dve i ubrzo ga je poteralo.
Banane ga opasno uzbude jer mu se izgleda dopada miris, pa mu dam dva-tri komadica ponekad pa to promrlja i pojede Smile
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptyUto Jun 03, 2008 11:32 pm

mi jos pokusavamo da utvrdimo sta Luce ne voli i ne bi pojela...

oko banana i mrkve se redovno bijemo, jer i ja volim iste
a kiselo voce (mandarine i narandze) joj ne damo, iako ih zeli, zbog pojacane zeludacne kiseline
sezona je jagoda i tresanja i to nam je sada hit
sa tresnjama mozes i da se igras (posto ja izvadim kosticu)! jeeej!

jogurt definitivno izaziva najvecu srecu, kao i surutka,
pa jos ako ima starog hleba...!!! najvise volimo kad baba zaboravi da kupi Royal Canin, pa moramo da improvizujemo Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptySre Jun 04, 2008 1:06 am

Kad vas čujem kako pričate, čini mi se kao da nemam bigla. Ziggy ne jede voće skoro nimalo. Kada je bio mali ponekad bi ćapio jabuku ili bananu. Sada ga zanima šta jedemo od voća, ali kada mu damo, on samo bezvoljno pomiriše i ostavi. Povrće jede, ali samo ako je iz supe.
Ne znam šta da vam kažem, on ni domaću šunku neće da jede. Dobro je pomiriše, i onda je ostavi. Čak je ponekad i stavi u usta, promrlja i pljune. Ranije nije jeo šunku ako ima malo masnog dela, sada ni čisto meso ne jede. Kažem vam, kao da nije bigl.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 EmptySre Jun 04, 2008 2:49 am

Janchee ::
Kad vas čujem kako pričate, čini mi se kao da nemam bigla. Ziggy ne jede voće skoro nimalo. Kada je bio mali ponekad bi ćapio jabuku ili bananu. Sada ga zanima šta jedemo od voća, ali kada mu damo, on samo bezvoljno pomiriše i ostavi. Povrće jede, ali samo ako je iz supe.
Ne znam šta da vam kažem, on ni domaću šunku neće da jede. Dobro je pomiriše, i onda je ostavi. Čak je ponekad i stavi u usta, promrlja i pljune. Ranije nije jeo šunku ako ima malo masnog dela, sada ni čisto meso ne jede. Kažem vam, kao da nije bigl.

ma i bolje
ne morate da brinete oko kilaze i zdravlja!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» najbolja ishrana?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: