moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ishrana

Ići dole 
+41
NađaNS
tedibi
Snoopy Gang
Sima
jok.mi
Vuk
leo-kosutnjak
Aćim
Mirka
Fea i Lux
Sara <3 Bigl
Vili
Dani
Niva
Dika
Eli
milena
Luna
Ivana
Dolly
tatjana
jd_girl
luce
milan
Bigl Bole
Jan
Medena
elmer fudd
Ksenija
Bunny's Nightmare
Lea2006
Admin
pipi
dusan
Sara
Andrijana
jeca
bambucha
Janchee
lina
bucki
45 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Ishrana   Ishrana EmptyČet Jan 04, 2007 3:17 pm

Cime hranite svog bigla?
Nazad na vrh Ići dole
lina
novajlija
novajlija



Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyČet Jan 04, 2007 5:53 pm

Alleva talijanska kopletna hrana odlicna je prije smo ju iz italije dovozili sad se pojavila i kod nas, moji roditelji imaju od kada znam za sebe newfaundlere
i ni sama neznam koliko smo stenaca odhranili na njoj.
Posto ni sama ne volim jesti svaki dan isto tako i njoj ne dajem isto nego jedan dan rizu + zumanjak izmjesam s pola doze alleve pa drugi dan zgance + zumanjak s pola doze aleve pa jetrice , kosti, tjesto ... gledam da uvijek bude pola kuhano pola suhog uglavnom nam je zumanjak i alleva na prvom mjestu dlaka je super nema linjanja sto nam je jako bitno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyČet Jan 04, 2007 8:04 pm

Hranimo ga raznoraznom hranom, sada u poslednje vreme kupujemo neku grcku hranu u jednom pet shopu u blizini i vidim da mu prija. Na primer, Chappi je bio uzas i to nikako ne preporucujem. Po meni, Eukanuba je zakon, ali je jako skupa (500 dinara je 1kg).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyČet Jan 04, 2007 10:14 pm

Ja Archija hranim sa Purinom Pro Plan za stenad.Dajemo mu oko 120g dnevno u 4 obroka!Od kuvanog jos nije puno toga jeo!Zumance ne znam da li da mu jos dajem posto ima tek 3 meseca!Da li dajete kuvano ili sirovo?Od onih zanimacija mu kupimo koskice iz pet shopa i sa time se zabavlja po 2-3 sata!Jako je naporan posto skace na nas kada mu donosimo da jede!
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptySub Jan 06, 2007 5:24 pm

Da li dajete sirovo zumance ili ga predhodno obarite?Od dodataka sam poceo da mu stavljam po 5 AD kapi a kasnije cemo poceti i sa dodatnim kalcijumom!
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyUto Jan 09, 2007 3:49 am

Sta od voca dajete svom biglu?
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyUto Jan 09, 2007 9:33 am

trenutno jede mandarine, i i menja voce prema sezoni:)
nema granice kada sje oce u ptanju, jabuke , grozdje, ponekad kajsije, jagode, i sl. a kada je kala gladna onda moze da jede i bananu. mislim da tu nema pravila, a svako voce , je dobro , kao sto je dobro i za ljude
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyUto Jan 09, 2007 3:29 pm

Ziggy jede banane, a jabuke je prosle zime jeo kao mutav, sada nece... Malo je probirljiv sto se voca tice, dok povrce jede sve sto mu dam.... Veoma voli sargarepu. Kada jede mandarine, isisa sok, a pljune opnu.... Zumance mu dam umuceno (obicno prelijem preko granula), a nekad mu dam i kuvano...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
lina
novajlija
novajlija



Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyUto Jan 09, 2007 6:01 pm

A da promijenimo pitanje za nas.. Razz Koje voce/povrce sakrivate od vaseg psa jer tamani previse Razz Razz


sve jede ali ako vidi mene da ja to jedem nije bitno sta je to krastavac iliti ananas nedavno mi padne na pod komad kisele paprike i naravno strpa to u usta kontam ispljunice ali prevarila sam se pojela je i to..
Glavna fora joj je ljetos bila kad smo na selu da ode u bascu izgrize paradajiz s svake strane po jednom i onda ga ostavi (zanimljivo da ga uopce ne otrgne) meni je naravno bilo smijesno ali mojoj babi bogami i ne
:geek:
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptySre Jan 10, 2007 2:02 am

Treba mi tumac za ovu stranicu!Hranim Archija bas sa ovom hranom!Tabela pokazuje kolicinu u zavisnosti od kilaze i starosti steneta ali...Sta biva izmedju 3 i 4,5 i 6,8 i 9 meseca,a i ima li logike da se smanjuje kolicina hrane izmedju 6 i 8 meseca ili je to jednostavno greska....
By the way nisam nasao nigde Allevu...
Evo stranice

http://www.proplan.com/product_detail.aspx?pid=77
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyNed Jan 28, 2007 7:13 pm

Koje (cije Very Happy ) kosti dajete svom biglu ( i koliko velike i koliko cesto) ?
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyPon Jan 29, 2007 8:54 am

izbegavam kosti u najsirem luku:)

pilece kosti nikako ne davati jer su male i ostre, a biglovi su halavai i gutaju tako da mogu da se zaglave u grlu, a i da ga raseku

sto se velikih gosti tice to u principu moze, medjutim generalno gledano od kosti nista ne dobijaju osim tvrde stolice, i da , ostre zube. i zato treba da se daju, ponekad.

takodje kosti izaziviju kiselinu jer nadrazuju zeludac medjutim zeludac nista ne dobija da svari , pa mogu da se jave problemi oko toga - povracanje zute kiseline, i napolju ce hteti da jedu travu! confused
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyPon Jan 29, 2007 11:21 am

Pilece kosti ne samo sto mogu da se zaglave u grlu, nego sto znam slucaj da su morali da operisu psa posto mu je rasekla neki organ, tako da su stvarno opasne a ljudi to uglavnom ne znaju. A sto se tih grama tice ne brini koliko treba biglu mozes to i odokativno, jos je mlad nece se ugojiti to sa kolicinom hrane je bitnije kod starijih biglova koji se malo krecu da se ne ugoje posto su tome skloni, jer im je metabolizam slican ljudskom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lina
novajlija
novajlija



Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyUto Jan 30, 2007 7:25 pm

Junece velike(natkoljence itd.) kosti dobro raskuham cca 1 tj. dobije i naravo nemre ju pregrizti neko samo okolo gloda to stoji 2dana onda ju bacim .. manje kosti koje prelako pregrize izbjegavam bitno da zube "naostri" Razz
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptySre Jan 31, 2007 2:10 am

Da li je Royal Canin hrana zaista tako dobra kao sto je svi hvale ili...?
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptySre Jan 31, 2007 2:53 am

mislim da to nikako ne mozemo znati, trebali bi da odemo u te fabrike pa da vidimo sta se u kojoj radi No
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptySre Jan 31, 2007 7:54 pm

Da li potapate gotovu hranu pre nego sto date psu da klopa ili mu dajete onako suvu?
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptySre Jan 31, 2007 8:04 pm

evo danas sam odlucio da vise ne potapam , a d sada sam joj davao hranu unapred pripremljenu. ali kako dijeta nikako ne uspeva morao sam da predjem na taktiku naduvavanja granula u stomaku:) kako bi je drzalo dovoljno dugo sitom. ovako posle 8 sati, ponovo hoce da jede! nadam se da ce ovako malo duze da bude sita bounce
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyČet Feb 01, 2007 3:25 pm

Zigi jede suve granule ili mu ih prelijemo jogurtom. Potapala sam par puta, ali mislim da mu je stolica bolja kada su suve. Vazno je samo da ima cistu posudu sa vodom pored, da moze da "zaliva" ako treba sunny
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyPet Feb 02, 2007 2:54 am

Moj Ogi jede sve zivo. Cak mi je pre neki dan iz usta izvukao komad mesa dok sam ja zverala u TV! Jedino pravi problem oko granula! Voli jedino Pedigri, ali moraju da se zaliju jogurtom. Ostale kada zalijemo, polize jogurt, a njih ostavi. Inace, omiljeno jelo mu je pileca dzigerica. Nju jede jednom nedeljno, i obavezno, kada pojede, jedno 5 minuta se valja po podu, a onda ciniju odnese u krevet, i tako zaspi! :o) Od voca, jedino voli banane. Sa ostalim vocem se igra, i onda iskulira...
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyPon Feb 05, 2007 8:56 am

pitanje za one koji hrane bigla jednom dnevno, KADA I KOLIKO hrane dobije u gramima. voleo bi da cujem nekoliko odgovora, da znam kako da regulsem kalinu ishranu pale
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyPon Feb 05, 2007 10:51 am

Izmedju 200 i 300 grama ne mogu preciznije posto to zavisi od njega, Ima periode kada kilogram hrane jede nedelju dana, a ima kada mu to traje pola nedelje. Sve zavisi ali to je neki prosek. Dodajemo mu naravno kuvanu, ali nista odredjeno vec sta bude tog dana. Jede kasno popodne, nekad uvece. Sto je stavljas na dijetu kad ona odlicno izgleda???
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyPon Feb 05, 2007 11:45 am

Ziggy dobija izmedju 220 i 270g, u zavisnosti od hrane, i onoga sto na njoj pise. Uvek mu merimo... Ponekad ga pocastimo sa 300g, ali to je retko. Uvek dobija jednom dnevno, predvece uvece, izmedju 18:30 i 19:30.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyPon Feb 05, 2007 3:08 pm

ma mora na dijetu, posto je mnogo smanjila aktivnost , bas bas je smanjeno trcanje, a hrana je ostala ista! recimo ranije je dobijala tri puta dnevno po nekih 100 grama, plus jos dodatke od rucka i vecere. medjutim tada je i stalno trcala i po kuci, i napolju. e sada smo joj izbaicili veceru , ali imam sabotere u kuci sestru koja daje kali sve sto joj ostene od rucka, kao da bacis kanti za smece, a kala jede! tako da sma i to ukinuo.

e sada smo presli na cista dva obroka po 100 grama i po koji dodatak za vreme rucka!

raije dok je ishrana bila u tri obroka , dobijala je u 6h ujutro, pa u 14h pa u 22h.

juce sam skontao da dorucak u 6 h nema potrebe jer ona spava u to vreme, medjtuim dobijala je od matoraca, kada oni idu na posao. a posto se onda ona vraca na spavanje , preacio sam dorucak na 9h , pa da i vecera ostane za recimo 16h ili posle.

pristalica sa vise obroka dnevno jer lakse podnose, i ne naduvaju se, medjjutim sa vise obroka , vise se i jede, zbog brze probave!

uglavnom danas sam poceo sa novim terminima, pa cemo videti rezultate!
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana EmptyPon Feb 05, 2007 3:08 pm

I Ogi jede jednom dnevno, izmedju 250-300g. Dajemo mu oko 14h, jer mi izludeo do uvece. On je toliko alav, da postaje nervozan kada je gladan! I zato ne mozemo da cekamo ceo dan da mu damo...
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Sponsored content





Ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» najbolja ishrana?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: