moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Odgajivacnica

Ići dole 
+29
Vasica T
Ddans Dream Tim
M&G
snoopy
Anja..
Srba bgd
jok.mi
Dolly
CvijaTheLegend
KD Vojvodina
Monika
Zobenica
Joker_Poker
Medena
Dika
Bunny's Nightmare
luce
batdavaldi
Ksenija
tedibi
bucki_junior
Andrijana
Lea2006
jeca
pipi
elmer fudd
Janchee
bambucha
bucki
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
bucki_junior
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
bucki_junior


Broj poruka : 85
Godina : 36
Localisation : Novi Beograd
Datum upisa : 26.03.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyPet Apr 13, 2007 11:48 am

Boze me sacuvaj , gde mi zivimo ...
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySub Apr 14, 2007 3:16 pm

Ljudi su kod nas stvarno uvek spremni na komentar! Ako imaš psa-a nemaš dete, komentarišu što nemaš dete. Ako imaš i psa i dete, opet su sablažnjeni kako to dete i pas zajedno. Kada dete vodi psa, opet komentari- bolje da imaš brata ili sestru nego psa!! Ne znam kako prolaze oni koji imaju više dece i psa, takve komentare ne znam, ali ih sigurno opet daju! Primitivci, to je to!!
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySub Apr 14, 2007 3:36 pm

pa psi ih verovatno podsecaju na vukove iz zavicaja kog ne zele da se secaju. posto sa kojekakvih cuka sisli u grad pa zamisljaju da su gospoda
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySre Apr 18, 2007 2:35 pm

ZNATE DA lOZIĆ IMA REGISTROVANU ODGAJIVAČNICU "DE MANDRAKA", ZA AMERIČKE TERIJERE? U KSS JE REGISTROVAN. KADA SMO IŠLI PO LEU, VIDELI SMO U DRUGOM OGRADJENOM DELU TE SLATKE MALE KOJI LIČE NA PUDLE!!!
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySre Apr 18, 2007 4:42 pm

ma ja sam odavno rekao da je on moj idol:) a progar ima jedno 5 rasa

ovde u petrovaradinu ima covek odgajivacnicu dobermana, alot belo, vlasnik italijan, a neki srbi rade za nejga, uslovi su fantasticni pravi bksovi gde pas moze normlno da se seta, veicine 10*4 metra ma i vise, podno grejanje i sl, jednostavno primer prave odgajivacnice. kad bi sada videli to i poredlili sa progarom i lozicem, verovatno bi ih tuzili nekom drustvu za zastitu zivotinja.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyČet Apr 19, 2007 10:53 am

Važno da mi svi imamo zdrave i lepe biglove!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyNed Jun 29, 2008 1:59 am

Da li je neko od vas čuo za "odgaivačnicu" LEONORO iz Sente?! Drži je neki Miša. Ja sam danas prvi put čula za nju. Jedna poznanica mi je rekla da je našla njihov oglas, zvala je i kaže da su štenci tamo 200 evra...? Jedina odgaivačnica kod nas, koliko ja znam je Ivanina TeDiBi. I nije mi jasno kako neko ko nije registrovan sebe reklamira kao odgaivača...?
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyNed Jun 29, 2008 10:10 am

Mi smo jednom bili tamo i videli jedno leglo stenaca, i na osnovu tog legla koje smo videli da se niko ne naljuti, ne preporucujem....mozda je neko drugo prethodno ili buduce bilo ili ce biti dobro i lepo, zaista neznam.... Question
Nazad na vrh Ići dole
batdavaldi
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
batdavaldi


Broj poruka : 74
Godina : 46
Datum upisa : 15.09.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyNed Jun 29, 2008 10:29 am

Leonero nema šta nema, ja nisam ni čula za njih dok jedni nisu kupili tamo Cane Corso, nakon toga sam čula da štancaju hrpu pasmina i da su uvijeti katastrofa
http://www.chow-champ.com/leonero/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.est-batdavaldi.com
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyNed Jun 29, 2008 2:05 pm

Leonero ima i poznate dobermane
koji osvajaju nagrade
pretpostavljam da im se osladilo Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyNed Jun 29, 2008 3:57 pm

luce ::
Leonero ima i poznate dobermane
koji osvajaju nagrade
pretpostavljam da im se osladilo Smile)

Leonero nema dobermane,ti koji osvajaju nagrade su Altobelo. A Leonero ima mnogo rasa,kao i Zeljko iz Rume,ali ni jedan ne valja.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyPon Jun 30, 2008 12:27 pm

bili 2 ::
luce ::
Leonero ima i poznate dobermane
koji osvajaju nagrade
pretpostavljam da im se osladilo Smile)

Leonero nema dobermane,ti koji osvajaju nagrade su Altobelo. A Leonero ima mnogo rasa,kao i Zeljko iz Rume,ali ni jedan ne valja.

E, volim te Ivana što si iskrena! Sve u originalu! Pa tako i treba! Ko lepo i kvalitetno radi, nema čega da se stidi!
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyPon Jun 30, 2008 1:54 pm

Meda je iz ove odgajivacnice, tacnije kupljena je preko njih, jer su je prosvercali iz Madjarske od Csavargo familije. Nemojte samo da nas osudjujete, nama je sve to postalo jasno tek kasnije (Meda je bila poklon iznenadjenja za mene), i na ovom forumu smo prvi put culi za svercanje pasa itd. Jedino sto mogu da uradim jeste da svakom potencijalnom vlasniku pricam o opasnostima svercovanja i losih odgajivaca, sto i radim. Naravno, bez obzira na sve, Meda je voljena mazena i pazena, i definitivno nam je zivot vedriji sa njom! I love you I love you
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyPon Jun 30, 2008 1:59 pm

Medena ::
Meda je iz ove odgajivacnice, tacnije kupljena je preko njih, jer su je prosvercali iz Madjarske od Csavargo familije. Nemojte samo da nas osudjujete, nama je sve to postalo jasno tek kasnije (Meda je bila poklon iznenadjenja za mene), i na ovom forumu smo prvi put culi za svercanje pasa itd. Jedino sto mogu da uradim jeste da svakom potencijalnom vlasniku pricam o opasnostima svercovanja i losih odgajivaca, sto i radim. Naravno, bez obzira na sve, Meda je voljena mazena i pazena, i definitivno nam je zivot vedriji sa njom! I love you I love you

Zasto bi vas iko osudjivao,pa svi mi smo u nekom trenu svog zivota pogresili. Ja sam imala "maltezera" kupljenog kod zeljka iz rume.
Bitno je da vi volite Medu,a sve ostalo je manje bitno.

Jedini problem kod kupovine pasa od svercera su razne bolesti koji ti psi imaju i sto "odgaivaci" kao sto je ovaj izrabljuju svoje kuje. To je veliki problem,ali ja se sve nadam da ce se nekad resiti.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyPon Jun 30, 2008 2:22 pm

bili 2 ::
Zasto bi vas iko osudjivao,pa svi mi smo u nekom trenu svog zivota pogresili. Ja sam imala "maltezera" kupljenog kod zeljka iz rume.
Bitno je da vi volite Medu,a sve ostalo je manje bitno.
Hvala na podrsci, samo ja zaista mislim da je kupovina pasa od svercera za osudu - ako znate u sta se upustate. Doduse, mislim da su kupci vecinom naivni (kao u nasem slucaju), pa se ne raspitaju dobro unaprijed, i tako sverceri prosperiraju.
Nisam bas optimista po pitanju rjesenja tog problema, barem ne u Srbiji, gdje se i puno gore stvari tolerisu. Doduse, koliko sam citala svercera pasa ima svuda.
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyPon Jun 30, 2008 2:33 pm

Ljudi obicno gledaju cenu steneta i koliko daleko trebaju da idu po njega,a i vecina hoce psa odmah i svima je dugo da sacekaju par meseci.

Ja sam uvek vise za to da sacekam i godinu dana,kao sto sada cekam. Mada smo i mi pogresili mnogo puta,ali na svu srecu nemamo probleme.
Nazad na vrh Ići dole
batdavaldi
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
batdavaldi


Broj poruka : 74
Godina : 46
Datum upisa : 15.09.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySre Jul 02, 2008 1:29 am

Medena, ne brini, nitko ne osuđuje čovjeka koji prvi put kupuje psa. Pa tko će neupućen uopće i pomisliti šta sve monstrumi rade, od štancanja jadnih kuja do podizanja legla u lošim uvijetima... a nekad su posljedice katastrofalne.
Za osuđivati je one koji su upoznati sa svime pa ipak kupe kod takvih, a obično im je jedino mjerilo cijena. A razliku često ostave veterinaru.

I u kontroliranom uzgoju uz najbolju pažnju može se svašta desiti, ipak su živa bića u pitanju, šta je tek onda sa onim nekontroliranim No
Nazad na vrh Ići dole
http://www.est-batdavaldi.com
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySre Jul 02, 2008 3:12 am

i svercovali kucovi zasluzuju da dobiju dobre vlasnike koji ce ih voleti i paziti

nasi svercovani u cetvrtak slave 2 godine uspesnog zivota i rada na unistavanju svega u kuci!!! ziveli!
Nazad na vrh Ići dole
Joker_Poker
i'm bigl
i'm bigl
Joker_Poker


Broj poruka : 732
Datum upisa : 05.06.2008

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySre Jul 02, 2008 11:08 am

Svaki pas zavrijeđuje najbolje, kao i svako živo biće.
Ljudi lako upadnu u zamku švercera pogotovo kad kupuju pasminu koja je rijetka. Mi smo jako željeli Jack Russell terijera, a u hrvatskoj nema ni jedne registrirane uzgajivačnice JRT-a (bar nije bilo kad smo mi kupovali). Dosta sam surfala po internetu i nalazila brojeve ljudi koji su prodavali JRT-e i to za 1000e Shocked !!! Srećom veterinar nam je susjed i upozorio nas je da psa nikako ne kupujemo u Karlovcu i blizini jer su tamo većinom šverceri i koje sve posljedice mogu biti No . Tako sam se ja odlučila da ću psa kupit jedino u registriranoj uzgajivačnici. Bigl je bio druga opcija ali po karakteru meni prva sunny .
Nazad na vrh Ići dole
Zobenica
novajlija
novajlija
Zobenica


Broj poruka : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.05.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyČet Jul 10, 2008 3:36 pm

Maza je iz te odgaivacnice.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyUto Jul 22, 2008 11:32 am

Joker_Poker ::
Svaki pas zavrijeđuje najbolje, kao i svako živo biće.
Ljudi lako upadnu u zamku švercera pogotovo kad kupuju pasminu koja je rijetka. Mi smo jako željeli Jack Russell terijera, a u hrvatskoj nema ni jedne registrirane uzgajivačnice JRT-a (bar nije bilo kad smo mi kupovali). Dosta sam surfala po internetu i nalazila brojeve ljudi koji su prodavali JRT-e i to za 1000e Shocked !!! Srećom veterinar nam je susjed i upozorio nas je da psa nikako ne kupujemo u Karlovcu i blizini jer su tamo većinom šverceri i koje sve posljedice mogu biti No . Tako sam se ja odlučila da ću psa kupit jedino u registriranoj uzgajivačnici. Bigl je bio druga opcija ali po karakteru meni prva sunny .

A mi smo se razmišljali između Vajmarskog ptičara, mog omiljenog psa (dok nisam kupila bigla) i bigla. Našli smo jednog fenomenalnog Vajmaranera u Zadru, malo je falilo da ga uzmemo, ali, ipak je presudila činjenica da narastu do 70cm. Nekako mi je bigl bolje išao uz naše uslove života (stan). Čak smo u jednom trenutku razmišljali o jednom preslatkom Toleru (Duck Tolling Retriever) iz Osijeka, koji je divan pas, ali ipak smo odabrali bigla. Naravno, sve su ovo retke rase, pa je bilo teško naći.

Radi se o tome da su ljudi često nestrpljivi kad kupuju psa, pa kupe šta se u tom trenutku našlo. Takođe, neki mališa ti osvoji srce, pa ni ne pitaš da li je švercovan ili ne. Ja sam se u Diku zaljubiška preko slike na netu, mislim da bih ga uzela kakve god da su bile okolnosti. Imali smo ludu sreću da, u svom neznanju, naletimo na Ivanu i njene biglove.
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptyUto Jul 22, 2008 11:50 am

Dika ::

A mi smo se razmišljali između Vajmarskog ptičara, mog omiljenog psa (dok nisam kupila bigla) i bigla. Našli smo jednog fenomenalnog Vajmaranera u Zadru, malo je falilo da ga uzmemo, ali, ipak je presudila činjenica da narastu do 70cm.

Mi smo razmisljali izmedju usvajanja kuce iz azila i Vajmarnera posto mi je to jedan od omiljenih pasa... Ali zbog velicine i osobina odlucili smo se za bigla i pronasli Zigija... Mada, planiram u buducnosti da imam Vajmarnera, ukoliko budemo imali kuću Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySre Jul 23, 2008 12:21 pm

Janchee ::
Dika ::

A mi smo se razmišljali između Vajmarskog ptičara, mog omiljenog psa (dok nisam kupila bigla) i bigla. Našli smo jednog fenomenalnog Vajmaranera u Zadru, malo je falilo da ga uzmemo, ali, ipak je presudila činjenica da narastu do 70cm.

Mi smo razmisljali izmedju usvajanja kuce iz azila i Vajmarnera posto mi je to jedan od omiljenih pasa... Ali zbog velicine i osobina odlucili smo se za bigla i pronasli Zigija... Mada, planiram u buducnosti da imam Vajmarnera, ukoliko budemo imali kuću Smile

Pa, i meni je ostala ta želja... I ja se nadam da ću nekad, negde, nekako da držim jednog Vajmaranera...ali ne u stanu. Samo u varijanti kuće. to bi bila zanimljiva kombinacija - Vajmaraner i Dika...
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySre Jul 23, 2008 12:24 pm

Dika ::
Janchee ::
Dika ::

A mi smo se razmišljali između Vajmarskog ptičara, mog omiljenog psa (dok nisam kupila bigla) i bigla. Našli smo jednog fenomenalnog Vajmaranera u Zadru, malo je falilo da ga uzmemo, ali, ipak je presudila činjenica da narastu do 70cm.

Mi smo razmisljali izmedju usvajanja kuce iz azila i Vajmarnera posto mi je to jedan od omiljenih pasa... Ali zbog velicine i osobina odlucili smo se za bigla i pronasli Zigija... Mada, planiram u buducnosti da imam Vajmarnera, ukoliko budemo imali kuću Smile

Pa, i meni je ostala ta želja... I ja se nadam da ću nekad, negde, nekako da držim jednog Vajmaranera...ali ne u stanu. Samo u varijanti kuće. to bi bila zanimljiva kombinacija - Vajmaraner i Dika...

Pa,da ne zna se ko je ludji.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 EmptySre Jul 23, 2008 2:57 pm

Još jedan od razloga što nismo uzeli Vajmaranera je to što se teško odvajaju od svog ljudskog čopora. Imaju izraženu tzv. "separation anxiety" i luduju kad ostanu sami ili kad odu negde na čuvanje. Mada, možda je i to individualno. Tanja, u čijem pansionu je Dika dva puta bio i oba puta se lepo proveo, nam je pričala (možda sam ovo već rekla negde) da je imala jednog bigla koji joj je pravio velike probleme kad su ga vlasnice ostavile, tako da je morala da ih zove da dodju po njega. Preturio je krov kućice u susedni boks, samo-povređivao se i arlaukao non-stop.

Dika je jedno sunce. Toliko pitom, dobar i prilagodljiv. Koja sreća.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odgajivacnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Odgajivacnica
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: