moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Odgajivacnica

Ići dole 
+29
Vasica T
Ddans Dream Tim
M&G
snoopy
Anja..
Srba bgd
jok.mi
Dolly
CvijaTheLegend
KD Vojvodina
Monika
Zobenica
Joker_Poker
Medena
Dika
Bunny's Nightmare
luce
batdavaldi
Ksenija
tedibi
bucki_junior
Andrijana
Lea2006
jeca
pipi
elmer fudd
Janchee
bambucha
bucki
33 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyPon Apr 09, 2007 11:41 pm

Kako bi bilo lepo da kod nas postoji jedna prava vrhunska odgajivacnica biglova!Eto malo utopisanja!Ako neko ima 500,000$ i ne zna sta ce sa njima neka nam se javi dobar dan
Ne stvarno sam razmisljao kako ja sve to...I bas ima malo biglova kod nas generalno gledajuci!Ja ne verujem da je ni medju 20 najcescih rasa kod nas!A stvarno su neverovatno neverovatni kao rasa!
Pih...
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyPon Apr 09, 2007 11:46 pm

Evo upravo sam gledao kod nas ima 44 odgajivacnice AST i 163 odgajivacnice dobermana, a niti jedna biglova!
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyPon Apr 09, 2007 11:49 pm

jesi li video koliko biglova ima prijavljeno, 182 u srbiji, i to bez ovih mladjih, mislim da je spisak bez vojvodine, do pre neku godinu unazad , a gde su ti biglovi, ko ce g aznati . u vojvodini mozda ima 10-tak registrovanihbiglova u savezu vojvodine, mozdaaaaaaa, kala je cetvrta, ne znam za zigija , on j eposle nas, a cuo sam da ima i u subotici muzja -madjar, i zenka iz hrvatske

a da, od tih silnih 182 , bigla u sbiji dosta je od progara, jedno 60 posto minimum, tada je jos imao dobre pse,
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyPon Apr 09, 2007 11:55 pm

Nemojte misliti da se hvalim ovime sto cu reci...Kada bilo ko od nas seta Archija u proseku 50% ljudi stane,pita,mazi,hvali,joj sto je sladak itd.Sigurno ste i vi imali slicnih iskustava posto sam ja svestan da Archiju sto cuda fali sto se standarda tice ali ga ja najvise volim!Cak kada je brat isao na bigl okupljanje na Adu savatali su ga ljudi da se slikaju sa Archijem!Ludilo!Ono sto hocu da kazem da ih ljudi zaista neverovatno lepo primaju, ali da jednostavno uopste nije zastupljen i popularizovan kod nas!Ti Miroslave si zaista zasluzan sto si poceo celu ovu pricu sa forumom koja moze da bude grudvica koja ce se preokrenuti u lavinu!Ja se iskreno nadam!
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 12:07 am

Ima u SU muzjak, ja sam rekla za sajt drugarici oz SU koja poznaje zenu sa tim muskim biglom, i on jeste iz Madjarske.... Nadam se da ce se pojaviti na sajtu. Podseticu je ja jos jednom da joj kaze za sajt
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 12:10 am

pricao sam sa novosadskom ekipom o odgajivacnici, (janchee i jeca) ja sam cak o tome razmisljao , medjtuim uf, komplokovano je objasniti sve sta sam cuo i sta se radi i slicno, sa tim odgajivacnicama.

evo skraticu
prva reakcija , kada sam usao u kinoloski savez vojvodine i pitao kako i sta za odgajivacnicu biglova, i kaze mi njihov sekretar, inace sudija, .... , smesno je o tome razmisljati, bacices 200 evra na registraciju odgajivacnice, a od toga nema zarade, jer biglove ne mozes ni prodati po nekoj velikoj ceni, kao statforde, buldoge , maltezere, i slicno , za koje moze da se uzme preko 500 evra po stenetu , kod nas.
kao drugo, ljudi , ako hoce sampionskog bigla ima da daju 1000 evra, u madjarskoj, nemackoj, ceskoj, itd i da kupe pravog bigla, dok u srbiji , niko od nas nije upucen u izlaganje pasa, pa da kupi od mene bigla po 1000 evra. svi mi smo kupili bigla, ne zbog izlozbi nego iz ljubavi prema rasi, isto je i sa buducim kupcima, gledace da jeftinije prodju, dok ce mozda jedan od 20 kupaca, hteti da vodi sa na izlozbe a ja da drzim cenu od 1000 evra, za stene ne mogu jer ce lozic ili progar, da daju po 250. i oni ce rodavati a ja nista. znaci ne isplati se to raditi, mozda ako bi ih stancovao, kao gore pomenuti , i drzao u uslovima, koji nisu uslovi onda to ne bi bila odgajivacnica nego svinjac, i pse ne bi drzao iz ljubavi i popularizacije , unapredjenje kvaliteta nego da od njih pravim kucu, kupim kola, itd
ima tu jos dosta da se doda, ali jednom drugom prlikom
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 12:14 am

Kada smo vec kod ove teme, video sam kada dolazim u NS starim putem posle Karlovaca sa leve strane (kada ides za NS iz BG) postoji od skora neka cini mi se odgajivacnica ili nesto slicno!Imaju ispisane reklame one hrane bento crone ili kako vec ni ne znam...Sta je to?Jel znas?
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 12:18 am

to je odgajivacnica alto belo, dobermani, najbolja odgajivacnca, kod nas i jedna od najjacih u evropi. vlasnici su neki italijani, plus jos neki nas lik. imaju pnod grejanje za pse, i video si da su to lepi bokssovi, itd. cene steneta se krece izmedju 2000-5000 evra, a mi kupujemo bigla za 250
to je posao
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 10:12 pm

U Hrvatskoj za reistraciju uzgajivačnice treba platiti 200 kuna - oko 30 eura i to se u biti plaća FCI-ju. Teba ispuniti formular sa tri prijedloga imena uzgajivačnice, no najvažnije je imati kuju na koju se prijavljuje uzgajivačnica Wink. Prcedura traje više od mjesec dana jer kinološki savez šalje taj formular u FCI. Kod nas je dopušeno imati jedno lego bez uzgajivačnice, a za svako sljedeće treba registrirati uzgajivačnicu.
Od kvalitetnog uzgoja u konačnici nema zarade - ako se zbroji koliko ste uložili u kuju, izložbe, IPO radni ispit, različite aktivnosti, veterinara, pa bris prije parenja, parenje sa mužjakom koji je rijetko kad u vašem susjedstvu, znači osim plaćanja parenja plaćate put, smještaj...pa veterinarski pregledi prije okota, ultrazvuk...sve potrebno za štence (dry bed, hrana, zdjelice, ogrlice, cijepljenja...literatura za buduće vlasnike)...i briga o njima (koja nema cijene).
Može se zaraditi ukoliko vas je briga za kuju i štence i onda je parite svako tjeranje, ne cijepite nju, a kamoli štence, ne čistite ih od glista i mislite samo na to da ih što prije prodate, po mogućnosti prije osam tjedana jer ako ostanu duže onda ih trebate hraniti, a to je trošak...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 10:15 pm

zamislite zeljka lozica , kao odgajivaca ali pravog? vodi kuju na ultrazvuk smeh
Nazad na vrh Ići dole
pipi
bigl-manijak
bigl-manijak
pipi


Broj poruka : 307
Godina : 40
Localisation : Beograd (NBG)
Datum upisa : 29.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 10:20 pm

ili cisti stence od parazita, malac je bio ko bure kada smo ga uzeli Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
pipi
bigl-manijak
bigl-manijak
pipi


Broj poruka : 307
Godina : 40
Localisation : Beograd (NBG)
Datum upisa : 29.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 10:23 pm

a u oglasu stoji cipovani, vakcinisani i ocisceni od parazita...........
........i onda je mrmot zavio cokoladu u foliju drunken
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyUto Apr 10, 2007 10:54 pm

Nije ni kod nas bolja situacija, ali da vam bude lakše, 'uzgajivača' ima i na zapadu. Jedna uzgajivačica mi je pričala da u Beču svako malo dođe kombi pun štenaca prošvercanih iz Mađarske, stane, otvori vrata, a vi možete birati kao na tržnici Sad No, i ti štenci u konačnici trebaju dom.
Mislim da je bitno tim 'uzgajivačima' ne raditi reklamu jer oni zarađuju najviše upravo na ljudima koji samo traže kućnog ljubimca.
Ja mogu krenuti od sebe. Da mi je netko prije tri godine rekao da ću imati dva psa, registriranu uzgajivačnicu, ići po izložbama, planirati leglo...rekla bi da nije normalan jer sam ja samo htjela kućnog ljubimca. No, kako je rasla ljubav prema Britti tako sam se počela susretati sa raznim granama kinologije i danas su mi biglovi hobi koji me u potpunosi ispunjava...
Mogla sam Brittu pariti prije godinu dana, ma mogla sam i prije dvije, ali mi to nije bio interes. Kupila sam Kali koji ima vrhunske linije najkvalitetniji svjetskih biglova baš zato što želim imati prave predstavnike pasmine, makar moje kujce imale samo jedno ili dva legla u životu. To mi nije bitno - važnije mi je ono što ostaje...I neću prodati štence bilo kome, radije ću ih pokloniti nekome tko ih doista zaslužuje...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptySre Apr 11, 2007 1:04 pm

Uzasno je to sa kombijem, ali nije ni meni dzukac stigao mnogo bolje, samo je bio u Lozicevim kolima u nekoj kutiji. Sav je bio uplasen pa kad smo ga prebacili u transporter upiskio se od straha. Nadam se da je sve to zaboravio do sada.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptySre Apr 11, 2007 9:28 pm

Loziću je to biznis. Mi smo po Leu išli kod njega, kuce su bile u ogradjenom dvorištu, igrale se, a čak smo dobili tabletu za parazite i datum kada treba da se da ponovo, pa kesicu granula "za prvu pomoć"...Nekada smo išli po vučjaka i kokera, sve vam je to isto kada je biznis u pitanju! Pa kakve tek ljudi imaju uslove po bolnicama i tretmane bilo gde kod nas?!
Ovde je sve na niskom nivou, važno da su naše kuce dobile nas za vlasnike, pa mogu da uživaju!!!
Nas u NS nisu hteli da prime u baštu picerije sa Leom, jedva smo našli jednu gde su pristali! U BAŠTU???
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptySre Apr 11, 2007 11:36 pm

lea2006 ::
važno da su naše kuce dobile nas za vlasnike, pa mogu da uživaju!!!

dasd To si dobro rekla. dasd

Što se tiče restorana, ja sam se ugodno iznenadila da u Grazu možete bez problema ući u McDonald's sa psom Very Happy ! Daleko smo mi od te kulture, kod nas se još zgražaju ako pas živi u stanu jer mu je 'mjesto u dvorištu po mogućnosti na lancu' Rolling Eyes Sad Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyČet Apr 12, 2007 1:22 am

Da, da, tacno tako!
Ja sam u Pragu videla kako ljudi sa psom ulaze u banku, i niko im nista ne kaze. Po svim kaficima ljudi sede sa psima, i odma im prinose ciniju sa vodom i poslasticu. Tamo i klosari koji spavaju na klupama imaju svog ljubimca, (pse i zeceve najcesce) i prvo misle kako ce njih da nahrane, pa tek onda sebe! Na svakom koraku su parkovi za pse, sa milion sprava za igru i vezbanje. Odusevili su me koliko vole zivotinje i koliko brinu o njima. A onda sam se vratila u Beograd, i shvatila koliko smo mi daleko od zapada...
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyČet Apr 12, 2007 8:29 am

U Kanadi imaju parkove koji su bas za pse, tamo ih puste slobodno sa kaisa a mi nemamo park te velicine i uredjenosti ni za ljude! Juce neke klinke odlepile za Sparkijem i vodile ga bulevarom, prolaze pored neke babe tek ce ona: Bezi od mene sa tim kerom, taj lize govna pa ce onda mene!
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyČet Apr 12, 2007 10:17 am

za vreme Slobe mi smo se okretali prema Kini, a u Kini jedu pse Sad
ma na zapadu je trend da ljudi jednostavno nemaju vremena vise za decu pa se odlucuju za uzimanje psa, kao ljubimca, pa se i ekonomija krece u tom pravcu, privuci kupca kod sebe , koji seta psa, radnje kafici, restoani. to kod nas ima jos da sacekamo nekih 10 godina. gde ce bre da naprave nesto za pse, kad ni za nepusace jos nemamo odvojeno, po kaficima, da ne kazem zakonom regulisano tako nesto. naravno nemam nista protiv pusaca, ali imam protiv drzave aaa
Nazad na vrh Ići dole
pipi
bigl-manijak
bigl-manijak
pipi


Broj poruka : 307
Godina : 40
Localisation : Beograd (NBG)
Datum upisa : 29.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyČet Apr 12, 2007 11:11 am

Citat :
Bezi od mene sa tim kerom, taj lize govna pa ce onda mene!

A komentar, bolje da setas decu nego dzukelu Mad
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyČet Apr 12, 2007 9:40 pm

Odgajivacnica Dsc00127jr0
Takvi komentari su uvek bili prisutni. Sećam se kada je naša Barbara bila beba, a mi imali vučjaka, koji su to komentari bili i gledanje kao da smo šugavi!!!
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyČet Apr 12, 2007 9:54 pm

izglleda da zene bas napadaju, zato sto vode psa. ja za sada nisam imao takvih neprilika, verovatno zato sto sam stalno neobrijan, i izlgedam kao cetnik:)
Nazad na vrh Ići dole
pipi
bigl-manijak
bigl-manijak
pipi


Broj poruka : 307
Godina : 40
Localisation : Beograd (NBG)
Datum upisa : 29.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyČet Apr 12, 2007 9:56 pm

ne nego je ovo Balkan...
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyČet Apr 12, 2007 10:35 pm

To je tacno da zene koje vode psa imaju mnogo vise problema nego muskarci. Kada sama setam Zigija, vrlo cesto mi dobacuju, komentarisu, i sve je vrlo negativno. Doduse, desi se i da se oduseve kako je lep pas, itd. Ali kada poredim, u odnosu na Zeljka koji skoro nikad nije imao neprilika, ja sam imala 10 puta vise. On i kada je imao neprilika lose su se zavrsile po onoga ko ih je pokusao praviti Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica EmptyPet Apr 13, 2007 8:26 am

Ah da, moj omiljeni: bolje dete da si rodila nego uzela psa. Ja samo kazem da sam htela da rodim dete valjda bih to i uradila, meni je bio potreban pas!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odgajivacnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgajivacnica   Odgajivacnica Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Odgajivacnica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: