moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nađa iz Novog Sada

Ići dole 
+20
Snoopy Gang
Ema NS
Sima
devojcica Zika
Cofilence
kassia
Milos1984
Monika
Kaan
Natali
Lea2006
Niva
- Vito -
Tanja_K
Anja..
Ksenija
.Marija.
Snoopy:)
Dolly
NađaNS
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
- Vito -
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
- Vito -


Broj poruka : 96
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2011

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 2:33 pm

Mi smo imali flexi, ali Vito je veliko njuskalo, vuce na svoju starnu, tako da je u gradu bilo nemoguce setati sa flexi-jem. Pre otprilike dva meseca smo mu kupili koznu ogrlicu i lanac duzine 1 m. Sada su nam setnje mnogo jednostavnije i lepse. Smile Svakako idemo u park, pa se on tamo istrci, nema potrebe da se puno udaljava tokom setnje.
Nadja je jos malo, tako da njoj mozete uzeti platneni najobicniji povodac, brzo ce ga prerasti. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 2:57 pm

Mnogo je slatka!
Moj savet je isto povodac!
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 7:34 pm

Mi imamo i povodav i fleksi. Kad idemo gradom (centrom) stavim povodac, ali ako idemo do parka onda obavezno fleksi - to je njegova teritorija. Sa povodca ga NIKAD vise ne pustam- samo u parkicu za pse, tako da fleksi od 5 metara savsim je o.k.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:11 pm

Hvala na savetima. Ja bih više voleo da to bude povodac, ali čitam kako vole da budu slobodni, ovo ono, treba ih pustiti da nuskaju, pa sam u dilemi...
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:42 pm

NađaNS ::
Hvala na savetima. Ja bih više voleo da to bude povodac, ali čitam kako vole da budu slobodni, ovo ono, treba ih pustiti da nuskaju, pa sam u dilemi...

Ali i sa fleksijem mozete funkcionisati kao sa obicnim, samo ga zakocite. Meni je flexi najbolji, ubedljivo, pogotovo sto je ovaj mali naucio da ako krene iza nekog auta, ili drveta na VAMO (koliko god ruzno zvucalo Smile) menja pravac i vraca se

Inace, biglic vam je prelep Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptySre Dec 19, 2012 2:31 am

Preslatka hehe hehe hehe
Mi ne koristimo flexi. Prvo je bio samo povodac, a vec sa 10-ak meseci i davilica. Smile
Doduse, meni je Felix skoro stalno pusten, jedino kada idemo kroz centar grada po danu. Sa flexijem bi nam sigurno bila festa, verujem da bi sapeo pola grada. Very Happy A i ja ne volim te dugacke 'kanape', ne ide mi bas snalazenje sa njima. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptySre Dec 19, 2012 9:23 am

I povodac i flexi. Kad je bila mala, flexi je bio super, a sad ga uglavnom koristim kada je u teranju, pošto je onda ne puštam, a ne mogu za njom da gackam po travi i blatu, dok ona traži zgodno mesto za "ono". Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptySre Dec 19, 2012 12:31 pm

Mi smo i am, i fleksi, a sad uglavnom povodac. Fleksi je po meni super dok su mali, kad ne mogu jos da vuku, a strah vas je da je pustite slobodnu, a kasnije kad porastu ipak povodac...
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyČet Dec 20, 2012 4:09 pm

Kontam da ćemo imati i fleksi i povodac... Postavio sam jedno pitanje u temi vezano za ishranu, vidim da niko ne odgovara, pa ajde da pitam vas ovde....

Kad sam dobio Nađu, prvu hranu sam joj kupio u Amazonu na Spensu i žena mi sve lepo objasni, za štence mi preporučuje Trainer junior hranu, dža bu, ja uzmem, Nađa cepa tu hranu sve zvoni. (na merenje u kesicama) To sam plaćao 250din/kg. Onda sam jednog dana otišao do obližnjeg pet shopa, tražio Trainer Junior, cena 550din/kg. Kada sam pitao ženu u Amaznu što je toliko jeftinija ta hrana kod njih, rekla je kako gazda uzima od nekog dobavljača, ne isporučuje se u originalnim džakovima i pokaza mi džak, nije klasičan Trainer, već nešto drugačiji. Ajd to sad... Nego pre neki dan odem do Amazona u Futoškoj i tražim tu Trainer junior, još me žena pita koje sam uzimao, ja kažem i ona mi da iste kao i što sam uzimao na Spensu. Međutim, tek kod kuće sam video deklaraciju na kesi da je proizvođač Premil , Smederevo, dok na Spensu na deklaraciji je uredno Trainer, Italija! Jel zna neko u čemu je fora tu i jel moguće da na Spensu pakuju tu hranu, a lepe Tainer deklaraciju? I kakva je ta Smederevska hrana, jel zna neko?
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyČet Dec 20, 2012 10:00 pm

Znam da je Premil cesto sponzor na izlozbama.
Secam se da sam je jednom davno slucajno Felixu uzela. Po mom misljenju je najgora od svih.
Nazad na vrh Ići dole
- Vito -
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
- Vito -


Broj poruka : 96
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2011

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPet Dec 21, 2012 12:46 am

Ne mogu da verujem cime se sve ljudi bave.
Mi smo Vitu kupovali Natural Trainer od pocetka, a posle smo presli na Fitnes Trainer. Kupujemo u Pet Shop-u u Cara Dusana, u Euro Pet-u a i pored ima jos jedna radnjica za kucne ljubimce. Ukuse smo menjali, nije bio ni jedan koji se Vitu nije dopadao. Very Happy
Neki dan smo otisli u nabavku i neplanirano kupili vrecu od 18 kg Royal Canin hrane. akcija je u toku, 15 kg + 3 kg gratis. ynamo da je najbolja hrana ali je stvarno skupa, pa ranije nismo pomisljali da je kupimo, ali ova ponuda je odlicna. Cena sa popustom je 7600. Mislim da smo mirni 3 meseca.
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 2:30 pm

Nađa iz Novog Sada - Page 2 56462410200353106374130

Evo jedna u novogodišnjem raspoloženju da vam Nađa čestita predstojeće praznike. cmok
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 2:34 pm

Jel može neko da nas posavetuje bilo čime vezao za dresuru. df Ovo milo stvorenje se pretvara u djavola iz dana u dan! Smile Još uvek je dobra, nije da neće da posluša, ali ponekad mi se čini kao da nam tera inat. Smile

Kako ste kretali sa šetnjom, jel bilo problema? Kako prihvati da će sad neki povodac biti oko njenog vrata i braniće joj da se kreće gde ona hoće? Kako ste ih "prizemljili"? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 3:16 pm

Uz svakodnevno vezbanje i jaku zelju da imas poslusnog psa bice sve o.k. Sve zavisi od vlasnika a ne od psa, on ce da uradi onako kako ga naucis....
Rafa ima 17 meseci i ja radim sa njim svaki dan: setnja po trotuaru - samo pored noge, padne slucajno hrana dole - nikako da je odmah uzme u usta, iz lifta izlazi samo posle nas, isto tako i ulazi u stan posle setnje - sedne pored ulaznih vrata, saceka dok mi udjemo i posle kad mu kazem "izvoli" ili "moze" ulazi on. Isto tako brisanje sapa posle setnje: sedne u hodniku i ceka dok ga obrisem i tek posle sme u sobe (naravno posle UVEK dobija nagradicu). Kad mu stavim hranu u ciniju on sedi pored i gleda i tek posle "izvoli" krece u akciju Smile Jedini problem koji nisam resila to je setnja bez povodca.... ali smatram da u velikom gradu to nije nesto sto je neophodno (kazna je 5.000 + stres da se ne izgubi) brzo sam odustala i odmah kupila fleksi od 5m. Very Happy
P.S Ako te nesto zanima slobodno me pitaj imas i par snimaka na YouTube
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Milos1984
novajlija
novajlija
Milos1984


Broj poruka : 21
Datum upisa : 18.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 3:26 pm

Poslusaj te Nataliju ona me majstor za dresuru biglova rok i kod dresure za biglove su jako bitne nagradice bounce
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 3:37 pm

Hvala, pogledaću na YouTube-u. Ja ne znam kako na najbolji način da upotrebim nagradice. Pošto još nismo izašli iz karantina, učim je u stanu, osnovne stvari.... Kada je pametna i uradi nešto dobro, ja hoću da je pohvalim i kad krenem ka keksićima ona "povileni"! To je ludilo, van pameti, poludi, maše repićem, bukvalno hoda na dve noge, jer zna šta je čeka. Kada sačekam da se smiri, tad već bude kasno, pošto kontam da nagradicu ne bi povezala sa tim dobrim što je uradila. Tako da, problem je izvaditi nagradicu iz kesice, da ona to ne skonta, npr. da mi se nagradica "pojavi" u ruci i da joj dam i kažem "bravo". Koje keksiće vi koristite za nagrađivanje?
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 7:53 pm

Jedan naš drugar uvek nosi u džepu kutijicu sa granulama i kad pozove svoju Lindu da dođe, protrese kutijicu da zazveči i onda joj da granulicu. Sad je već stekla uslovni refleks i čim zazveči, dotrčava.
Zaboravih da napišem da je preslatka na slici s jelkom i da je stvarno neodoljiva lutkica. cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyPet Dec 28, 2012 10:44 pm

Preslatka je malena Nadja Very Happy . Ja uvjek u dzepu nosim kekse i kad ga pozovem i stavim ruku u dzep odma dotrci,a za nagradu dobije keks Smile.
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyNed Dec 30, 2012 5:48 am

Kad ste vi vašu kucu prvi put vodili u šetnju? Mi smo prvu vakcinu primili 15.10., drugu (revakcinu) 15.12., a treću (II revakcinu) treba 15.01. da primimo. Veterinarka nam je rekla da možemo malo, oko zgrade da je šetamo petnaestak dana posle revakcine, a posle II revakcine slobodno... Interesuju nas vaša iskustva, kako ste vi radili?
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyNed Dec 30, 2012 5:48 am

Pardon, prvu, 15.11. Smile
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyNed Dec 30, 2012 6:01 am

Posle višenedeljnog vrebanja, njuškanja i skupljanja hrabrosti, preskočila sam prepreku, izašla na terasu i tamo mi je sad lepo. cheers bounce
Nađa iz Novog Sada - Page 2 P1020355l
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyČet Jan 10, 2013 3:12 am

Evo mene malo kako gledam TV! Smile
Nađa iz Novog Sada - Page 2 1174lz5
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyČet Jan 10, 2013 3:13 am

I jos mene malo, da vam kazem cao! Laughing
Nađa iz Novog Sada - Page 2 30t58ci
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyČet Jan 10, 2013 11:51 am

Medena je! Kako samo ozbiljno prati TV! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 EmptyČet Jan 10, 2013 12:22 pm

Slatkiš maleni cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Sponsored content





Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nađa iz Novog Sada   Nađa iz Novog Sada - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nađa iz Novog Sada
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Ema iz Novog Sada
» Kala iz Novog Sada
» Braca iz Novog Sada
» Sparki iz Novog Sada
» SMOKY iz Novog Sada

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: