moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Disciplina

Ići dole 
+17
Flora
Joker_Poker
Dika
Ljilja i Mima
Ksenija
Lea2006
bucki_junior
Mira
dusan
Jan
Andrijana
Janchee
Sara
jeca
pipi
bambucha
bucki
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Disciplina   Disciplina EmptySre Mar 14, 2007 10:58 pm

Citao sam na dosta mesta da biglove ne treba tuci (ne mislim naravno ovom prilikom na izivljavanje vec na batine po guzici) jer postaju jos gori!I sam sam imao prilike da se uverim sa Archijem...Pocne lajanje i rezanje i stvar postane stvarno neprijatna!Mi se zaista trudimo da ga putem pozitivnog (hrana Smile )disciplinovanja korigujemo, ali stvarno nekada ume da prekardasi!Najgore od svega i najdosadnije jeste to sto bi stalno grize nase ruke i ume tu da se zanese (iako su mu svi zubi skoro izrasli) !Da da se pomazi par puta i odma ajmo gric,gric,vuci,grizi!Onda lepo igracku u usta i smiri se!Bas je mali ,,bodlja"...Umiljava se samo kada mu se spava ili tek kada ustane!Zanima me vase iskustvo sa 10 po turu!
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptySre Mar 14, 2007 11:40 pm

grizenje kod kale jos nije prestalo mada je toga manje i zna kada joj se kaze da je dosta, i onda prestane. kada se malo grublje igramo, onda je sve dozvoljeno, a moje ruke su plave , ogrebane itd.

sto se tice onoga po turu, bilo je svega. dok nismo bas ukapirali da se ona sveti za razne stvari i kida sve i svasta, pa am ja onda poslusao Pipi i savet o ignoranciji. to je definitivno pomoglo. ranije sam joj mnogo branio, medjutim popustio sam sa nekim stvarima, a odusevljen sam jer je ukapirala sta sme a sta ne sme, da radi, i gde su granice. mada pokusava da ih ponekad i srusi Laughing

ali popustio sam i ja i ona , tako da je sada mnogo bolja "saradnja".

a i lazna trudnoca ju je dosta smirila, tj nama je dosta pomogla, jer se tu ulenjila, pa smo ju neke stvari i lakse naucili.
Nazad na vrh Ići dole
pipi
bigl-manijak
bigl-manijak
pipi


Broj poruka : 307
Godina : 40
Localisation : Beograd (NBG)
Datum upisa : 29.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 12:54 am

Kad je bio mali dobijao je batine po guzi sa novinama, sto uopste i nisu batine, vec ih novine plase jer pucaju. Vec sa nekih cetri meseca je poceo da se buni, da rezi, a kasnije i da se svadja ako viknes na njega on sedne ispred tebe i laje.
Tako da kaznjavanje batinama ne preporucujem kad su biglovi u pitanju, isti slucaj ima i nasa komsinica koja ima dva bigla. Oni su jos gori od Atosa.
Najbolje je kada ga ignorises, mami je par puta "pukao film" kada je napolju pokupio nesto za jelo i poceo da kidise na nju kada je pokusala da mu otme. Onda jednostavno baci povodac i ostavi ga na sred ulice, ovaj se pokunji i ide pored nje sve do kuce.

Definitivno je strah da ce biti izbaceni iz copora (porodice) najveca kazna.

Naskakivanje je normalno, tako uspostavljaju dominaciju, samo nemoj da mu dozvolis da jase tebe, to znaci da je on dominanatan.
Pokusaj ti njega da uzjases Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 11:07 am

Definitivno ignorisanje, i primetili smo da je najbolji kad ostane sam sa jednim od nas, valjda od straha da ne ostane bez celog copora. KAd je bio mali tukli smo ga novinama pa ih zato sada cepa kao i sve papire kad suskaju. Kod Sparkija pomaze kad vicem na njega, strasno reaguje na jacinu glasa tako da batine nisu ni potrebne, a bas kad je nemoguc dobije rukom po turu i to je sve. Znaju oni sta ne sme samo pokusavaju da rade bas to, a nase je da im ne damo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sara
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Sara


Broj poruka : 144
Godina : 35
Datum upisa : 02.02.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 1:17 pm

na zalost kad je suzy bila mala i kad smo je vaspitavali (pre 6 godina Shocked ) nije bilo ovoliko biglova kod nas, ni ljudi sa kojima smo mogli da razmenjujemo iskustva... nama su rekli da je vaspitamo ko sve druge pse, i to bash nije uspelo, poshto je neverovatno razmazena :o
nikad nismo imali problem da laje il rezi na nekog od nas, niti je grizla stvari po kuci,osim charapa i svog peshkira (samo pokushajte biglu da uzmete charapu Smile ) i kad bi je udarili ona bi se samo povukla & nadurila...

...najveci problem shto imamo kod nje je shto kad je vodimo na povodcu laje i rezi na sve zive pse, male, velike, muske, zenske, bebe... kad je pustimo je to potpuno druga pricha, igra se sa svima, trchi... al chim je zavezemo podivlja, i to nam dosta pravi problem jer ne mozemo da je setamo sa drugim psima :| i ne vrede batine, ignorisanje, nishta... veterinarka predpostavlja da Suzy kad je zavezana verovatno oseca obavezu da nas brani od svih pasa i zato laje...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/breskvice
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 2:46 pm

To je normalno, svi psi se drugacije ponasaju kad su na kaisu, drugo je kad su oni pusteni pa slobodno prilaze drugim psima. Sparki razlicito reaguje, sa nekima bi se igrao i na kaisu, a sa nekima ne smem ni da zamislim sta bi bilo na nije tu povodac Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 3:10 pm

Sara ::
na zalost kad je suzy bila mala i kad smo je vaspitavali (pre 6 godina Shocked ) nije bilo ovoliko biglova kod nas, ni ljudi sa kojima smo mogli da razmenjujemo iskustva... nama su rekli da je vaspitamo ko sve druge pse, i to bash nije uspelo, poshto je neverovatno razmazena :o
nikad nismo imali problem da laje il rezi na nekog od nas, niti je grizla stvari po kuci,osim charapa i svog peshkira (samo pokushajte biglu da uzmete charapu Smile ) i kad bi je udarili ona bi se samo povukla & nadurila...

...najveci problem shto imamo kod nje je shto kad je vodimo na povodcu laje i rezi na sve zive pse, male, velike, muske, zenske, bebe... kad je pustimo je to potpuno druga pricha, igra se sa svima, trchi... al chim je zavezemo podivlja, i to nam dosta pravi problem jer ne mozemo da je setamo sa drugim psima :| i ne vrede batine, ignorisanje, nishta... veterinarka predpostavlja da Suzy kad je zavezana verovatno oseca obavezu da nas brani od svih pasa i zato laje...

verovatno je suzi vodja copora, sto znaci da je glavna u kuci Laughing

zato je i razmazena, jer je gazda pirat

inace sa kalom nemam frke, sa opvodcem, igra se sa svima i kada je na povodcu i kada je solo.pre neki dan ju je keva upoznavala sa pit bulom, a ja sam geldao preko terase. usro sam se ziv. naravno keva nije znala da je to pit bul scratch
sva sreca pa su bili na povodcima, i jedno i drugo...............sad mi ne da da pisem post, vec hoce da se igramo:)
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 3:31 pm

Ah kakva tema - disciplina biglova Laughing Razz ! Kada je Ziggy bio kuche, mi smo probali sve disciplinske metode sa njim - kazna novinama, ignorisanje, udaranje rukom, ma 100 cuda, i nista nije pomagalo. Onda je otisao na dresuru i smirio se, koliko toliko.
Sada kada pogresi jako se pokunji i udaljava se jer zna da je kriv, i dovoljno je da se vikne na njega i da mu je to dovoljno. Medjutim, nekada smatra da je nepravedno kaznjen, i onda laje. To cesce meni radi jer misli da se ja igram sa njim pa krene da spusta prednje sape, mase repom i laje. On jako voli da dominira, kao i svaki bigl, i stalno pokusava da probija granice, na vrlo suptilne nacine.
Jedna od stvari koju mi je sugerisao Milan, Zigijev dreser, to je da kada je bezobrazan (sto podrazumeva pogao rezanje i lajanje), da ga okrenem potrbuske i zauzmem dominantni polozaj u odnosu na njega. Znaci, okrenem ga, i drzim pritisnutog uz zemlju, i prepipavam ga po telu. Tada ne bi trebao da se pomera, vec da se potcini. To smo radili sa njim kada je bio klinac, sada vise ne. Desavaju se neke situacije kada procenim da je neophodno da mu podcrtam ko je gazdarica, ali ipak je to raritet. Wink
Jako je tesko oduciti ih od onog pogresnog sto us naucili. Nas je pored dresure spasio i novi stan u koji smo se uselili jer su u njemu vazila nova pravila (sobe u koje ne postoji pristup za njega, itd.), dok je u prethodnom carovao svuda.
Doslednost je najvaznija i to da budemo tvrdoglaviji od njih i da ne nasedamo na sarm.... Nije lako, priznajem Rolling Eyes drunken
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 7:39 pm

Ogi je do skora bio nemoguc! To grizenje ruku, vucenje rukava... Najgore je bilo sa gostima. Bar sat vremena ih ne ostavlja na miru! Skace im po glavi, grebe, vuce... Uzas zivi! Vikanje i udaranje po guzi nije pomagalo, samo je pogorsavalo situaciju! Onda bi poceo da laje i bar 10 minuta ne bi prestajao! Ne znam za vase pse, ali moj obozava da se svadja. Onda komanda mesto, i on to uradi, ali ne prestaje da se svadja! A onda se odjednom smirio! Uozbiljio se i postao prava maza. Ne znam sta mu bi, valjda je sada veliki, pa mu ne prilici! Laughing Pre neki dan sam u Vukovom parku upoznala coveka koji je profesionalni dreser i ima 11 svojih nemackih ovcara. Doduse, tada je izveo samo tri. Od njega sam videla da ih kaznjava tako sto im stane na sapu. Rekla sam da cu i ja taj metod pribati, ali nisam imala potrebe. kada bude bilo... Jedini problem imamo napolju, kada smo u setnji i pustim ga sa povodca. Vrlo cesto se zanese u njuskanju i samo mi odjednom pobegne. Tada nema sanse da ga uhvatim. Sto vise vicem na njega i idem za njim, on vecu sturu uhvati. Ali, i za to ima leka. Cim vidim da se sprema u bekstvo, uzmem kamencic i gadjam ga. Odma stane i vrati se. Zato su mi dzepovi uvek puni kamencica. I tu foru nam je prodao njegov dreser, i veoma smo mu zahvalni na tome. Eto, toliko...
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 7:45 pm

.pre neki dan ju je keva upoznavala sa pit bulom, a ja sam geldao preko terase. usro sam se ziv. naravno keva nije znala da je to pit bul scratch
sva sreca pa su bili na povodcima, i jedno i drugo........

Ne znam zasto se ljudi plase pit bulova. oni su divni psi. Ogi npr. najvise voli da se igra sa njima i boxerima. I tim tako vecim psima. Jer sa njima moze da trci, da se rva, grize... Mi kada vidimo pita, odusevimo se, jer znam da mogu da ga pustim sa povodca, da ce se igrati i nema straha od bezanja.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
pipi
bigl-manijak
bigl-manijak
pipi


Broj poruka : 307
Godina : 40
Localisation : Beograd (NBG)
Datum upisa : 29.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 8:03 pm

Atosovi omiljeni drugari su Rope (boxer),Dona (mesanac) i Bardo (staford), sa njima se najvise izjurca. Mada se sa Bardom ne igramo ako ga je izveo sin, posto je vec par puta u njegovom prisustvu ovaj napao par pasa.
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 9:02 pm

Andrijana.m ::
Ogi je do skora bio nemoguc! To grizenje ruku, vucenje rukava... Najgore je bilo sa gostima. Bar sat vremena ih ne ostavlja na miru! Skace im po glavi, grebe, vuce... Uzas zivi! Vikanje i udaranje po guzi nije pomagalo, samo je pogorsavalo situaciju! Onda bi poceo da laje i bar 10 minuta ne bi prestajao! Ne znam za vase pse, ali moj obozava da se svadja. Onda komanda mesto, i on to uradi, ali ne prestaje da se svadja! A onda se odjednom smirio! Uozbiljio se i postao prava maza. Ne znam sta mu bi, valjda je sada veliki, pa mu ne prilici! Laughing Pre neki dan sam u Vukovom parku upoznala coveka koji je profesionalni dreser i ima 11 svojih nemackih ovcara. Doduse, tada je izveo samo tri. Od njega sam videla da ih kaznjava tako sto im stane na sapu. Rekla sam da cu i ja taj metod pribati, ali nisam imala potrebe. kada bude bilo... Jedini problem imamo napolju, kada smo u setnji i pustim ga sa povodca. Vrlo cesto se zanese u njuskanju i samo mi odjednom pobegne. Tada nema sanse da ga uhvatim. Sto vise vicem na njega i idem za njim, on vecu sturu uhvati. Ali, i za to ima leka. Cim vidim da se sprema u bekstvo, uzmem kamencic i gadjam ga. Odma stane i vrati se. Zato su mi dzepovi uvek puni kamencica. I tu foru nam je prodao njegov dreser, i veoma smo mu zahvalni na tome. Eto, toliko...

ovo za kamenje je odlicno, probacu, samo se nadam da je necu pogoditi lol!
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 9:27 pm

Razz Uzmi sitnije kamenje! Nemoj kamencugu da je ne otkines! Videces, funkcionise.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyČet Mar 15, 2007 9:31 pm

Andrijana.m ::
Razz Uzmi sitnije kamenje! Nemoj kamencugu da je ne otkines! Videces, funkcionise.

da probam sa ciglom :alien: ili recimo sa puskom, pa da lovac postane lovina rendeer

probacu tvoj metod, svasta ovde covek ima da nauci
Nazad na vrh Ići dole
Jan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Jan


Broj poruka : 214
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.02.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyPet Mar 16, 2007 6:44 pm

Ovo su preporuke dresera kod kojeg je Ogi bio na dresuri:

Nikada psa ne kažnjavajte RUKOM! Naj bolje je novinama po guzi. One ih plaše zvukom.

Po meni naj važnija naredba je NE. Psa učite ovoj naredbi tako što kad god je izgovorite nakon kratkog vremena pas doživi neku neprijatnost. Dakle prvo izgovorite NE, a nakon toga ga na kratko cimnete (u koliko je na povodcu), gađate šakom sitnog kamenja, novinama, knjigom, povodcem, svežnjem ključeva. Nakon nekog vremena pas instiktivno reaguje na samu naredbu odustaje od zabranjenog i prilazi Vam. Nakon sto Vam priđe nagradite ga lepim rečima, pomazite ga, dajte mu komadić hrane (što kaže dreser u jednom džepu su mi čvarci, a u drugom šljunak).

Kada psa dozivate sa DOĐI nikada nemojte kažnjavati psa (pod kaznom smatram neprijatnosti, a ne prebijanje) već ga nagrađujte. Tako će Vam pas rado prilaziti.

Dominantnost nad psom (jako bitna stvar u čuporu) se pokazuje tako što psu dozvoljavate da uzme da jede (naredbom UZMI) nakon što psa terate da sedi određeno vreme pored hrane. U početku kratko, a kasnije sve duže i duže. Ne mazite ga kad god on poželi već ga oštro odgurnete od sebe uz izgovaranje naredbe NE! Povremeno ga uzmete i podignete od zemlje i nosite par metara. Čvrsto ga polegnete izvesno vreme na zemlju i primoravate ga da leži sa izloženim stomakom ka Vama.

Toliko za sada.
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptySub Mar 17, 2007 1:46 am

Janchee super ti je ova ideja!Danas smo je burazer i ja isprobali!Kao fazon sfinge...Naskako je na nas i lepo smo pokusali ne,odguravali ga,zatim je poceo da nam grize ruke i onda sam ja zaskocio njega :)Bio je tako jedno 2-3 minuta pokusavao da se odupre,malo rezao i pustio sam ga ada je prestao da se opire!Posle toga je krenuo kao lud da trci po namestaju i sobi i isplazio je jezicinu, a onda se smirio!Posle pola sata sam ga izmazio!Delovao mi je tuzno,kao da je shvatio da i od njega ima neko jaci!Ostatak dana me uopste nije cackao!Super ti je fora!Hvala ti!
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptySub Mar 17, 2007 9:22 am

Samo napred pokazi biglu ko je glavni!!!
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptySub Mar 17, 2007 6:06 pm

Samo nastavi tako... To mu nista ne smeta, nista ga ne boli, a tebi moze da bude bolje. Njima je u krvi da dominiraju, ali ti se moras nametnuti a ovo je pravi put!!! Poz za Archija, Ziggy saoseca sa njim... Kroz isto je i on prolazio Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyUto Mar 20, 2007 2:35 am

Da li vas bigl slusa ostale ukucane podjednako dobro kao vas?Danas sam imao zanimljivu situaciju gde se Archie popeo kad mame na krevet i oni su bezuspesno pokusavali da ga spuste dole (vec je bilo vreme spavanja, a mali je i rezao dobrano) sve dok u sobu nisam usao... ja Very Happy Kada sam ga uhvatio za ogrlicu i spustio dole nije pravio nikakve probleme niti se bunio!To je sve zahvaljujuci fori koju me je Janchee rekla!!!Hvala jos jednom!Danas sam iz cista mira seo na njega oko minut i nije se nista bunio!A ostale ukucane prilicno zeza, a ume da bude tu i rezanja...ali popravio se bas!
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyUto Mar 20, 2007 9:20 am

O da, bigl TACNO zna sa kim moze dokle. Ovaj moj je bio hranjen sa stola i posle je pravio haos u kuhinji, i uopste ne postuje te koji su popustljivi. Vlada i ja ga nikad tako nismo hranili i dok mi rucamo on spava ispod stola, dok je sa mojima bio problem nije moglo da se ruca bukvalno, on je skakao grebao i naravno rezao ako bismo hteli da ga izbacimo. Bigl mora da zna red i veruj mi da zna samo treba biti dosledan
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyUto Mar 20, 2007 2:31 pm

Da, Jeca je upravu. Bigl tacno zna s kim dokle moze. Ogi tatu sve slusa. Tata je vodja copora. Sa nama ostalima se dugo borio za sledece mesto u coporu. Ali smo ga pobedili! Laughing Jedino malo sestru mladju zeza. Ali tu je ona kriva. Jer se ona sa njim samo bije i igra. I on je smatra sebi ravnom, ne gleda je kao autoritet.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyUto Mar 20, 2007 3:06 pm

Moje iskustvo sa Djurom. Do godinu dana haos a onda odjednom drugi pas,sve slusa i razume ocekujemo da ce nam jednom odgovoriti.Dok mi jedemo on je na mestu i to bez komande . Napolju je bez povodca i vise ne bezi , i ako ode malo dalje brzo se vraca kao da ima strah da cemo ga ostaviti.Jedino kada je Lora tu ima drugacije ponasanje , valjda se oseca zastitnicki i onda trci kao lud i neda da neko rezi na nju. Primer: Lora grize stap , prilazi mladi dogo argentino Lora rezi na njega ovaj je napada i onda nastupa Djura i resava situaciju tj.odbranjuje sestru. I kada ja bacim stap on mora da ga uzme , napao je i rota i staforda i jos se nije opametio ali mu ja vise ne bacam stap kada smo u drustvu.Ovo je i Ogi osetio kada je Kristi ispustila lopticu.Neznam kako da ga od toga odgovorim.
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyUto Mar 20, 2007 5:18 pm

Da i Ogi ima taj trip, i navikli smo. uostalom, to su psi, i to je normalno ponasanje.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyUto Mar 20, 2007 7:57 pm

dusan ::
napao je i rota i staforda i jos se nije opametio ali mu ja vise ne bacam stap kada smo u drustvu.Ovo je i Ogi osetio kada je Kristi ispustila lopticu.Neznam kako da ga od toga odgovorim.

zbog ovkvih napadanja ja ne smem kalu da pustam sa neproverenim psim da se igra, jer koji god pas pocinje da joj bezi ona podivlja, pocinje da ih lovi kao da su divlje svinje. laje na njih kao nenrmalna dok ih ne stigne. male pse , kao recimo fox terijer ili mesanci, kada uhvati , hvata za rep, i rushi i legne na njih, a vece pse, zlatnog ritrivera, sar peja, hvata za vrat na ledjnom delu i pokusava da ih spusti dole, i to radi svim vecim psima. a kad vidi sarplaninca, onda ne zna sta bi od sebe i od njega:) poludi, od one silne dlake na sarplanincu ne moze lepo ga se okaci na njega, samo laje i pljuje dlake, postane izbezumljena. ali to su svi provereni psi, sa kojima ona nema problema i iz komsiluka su. zato mi je frka da je pustim sa nekim nepoznatim psom, narocito sa statfordima, i slicnim rasama, kojima moze samo odjdednom da klikne i onda ce biti fajt, pritom nema discipline kada ona vidi psa, koji hoce da se igra. dok nisam 50 m od nje nece ni da se okrene da me pogleda, i onda se ja kao sakrjem negde, pa pametnica koristi svo nos i nadje me, i kad vidi da sam tu , vraca se u igru, brzinom munje Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Jan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Jan


Broj poruka : 214
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.02.2007

Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina EmptyUto Apr 10, 2007 9:04 am

Naj veći problem sa Ogijem je taj što zna da zbriše za drugim psom. Može se tačno osetiti trenutak kada pomisli "ma baš me briga, ja sam slobodan". Ovo mu se dešava isključivo kada nije na povodcu. Ponekad ga pustim da izzija nakon čega mi se vrati, onako blentavo veseo, a ja pomislim šta da se radi. Meni je to simpatično jer ja cenim njegov lovački karakter. Ponekad jednostavno moram da odtrčim za njim kako bih ga podsetio da u šetnju nije pošao sam. Verovatno da bi se i tada setio da se sam vrati ali su to trenutci mog paničnog straha da mu se nešto loše može desiti. Ovi psi traže stalni, uporni, rad sa njima. Cenim da kako su stariji tako postaju vezaniji za vodiče, pa su i problemi manji. U svakom slučaju oni Vam ne dozvoljavaju da Vam bude dosadno u šetnji sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Disciplina Empty
PočaljiNaslov: Re: Disciplina   Disciplina Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Disciplina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: