moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine

Ići dole 
+13
Lea2006
Emanuela
Rona
Vasica T
Dolly
Anja..
tedibi
Aris
Natali
Ddans Dream Tim
Niva
snoopy
Tabasko the Dika
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Tina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Tina


Broj poruka : 87
Godina : 36
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.02.2010

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptyPon Nov 14, 2011 5:10 pm

Natali ::
ugrinovacki klan ::
Nema loseg psa ni jedan pas nije los,,,,,,los moze da bude samo gazda
100% se slazem

I ja moj nijedan pas nikada nije nikoga ujeo Smile Pri tom mi drugi ima pita koji je dusao od psa... a u parku je Badija jedan pit napao. Momak dolazi i skida mu brnjicu ali ga ne pusta s povodca. Badi naravno pusten trci da ga njusi i ovaj samo klap ja dotrcavam i uzmem ga pune mi ruke dlake sva sreca pa ga nije ugrizao samo mu je dlaku sknuo. On je dusa poceo da laje tek kad sam ga ja uhvatila. A onda je meni jezik proradio #$%&^*&(!@$#%$^%%%%$#$# htijela sam da ja izbijem gazdu. (eto kreten je skinuo brnjicu iako zna da mu je pas agresivan i vidi pustenog psa) Ja zivim u nadi da ima ljudi koji znaju da nisu svi vlasnici pasa kreteni i mi treba da budemo ti koji ce lajicima reci pozitivne stvari.
Nazad na vrh Ići dole
BiGi-bigl
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
BiGi-bigl


Broj poruka : 106
Localisation : BEOGRAD
Datum upisa : 24.06.2008

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptyPet Nov 18, 2011 3:14 pm

Bigija je napao staford iz komsiluka kod mene, izbio mu je mlecni zub ocnjak, isekao uvo dobro ga nije iskidao, tako da ne podnosi i dan danas kada ga psi lizu po njusci, sto stafordi i pitovi kod nas u parku rade, on to shvata kao poziv na fajt, istina je da ostanu traume- bar u mom slucaju on je to zapamtio jedino ako je bas malo stene pa da zaboravi..
Nazad na vrh Ići dole
Tina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Tina


Broj poruka : 87
Godina : 36
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.02.2010

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptyPet Nov 18, 2011 5:15 pm

E u nasem fajtu u zgradi tacnije u liftu je uletio bokser (nije bio na povodcu) i stradala sam ja moje koljeno prvi put u 24 godine moga zivota i druzenje s kerovima da me ujeo pas, ali nije bilo strasno samo mi je bila modrica Badiju nije nista bilo vise je bila borba za dominaciju nego neki fajt. Ali Badi od tada laje kad god ga vidi sa terase i izbjegavamo lift. Sta da se radi kad ljudi nisu socijalizovali psa sa drugim psima. A i histericna maltereka iz zgrade nas ne voli ljudi moji taj pas kako izadje iz stana laje dok ne izadje iz zgrade uzas manje a histericnije pasce ja nisam vidjela. Jedino imamo jednu vestiku koja se slaze s Badijem, ali se bokser i maltezerka ne slazu s njom, valjda to tako idem imamo 2 klana u zgradi. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Stefan i Viktor
novajlija
novajlija
Stefan i Viktor


Broj poruka : 29
Datum upisa : 26.06.2012

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptyUto Jul 31, 2012 1:50 pm

Videh da se ovde povela prica o socjalizaciji pa ae da postavim par pitanja...mi smo napunili 3 meseca pre neki dan i naveliko se setamo a imali smo i par kontakta sa drucim kucama...komsijinom labradorkom - lepo se maze i igraju, haskojem takodje iz komsiluka- samo se njuse...e sad problematicana susret je bio sa mopsom (4meseca) moje devojke...Bart je neprestano mucio malog nije ga ozbiljno napadao al ga je onako siledziski iskazivao dominaciju...sad ako mozete da mi date neke savete kako da se lepo ponasamo u drustvu sta da tolerisem a sta ne i slicno...
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptyUto Jul 31, 2012 2:04 pm

Dokle god ga ozbiljno ne napada ignorisite. Nekad ce se desiti i da ga gricne,ali i to je normalno,nece ga povrediti,a vi se ne mesajte,oni ce to sami resiti.

Svaki stenac mora da prodje i prevaspitavanje od strane starijeg psa da bi znao gde je on na lestvici.
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptySre Avg 01, 2012 11:02 am

tedibi ::
Dokle god ga ozbiljno ne napada ignorisite. Nekad ce se desiti i da ga gricne,ali i to je normalno,nece ga povrediti,a vi se ne mesajte,oni ce to sami resiti.

Svaki stenac mora da prodje i prevaspitavanje od strane starijeg psa da bi znao gde je on na lestvici.
E sad, tako su i mog Arisa prevaspitavali kad je bio mali, a sada on prevaspitava druge. Imamo problem sa pudlama, koje su ili preplasene, pa se on nakostresi i laje ko nenormalan kad prodjemo pored takvog psa, ili pokusavaju da pokazu dominacju, naskacu ga odpozadi, pa ispadne problem jer on to, sem Kasperu, nikome ne dozvoljava. Sa ostalim psima se bas lepo igra, tako da ne znam sta da radim, kako da ga naucim da ignorise, da ne reaguje na te provokacije, da ih tako nazovem???????
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptySre Avg 01, 2012 12:36 pm

Snoopy sve naskace na Cupka-sad malo manje.Ali Cupko pocne da se brani i on vidi gdje mu je mjesto,ali kod Snoopija mirovanje traje 2 sekunde.
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptySre Avg 01, 2012 12:37 pm

Aris ::
tedibi ::
Dokle god ga ozbiljno ne napada ignorisite. Nekad ce se desiti i da ga gricne,ali i to je normalno,nece ga povrediti,a vi se ne mesajte,oni ce to sami resiti.

Svaki stenac mora da prodje i prevaspitavanje od strane starijeg psa da bi znao gde je on na lestvici.
E sad, tako su i mog Arisa prevaspitavali kad je bio mali, a sada on prevaspitava druge. Imamo problem sa pudlama, koje su ili preplasene, pa se on nakostresi i laje ko nenormalan kad prodjemo pored takvog psa, ili pokusavaju da pokazu dominacju, naskacu ga odpozadi, pa ispadne problem jer on to, sem Kasperu, nikome ne dozvoljava. Sa ostalim psima se bas lepo igra, tako da ne znam sta da radim, kako da ga naucim da ignorise, da ne reaguje na te provokacije, da ih tako nazovem???????

Laje na psa kog sretne jer mu je to zivotni zadatak,on je gonic koji treba da oglasi da je nesto video i predpostavljam da laje kad je vezan,ako ga pustis sa povodca nece lajati.

A to sto ga naskacu je normalno i trebala bi da ga pustis da se sam odbrani,a ako to smeta vlasnicima navalentnih pudli neka oni resavaju sa svojim psom Laughing Tesko bi ga naucila da to ignorise,ako vec nije sam po sebi takav...
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptySre Avg 01, 2012 3:45 pm

Ne laje on da bi se oglasio, kada srecemo normalne pse, on legne i ceka ih, nego laje i rezi da bi napao, jer ne tolerise da ga se neko plasi, meni sve to podpada pod dominaciju. Imali smo skoro slusaj sa malom pudlom crnom koja je jako plasljiva, muzjak je, Aris je bio uvece pusten u parku, covek je naisao sa pudlom na povocu, Aris se zatrcao da ga onjusi, mali pocne da laje i da uzmice, gazda mu je takodje preplasen, i Aris ga napade. Iako ja znam da bi vecina pasa tako reagovala, ja stvarno ne zelim da se svadjam sa ljudima, jer su te pudle jako male i nezne i razmazene, vlasnici se boje za njih i verovatno im prenose taj strah. Ipak je na kraju krajeva moj pas napao njegovog, i mogao je ozbiljno da ga povredi. Volela bih da ga naucim, da bude smireniji, da ne reaguje na te stvari, nesto kao Cezarov Dedi, ko je gledao emisije zna kakav je to pas. Da li je to moguce sa biglom????
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptySre Avg 01, 2012 5:02 pm

Moguce je to sa biglom,ali ti to sama ne mozes,treba ti profesionalac koji ima puno iskustva.

Ne znam da li si bas pomno pratila ponasanje Cezarevih pasa,ali ni jedan od njih se ne ponasa normalno. Uglavnom su u njegovom prisustvu onako umrtvljeni,posebno Dedi koji bi trebalo da bude izrazito temperamentan.

Da bi postigla takav efekat pas mora da te bezprekorno slusa i da mu je tvoja komanda bitnija od svega,a to nikako neces postici Cezarovim metodama,bar ne onim koje prikazuju na televiziji.
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptySre Avg 01, 2012 9:27 pm

To sto se odbrani kad drugi muzjaci pokusaju da ga naskakuju je normalno, i po meni to ne bi trebalo da ga ucite da ne radi. Tedija nikada ne opominjem kad neko tako pokusa da ga naskoci, pa on odreaguje. Mada ni ja njemu ne dozvoljavam da zaskakuje druge.

Ne znam da li mozete da ga naucite da ne reaguje uopste, mislim da to kod bigla nije moguce, ali mozete da ga naucite da barem ne odjuri do drugog psa. Da sedi i gleda ga, ali da ne odreaguje (osim usima Smile ).
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptyČet Avg 02, 2012 9:16 am

Da se razumemo, ne zelim ja da imam psa robota, bez emocija i svoje volje, da sam to htela kupila bih drugog psa a ne bigla Very Happy , naprotiv ja obozavam njegove reakcije i to kako on ume da iskaze u svakom trenutku kako se oseca i sta zeli. Dakle on ume, bukvalno da mi kaze kad je gladan ako vecera kasni, kad mu se ide napolje, kad mu je dosadno, kad bi se igrao i protestvuje i svadja se kad mu nesto ne dozvolim, ali me uvek poslusa na kraju. Jedno bih volela da nekako, kad je u kontaktu sa drugim psima koje ne poznaje, mogu da kontrolisem njegovu reakciju, bar da ne odjuri ka tom psu kad ga vidi, kakav god da je. Mozda je jos uvek previse mlad, mozda ce vremenom dok sazreva biti opusteniji, nadam se.
Sto se Cezara tice, neke metode koje on praktikuje su mi dosta pomogle da naucim Arisa neke stvari i zasta vidim promenu kod njega, recimo sada me mnogo bolje slusa na povocu, ne vuce nego ide uz mene. Za te skrivene metode stvarno ne znam, ali mi se kod Dedija svidjalo to sto je bio opusten i zadovoljan pas, bar je meni tako izgledao, jer je imao potpuno poverenje u svog gazdu. Obzirom na naziv ove teme, mislim da je neophodno psa koji ima takvu snagu i moc da druge ozbiljno povredi, negde i treba vaspitavati na taj nacin da zna koje su mu granice i pravila, a da mu se opet ne ugusi zelja za igrom i sve pozitivna osecanja. To treba da vazi i za bigla, i za labradora, ali i za pudlu i civavu itd... jer to sto su ti psi manji i ne mogu da nanesu neku ozbiljniju poverdu ne znaci da ih nihovi vlasnici mogu pustiti da budu razmazeni, agresivni, istraumirani... Ne mogu da smislim one male pudle i civave koje se vise nose po rukama i reze i ujedaju svakog ko im pridje. Zamislite takvog pit bula, pa i bigla????!!! Niko ne bi smeo na ulicu da izadje...
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptyČet Avg 02, 2012 1:42 pm

Nasi psi recimo reaguju na komandu NE i STANI u situacijama kada bi se zaleteli na nekog psa. Devojke su same po sebi poslusne,dok smo sa Bilijem izgoreli vaspitavajuci ga.

Vec sam nekoliko puta pisala o metodi sa kanapom... ali ponovicu...
Uzmete kanap od 10m i zakacite psu za ogrlicu,zatim ga pustite da se slobodno krece vukuci kanap za sobom,tako ga uvek imate pri nozi Wink kada krene negde,a vi to ne zelite,stanete na kanap uz komandu NE ili vec kako vam lakse,a zatim ga uz komandu DODJI privucete sebi,kada to ponovite dovoljan broj puta naucice Very Happy

Mali problem sa kanapom je taj sto malkice smrdi posle svake setnje jer se umoci u svasta lol!
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 EmptyČet Avg 02, 2012 2:08 pm

He he, probacemo to. On zna sta znaci stani i dodji, ucila sam ga na keksice i lepo slusa, medjutim kada vidi nekog ili nesto cemu ne moze da odoli, ON IZABERE DA NE POSLUSA, i kada ga uhvatim odmah legne i zazmuri jer zna da je zabrljao i onda me gleda u fazonu - znam da nisam smeo ali bilo je jace od mene.... aaa
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine   Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pit bul odgrizao uvo devojcici od 3 godine
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: