moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Srba iz Beograda :)

Ići dole 
+43
Maks(a)
Snoopy Gang
snoopy
LolaM
Anja..
tedibi
.Marija.
ARI Bgd
Lino
dusan
Emanuela
Ddans Dream Tim
Tabasko the Dika
Ari
poshtica
atos
Hektor
Boss
Rona
Bole sa Dorcola
Max
Uros
MarijaRio
Aćim
jok.mi
Andrijana
Tina
Bella
LuSho
Monika
luce
Capo UE
Dika
falkfoto
Niva
soffijov
mini
Lea2006
Dolly
Ksenija
Gogili
Vasica T
Srba bgd
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySub Okt 30, 2010 11:59 am

Tako mali psić, a tako ozbiljan pozer! Uživala sam u klipovima sa njihovom jurnjavom i rvanjem i požalila što i Dolica nije više mala, pa se ulenjila i ugojila. Jedino mačke neumorno juri (ne naše), dok ih ne natera u neki podrum, ili na drvo. Naravno, samo ako mačka hoće da beži. Ako sedi i kulira, onda ništa!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySub Okt 30, 2010 2:04 pm

Mi malo bili do Tasha i upoznali novog jack russella Ristu Smile

Stvarno je super ta slika meni stoji na desktopu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySub Okt 30, 2010 2:05 pm

Jesi li stigla da pregledaš slike sa DVD-a
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySub Okt 30, 2010 2:16 pm

Joj nisam,sinoc imala neke goste, evo sad cu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySub Okt 30, 2010 2:25 pm

Ma nema žurbe čisto nas zanima kako ti se dopadaju.
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySub Okt 30, 2010 2:28 pm

AAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa kako su dobre slike na diskuuuuuuuuu!!!hvalaaaaaaaaa!
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySub Okt 30, 2010 5:25 pm

Felix kad vidi aparat odmah bezi. Very Happy
Da nije Srba neki rod Diki pa voli da pozira? smeh
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySub Okt 30, 2010 10:23 pm

Monika ::
Felix kad vidi aparat odmah bezi. Very Happy
Da nije Srba neki rod Diki pa voli da pozira? smeh

Možda je poštovalac lika i dela... trgtr
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyNed Okt 31, 2010 9:38 am

Sjajna vam je ona slika sa kobajom na krevetu. Ponudite tu sliku proizvođečima dušeka da je stave kao deo svoje reklamne poruke. top gun
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyUto Nov 09, 2010 11:13 pm

Zahvaljujuci "savesnim" veterinarima Srba ide opet u karantin i sve vakcine ispocetka...Obratite paznju kome poveravate svog psa...
Nazad na vrh Ići dole
Bole sa Dorcola
bigl-manijak
bigl-manijak
Bole sa Dorcola


Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyUto Nov 09, 2010 11:49 pm

Srba bgd ::
Zahvaljujuci "savesnim" veterinarima Srba ide opet u karantin i sve vakcine ispocetka...Obratite paznju kome poveravate svog psa...

Sta je bilo sa Srbicom? Zasto ponovo? Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySre Nov 10, 2010 12:54 am

Srba je vakcinisan prvi put sa manje od 2 meseca a to ne valja.Evo objasnjenja jednog od najecnjenijih Beogradskih veterinara,koji je od danas i Srbin veterinar : U vakcinama se nalaze oslobodjena antitela (oslabjeni virusi) s' obzirom da se u periodu do 8. nedelje stene stiti majcinim mlekom iz koga dobija imunitet, odgovor imuniteta je mnogo jaci od antitela te ubija antitela oslabljenog virusa ili ti anti gen.Laicki receno kad ostane bez majcinog mleka i globulina moze se lako zaraziti od tih virusa bez obzira sto je vakcinisano.Drugo, ciscenje parazita...po pravilu ciscenje traje 5 dana a ne jednom uzgred daje se odredjeni humani lek min 3h pre jela.A sledeci ciklus ide na 21 dan.parazitima (glistama) treba posle ciscenja 15 dana da doputuju iz jetre u creva a put traje min 5h,ako se stene nahrani u kacem vremenskom intervalu od 3h ostecuje mu se jetra oa paraziti mogu da ostanu jer koncentracija leka nije dovoljno jaka u crevima...bas bas mnogo toga...odlucila sam se da poslusam ovog veta i prepustim mu srbu,tacnije pristala sam na kompletan ciklus ispocetka...Necu da razmisljam i da se opterecujem da li je ili nije stvorio solidan antigen na odredjene viruse...
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySre Nov 10, 2010 11:13 am

Izvinite što se mešam, ali čini mi se pretaranim da ponovo bude u karantinu. U redu je da se ponovo vakciniše, ali posle primljenih vakcina, čak i da se, daleko bilo, zarazi, to bi se mnogo blaže manifestovalo. Možda da pitate još nekog!?
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySre Nov 10, 2010 12:12 pm

Znam i ja da je karantin predug i jako los za socijalizaciju... Sad ali resila sam da poslusam veterinara...necu da razmisljam kasnije o tome ako mu se nesto desi...njegov vet ima inace vakcine antitela za sve te viruse ali kaze da je jako skupo i da ono sto je najgore-mali je procenat izlecenja i pored njih.
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySre Nov 10, 2010 1:22 pm

Ne bih da pametujem oko vakcinacije, ali sto se tice ciscenja od glista moram da priznam da mi se nikako ne svidja to cesto ciscenje (osim ako nije u pitanju pasta za stence). Sve te tablete protiv glista su manje-vise otrov, i ja sam svojim psima davala samo pred vakcinu, a kasnije jednom u 5-6 meseci. Ne znam odakle sad te sve nove teorije o tome da pse treba kljukati tim tabletama na svako malo, ali onda kad sam uzela Tedija (pre 6 godina) bilo je jasno - pred svaku vakcinu i jednom do dvaput godisnje.
Nemojte mi zameriti na kritici, samo mi se cini da sad previse komplikuju stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySre Nov 10, 2010 1:41 pm

Pa i jeste problem u tome...On je sad dobio humani lek za ciscenje zbog novog kruga vakcina...ako se stene prvi put vakcinise sa manje od 8 nedelja kao da s ei nije vakcinisalo...sad mora da se iscisti i da u pauzama od 20 dana do nog ciscenja da se vakcinise i sve tako u krug...problem je sto ciscenje ne ide na 15 dana jer tako smao trujemo psa tj upropastavamo mu jetru najvise a parazite ne iscistimo.kaze veterinar da za 15 dana od pravilnog ciscenja krenu da se razvijaju nove gliste u jetri i d aim treba bar 5h da krenu ka crevima.Sto znaci ako smo psu dali drontal ili bilo sta 15. dan nismo uradili nista jer gro njih krene ka crevima tek posle toga a pas scim pojede nesto smanjuje koncentraciju u crevima i vise nema efekta.zato je ciklus na 21 dan a ne na 15.Uzgred ako stene nije lepo ocisceno od parazita vakcina moze da se ne primi, drugo ti paraziti prozdiru korisne materije iz hrane te stene ne moze da ih iskoristi, onda i paraziti imaju vek zivljenja oni uginjavaju u crevima te stvaraju toksine kao sto takodje stvaraju toksine svojim izmetom...Ovo je sve meni ispricao veterinar...inace posle vakcina ce mi on reci o obavestiti me koji je naredni termin za ciscenje...a ove jednokratne tabletice su ok kao preventiva kod starijeg psa, dok je stene treba da se napravi tempo od nekih 5 dana davanja preparata...
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySre Nov 10, 2010 3:56 pm

I Felix je primio prvu vakcinu sa manje od dva meseca. A kazete da je to onda kao da se nije vakcinisalo stene, znaci li to da ce i on kao Srbica morati opet?
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySre Nov 10, 2010 5:23 pm

Zaštita štenadi u prvim danima života Po dolasku na svet štenci su izloženi mnogim opasnostima u pogledu njihovog zdravlja.Veoma je važna pravilna dehelmintizacija ili “čišćenje” štenaca od crevnih parazita, koje se vrši uvek i samo prema preporuci i uputstvu veterinara. Prvo “čišćenje” je u uzrastu od 15 dana. Mogu da se koriste tablete, koje se daju svakodnevno, tokom 2 do 3 dana. Međutim, sada se sve više koristi antiparazitik u obliku paste, jer je pogodniji za upotrebu, daje se jednokratno, a primena je jednostavna. Sledeće, drugo po redu, “čišćenje” psa protiv crevnih parazita radi se sa 30 dana uzrasta, tj. 2 nedelje posle prvog čišćenja. Naredno “čišćenje” radi se oko 7 dana pred prvu vakcinaciju protiv tzv. štenećih bolesti.

Vakcinacija pasa protiv tzv. štenećih bolesti je obavezna, jer jedino ona pruža viši stepen garancije da štene neće da oboli od opasnih virusnih i bakterijskih bolesti. Vakcinacijom protiv tzv. štenećih bolesti, pas se štiti od štenećaka, parvoviroze ili tzv. mačije kuge, koronaviroze, zaraznog zapaljenja jetre (hepatitisa), zarazne žutice (leptospiroze) i zaraznog kašlja.
Vakcinaciju obavezno treba da vrši stručno lice – veterinar, koji pre samog zahvata obavezno i pregleda psa.
Pas se prvi put vakciniše protiv tzv. štenećih bolesti između sedme i osme nedelje uzrasta. Vakcinisanje štenaca pre 53 dana uzrasta nije preporučljivo, jer može da dođe do “brisanja” zaštite koju su dobili od majke. Pored toga, u tom periodu nisu imunološki zreli da adekvatno odreaguju (odgovore) na vakcinu. Period stvaranja imuniteta posle vakcinacije je 15 dana.
Štenci obično u novu kuću (kod novog vlasnika) dolaze u uzrastu od 1,5 do 2,5 meseci. Kako je ovo period u kome treba izvesti prvu vakcinaciju, od velike je važnosti saznati od odgajivača da li je štene već vakcinisano i dehelmintisano, i ako jeste kojim preparatima i kada.

Revakcinacija (ponovljena vakcinacija radi povećanja stepena imuniteta) vrši se, po pravilu, nakon 3 do 4 nedelje od vakcinacije. Razmak između dve vakcinacije ne treba da bude manji od 21 dan. Posle revakcinacije psa ne treba izvoditi u šetnju još 15 dana, dok se ne stvori solidan imunitet, koji će ga štititi od mogućeg obolevanja, pri izlasku među druge pse. Na ovaj način se smanjuje rizik da pas oboli od neke virusne/bakterijske bolesti.
Dešava se da u toku zdravstvenog pregleda ne mogu da se ustanove znaci bolesti, a da je pas zaražen. Taj period se zove period inkubacije – “skrivenosti bolesti”. Kako su vakcine biološki proizvodi, odnosno na različite načine oslabljeni ili umrtvljeni uzročnici bolesti, koji se unose u organizam psa da bi izmenile njegove reaktivne sposobnosti, postoji mogućnost da se sa vakcinom period inkubacije bolesti skrati, tj. da se simptomi bolesti pojave ranije. U tom slučaju treba psa odmah odvesti kod veterinara, da bi se postavila prava dijagnoza i na vreme otpočelo sa lečenjem.
U poslednjih deset godina, kod nas i u svetu se radi i treća vakcinacija, tj. druga revakcinacija, tzv. busterizacija, kojom se imunitet podiže na još veći nivo. Istraživanja su pokazala da psi koji su trokratno vakcinisani u prvoj godini života kasnije ređe oboljevaju od virusnih bolesti, a naročito štenećaka.

Vakcinacija protiv besnila Vakcinacija pasa protiv besnila obavezna je po zakonu i obavlja se jedanput godišnje. Uz vakcinaciju protiv besnila, zakon propisuje i obaveznu dehelmintizaciju lekom koji deluje na malu pseću pantljičaru, koja može da se prenese na čoveka. Prvi put se pas protiv besnila vakciniše sa šest meseci uzrasta, a ukoliko vlada opasnost od besnila i sa četiri meseca. Kod nas postoje dve vakcine – živa i mrtva. Danas se sve više primenjuje mrtva vakcina, što je i logično, jer ako vlasnik želi da vodi svog kućnog ljubimca u inostranstvo, neophodno je da ga vakciniše sa mrtvom vakcinom. Jedna od najvećih zabluda koja postoji kod vlasnika pasa je da vakcina protiv besnila usporava rast i da je ne treba davati dok pas ne navrši godinu dana, a druga – da pas menja boju očiju, iz kog razloga je opet ne treba davati. U Srbiji danas ima besnila i do ovakve situacije su doveli baš ovakvi nesavesni vlasnici. Treba uvek imati na umu da je besnilo oboljenje koje je neizlečivo i od kog može da umre i čovek!!! Vakcinacijom protiv besnila, od ove opake bolesti, ne štiti se samo pas, već i čovek!


Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptySre Nov 10, 2010 5:32 pm

Veterinarska ambulanta "NOVAK", u koju imam skoro stoprocentno poverenje

Mere preventive se svode na redovnu vakcinaciju pasa po propisanoj šemi. Prva vakcina se daje štencima između 6-8 nedelje starosti, revakcinacija se vrši posle 3-4 nedelje, i treća vakcinacija se daje 4 nedelje od prethodne vakcine. Najčešće se vakcina protiv parvoviroze daje u kombinaciji sa vakcinama protiv još nekoliko čestih psećih oboljenja. Preporučuje se da se skotnim kujama daje mrtva vakcina protiv parvovirusne infekcije oko 45. dana graviditeta da bi majka na štence, putem pasivnog imuniteta, prenela zaštitu. Vlasnici pasa treba da znaju da prva vakcina ne predstavlja dovoljnu zaštitu protiv parvovirusne infekcije, tako da štene treba držati u izolaciji od drugih pasa sve dok ne primi i revakcinu i od nje prođe 7-10 dana.

Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyČet Nov 11, 2010 2:06 pm

Mi smo na kraju zavrsili u ordinaciju ROT, mogu vam reci da i ja u njih imam skoro stoprocentno poverenje...Novak je isto sjajna klinika i izuzetno dobro opremljena ja sam se lomila da li da idem kod njih ili ur ot.Na kraju, smiljaniceva mi je mnogo bliza od vojvode stepe tu sam prelomila.I za jednu i drugu sam dobila skoro pa savrsene preoruke...Ja sve ono sto sam napisala nisam izmislila nego mi je rekao veterinar...volela bih da mogu u sve da se razumem,ali na zalost nemoguce je moramo se opredeliti za nekoga i verovati mu.Meni je Srba prvi pas i normalno je da sma napravila neke greske nesvesno i iz neznanja...Svom psu zelim sve najbolje i trudim se da tako i bude, na zalost kao sto ima nesavesnih lekara i kao sto svaki lekar "nije lekari" tako je i sa veterinarima...Nadam se da nisma pogresila u odabiru i da ce sve ici najboljim tokom.
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyPet Nov 12, 2010 2:22 pm

Mali Srbica streberchic Smile

Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyPet Nov 12, 2010 3:22 pm

Srba je prerastao osnovnu školu, može odmah u gimnaziju! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyPet Nov 12, 2010 4:55 pm

Hahha kako je sladak! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyPet Nov 12, 2010 5:19 pm

Jedno pitanje: koliko sad traje ovaj novi karantin? I jedna konstatacija: biglovi su stvarno jedni od najpametnijih pasa, pravi strebercici...
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 EmptyPet Nov 12, 2010 5:47 pm

Hvala drugari Smile

Citat :
Jedno pitanje: koliko sad traje ovaj novi karantin? I jedna konstatacija: biglovi su stvarno jedni od najpametnijih pasa, pravi strebercici...

koliko sam ja racunala bice u karantinu do 6-7 januaa Sad uzas i velika steta za njega sto ne moze da izlazi Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srba iz Beograda :)   Srba iz Beograda :) - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Srba iz Beograda :)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Eli iz Beograda
» Ema iz Beograda
» Rio iz Beograda
» Lea iz Beograda
» Nando, Oksa i Stella iz Kovina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: