moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 kašljanje, krkljanje i groktanje

Ići dole 
+27
Aris
Anja..
Natali
marina
tedibi
Emanuela
snoopy
Snoopy Gang
Tabasko the Dika
Capo UE
Konan
Medena
Tina
Flora
jok.mi
Dolly
Gogili
Bigl Bole
Lea2006
luce
dusan
Dika
Bunny's Nightmare
Janchee
bambucha
elmer fudd
bucki_junior
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptySre Dec 07, 2011 11:37 pm

Danas je Konan poceo da kaslje i to izgleda kao da da mu je zastalo nesto u grlu i kao da se davi... Pre jedno 2 sata je "povratio" ali vise je izgledalo kao da je izbacio neki slajm, onako providno sa tragovima neke bele boje... Inace jede normalno, igra se... Sve super samo sto ga muci kasalj, koji izgleda kao kad covek ima suv kasalj. Sutra cemo ga voditi do veterinara,nadamo se da nije nista ozbiljno vec da je u pitanju samo prehlada... Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Capo UE
i'm bigl
i'm bigl
Capo UE


Broj poruka : 942
Godina : 46
Localisation : Uzice
Datum upisa : 08.06.2010

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 2:34 am

Moguce je da je zakacio virus zaraznog kaslja....vrlo lako se prenosi sa psa na psa,pre nekih sest meseci svi kucici kod nas u parku su ga zakacili, i izgleda bas kao da mu je nesto zastalo u grlu.Najčešći uzročnici su Parainfluenza virus i bakterija Bordetella bronchiseptica. Inkubacija oboljenja traje 5-7 dana, posle čega se javlja kašalj jačeg ili slabijeg intenziteta, o pri čemu je telesna temperatura najčešće u fiziološkim granicama. Pas normalno uzima hranu i vodu, ali često i najmanji napor ili pokušaj lajanja izaziva snažan napad kašlja.Nije nista strasno, vecina pasa ga bar jednom u zivotu zaradi. prolazi za 7-10 dana i bez terapije. Neki veterinari, praktikuju inekcije i tablete panklav, neki su ipak za to da puste da se organizam sam izbori sa tim ali nije od smetnje da se oboleo pas tretira( injekcije, tablete, ili slicno) , da bi se sprecila eventualna upala pluca ili jaki rinitis (upala nosa - smrkavost) , koje mogu nastati kao sekundarne infekcije .Psi koji su prebolili stvaraju imunitet .
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 9:58 am

Bas sad kad si rekao/rekla da inkubacija traje od 5-7 dana,pre toliko smo i isli kod veterinara na kontrolu usiju i secam se da je bio jedan mali bigl na kojeg je Konan odmah skocio i decko koji je doveo tog bigla rekao je da ga je uhvatio neki virus, da kasljuca i da je poceo da prima injekcije.... Mi cemo za nekih sat vremena da krenemo do veta pa cemo videti...
Dusa moja Sad
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 10:32 am

Nemoj da brines, to brzo prodje. I Dika je kasljao jednom kao magare, svi su se na setalistu okretali za nama:)
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 11:11 am

Ljubimo Konana i želimo mu da brzo ozdravi cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 1:50 pm

Bez brige, Ana (Capo) je sve lepo napisala. I Limbo je "preživeo" pseći kašalj pre par meseci. Trajalo je oko 5 dana, bez injekcija i veterinara (bili smo na pregledu). Mi smo se izborili sa tim pomoću mlakog čaja sa medom i još plus uveče pred spavanje čist med je lizuckao i bilo mu je lakše (manje se budio da kašlje). Kad je kašalj prošao, uzeli smo neke vitamine po preporuci vet-a iz PetCentra, čisto da budemo mirniji.
fff
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 2:00 pm

Upravo smo se vratili od veterinara. Doktorka ( koja kao da je ustala na levu nogu ili joj danas nije dan ) pregled je zavrsila za 3 sekunde i rekla nam da pokusamo sa sirupom od belog leza, da izbegnemo antibiotike da bi stvorio jaci imunitet Shocked ja znam da tako nesto moze kod ljudi da deluje... Al kod psa... Rolling Eyes

Kupili smo sirup... Olizao je kasicicu sa odusevljenjem... Pa cemo da vidimo...
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 3:30 pm

ne brini, moze mu puno pomoci
podrzavam tvog veta.. i mi kad smo imali virus lijecili smo se samo sirupom, ali od jagorcevine
isto je nije zelio puniti antibioticima jer nije bila u tako losem stanju

samo vodi racuna da ne pije nista poslije sirupa sat do dva Wink
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 4:02 pm

Imam sad jos jedno pitanje...
Konan je dobio sirup, jeste da od tada slabije kaslje al mi kasalj sad deluje onako "zrelo" kao kad covek ima puno slajma... Sad ne znam da li je to zbog sirupa ili mu se stanje pogorsava... Ili to tako treba...
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyČet Dec 08, 2011 9:53 pm

Pa valjda taj sirup služi za lakše iskašljavanje (da ne bude suvo i da ne cepa grlo).
Biće sve OK, samo je neprijatno slušati i gledati kako se muče Sad
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 10:47 am

Kad kasalj pocne da "sazreva", to znaci da ste vec na putu da mu bude bolje. Slajm koji se u toj fazi vise luci izbacice povracanjem, ili ce da ga iskaki, kao mala beba Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyPet Dec 09, 2011 11:31 pm

Evo nas da se javimo sa novim vestima... Danas smo Konana odveli kod drugog veterinara,upitanju je veterinarska ambulanta Novovet,jer su nam se ovi (gde je do sada isao) ucinili dosta "smuseni"... Jedna prilicno fina i nasmejana doktorka ga je pregledala i rekla mu da su mu pluca cista ali da su mu krajnici upaljeni Shocked kaze da trenutno vlada neki virus pa je moguce da ga je od nekog pokupio...
Dobili smo prvu bocu i rekla je da ce verovatno narednih 5 dana morati da prima injekcije a da ce onda morati na antibiotike... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Capo UE
i'm bigl
i'm bigl
Capo UE


Broj poruka : 942
Godina : 46
Localisation : Uzice
Datum upisa : 08.06.2010

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptySub Dec 10, 2011 12:01 am

I mi smo bili na injekcijama, tri dana i posle jos tri na panklav tabletama....ali to vam iskljucivo zavisi od veterinara. Znam dosta pasa koji su prosli bez toga, organizam se sam izborio sa virusom, a prolazi za isto vreme i sa i bez terapije...Bitno je da su mu pluca cista, a verujte, brzo ce proci...Grozno je slusati ih i gledati....ali zapravo nije toliko strasno....
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptySub Dec 10, 2011 1:07 pm

Konan ::
Evo nas da se javimo sa novim vestima... Danas smo Konana odveli kod drugog veterinara,upitanju je veterinarska ambulanta Novovet,jer su nam se ovi (gde je do sada isao) ucinili dosta "smuseni"... Jedna prilicno fina i nasmejana doktorka ga je pregledala i rekla mu da su mu pluca cista ali da su mu krajnici upaljeni Shocked kaze da trenutno vlada neki virus pa je moguce da ga je od nekog pokupio...
Dobili smo prvu bocu i rekla je da ce verovatno narednih 5 dana morati da prima injekcije a da ce onda morati na antibiotike... Sad

Jel Novovet ili Nomovet?
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptySub Dec 10, 2011 9:54 pm

Nomovet... Ja sam u onoj brzini malo se zbunila Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
marina
novajlija
novajlija
marina


Broj poruka : 36
Datum upisa : 11.11.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyNed Dec 11, 2011 10:12 pm

cmok NOMOVET je i nasa ambulanta, a Ljubica je nas veterinar jos od proslog psa. Veoma je savesna i izuzetno su dobro opremljeni. Mislima da u njih mozete imati poverenje, jedino sto su malo poskupi, ali sto se tice profesionalnosti, znanja, brige i profesionalnosti pravi su...
Brzo ozdravljenje, i Luca je kao mlada, mozda sest meseci imala taj kasalj i Ljubica ga je lecila na isti nacin..

Ljubac lepom Konanu i AV AV od Luce
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyNed Dec 11, 2011 10:18 pm

Pa sad ne znam koliko su skupi... Mi smo do sad ( par puta ) isli kod veterinara ovde na zvezdari... I za obicno ciscenje usiju uzeli su nam 1200... Konanove 3 injekcije u Nomovetu (koje je primio prvog dana) su toliko kostale... Pa mislim da izmedju lecenja i obicnog ciscenja usiju treba da postoji razlika... Inace i mi smo kod Ljubice i bas su fini...
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyNed Dec 11, 2011 11:42 pm

I mi smo zakacili "magareci" kasalj Crying or Very sad Potpuno iste simptome: kasalj (povremeni ali jak), iskasljavanje sljama. Uz sve to mokra njuska, dobro raspolozen i lepo jede.
Danas sam mu kupila sirup belog sleza, kuvala supicu i pio je caj od kamilice.... Htela bih da prodjemo bez injekcija ali ako bas budemo morali... Praticemo sutra do 16h ako mu bude lose odmah kad se vratim sa posla pravac kod veta na Vet.fakultet oni rade do 20h.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Capo UE
i'm bigl
i'm bigl
Capo UE


Broj poruka : 942
Godina : 46
Localisation : Uzice
Datum upisa : 08.06.2010

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyNed Dec 11, 2011 11:53 pm

Samo se trudite da ga ne umarate puno, jer i najmanji napor iziva kasalj, a vrlo cesto i pokusaj lajanja...
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyPon Dec 12, 2011 9:01 am

Ipak ga vodimo u 9h kod veta bas puno kaslja, i sav se trese Crying or Very sad

P.S.: Njuska mokra i hladna, lepo jede
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyPon Dec 12, 2011 10:27 am

Luče malo, baš mi je žao što ga muči taj dosadni kašalj! Ljubimo ga da što ore prođe! cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyPon Dec 12, 2011 12:14 pm

Tako smo i mi zakacili glupi kasalj.. Izgleda kao da mu nije nista nego kao da se zagrcnuo ili tako nesto... Lepo jede igra se... Samo mukica kad krene da krlja... :S Dusa da te zaboli...
Mada kaze nam doktorka da to nije nista strasno... Samo tako izgleda Sad

Ljubimo te Rafo i da brzo i ti ozdravis cmok
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyPon Dec 12, 2011 1:10 pm

Upravo se vratili. Rekli su da je to "zarazni pseci kasalj" , pluca su mu cista, temp-ra 39.5 (rekli su da moze da se tolerise kao normalna), teski smo skoro 11kg.
Dobio ampulu Synolux-a od 0.5g i treba da dolazimo jos 2 puta.
Takodje dobio svoju punu nedeljnu dozu mazenja i gnjavljanja kao od strane studenata tako i od profesora. Cak jedna profesorka se salila da zadrzace ga minimum na 5 dana u ambulanti Wink

Da, ovde jedna injekcija kosta 1.500 din (vakcine su kostale isto toliko) - cisto informacija za one koje neznaju gde da idu sa svojim ljubimcima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyPon Dec 12, 2011 1:17 pm

Konan ::
Tako smo i mi zakacili glupi kasalj.. Izgleda kao da mu nije nista nego kao da se zagrcnuo ili tako nesto... Lepo jede igra se... Samo mukica kad krene da krlja... :S Dusa da te zaboli...
Mada kaze nam doktorka da to nije nista strasno... Samo tako izgleda Sad

Ljubimo te Rafo i da brzo i ti ozdravis cmok
Pozdrav i vama od nas cmok Kako je sada nas bolesnik?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 EmptyPon Dec 12, 2011 2:23 pm

Evo mi se vratili iz setnje... Nije lose... Manje kasljuca i ne budi se bise nocu... jedino sto kad se obraduje ili kad hoce da laje onda se zakaslje... Al bolje nego ranije...
Sto se tice cene ovde kod nas...
Prvi dan je primio 3 injekcije (ne znam koje pitacu danas,znam da je jedan antibiotik,druga je neka da mu valjda ublazi malo otok posto su mu se krajnici upalili i od toga je piskio kao lud,a treca ne znam koja je) i one su kostale ukupno 1200... Drugi dan je primio 1 i ona je kostala 800 a juce je primio taj "koktel" od 2 injekcije... Videcemo kako ce danas da prodje... Veruj mi da mi ne zalim ni jedan dinar dat toj ambulanti,jer kad vidis njihovu pozitivu i pristup kako njemu tako i nama... Za ljude samo reci hvale df
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kašljanje, krkljanje i groktanje
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: