moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 kašljanje, krkljanje i groktanje

Ići dole 
+27
Aris
Anja..
Natali
marina
tedibi
Emanuela
snoopy
Snoopy Gang
Tabasko the Dika
Capo UE
Konan
Medena
Tina
Flora
jok.mi
Dolly
Gogili
Bigl Bole
Lea2006
luce
dusan
Dika
Bunny's Nightmare
Janchee
bambucha
elmer fudd
bucki_junior
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPon Dec 12, 2011 2:29 pm

Ma naravno, ni meni nije zao, samo da mi ozdravi I love you Celu noc je kasljucao i nosic mu je zapusen pa je disao na usta. A tek kad sam videla u 6h da sav se trese.... pale
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPon Dec 12, 2011 2:39 pm

Dusa... Smirice mu se to... Nama su rekli da i do 10 dana moze da kasljuca.... Da ce se polako smanjivati intezitet ali kao do 10 dana moze da traje...
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPon Dec 12, 2011 3:29 pm

Nedajte se momci, brzo će to da prođe, a i vaši ljudovi vas paze iz sve snage - dobitna kombinacija Smile
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPet Dec 16, 2011 11:45 am

Mi nocas oka nismo sklopili... Konan je posle injekcija dobio panklav sirup da pije (koji nesto izbegava,izgleda da mu se ne svidja), i kasljuca ali manje,medjutim sinoc pocne da kaslje i da povraca, onako kao da povrati vodu sa slajmom,povracao je jedno 4 sata... Zakaslje se pa cas proguta slajm cas ga povrati... Ne znamo da li je to normalna reakcija... Da li zbog sirupa izbacuje slajm ili je nesto u setnji pojeo a da nismo primetili Sad
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPet Dec 16, 2011 12:01 pm

I Rafa kasljuca pomalo ali najvise ujutru i kad bas mnogo se raduje ili vidi hranu. Jos uvek ima sekret u grlu ali ga obicno guta i nije vise povracao. Mi smo dobili samo 3 injekcije Synolux-a samo kao preventivu (upala pluca, srce) a kasalj treba da prodje sam - tako nam je receno na Vet fakultetu. Inace ta profesorka je rekla da sada stvarno "sezona" gripa i da nismo jedini... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPet Dec 16, 2011 2:13 pm

Moguce je da je od sirupa.
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyUto Maj 15, 2012 11:04 pm

Klea jako kaslje ovih dana. I to samo sto ne povrati. Dosla nam je jedna , nepozvana cica maca u goste pa sad ne znam da li je to od macije dlake No
Da li da je vodim kod veterinara?
Normalno jede,zivahna je..ne znam..
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyUto Maj 15, 2012 11:42 pm

Mislim da nije od macije dlake, pre ce biti da je prehlada grla. I moj Aris kaslje jako, pretproslu noc nismo oka sklopili jer je celu noc povracao slajm. Danas je primio trecu inekciju antibiotika pa cemo videti, od sutra nastavlja da pije Panklav sirup. Sto se Klee tice, dobro je da lepo jede, ali ja bih se za svaki slucaj posavetovala sa vetom, da ne krene na gore. Ovo je vreme za njih jako varljivo, vladaju i virusi, a i kad se zagrejani napiju hladne vode, lako se prehlade.
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptySre Maj 16, 2012 3:26 pm

Kaan je imao taj problem, kasljao je kao na samrti Very Happy posle par dana je prestao sam od sebe Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptySre Maj 16, 2012 4:25 pm

evo sad smo dosli od vet-a..dobila je 3 boce, bila je jaako nemirna i ujela je vet-a Very Happy
sutra bi trebalo opet da idemo,ali samo cu nazvati da pitam za antibiotik...
e sad,od boca bi trebalo malo a prodje,ali ne skroz...nema temperaturu..sad je opet povratila kad smo dosli Sad
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptySre Maj 16, 2012 4:39 pm


Može biti

Zarazni pasji kašalj je prilično neugodna te dugotrajna i zarazna bolest pasa sa kojom se u našem gradu redovito susrećemo posebno u jesen kada dolazi hladnije vrijeme. Zapravo ne radi se o jednoj bolesti već o kliničkom sindromu koji je uzrokovan sa više uzročnika. Uzročnik kašlja može biti virus, bakterija, mikoplazma ili gljivica. Najčešći uzročnici su pasji adenovirusi te bakterija Bordetella. U pravilu je primarni uzročnik upale dušnika virus, a potom može doći do sekundarne bakterijske infekcije. Upala dušnika manifestira se jakim, hrapavim kašljem, a vlasnici se često požale da je psu zapela kost u grlu. Kašalj se javlja u napadima više puta na dan, pas kašlje širom otvorenih ustiju te ispušta upravo takav zvuk kao da mu je u grlu kost koju želi izbaciti. Napadi su intenzivniji kada je pas uzbuđen, dakle kada se sprema u šetnju, dok se veseli vlasniku te neposredno prije jela. U nekompliciranim slučajevima apetit je očuvan, a oboljeli pas nema povišenu temperaturu. Skoro uvijek od vlasnika saznamo da je pas bio u kontaktu sa većom skupinom pasa tj. da je bio na školovanju, izložbi ili je pak tek stigao iz neke uzgajivačnice. Simptomi se javljaju 3 do 5 dana nakon kontakta sa virusom. Zarazni kašalj najčešće prođe bez komplikacija ukoliko se počne liječiti na vrijeme. Terapija se sastoji u davanju lijekova koji suprimiraju kašalj te po potrebi antibiotika ukoliko prijeti sekundarna infekcija. Vrlo važan činilac u terapiji je strogo mirovanje koje mora trajati 3 tjedna. U tom periodu psa ne smijemo izlagati nikakvim fizičkim naporima zahtijevnijim od lagane šetnje.

Od komplikacija najčešći je kronični bronhitis. U nekompliciranom obliku patološki proces lociran je samo u dušniku.

Zarazni kašalj može biti i fatalna bolest ukoliko oboli vrlo mlad, vrlo star pas ili životinja koja je već bolesna.

U vrijeme bolesti treba izbjegavati ovratnike-davilice te bilo kakvu manipulaciju koja može podražiti dušnik.

Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptySre Maj 16, 2012 4:47 pm

Bas tako. Rekla nam je veterinarka da izbegavamo igranjac sa drugarima , ne idemo u setnje i da skinemo ogrlicu kad dodjemo kuci.... Samo da bude sve u redu Sad
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyČet Maj 17, 2012 11:38 am

Bice sve u redu, a kad povrati, povratio je slajm.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyČet Maj 17, 2012 2:06 pm

Kaan ::
Kaan je imao taj problem, kasljao je kao na samrti Very Happy posle par dana je prestao sam od sebe Smile

e baš sam se nasmejala!
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPon Maj 20, 2013 6:38 pm

Drugari, imamo isti problem. Crying or Very sad Moram da napomenem da Nađa malo duži vremenski period grokće i užasno zvuči, s tim da je ranije bilo učestalije, dok je sad ređe, ali dosta jače i glasnije, međutim nikad mi nije bilo to kritično, ali sam se sad uplašio... Recimo pre oko 2 meseca (možda i više, a možda i manje, nemam predstavu) sam prvi put to čuo kod nje. Tih dana smo baš i išli kod veterinara po vitaminčiće, pa smo se usput pregledali i veterinarka nam je rekla da se verovatno malo prehladila, crvenije joj je grlo, ali ništa strašno. Sećam se, tad je bilo ono promenljivo vreme, nit kiša, nit toplo, nit hladno i tih dana smo ona i ja momački pokisli jednom... U šetnji se malo više vučemo, tačnije trzamo, pošto je samo onako iz zgloba trgnem da ne vuče, pa se bojim da joj nisam nešto poremetio.... pale Pretrčao sam pogledom po temi i skoro identični simptomi su kao i Dikini na prvoj stranici teme. Inverse sneezing, stane, pokunji se i kao da se bori da dođe do vazduha uz konstantno groktanje. To traje nekih 10ak sekundi, pa onda možda pauza, pa ponovo i tako par puta, u zavisnosti od ne znam ni ja čega. Nekad samo jedan napad dobije i smiri se kao da ništa nije bilo... Sad U tako tim situacijama jako retko povrati šlajm ili nešto malo hrane... Osim ponovnog odlaska kod veterinara, šta nam je činiti po vašem iskustvu?
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPon Maj 20, 2013 7:50 pm

Kada je Doli bila na operaciji na Vet. fak. dosta sam pričala sa hirurgom i on mi je rekao da pse koji vuku ne valja vezivati za ogrlicu, da može sa dođe do nečeg neželjenog (ne znam da li je mislio samo na biglove) i da je, u tom slučaju, bolje koristiti am.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPon Maj 20, 2013 9:53 pm

Nadja ako to zvuci ovako,ona je to reverse sneezing i nije nista strasno kao sto vidis


Aki je imao i taj pseci kasalj koji se leci injekcijama i onda nije preporucljivo da se druzi sa drugim kucama zbog zaraze

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyPon Maj 20, 2013 11:39 pm

jecolinja ::
Nadja ako to zvuci ovako,ona je to reverse sneezing i nije nista strasno kao sto vidis


Aki je imao i taj pseci kasalj koji se leci injekcijama i onda nije preporucljivo da se druzi sa drugim kucama zbog zaraze

Pozdrav

Da, to je to. Taj zvuk, taj stav, identično... Meni to zvuči jezivo. Jel treba da pratim situaciju ili oni to jednostavno rade tako i koji je razlog reverse sneezinga? Smile
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyUto Maj 21, 2013 4:14 pm

Razlog ne znam,verujem da velika vecina to radi tako da nema razloga za brigu.Aki isto to radi ali ne nesto cesto.Mozes da zaustavis to tako sto ces joj zapusit nos rukom na par sekundi.
Evo sta kaze Wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_sneezing
Very Happy fff
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 EmptyČet Maj 23, 2013 3:38 pm

Feki cim pocne sa ovim dotrci kod mene da mu zatvorim njusku. I odmah prodje. Smile Nista strasno. Meni je par puta bilo komicno kada vidim kakvu bespomocnu facu Feki slozi i kako bezi kod mene u fazonu "Spasavaj!". Very Happy
A sto se kaslja tice, imao je svake godine na prolece neki virusni kasalj., po ceo dan iskasljava belu tecnost. Za to je dobijao antibiotike i odmah prodje. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kašljanje, krkljanje i groktanje   kašljanje, krkljanje i groktanje - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kašljanje, krkljanje i groktanje
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: