moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Krpelji i buve

Ići dole 
+52
Vasica T
Kathy
Tabasko the Dika
Emanuela
Kaan
.Marija.
Rona
snoopy
tedibi
Aris
stefani
bikerchina
Joker_Poker
mini
Bugi
MarijaRio
elmer fudd
Flora
stefana
mknaumoski
Aćim
Ari
Vuk
Dani
Ksenija
Luna
Lady
luce
Dolly
Mirka
Boky&Tanja
Dika
Lino
LORA
dusan
tatjana
milena
Lilu The Great
Medena
Bunny's Nightmare
Lea2006
Bigl Bole
Admin
Jasna
Sara
Jan
veterinar
Andrijana
pipi
bambucha
Janchee
bucki
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyPon Mar 29, 2010 1:49 pm

Mi smo sad 9 meseci Very Happy

Kod Bate ovde u 45 bloku u Enjubu, kod njega sve uzimamo.
Nazad na vrh Ići dole
Vuk
bigl-manijak
bigl-manijak
Vuk


Broj poruka : 288
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Datum upisa : 12.04.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Mar 30, 2010 12:37 am

Ok.
Hvala!
Ja sam kod starog Merkatora, ali mogao bih da svratim da vidim sta ima tu u bloku 45...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Mar 30, 2010 12:33 pm

Vuk ::
Ok.
Hvala!
Ja sam kod starog Merkatora, ali mogao bih da svratim da vidim sta ima tu u bloku 45...

Kad navratis, Vuce, obavezno se javi, da dodjes kod Dike u goste (B45)
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Mar 30, 2010 12:39 pm

Danas smo malo zalutali u sumu i krpelja ima vise nego lisca . Sad mi je jasno zasto ogrlice postoje , da se krpelji tu grupisu Rolling Eyes A sto se tice one inekcije , gosn vet kaze da ne postoji vakcina koja odbija krpelje (ili sta vec ... da ima svojstvo ogrlice recimo) vec samo se daje ako se vec okaci krpelj pa kao preventiva i to traje oko 2 nedelje . Suspect Da li da pitam i treceg ...
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Vuk
bigl-manijak
bigl-manijak
Vuk


Broj poruka : 288
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Datum upisa : 12.04.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySub Apr 03, 2010 7:02 pm

Dika ::
Vuk ::
Ok.
Hvala!
Ja sam kod starog Merkatora, ali mogao bih da svratim da vidim sta ima tu u bloku 45...

Kad navratis, Vuce, obavezno se javi, da dodjes kod Dike u goste (B45)


Hvala Vam mnogo na pozivu, ali kupovinu ogrlice sam obavio na drugom mestu, tako da nisam dolazio u blok 45...
Ali, mogli bi da organizujemo uskoro neko novobeogradsko okupljanje tu kod Vas na Savi ili kod nas na Dunavu...
Pa da se drustvo izigra... dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySub Apr 03, 2010 9:11 pm

A cekajte da nas prodje teranje Very Happy da ne razmisljam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bikerchina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
bikerchina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 25.12.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyPet Apr 30, 2010 12:44 am

Gugl je fasovao danas krpelja...
Bili smo do veta da nam izvade,i hitno uzimamo neku ogrlicu rok
Nazad na vrh Ići dole
mini
bigl-manijak
bigl-manijak
mini


Broj poruka : 246
Godina : 41
Localisation : BGd Dorcol
Datum upisa : 02.03.2010

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Maj 04, 2010 12:21 pm

Stavili amo Paku Frontline , isli malo putesestvije po Srbiji i nasli mu 5 krpelja u usima Sad
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Maj 04, 2010 10:44 pm

mini ::
Stavili amo Paku Frontline , isli malo putesestvije po Srbiji i nasli mu 5 krpelja u usima Sad

I pod zaštitom krpelji dolaze na njih, ali su pokretni, lako se smaknu-što je najvažnije ne kače se!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySre Maj 05, 2010 9:14 pm

I sestra je juce skinula Flori jedan sa uveta, skinula ga ocas posla, nije se ni zakacio. Bajerova ogrlica, sjajna stvar. Ova se valja po travuljini, ma nista. Eto prvi taj na uvetu, mada nista strasno.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyPet Maj 28, 2010 4:43 pm

Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySub Maj 29, 2010 5:48 pm

Svako pise sta mu odgovara. Ko meni moze da garantuje da ovo nije sponzorisano od strane onih koji prave one tabletice i praskove ili sta vec? Sigurno ima i tekstova na temu, zasto je bolje koristiti ogrlicu.

Ja svom psu zelim najbolje, ali nemam 1200, 1300, kolko je vec ono cudo sto se utrlja na vrat... zadovoljni smo bajerom.
Nazad na vrh Ići dole
stefani
bigl-manijak
bigl-manijak
stefani


Broj poruka : 325
Datum upisa : 30.06.2010

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySub Jul 03, 2010 11:01 pm

mi koristimo ovo Krpelji i buve - Page 5 Idqt27ip7s

prije toga smo koristili frontline koji nije bio ok,sa ovim nema ni jednog krpelja niti ušiju,
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Sep 06, 2011 12:23 pm

Sinoc nakon setnje, jurcanja po baricama Aris je bio toliko prljav da je kad smo se vratili kuci morao na tusiranje...... Pustim ja tus, i krene dlaka da se natapa, kad imam sta da vidim... BUVE, ogroman broj njih, mile i setkaju se po mom usonji, dabogda pocrkale sve do jedne!!!! Ako nisam ubila jedno sto komada, nisam nijednu, Uzas. On se mukica smirio, pustio me da ga cistim, samo da ih skinem. Nije mi jasno odakle mu tolike buve kada se uopste nije cesao, mozda samo par puta u setnji. Kupila sam neki EKTOSAN u lokalnom pet shopu, kaze prodavac da ga svi bas hvale, neki nas sprej protiv buva i krpelja, rade ga po uzoru na Frontline samo je delotvorniji. Kosta 450 din. Pa cu da vidim da li ce pomoci. U svakom slucaju cu mu kupiti cim napuni sest meseci ogrlicu protiv buva i krpelja, pa ako biste mogli neku da mi preporucite? Inace stavljala sam mu ona spot no sr**a, i nista ne valjaju, cak i onaj Frontline Combo ne deluje. Silne pare smo dali za raznorazna sredstva, a buve samo divljaju. Ne smem vise ni da mu nakapavam to na kozu, uzasno je iritira, a ne deluje.
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Sep 06, 2011 1:02 pm

Ektosan smo mi koristili na nasim psima jedno godinu dana i sve je bilo super,medjutim kod nas vise ni on ne deluje. Sada koristimo adventiks i super je,ali videcemo dokle.

Masovno mi ljudi ulaze u pet shop i zale se kako su silne pare dali na razna sredstva i da nista ne pomaze...
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Sep 06, 2011 2:42 pm

Kod nas ampula Frontline Combo deluje! Nema buva! Kupite u pet shopu češljić za buve. Ima jako guste zupce i malo ga fizički oslobodite buva, a i kad je zaštićen, proveravate da se nisu ponovo pojavile.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Sep 06, 2011 3:21 pm

Pretpostalvljam da su i napasti evoluirale i prilagođavaju se otrovima Smile
Mi od početka koristimo Frontline (malo plavi, malo zeleni) i da ne čuje zlo, nemamo napasti ili ih nismo primetili affraid !
Sigurno zavisi i od okruženja, gde se šetate, sa kim se njuškate Smile, itd...
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptyUto Sep 06, 2011 3:28 pm

Ja sam mislila da Aris nema buve do sinoc. Dosao je kod nas sa dva meseca, sada ima pet i po. Za tri meseca, koliko je kod nas, sam mu stavila dva Frontlinea, jedan plavi i jedan zeleni, pa Advantax, cak sam mu stavljala i neku penu protiv buva, u crvenoj boci, ne secam se kako se zove, lepo mirise. I opet buve! Da nisu sinoc pocele da se dave pa izasle na povrsinu, ko zna kad bih primetila. Kupicu taj cesljic za buve, hvala na savetu. Stavila sam mu Ektosan i primetila sam da se cese i da mrtve buve spadaju, tako da valjda deluje.
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySre Sep 07, 2011 7:17 pm

Meni rogovi narastu kada se spominju buve. Nema mesec dana kako sam dala 2000din na advantix ampule i za manje od 20 dana su opet zaradili buve. Krpelje (da kucnem u drvo) ove godine sam slabije videla, ali zato buvama nikad kraja! A Tedi je jos i alergican na njih.
Vet mi je rekao da je najbolje kupovati razlicite proizvode svakog meseca (ako se koriste ampule), ali to u svakom slucaju dodje na kraju skupo.
Poslednje sam kupila Bubi prasak, on jos deluje ali kratkotrajno.
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySre Sep 07, 2011 8:06 pm

Rona ::
Meni rogovi narastu kada se spominju buve. Nema mesec dana kako sam dala 2000din na advantix ampule i za manje od 20 dana su opet zaradili buve. Krpelje (da kucnem u drvo) ove godine sam slabije videla, ali zato buvama nikad kraja! A Tedi je jos i alergican na njih.
Vet mi je rekao da je najbolje kupovati razlicite proizvode svakog meseca (ako se koriste ampule), ali to u svakom slucaju dodje na kraju skupo.
Poslednje sam kupila Bubi prasak, on jos deluje ali kratkotrajno.

Ne znam, ja sigurno ampule necu kupovati neko vreme. Ne isplati se stvarno. Nasla sam u jednom pet shopu neku francusku ogrlicu protiv buva, on kaze da je dobra a nije skupa, a da bajerove ne valjaju, a preskupe su. Ova kosta 690 din i lepo mirise. Pa cu je isprobati da vidim kako ce da radi. Samo prvo moram da ga ocistim. Rekli su mi da troprocentnim hidrogenom mogu sve buvice da se uniste, a da nije stetno po kozu, sta vi mislite?
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySre Sep 07, 2011 8:51 pm

jao buve -.-
Ovaj moj je dos'o danas iz sela, i vidim da mu ova ogrlica sto sam mu kupila u Bgu i ne deluje bas. Isla sam u veterinarsku stanicu pa su mi dali neko cudo sto se rastvara u litar vode, pa kao istrljam ga time, ali on je poludeo kad je samo osetio miris tako da mogu da se oprostim od toga. Videcu sutra da uzmem jos nesto, mada ovde uopste nema ni neki izbor...
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySre Sep 07, 2011 9:02 pm

.Marija. ::
jao buve -.-
Ovaj moj je dos'o danas iz sela, i vidim da mu ova ogrlica sto sam mu kupila u Bgu i ne deluje bas. Isla sam u veterinarsku stanicu pa su mi dali neko cudo sto se rastvara u litar vode, pa kao istrljam ga time, ali on je poludeo kad je samo osetio miris tako da mogu da se oprostim od toga. Videcu sutra da uzmem jos nesto, mada ovde uopste nema ni neki izbor...

Uzasno reaguju na miris tih rastvora i sprejeva, ja ovog mog kad prskam Ektosanom grebe sa sve cetiri samo da pobegne. Ma ne podnosi nista od toga, uzas!! Moraces da pod prisilom, nema ti druge...
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySre Sep 07, 2011 9:06 pm

a jeste li probali mozda sa Tyra-x i kupuje se u obicnoj apoteci. Preporucila nam je Ivana iz pet shopa Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySre Sep 07, 2011 9:14 pm

Aris ::
.Marija. ::
jao buve -.-
Ovaj moj je dos'o danas iz sela, i vidim da mu ova ogrlica sto sam mu kupila u Bgu i ne deluje bas. Isla sam u veterinarsku stanicu pa su mi dali neko cudo sto se rastvara u litar vode, pa kao istrljam ga time, ali on je poludeo kad je samo osetio miris tako da mogu da se oprostim od toga. Videcu sutra da uzmem jos nesto, mada ovde uopste nema ni neki izbor...

Uzasno reaguju na miris tih rastvora i sprejeva, ja ovog mog kad prskam Ektosanom grebe sa sve cetiri samo da pobegne. Ma ne podnosi nista od toga, uzas!! Moraces da pod prisilom, nema ti druge...
ma nema sanse ni pod prisilom, on se tooliko otima i bacaka, i samo sto se ne udavi dok ga neko drzi, ne moze nikako...
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 EmptySre Sep 07, 2011 9:54 pm

Nismo strunčnjaci za buve, ali sam siguran da 3% hidrogen ne može da šteti koži.
Sigurno će se javiti neko ko je kompetentniji u vezi hemijskog sastava hidrogena Smile
Mi smo prethodnog psa tretirali protiv buva nekim preparatom koji se razmuti u litar vode i to se utrlja po celom telu, ne sećam se kako se zove, ali znam da je bilo jevtino (rastvor izgleda beličasto i retko). Posle ovoga smo stavljali onu "smrduckavu" gumičastu ogrlicu i nije bilo buva, samo poneki krpelj.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Krpelji i buve - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Krpelji i buve
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: