moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Krpelji i buve

Ići dole 
+52
Vasica T
Kathy
Tabasko the Dika
Emanuela
Kaan
.Marija.
Rona
snoopy
tedibi
Aris
stefani
bikerchina
Joker_Poker
mini
Bugi
MarijaRio
elmer fudd
Flora
stefana
mknaumoski
Aćim
Ari
Vuk
Dani
Ksenija
Luna
Lady
luce
Dolly
Mirka
Boky&Tanja
Dika
Lino
LORA
dusan
tatjana
milena
Lilu The Great
Medena
Bunny's Nightmare
Lea2006
Bigl Bole
Admin
Jasna
Sara
Jan
veterinar
Andrijana
pipi
bambucha
Janchee
bucki
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptySre Sep 07, 2011 9:57 pm

.Marija. ::
Aris ::
.Marija. ::
jao buve -.-
Ovaj moj je dos'o danas iz sela, i vidim da mu ova ogrlica sto sam mu kupila u Bgu i ne deluje bas. Isla sam u veterinarsku stanicu pa su mi dali neko cudo sto se rastvara u litar vode, pa kao istrljam ga time, ali on je poludeo kad je samo osetio miris tako da mogu da se oprostim od toga. Videcu sutra da uzmem jos nesto, mada ovde uopste nema ni neki izbor...

Uzasno reaguju na miris tih rastvora i sprejeva, ja ovog mog kad prskam Ektosanom grebe sa sve cetiri samo da pobegne. Ma ne podnosi nista od toga, uzas!! Moraces da pod prisilom, nema ti druge...
ma nema sanse ni pod prisilom, on se tooliko otima i bacaka, i samo sto se ne udavi dok ga neko drzi, ne moze nikako...

Onda pod tus pa ce sve da izadju na povrsinu kad pocnu da se dave, a ti ih skidas jednu po jednu... Tako sam ja. Probaj i sa sircetom rastvorenim u vodi da ga polijes pa da ga cistis rucno, onim cesljicem za buve... Ne znam, napast nevidjena.
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptySre Sep 07, 2011 10:01 pm

Neostomosan ampula u svakom pet shopu bi trebalo da je imaju , rastvori se u litar vode i poprska se pas i mesto gde boravi, najbolje za buve i krpelje da ja znam . To smo mi koristili jednom nedeljno u nasem pet shopu i nikada nismo imali buve niti je neka musterija imala primedbe posle shishanja ili kupanja kod nas. Inace buve od toga beze kao lude sve psima u usi i oci zato mora da se pazi a neostomosan ne bi trebalo da udje kuci u oci.
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyČet Sep 08, 2011 12:21 pm

@aris.. jako je bitno da uz psa tretiras i stan
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyČet Sep 08, 2011 1:44 pm

Emanuela ::
@aris.. jako je bitno da uz psa tretiras i stan

Znam, mada nema mnogo mesta gde se mogu kod nas zavuci, tepihe nemamo nego neke krpare koje se otkuvavaju, Aris spava na peskiru koji se takodje otkuvava a jastuk mu usisavam svaki drugi dan. I stvarno stalno cistimo, najvse zbog dlaka, a i zbog buva. Jedino ako se nisu u krevet zavukle gde on voli da leskari, tako da bih njega mogla da naprskam, ako su se neke larve zapatile...
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyČet Sep 08, 2011 5:30 pm

Buve znaju da se zavuku i u pukotine parketa... to su veliki gadovi
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyČet Sep 08, 2011 6:08 pm

Ako je pas zaštićen dobrim sredstvom, buve neće ići na njega, gde god bile.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyPet Sep 09, 2011 1:20 pm

Aris ::

Ne znam, ja sigurno ampule necu kupovati neko vreme. Ne isplati se stvarno. Nasla sam u jednom pet shopu neku francusku ogrlicu protiv buva, on kaze da je dobra a nije skupa, a da bajerove ne valjaju, a preskupe su. Ova kosta 690 din i lepo mirise. Pa cu je isprobati da vidim kako ce da radi. Samo prvo moram da ga ocistim. Rekli su mi da troprocentnim hidrogenom mogu sve buvice da se uniste, a da nije stetno po kozu, sta vi mislite?

Moram da priznam da nisam cula da 3% hidrogen pomaze u unistavanju buva, ali znam da u tako slabom rastvoru ne moze da skodi kozi. Probajte, zasto da ne.
Nesto mi se cini da te ogrlice koje su radjene na biljnoj bazi bas i ne deluju. Poslednje sto sam kupila su bile biospotix ogrlice, koje navodno nemaju hemikalije nego su na bazi bilja, i nisu bas delovale. Mislim da cu opet kupiti scalibor ogrlicu, jeste skuplja, ali bolje deluje.
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyNed Sep 11, 2011 9:07 pm

Probacu sutra opet sa Neostomosanom, zvacu komsiju da mi pomogne da ga drzi, jer se on bacaka okolo zbog tog mirisa... Posle cu da mu stavim Frontline Combo, jeste skupo, ali do sad mu je jedino to delovalo najbolje. Ako se tako ne otarasim buva, drugu ideju nemam.
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyNed Sep 11, 2011 9:27 pm

Ja sam baš gledao Limba detaljno jedan dan, pogotovo kad se češkao po vratu, ali nisam video ništa da šeta Smile
Posle sve ove priče oko buva, skačem čim vidim da se češe, ne bi li uhvatio zlotvora, ali zaista nema ništa kad pogledam affraid
Kod nas Frontline funkcioniše, jeste skupo kad se sabere, ali ne menjamo za sada.
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyPon Sep 12, 2011 9:57 am

Ja sam Diki videla skoro jednu buvu, iako je dobio Advantix pre nepunih mesec dana... ali, posto se mnogo ne cese, smatram da je stanje redovno.
Nazad na vrh Ići dole
Kathy
novajlija
novajlija
Kathy


Broj poruka : 13
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.10.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptySub Okt 08, 2011 1:21 pm

Mi smo nedavno postali ponosni vlasnici malog bigla, 2 i po meseca... Posto je imao buve tretirali smo ga sinoc sa Fyprystom koji se nakapava na kicmu, ali vidim da se danas i dalje cese Sad Ima li neko iskustva s ovim, da li treba opet da ga tretiram ili treba da sacekam neko vreme?
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptySub Okt 08, 2011 2:02 pm

Bitno je da pored psa tretirate i prostor u kom on boravi ,najdelovtorniji za sada nam se pokazao NEOSTOMOSAN . Rastvori se u 1 l vode i njime se isprska mesto gda pas spava i prostor u kom najčešće boravi .
### Nisam siguran dali može da se koristi za štene u tom uzrastu o tome se posavetujte sa nekim veterinarom .
Što se samog psa tiče mi najčešće uzimamo ADVENTIX ili ADVOCAT isto se koristi kao i to sredstvo koje ste pomenuli i do sad je rešavao problem buva i krpelja .

Pozz
P.S. otvorite mu temu i stavite neku sličicu da vidimo maleno klempavo stvorenje dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Kathy
novajlija
novajlija
Kathy


Broj poruka : 13
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.10.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptySub Okt 08, 2011 2:07 pm

Tek je jedan dan kod nas, mislis da treba i stan da tretiram posle tako malog vremena? U Pet shopu su me pitali koliko je boravio kod nas pa je rekla da ne moramo i stan da prskamo ako je bio jedan dan.

Videcu kako ce se jos ponasati, ako se bude cesao nema nam druge.

Hocu, postavicu cim se uslikamo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptySub Okt 08, 2011 2:39 pm

Kathy ::
Tek je jedan dan kod nas, mislis da treba i stan da tretiram posle tako malog vremena? U Pet shopu su me pitali koliko je boravio kod nas pa je rekla da ne moramo i stan da prskamo ako je bio jedan dan.

Videcu kako ce se jos ponasati, ako se bude cesao nema nam druge.

Hocu, postavicu cim se uslikamo Smile
Nemojte ponavljati tretman tako brzo. Sačekajte malo, možda ga svrbe raniji ugrizi, a možda treba sačekati i dejstvo tog preparata. Da je mnogo jako, naškodilo bi i njemu, još je mali.
Ne morate tretirati okolinu.
Ima u nekim pet shopovima da se kupi češljić za buve, sa jako gustim zupcima. Češljajte ga time, zakače se buve ako ih ima i radite to na nekoj beloj podlozi, pa ako ispadnu neke crne tačkice, puknite ih noktima, da se ne bi izlegle nove buve. To one polože jajašca, najčešće oko repa.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Kathy
novajlija
novajlija
Kathy


Broj poruka : 13
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.10.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptySub Okt 08, 2011 4:17 pm

Hvala puno na savetima, nadam se ipak da mora da prodje jos neko vreme dok preparat deluje... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptySre Mar 21, 2012 7:45 pm

Kupila sam danas u Pet Centru "SCALIBOR" ogrlicu protiv buba, krpelja, papadaci i komaraca. Rekli su da je bolja od Bayerove... Bayerova kod njih oko 1.200 a Scalibor 1.600 s tim sto na nju ima snizenje i platila sam je 1.399,00. Pa ako nekog zanima pozurite dok ima popust....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyČet Apr 18, 2013 10:27 pm

Posto je pocelo lepo vreme,a samim tim i sezona malih i odvratnih krpelja affraid zanima me sta koristite kao preventivu? Mi smo prosle godine koristili Advantix ampule, buve nismo iali, ali krpelje jesmo Sad , Pre par dana smo nasli jednog koji se tek uhvatio, i posle toga smo ga naprskali Herba maxom (sprej protiv buva i krpelja) i malo pre smo videli jednog da seta po Konanu affraid affraid affraid E sad mislim da ga je miris tog spreja odbijao da se uhvati, al mene strah da se ne uhvati za mene No , tako da moje pitanje glasi KAKO DA SE RESIMO DOSADNIH NAPASTI Smile Koj uzastitu preporucujete?
Nazad na vrh Ići dole
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyČet Apr 18, 2013 10:29 pm

Ja koristom frontlajn i ovaj nikada nije imao krpelja. Bar koliko ja znam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 EmptyPet Apr 19, 2013 6:09 pm

Scalibor ogrlica. Godinama, i da kucnem u drvo, ni jedan krpelj. Plus nema miris i neutralna je, bela.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Krpelji i buve - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Krpelji i buve
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: