moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dika iz Beograda

Ići dole 
+59
Gogili
Tina
MarijaRio
Monika
Srba bgd
Niche
Vasica T
Bella
Nestor
Adi
Nemi
Ilarion Beagles
Bole sa Dorcola
Ddans Dream Tim
mini
FLAFI
Aga Aron
Aloha Lusi
lili
stefana
Ari
filip
leo-kosutnjak
mknaumoski
Rona
Aćim
LuSho
Flora
Shiloh
dusan
Bugi
Sara <3 Bigl
Vuk
DP
Luna
Boky&Tanja
Janchee
elmer fudd
klokkende
jok.mi
Dani
Teodor-Tedi iz S.Palanke
dunja
leo-lepotan
olja76
Zvoncica
Niva
Bunny's Nightmare
Mirka
luce
Lino
Joker_Poker
Medena
Meda
Dolly
Ksenija
Andrijana
Lea2006
Dika
63 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 29 ... 44  Sledeći
AutorPoruka
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 18, 2009 11:26 am

Joker_Poker ::
Mi smo s Drontalom imali velikih problema. Nikako nisam mogla zakamuflirati tabletu ,a da je Portos ne otkrije. Ni veterinar mu je nije uspio dati. Prešili smo na Pratel (tu je opisan sastav Pratela i Drontala http://www.pet-centar.hr/content/view/2432/70/). Prepolovim tabelticu stavim je u neki fin sir i utrpam mu u usta, odmah uzmem sljedeću feticu sira tako da nema vremena razmišljati o tome u ustima. U zimskim mjesecima stavljam mu dodatno i Advocate koji djeluje također protiv parazita.

Raspitaćemo se i za ovo. Svaki savet je dobrodošao...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 18, 2009 11:29 am

Lino ::
a jeste probali razmrvit tabletu, otopit je u vodi i spricom ustrcat u grlo?

To smo radili prethodnih par puta. Toliko se otima, da deo uđe u usta, a deo ode okolo... pre neki dan, Blažo je uspeo da mu ušprica sve, a Dika je posle 10 minuta jednostavno celu količinu povratio...scratch A jednom je, kad sam mu ja ušpricala Drontal sa vodom, sve pljunuo po meni... pig baš se napravio problem oko toga...

Krivo mi je što je takav, jer je inače mnogo dobar i poslušan pas... ff Nikako ljudski da ga očistimo, bojim se da se paraziti ne namnože...
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 18, 2009 5:12 pm

Probajte da ga prvo zavarate sa par "čistih" komada hrane, neke omiljene, recimo komadi mesa! Tražite od njega da nešto uradi pa ga častite, dovedete ga u situaciju da je nestrpljiv da pojede komad. Kada pojede dva do tri komada, onda mu dajte komad u koji je zakamuflirana tableta, poješće ga halapljivo, sve sa tabletom, i čekati još. To pali kod nas. Doduše, nas ima više pa se biglovi stalno brinu da će onaj drugi bigl dobiti zalogaj više, pa gutaju bez razmišlanja. Oksa uvek prvo proguta pa pita: Jel ima još!
Poenta je da ga dovedete u situaciju da je halapljiv! Da li je to moguće sa Dikom?
Postoji i Soltriks sirup za ljudsku upotrebu, neki to daju štencima, možda će mu to biti slatko, pošto je za decu!
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 18, 2009 5:21 pm

jok.mi ::
Probajte da ga prvo zavarate sa par "čistih" komada hrane, neke omiljene, recimo komadi mesa! Tražite od njega da nešto uradi pa ga častite, dovedete ga u situaciju da je nestrpljiv da pojede komad. Kada pojede dva do tri komada, onda mu dajte komad u koji je zakamuflirana tableta, poješće ga halapljivo, sve sa tabletom, i čekati još. To pali kod nas. Doduše, nas ima više pa se biglovi stalno brinu da će onaj drugi bigl dobiti zalogaj više, pa gutaju bez razmišlanja. Oksa uvek prvo proguta pa pita: Jel ima još!
Poenta je da ga dovedete u situaciju da je halapljiv! Da li je to moguće sa Dikom?
Postoji i Soltriks sirup za ljudsku upotrebu, neki to daju štencima, možda će mu to biti slatko, pošto je za decu!
Doli još ništa nije uzela iz ruke, a da prvo ne gurne na pod, pa onda pipka i polako uzme, ako joj se sviđa i to štrpka mrvu po mrvu. Gutanja nema!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 18, 2009 5:58 pm

Dolly ::
jok.mi ::
Probajte da ga prvo zavarate sa par "čistih" komada hrane, neke omiljene, recimo komadi mesa! Tražite od njega da nešto uradi pa ga častite, dovedete ga u situaciju da je nestrpljiv da pojede komad. Kada pojede dva do tri komada, onda mu dajte komad u koji je zakamuflirana tableta, poješće ga halapljivo, sve sa tabletom, i čekati još. To pali kod nas. Doduše, nas ima više pa se biglovi stalno brinu da će onaj drugi bigl dobiti zalogaj više, pa gutaju bez razmišlanja. Oksa uvek prvo proguta pa pita: Jel ima još!
Poenta je da ga dovedete u situaciju da je halapljiv! Da li je to moguće sa Dikom?
Postoji i Soltriks sirup za ljudsku upotrebu, neki to daju štencima, možda će mu to biti slatko, pošto je za decu!
Doli još ništa nije uzela iz ruke, a da prvo ne gurne na pod, pa onda pipka i polako uzme, ako joj se sviđa i to štrpka mrvu po mrvu. Gutanja nema!

Isto i njen brat-blizanac Dika! Sve se dobro prostudira, pronjuši, gurka nosem, pa se tek onda pristupi grickanju na sitne delove i jelu... sve gornje je isprobano i sve bilo neuspešno... namazan je taj u više slojeva... kad je bio kod Ivane u pansionu, svi psi smažu, a Dika polako, da mu slučajno ne zapadne top gun
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptySub Sep 19, 2009 1:16 am

Pa nije on nekakav tamo pas pa da mu svašta trpate u usta, šala na stranu i ova naša je ista kad su u pitanju tabletice.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPon Sep 21, 2009 11:32 am

Juče sam bila kod Ivane da vidim bebice. Naravno da nisam ponela foto aparat.

Bebice su divne, mala bela Sheeba mi je osvojila srce, a i druge bebe su divne. I ostatak biglovske porodice je super. Možda odem i sledeći vikend, dok su štenci još tamo, da ih uslikam...
Nazad na vrh Ići dole
Sara <3 Bigl
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Sara <3 Bigl


Broj poruka : 153
Godina : 29
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 17.06.2009

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPon Sep 21, 2009 1:36 pm

Bas vam zavidim !
Nazad na vrh Ići dole
Meda
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Meda


Broj poruka : 237
Datum upisa : 12.06.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyUto Sep 22, 2009 12:57 pm

Joker_Poker ::
Mi smo s Drontalom imali velikih problema. Nikako nisam mogla zakamuflirati tabletu ,a da je Portos ne otkrije. Ni veterinar mu je nije uspio dati. Prešili smo na Pratel (tu je opisan sastav Pratela i Drontala http://www.pet-centar.hr/content/view/2432/70/). Prepolovim tabelticu stavim je u neki fin sir i utrpam mu u usta, odmah uzmem sljedeću feticu sira tako da nema vremena razmišljati o tome u ustima. U zimskim mjesecima stavljam mu dodatno i Advocate koji djeluje također protiv parazita.


Gde nabavljate "Advocate"?
Čula sam da je najbolji.
Nazad na vrh Ići dole
Joker_Poker
i'm bigl
i'm bigl
Joker_Poker


Broj poruka : 732
Datum upisa : 05.06.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyUto Sep 22, 2009 1:55 pm

Kupujemo ga kod veterinara ili u bilo kojoj veterinarskoj apoteci. Mislim da bi ga trebalo biti i u PET CENTRU ili na bilo kojem mjestu gdje prodaju Advantix pošto je isti proizvođač Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
Shiloh
i'm bigl
i'm bigl
Shiloh


Broj poruka : 579
Datum upisa : 21.11.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyUto Sep 22, 2009 4:42 pm

Veliki pozdrav za batu :*
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 25, 2009 1:28 pm

Jel moze neko zezanje u nedelju tamo kod vas . Nismo dugo dolazili u te krajeve a treba i da svratimo do Shopa asdasdasda
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 25, 2009 5:40 pm

Shiloh ::
Veliki pozdrav za batu :*

Ljubi te bata rendeer
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 25, 2009 5:41 pm

Bugi ::
Jel moze neko zezanje u nedelju tamo kod vas . Nismo dugo dolazili u te krajeve a treba i da svratimo do Shopa asdasdasda

Da li možda može subota, ja u nedelju idem na planinarenje, a volela bih da vidim Lea
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Sep 25, 2009 6:01 pm

Naravno da moze samo da se zavrsi randevu do 20:30 , radim trecu aaa .
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptySub Sep 26, 2009 9:03 am

Da li i Dika ide na planinarenje?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyNed Okt 04, 2009 1:48 am

Zašto ste nam zapostavili Diku?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPon Okt 05, 2009 10:48 am

Ne brini, Niva, nismo ga zapostavili: evo, juce je isao na biglovsko druzenje na Uscu. Bilo je bas lepo. Dosli su, osim Dike, Lili, Megi i Vili. Devojke su porasle u odnosu na proslo okupljanje, igrale su se za desetku. Dika je bio nezainteresovan za mlado drustvo, a Vili je neverovatan. To je jedan od Tininih stenaca, sa najneverovatnijom sarom. Mnogo je sladak.

Kad smo se vracali kuci, usput smo naleteli jos i na Emu sa gazdaricom. I ona je porasla, bas je slatka.

A kad smo dosli kuci, ispred nase zgrade, ocima nismo mogli da verujemo - jos jedno bigl-stene: mala Flora. I ona je Tinina, sto znaci da ima neobicnu saru i da je mnogo slatka...

Juce je stvarno bio dan biglova na Novom Beogradu...
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyUto Okt 06, 2009 11:29 pm

Baš vam zavidim na tolikoj družini, mi smo usamljeni, Niva i Šajlo su jedini verni drugari i obožavaju da budu zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptySre Okt 07, 2009 1:33 pm

Niva ::
Da li i Dika ide na planinarenje?

Diku ne vodim na planinarenje, zato sto idem sa grupom, autobusom, pa ga nemam gde. A i cesto se ide na par dana, sa nocenjem, pa ga opet nemam gde. Mada, svaki put kad se ispnem na neki vrh, livadu ili zaravan, pomislim kako bi se Dika tu divno izjurio...
Nazad na vrh Ići dole
Sara <3 Bigl
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Sara <3 Bigl


Broj poruka : 153
Godina : 29
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 17.06.2009

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptySre Okt 07, 2009 5:21 pm

affraid Steta... Sad
A bas smo hteli da ga vidimo i u brdskom predelu...
Zelim vam lep provod
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Okt 09, 2009 3:25 pm

Neko je predlozio ponovljeno druzenje Novobeogradjana (mogu i ostali, naravno) tokom predstojeceg vikenda... ko je zainteresovan?
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Okt 09, 2009 10:03 pm

Ja. Very Happy Kad? Gde? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptyPet Okt 09, 2009 10:20 pm

Mi kao sto rekoh na PM mozemo u subotu . Ako nekom odgovara ..
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 EmptySub Okt 10, 2009 1:07 am

Samo se ti druži, a ja?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Sponsored content





Dika iz Beograda - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 14 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dika iz Beograda
Nazad na vrh 
Strana 14 od 44Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 29 ... 44  Sledeći
 Similar topics
-
» Dika iz Beograda
» Tabasko the Dika
» Eli iz Beograda
» Rio iz Beograda
» Ema iz Beograda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: