moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dika iz Beograda

Ići dole 
+59
Gogili
Tina
MarijaRio
Monika
Srba bgd
Niche
Vasica T
Bella
Nestor
Adi
Nemi
Ilarion Beagles
Bole sa Dorcola
Ddans Dream Tim
mini
FLAFI
Aga Aron
Aloha Lusi
lili
stefana
Ari
filip
leo-kosutnjak
mknaumoski
Rona
Aćim
LuSho
Flora
Shiloh
dusan
Bugi
Sara <3 Bigl
Vuk
DP
Luna
Boky&Tanja
Janchee
elmer fudd
klokkende
jok.mi
Dani
Teodor-Tedi iz S.Palanke
dunja
leo-lepotan
olja76
Zvoncica
Niva
Bunny's Nightmare
Mirka
luce
Lino
Joker_Poker
Medena
Meda
Dolly
Ksenija
Andrijana
Lea2006
Dika
63 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 26 ... 44  Sledeći
AutorPoruka
Dani
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Dani


Broj poruka : 231
Godina : 51
Localisation : Orom
Datum upisa : 24.04.2009

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPet Jul 03, 2009 12:37 pm

Diko... sta to vidis tamo....?
dobar ti je nov avatar... daj jos neke slike... recimo da vidimo tvoje spretnosti u akciji...
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPet Jul 03, 2009 12:48 pm

Bas si dasa na slici, Diko! dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPet Jul 03, 2009 12:52 pm

Dani ::
Diko... sta to vidis tamo....?
dobar ti je nov avatar... daj jos neke slike... recimo da vidimo tvoje spretnosti u akciji...

Dika njuši roštilj
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPet Jul 03, 2009 12:52 pm

Medena ::
Bas si dasa na slici, Diko! dobar dan

I love you
Nazad na vrh Ići dole
Teodor-Tedi iz S.Palanke
bigl-manijak
bigl-manijak
Teodor-Tedi iz S.Palanke


Broj poruka : 285
Datum upisa : 24.12.2008

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPet Jul 03, 2009 4:55 pm

Hocemo jos slika Dike pozera.
Nazad na vrh Ići dole
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPet Jul 03, 2009 5:01 pm

Kao sa bioskopskog plakata ! Glumac je to ! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPet Jul 03, 2009 6:45 pm

Kao pravi si!
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptySub Jul 04, 2009 3:14 pm

Ah, kakav dasa sa avatara, šaljem mu bezbroj Dika iz Beograda - Page 8 N13txg. Mari brzo ozdravljenje i veliki Dika iz Beograda - Page 8 21j5a44. Naravno fff i mami i tati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
olja76
bigl-manijak
bigl-manijak
olja76


Broj poruka : 299
Godina : 47
Localisation : Beograd,Palilula
Datum upisa : 03.02.2009

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyNed Jul 05, 2009 10:49 pm

Ajde Diko, pozuri, nedostajes nam...
Kada budes skroz OK, onda cemo da dasdas celu noc!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPon Jul 06, 2009 10:20 am

Dika je OK i oran za akciju! Sinoc je dobio front line, vitamine i drontal, sad je kao nov!

Kamo lepe srece da sam i ja dobila front line. Ovako, bila sam juce sa planinarima na izletu (Rajac) i zaradila krpelja. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPon Jul 06, 2009 12:36 pm

Ajoj! pale
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPon Jul 06, 2009 8:39 pm

Dika ::
Dika je OK i oran za akciju! Sinoc je dobio front line, vitamine i drontal, sad je kao nov!

Kamo lepe srece da sam i ja dobila front line. Ovako, bila sam juce sa planinarima na izletu (Rajac) i zaradila krpelja. Sad

Možda nije zaražen....najgore je čekanje gfd
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPon Jul 06, 2009 9:24 pm

Dika ::
Dika je OK i oran za akciju! Sinoc je dobio front line, vitamine i drontal, sad je kao nov!

Kamo lepe srece da sam i ja dobila front line. Ovako, bila sam juce sa planinarima na izletu (Rajac) i zaradila krpelja. Sad
Bez brige, to je zdrav krpelj!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyPon Jul 06, 2009 10:57 pm

Vera u istom smo sosu, mi juče bili do sela, ja zaradila tri krpelja (uspešno otklonjena) Niva ništa. Mogli bi da primenimo frontline i na nama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyUto Jul 07, 2009 3:50 pm

Niva ::
Vera u istom smo sosu, mi juče bili do sela, ja zaradila tri krpelja (uspešno otklonjena) Niva ništa. Mogli bi da primenimo frontline i na nama.

Au! Pa šta ste radili? Ja otišla u dom zdravlja i lekar mi rekao da pijem Dovicin 3 nedelje, po dve tablete dnevno!!! Kaze, preporuka je 6 nedelja, ali i tri će biti dosta. Jedan dan po ujedu sam imala crveni krug veličine parice, a danas se taj krug vidno smanjio... i ja bih rekla da je to zdrav krpelj... još nisam počela da pijem lek...
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyUto Jul 07, 2009 5:36 pm

Ako tvoji simptomi liče na ove, uzimaj lekove ODMAH!!! A ja se i dalje nadam da je tvoj krpelj bio zdrav!


Karakteristike oboljenja

Kada krpelj zarazen boreliom burgdorferi ubode coveka, prvi znaci bolesti se javljaju posle prvog dana ili do mesec dana. Na mestu uboda krpelja javlja se makula (bubuljica) i prstenasto crvenilo (erythema migrans), koje se siri. To je siguran znak pocetne faze bolesti (I stadijum).

Istovremeno se moze javiti i povisena telesna temperatura, glavobolja, bolovi u misicima i zglobovima. Lokalne limfne zlezde mogu takodje da budu uvecane i bolne. Ako se u pocetnoj fazi bolesti ne pristupi lecenju posle 6 do 8 nedelja i vise, moze doci do zapaljenja mozdanih opni ili nerava, zglobova, srcanog misica i drugih organa (II stadijum).

Ukoliko se ne pocne sa lecenjem lajmske bolesti u II stadijumu, posle deset meseci ili vise godina, moze da dodje do trajnog ostecenja zdravlja, invalidnosti i smanjenja radne sposobnosti (III stadijum).
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyUto Jul 07, 2009 8:13 pm

Zdrav krpelj ne daje crveni krug!!!!! Moja sestra je infektolog i odlično sam upućena u "krpelje" jer je i moju Barbaru ujeo zaraženi kad je imala 5 godina! Pravo na infektivnu kliniku, recite za crvenkasti krug, kakav Dovicin samo, daje se kombinovana terapija minimum 2 antibiotika, vadi se krv i vrlo je važno odreagovati pravilno odmah!
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyUto Jul 07, 2009 8:17 pm

Meni je lekar rekao da ispijem jednu kutiju Dovicina pa budi pametan koga da slušaš a sve sna sam da uopšte nije bezazleno, Vera hitno uzimaj terapiju, sve najbolje želim i tebi i sebi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyUto Jul 07, 2009 8:28 pm

Niva ::
Meni je lekar rekao da ispijem jednu kutiju Dovicina pa budi pametan koga da slušaš a sve sna sam da uopšte nije bezazleno, Vera hitno uzimaj terapiju, sve najbolje želim i tebi i sebi.

Terapija Lajmske bolesti zavisi od kliničkog stadijuma. U prvoj fazi bolesti preporučuje se: Penicilin 800.000IJ, Tetraciklini 2,0g za 24h kao i Eritromycin u istoj dozi u trajanu od dve nedelje, ili do povlačenja simptoma. U drugoj fazi bolesti: dvonedeljna terapija kristalnim Penicilinom u visokim dozama ili Ceftriaxona 2,0g a zatim nastavak lečenja Hloramfenikolom 2,0g u toku 24h ili u istoj dozi Tetraciklini do povlačenja simptoma. U trećoj fazi lek izbora je Ceftriakson 2,0g, Longaceph zbog dobre difuzije u trajanju do šest nedelja. Kod neuspešne antibiotske terapije u trećoj fazi preporučuju se kortikosteroidi.

OVO JE KOPIRANO SA SAJTA INFEKTOLOŠKE KLINIKE, Dovicin jeste tetraciklin, ali samo njega uzeti je ravno tome da ništa niste uzeli!
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptySre Jul 08, 2009 1:43 pm

Crvenilo je potpuno nestalo, nema ni drugih simptoma. Ja sam jutros popila dva Dovicina. Da ipak odem do infektivne...
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptySre Jul 08, 2009 2:31 pm

Dika ::
Crvenilo je potpuno nestalo, nema ni drugih simptoma. Ja sam jutros popila dva Dovicina. Da ipak odem do infektivne...
Bar se konsultuj telefonom sa još nekim Dr...
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptySre Jul 08, 2009 3:49 pm

Hocu, iz prostog razloga sto cu i dalje ici u setnje, bice jos krpelja, a ne mogu non-stop da pijem lekove... hvala na razmeni iskustava!
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptySre Jul 08, 2009 9:20 pm

Ja sam kao provereni hipohondar i panicar temu krpelja pretresla uzduz i popreko.

Pa da dam svoje mišljenje u ovoj situaciji.
Mislim da ste pogresili sto krpelja niste odneli na vma na analizu , rezultat je gotov za 24 h a onda je i svaka briga manja.

Komsisko dete fasovalo zarazennog krpelja , pilo je antibiotik, koji ne znam , tri nedelje , sad je ok.

Ja bi svakako isla na infektivnu il u centar za lajamsku bolest pri institutu za zdravlje , kucajte ime bolesti na google odmah ce se pojaviti , pa bi se konsultovala.

Manje brige ako se konsultujete nasiroko nego dok razmisljate.

To da li je krpelj sa rajca il iz kosutnjaka nije relevantno jer ta bolest ne ide regionalno nego gentski sa krplje na krpelja...imaju je i krpelji sa alpa Smile

Javite sta ste uradli , pre svega da cujemo kako je vama a onda i da se sami edukujemo za nedaj boze.

Da li sam napomenula da mrziiiiiiiiiiiiim krpelje ???
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyČet Jul 09, 2009 12:38 am

Joj sada ste me dobro zabrinuli, meni je na mestu izvadjenog krpelja pojavilo malo crvenila, pijem Dovicin i kao da se malo smanjilo, ali me čudi što mi je lekar rekao da ispijem samo jednu kutijicu Dovicina.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 EmptyČet Jul 09, 2009 11:02 am

Konsultovala sam se sa još par lekara i vodičima dobre kliničke prakse kod nas i u svetu.

Na zapadu tome prilaze mnogo ležernije. Prvo, kažu da inicijalno crvenilo nije ništa drugo do reakcija kože na ubod i da je OK ako to crvenilo prođe za 7 dana. Meni je proslo za 2-3. Zatim, ne daju ništa od lekova, ukoliko se crvenilo ne ponovi u roku od 31 dan.

Svi naši lekari koje sam pitala kažu da se uzima terapija Dovicinom od 3 do 6 nedelja, po dve kapsule dnevno (nažalost, ne poznajem nijednog infektologa).

Ipak, ovo što je Leina gazdarica napisala mi deluje najsuvislije. Stvarno treba otići na infektivnu i sačuvati krpelja. Ja ništa od samog početka nisam uradila kako treba. Sami smo izvadili krpelja, onda smo ga bacili u šolju umesto da ga sačuvamo, onda sam otišla u dom zdravlja, gde i ne znaju ništa o krpeljima... Mislim da sad i nema smisla da odlazim na infektivnu, jer se ubod skoro više i ne vidi. Ali treba da znam za sledeći put, jer biće toga još.

Sad ću da ispijem tri nedelje Dovicin po dve kapsule dnevno, pratiću to mesto i na eventualno ponovno crvenilo, odmah idem na infektivnu.

Inače, za nas koji volimo šetnje po prirodi, postoje vrlo striktna pravila oblačenja, baš da se ne bi zakačio krpelj: duge pantalone uvučene u dokolenice (koliko kog odvratno izgledalo), tanka košulja dugih rukava (za toplo vreme) sa zakopčanim manžetnama i uvučena u pantalone, obavezan šeširić (ne kačket, već šešir sa obodom), pošto ovi kreteni krpelji namerno skaču sa drveća kad vide da nešto prolazi, pa mogu da se zavuku u kosu... ja ću da kupim i kamašne za donji deo pantalona i stvarno ću u sledećoj šetnji da ličim na čudo dasdas
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dika iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dika iz Beograda   Dika iz Beograda - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dika iz Beograda
Nazad na vrh 
Strana 8 od 44Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 26 ... 44  Sledeći
 Similar topics
-
» Dika iz Beograda
» Tabasko the Dika
» Eli iz Beograda
» Rio iz Beograda
» Ema iz Beograda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: