moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mužjak ili ženka

Ići dole 
+16
Anja..
Vasica T
Dolly
jok.mi
Srba bgd
Lea2006
jecolinja
gorana
Sparky
milena
Medena
Bunny's Nightmare
Dika
luce
Andrijana
Ivana
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptySre Maj 11, 2011 7:27 pm

Za čuvanje se misli na čuvanje kuće. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptySre Maj 11, 2011 9:00 pm

ako si mislila na cuvanje kuce,sto se biglova tice smeh smeh
pa oni su najveci saradnici lopova
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptySre Maj 11, 2011 9:29 pm

Ta znam, još ima da se umiljava lopovu. smeh
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptyČet Maj 12, 2011 7:22 pm

Po meni razlika izmedju muzjaka i zenke je samo u teranju. Ili ce se gubiti za zenkama, ili cete morati dva puta godisnje po mesec dana da rasterujete udvarace. Ako sterilisete psa, postaje sasvim svejedno, i ostaje ono sto je bitno - karakter psa, a to ne zavisi od pola, to sam se definitivno uverila tokom godina.
Nazad na vrh Ići dole
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptyNed Maj 15, 2011 4:47 pm

Meni postoji i razlika u pogledu,u stvari mislim da su ženke nekako poslušnije,ne bore se za alfa mužijaka,a možda sam za ženku jer sam sama žensko,predhodni pas mi je skakao na nogu,zapišavao što me je nerviralo i tuko se sa mojim ocem ko je glavni.

Ali mislim da je to stvarno vlastiti izbor šta kome odgovara,ko oće štence,ko neće probleme i tako.
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptyNed Maj 15, 2011 6:06 pm

Zaklina,ako procitas prethodne postove na ovoj temi videces da smo i mi bili u istoj nedoumici sto se tice pola. Nedavno smo najzad dobili svog biglica i to muzjaka,Akija. Potpuno sam isto razmisljala kao i ostali forumasi. Glavna razlika je teranje. Ali kad sam videla stence,to je bilo to....dalje price nije bilo....Aki je izabran i nisam zazalila ni sekundu. Obozavamo ga. Iako ima samo 3 meseca vrlo je poslusan. Vec je naucio i da piski i da kaki napolju i to nam uopste nije predstavljalo problem. Stetu u stanu ne pravi,jedino je jedne naocare upropastio,ali veruj mi,bilo muzjak ili zenka,kad im krenu zubici,od neceg ces morati da se oprostis.
Aki ima svoju temu ovde,pa mozes da pogledas,Aki sa Karaburme.
Jako je druzeljubiv,voli decu i druge pse,ne plasi se nikoga i jako je mio....prosto da ga pojedes. Zivi u stanu sa nama i skroz se uklopio. Kod nas je tek mesec ipo dana i jos je mali,ali eto moja skromna iskustva sa njim,za sad,su ovakva.
Nadam se da ces izabrati uskoro svog ljubimca,ali sam sigurna da,bilo muzjak ili zenka,bice tvoj ,najbolji i najlepsi pas!!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptyPon Maj 16, 2011 9:30 pm

Žaklina ::
Meni postoji i razlika u pogledu,u stvari mislim da su ženke nekako poslušnije,ne bore se za alfa mužijaka,a možda sam za ženku jer sam sama žensko,predhodni pas mi je skakao na nogu,zapišavao što me je nerviralo i tuko se sa mojim ocem ko je glavni.

Ali mislim da je to stvarno vlastiti izbor šta kome odgovara,ko oće štence,ko neće probleme i tako.

Onda definitivno nisi upoznala Ronu Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptyPon Maj 16, 2011 10:25 pm

Znam sve to,užas je dok su mali u tom perijodu.
Ali svaki pas je za sebe svojstven,eto za epanjela su pričali da su psi poslušni .....A ovaj moj je bio ludak. smeh mada nije bilo problema.
I da, niko ne može da odredi pre kupovine psa,e sad na primer-zlatni retriver je dobara pas,moj komšija sa njim ima silne probleme,a zavisi i kako treniraš bilo da je muško ili žensko sam za sebe je jedinstven... Very Happy

Nadam se da ne gršim.
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptyPon Maj 16, 2011 11:38 pm

Zaklina neznam koliko iskustva imas sa psima ali svi ce ti reci nema ni jednog psa loseg,vec se pas ponasa onako kako je vaspitan i kako mu je dozvoljeno.Nije tvoj pas bio ludak,niti je takav zlatni retriver,vec su tako nauceni i naravno da se tako i ponasaju,nema tog psa koji ce sa losim vaspitanjem biti dobar pas,niti ijednog psa bilo koje rase koji ce sa dobrim vaspitanjem biti los......ako svog novog psa a u ovom slucaju ce to biti bigl,vaspitas na nacin na koji je bio vaspitan i bretonac vrlo brzo ces pozeleti da se oslobodis njega,posebno sto je bigl vrlo pametan pas a uz to tvrdoglav i neda do sebe zato ga je malo teze nauciti neke stvari
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 EmptyPet Maj 20, 2011 11:44 pm

I ja mislim kao Dejan,sve zavisi kako vaspitas psa.Koliko sam mogla da cujem i vidim od drugih ljudi,biglovi su veoma tvrdoglavi i zato od samog starta moras imati autoritet. To ce biti malo teze,jer... pa ko bi odoleo onom malom usatom stvorenju ... ? Laughing
Ali ipak,sta da se radi...Kad se mora-mora se.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mužjak ili ženka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mužjak ili ženka
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: