moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mužjak ili ženka

Ići dole 
+16
Anja..
Vasica T
Dolly
jok.mi
Srba bgd
Lea2006
jecolinja
gorana
Sparky
milena
Medena
Bunny's Nightmare
Dika
luce
Andrijana
Ivana
20 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 12:16 am

Htela bih da kupim bigla. Zanima me da li je bolje kupiti muzjaka ili zenku. Ja sam imala pudlu muzjaka i sa njim sam imala strasnih problema jer su ga svi kucici u kraju klali. Zanima me kakvi su biglovi po tom pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 12:31 am

Što se tiče muških biglova, oni su jako dominantni, i uvek se brane. Nisam još videla bigla koji se povlači pred drugim psom. Tako da ako uzmeš mužjaka nećeš imati tih problema koje si imala sa prvim psom.
A sada šta je bolje, mužjak ili ženka... Tu, bar po meni nema pravila. To je stvar ličnog izbora. Ja ponekad pomislim kako bih volela da sam ipak uzela ženku umesto ovog mog ludaka. A to kada vidim naše drugarice biglice koje su sve predivne. Ali onda kasnije pogledam u Ogija i pomislim kako ipak nisam pogrešila. On je moj i volim ga najviše na svetu. Uglavnom, htela sam da ti kažem da je sve jedno šta ćeš izabrati. Bigl je bigl. Oni su svi isti. Bilo mužjak, bilo ženka. Svi imaju isti tipični karakter. Very Happy
Srećno u izboru. I javite nam se na forumu. Da nam se društvo još uveća! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 4:31 am

ma ne zna se ko je bezobrazniji! i divniji! samo napred Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 1:48 pm

Dika (sad 6 meseci) se u B 45 lepo druzi sa svim psima, ali smo ga "socijalizovali" jos od 3 meseca. Uvece se na livadi kod brdasca skupi po 15 pasa, i nema problema. U pocetku je zazirao od jedne mlade sarplaninke koja ga je u igri prilicno maltretirala, ali posle krace "obuke" kod Cice, sad sarplaninka mora da se spasava tako sto sedne na Diku. Primecujemo da polako pokazuje svoju biglovski prirodu i pocinje on da maltretrira pse koji su slicne velicine ili manji. Ali sve je jos uvek u granicama igre. Puno srece pri izboru.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 1:52 pm

U principu sam shvatila da je sve jedno da li cu uzeti muzijaka ili zenku. A jel imate savet gde da ga kupim? Znam za ove svercere, ali jel zna neko za jos neku mogucnost?
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 3:19 pm

Koliko ja znam trenutno nema ni jednog legla u Srbiji.
Ali bice na leto.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 3:25 pm

Pa jel bih onda mogla da ga uzmem na leto ili tek na jesen?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 3:41 pm

Ivana ::
Pa jel bih onda mogla da ga uzmem na leto ili tek na jesen?

Mislim da je prioritet pronaći dobro leglo, pa koje god godišnje doba bilo. Mi smo našeg psa uzeli od Ivane (Bili2) i više smo nego zadovoljni. Takođe, veterinar je rekao da je leglo veoma kvalitetno. Možda da pitate Ivanu kad će oni ponovo da pare Dilajt (imaju još jednu kujicu, ali je još mlada).
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 3:44 pm

Ja leglo planiram tek u avgustu,sto znaci da ce stenci moci da idu u nove domove tek krajem oktobra,ali koliko znam Dragan Erdeljan iz Progara planira uskoro da pari svoju kuju.
Mozda ce i Miroslav imati leglo ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 3:45 pm

Dika ::
Ivana ::
Pa jel bih onda mogla da ga uzmem na leto ili tek na jesen?

Mislim da je prioritet pronaći dobro leglo, pa koje god godišnje doba bilo. Mi smo našeg psa uzeli od Ivane (Bili2) i više smo nego zadovoljni. Takođe, veterinar je rekao da je leglo veoma kvalitetno. Možda da pitate Ivanu kad će oni ponovo da pare Dilajt (imaju još jednu kujicu, ali je još mlada).

Hvala na preporukama i tako lepim recima. cmok
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 3:45 pm

Znam da je najvaznije da je dobro leglo.
Ja sam imala pudlu kome su svi bili prvaci Jugoslavije, Evrope i ne znam ti ja ceka sve. On zahvaljujuci tome nikad nije bio bolestan i doziveo je 16...
Ali ja bih sto pre novog psa, pa zato Smile
Ali razume se da cu pre duze cekati, nego kupiti nekog koji ce biti stalno bolestan i kratko ziveti
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 3:49 pm

bili 2 ::
Dika ::
Ivana ::
Pa jel bih onda mogla da ga uzmem na leto ili tek na jesen?

Mislim da je prioritet pronaći dobro leglo, pa koje god godišnje doba bilo. Mi smo našeg psa uzeli od Ivane (Bili2) i više smo nego zadovoljni. Takođe, veterinar je rekao da je leglo veoma kvalitetno. Možda da pitate Ivanu kad će oni ponovo da pare Dilajt (imaju još jednu kujicu, ali je još mlada).

Hvala na preporukama i tako lepim recima. cmok

Hvala tebi što si nam dala Diku!
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 3:51 pm

Ja sam presrecna jer su svi vlasnici mojih beba zaista divni ljudi i stvarno vole svoje pse!
To mi je ipak najveca nagrada
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 4:18 pm

Samo, Ivana, pretpostavljm da znas da su po temperamentu pudlice i biglovi prilicno razliciti. Ne bih da te obeshrabrujem, mi volimo da nas ima sto vise, ali samo da napomenem.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 4:27 pm

Znam. Definitivno sam odlucila da uzmem bigla, samo ne mogu da se odlucim da li muzjaka ili zenku. To mi je bas velika nedoumica
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 4:42 pm

Ivana ::
Znam. Definitivno sam odlucila da uzmem bigla, samo ne mogu da se odlucim da li muzjaka ili zenku. To mi je bas velika nedoumica

Moja strepnja u vezi sa ženkama je uvek bila samo oko jedne stvari: šta ako je sustigne neki lutalica - kuda sa štencima?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 4:56 pm

Mislim da je vreme da se napravi razlika kada postuje Dikina "mama" a kada "tata" uaua Pa kako moze "da je sustigne" tek tako !? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 5:45 pm

Dika ::
Mislim da je vreme da se napravi razlika kada postuje Dikina "mama" a kada "tata" uaua Pa kako moze "da je sustigne" tek tako !? scratch

Pa, Dikin tato, može. Stigne je, pa je i sustigne. A ti onda gledaj šta ćeš.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 6:07 pm

Sad, za Dikine "roditelje": bas nedavno se na Medeninom topicu pisalo o tome, i kako sam ja shvatila nezeljeno pravljenje malih kucica moze da se sprijeci. Kad izvodite svoju kerusu napolje i vi ste sa njom, i ne moze niko da je "sustigne" ako vi o tome vodite racuna.
Da se vratimo temi. Mi smo htjeli zenkicu jer smo mislili da su one "mirnije", ali barem po sudeci po Medeninom karakteru daleko je to od mirnoce... Dalje, biglovi nisu plasljivci, i takve su i zenke (ili barem ova nasa jeste), s tim sto ona nije agresivna, ali neki drugi psi taj "ne bojim se nikoga" stav tumace kao agresivnost pa odmah kidaju na drugu stranu ulice (i tako Meda redovno ostaje bez drugara za igru).
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 6:17 pm

Medena ::
Sad, za Dikine "roditelje": bas nedavno se na Medeninom topicu pisalo o tome, i kako sam ja shvatila nezeljeno pravljenje malih kucica moze da se sprijeci. Kad izvodite svoju kerusu napolje i vi ste sa njom, i ne moze niko da je "sustigne" ako vi o tome vodite racuna.
Da se vratimo temi. Mi smo htjeli zenkicu jer smo mislili da su one "mirnije", ali barem po sudeci po Medeninom karakteru daleko je to od mirnoce... Dalje, biglovi nisu plasljivci, i takve su i zenke (ili barem ova nasa jeste), s tim sto ona nije agresivna, ali neki drugi psi taj "ne bojim se nikoga" stav tumace kao agresivnost pa odmah kidaju na drugu stranu ulice (i tako Meda redovno ostaje bez drugara za igru).

E, sad će Dikin tata da likuje... dasdas


Poslednji izmenio dana Čet Feb 07, 2008 7:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 7:08 pm

Ja predlazem da se Dikinoj "mami" dodeli zuti karton kao opomena jer off-topikuje i privatizuje forum za polemike sa Dikinim "tatom". ff


Poslednji izmenio dana Čet Feb 07, 2008 9:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 7:20 pm

Pa nemojte tako... necemo valjda biti tako strogi Very Happy

Mozda ipak da registrujete jos koji nalog, a? Tako cemo znati kada pise mama, kada tata, a kada Dika. Razz

A sto se tice stizanja i sustizanja, hajde neka presude vlasnici starijih & iskusnijih zenki?
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 9:24 pm

ja kao karijerni vlasnik zenki, kazem rezolutno NE
ne moze da vas "stigne" niko
ta stvar (opet kazem) traje relativno dugo

ja licno, vise volim zenkice, mada ne bih mogla da kazem zasto...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 9:26 pm

Odlucila sam!
Uzimam zenku!
Definitivna odluka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka EmptyČet Feb 07, 2008 9:55 pm

Ivana ::
Odlucila sam!
Uzimam zenku!
Definitivna odluka Very Happy

Bravo, to je pravi izbor! I prve slike obavezno na forum! dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mužjak ili ženka Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mužjak ili ženka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: