moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vasa

Ići dole 
+40
Snoopy Gang
tedibi
Bella
BiGi-bigl
Aris
soffijov
Ilarion Beagles
King i Maša
Srba bgd
Moka
Gogili
lili
Anja..
BEKI (djolana)
Natali
Ksenija
dusan
Maks(a)
Ari
Lino
snoopy
Shiloh
Rona
Ddans Dream Tim
.Marija.
Monika
Bole sa Dorcola
atos
LuSho
Nestor
MarijaRio
Niva
Tabasko the Dika
Niche
jecolinja
Capo UE
Lea2006
Dolly
Emanuela
Vasica T
44 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyUto Avg 23, 2011 8:21 pm

Vasica T ::
Emi i Vladi Tnx za fotografije Very Happy
Monik slike je radio Vlada -Laika koga ćemo od danas promovisati u oficijelnog fotografa naše bigl družine Very Happy
i drugi put Wink
mada su nam modeli najzasluzniji za ovakvu ljepotu Smile



snoopy ::
Znam da sam dosadan, ali Vlado, svaka čast za fotografije, nema šanse da je to zbog foto-aparata, ti si ovaj zanat negde studirao - priznaj scratch
pa s obzirom da je dosao kuci s novim foticem i rekao: draga, upravo sam nam potrosio pare za ljetovanje affraid .. ima da slika sve u 16!! Evil or Very Mad smeh
Nazad na vrh Ići dole
King i Maša
i'm bigl
i'm bigl
King i Maša


Broj poruka : 1137
Localisation : Kać
Datum upisa : 03.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyUto Avg 23, 2011 8:26 pm

Emanuela ::

pa s obzirom da je dosao kuci s novim foticem i rekao: draga, upravo sam nam potrosio pare za ljetovanje affraid .. ima da slika sve u 16!! Evil or Very Mad smeh

smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
http://kingimasa.weebly.com/index.html
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 1:15 am

Citat :
pa s obzirom da je dosao kuci s novim foticem i rekao: draga, upravo sam nam potrosio pare za ljetovanje affraid .. ima da slika sve u 16!! Evil or Very Mad smeh

Koliko vidim našlo se i za letovanje Very Happy ne diraj oficielnog fotografa sa Taša ,pusti čoveka da uživa u pohvalama za trud i očigledni talenat dobar dan

P.S. @ Vlada Jesu li slike dorađeni RAW ili samo JPEG
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 2:26 pm

pitat cu ga scratch .. pokazivao mi je kako doradjuje raw, ali mislim da su privatne fotke jpeg
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 2:40 pm

snoopy ::
Znam da sam dosadan, ali Vlado, svaka čast za fotografije, nema šanse da je to zbog foto-aparata, ti si ovaj zanat negde studirao - priznaj scratch
pa s obzirom da je dosao kuci s novim foticem i rekao: draga, upravo sam nam potrosio pare za ljetovanje affraid .. ima da slika sve u 16!! Evil or Very Mad smeh [/quote]
Hhahahaha smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 7:46 pm

Vasica T ::

P.S. @ Vlada Jesu li slike dorađeni RAW ili samo JPEG

Sve su JPEG, samo kad mi je nesto bas jako bitno slikam RAW+JPEG. Zapravo software u aparatu veoma lepo obradjuje slike, tako da je retko potrebno nesto doradjivati, a cak i kad se javi takva potreba slika ima dosta informacija da se sa njom igra.

Vlada Vasa - Page 8 Flash
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 9:45 pm

To me je najviše i zanimalo -Kako se alfa sa Super HAD CCD ponaša. Ozbiljno sam iznenađen kvalitetom slika sa obzirom da je senzor APS-C i to CCD . Posle ovih slika moraće i Sony da se razmatra uz CANON i NIKON Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 9:50 pm

Predlažem da se otvori nova tema za zaljubljenike u fotografiju, mene ste izgubili već kod "HAD...." , sad moram da guglam da bi se edukovao, stvarno nema smisla Smile
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 9:52 pm

snoopy ::
Predlažem da se otvori nova tema za zaljubljenike u fotografiju, mene ste izgubili već kod "HAD...." , sad moram da guglam da bi se edukovao, stvarno nema smisla Smile
Hhaha i mene su zapetljali. Very Happy affraid
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 9:58 pm

Super HAD CCD je tip fotoosetljivog senzora (nešto kao fim u starom tipu aparata ) , Nemoj mnogo da guglaš poslaću ti sutra na mail jedan tekst (naravno ako si zainteresovan ) sa osnovama digitalne fotografije.
Aps-C je oznaka veličine tog senzora u MM (23,6x15 ) Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 10:04 pm

Ti to doktorirao. lol! df
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 10:10 pm

Ma trenutno sam u fazi odabira kvalitetnog aparata ,a pošto cifre nisu uopšte naivne moram da se edukujem . Jbg navukao se na "škljocanje" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Capo UE
i'm bigl
i'm bigl
Capo UE


Broj poruka : 942
Godina : 46
Localisation : Uzice
Datum upisa : 08.06.2010

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 10:11 pm

Tako i treba Milane... top gun
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 10:15 pm

I mi hoćemo da kupimo neki solidan aparat (od onih što se zovu D-SLR Smile) pa je svaki savet dobrodošao i sve me interesuje Smile
Ako platimo toliko, red bi bio da znamo i da koristimo top gun
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptySre Avg 24, 2011 10:51 pm

Nešto sam ti pustio na mail ,sutra kad pronađem gde sam zaturio ostatak šaljem
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyČet Avg 25, 2011 10:32 am

Hvala top gun
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyČet Avg 25, 2011 12:09 pm

Ne treba da idete na google.......google je dosao kod vas study

Negde si lose procitao, senzor nikako nije CCD Shocked Prava mu je oznaka "APS-C "Exmor" HD CMOS" Identican je Sony alpha 33 i 55 aparatima s'tim sto su u 55-ici pikseli malo "gusci". Testovima se pokazalo da ovo nema gotovo nikakav uticaj na kvalitet fotografija, osim kod stampanja velikih formata i to jedva primetno.

Ono sto je prednost, a ujedno (po nekima) i mana ovog aparata je sto nije klasican DLSR aparat vec SLT........da prevedem na srpski. Klasican DSLR preko ogledala prenosi sliku u viewfinder (ne znam kako da ga nazovem na srpskom) i prilikom okidanja ogledalo se dize, prenosi sliku na senzor i dobijas sliku. SLT tehnologija koristi takozvano translucent ogledalo koje je nepomicno i propusta deo svetlosti na senzor dok se deo reflektuje na viewfinder. Prednosti ovoga su sto imas konstantan prikaz onoga sto slikas ili ti "what u see is what u get" i posto oba senzora i opticki i AF senzor konstantno dobijaju sliku aparat nikada ne gubi fokus ili ti konstantno fokusira, dok kod klasicnih DSLR aparata ovo nije moguce zbog pomeranja ogledala. Samim izbacivanjem pokretnog ogledala dobija se i odlicna brzina okidanja 7-10 FPS (sto retko koji aparat ove klase moze da odradi). Dok smo kod prednosti samo da pomenem da je fokusi prilikom snimanja video materijala fantastican sto je inace najveca boljka prilikom snimanja DSLR aparatima.
Sa druge strane nedostatak ovog sistema je sto se deo svetlosti odvodi na viewfinder, tako da senzor uvek dobija manju kolicinu svetlosti, e sad za mnoge "profi likove" ovo je svetogrdje jer svi pokusavaju da izvuku i najmanji foton svetlosti dok se Sony odlucio da deo zrtvuje radi gore navedenih prednosti. U realnom radu ovaj "nedostatak" se apsolutno ne primecuje, tako da aparat sasvim solidno radi i u low light uslovima.

Cena nikako nije privlacna, ali sa obzirom da mozes da koristis "stare" minoltine AF objektive, koji kostaju prilicno smesno (a veru jmi hteo ne hteo ovo ce ti postati stavka pri ukupnom trosku) ukupni trosak za ovakav kvalitet je skroz ok.

Aj da sumiram pa da radim nesto.

Prednosti:

Brz i precizan auto fokus
Odlican kod snimanja video materijala
Odlican burst mode 7-10 fps
Podrzane mnoge funkcije koje drugi aparati nemaju (HDR mode, Nose Reduction ISO, kao i za pocetnike bitno, odlican AUTO i AUTO+ mod)
Povoljni dodatni objektivi
Odlican kvalitet fotografija
Pokretan ekran

Mane:
Deo svetlsti se gubi uporebom ove tehnologije
Iako su objektivi znatno jeftiniji, postoji mnogo manji izbor nego li za Canon i Nikon
Mali kapacitet baterija (obavezno se mora uzeti jos jedna)
Losija podrska samog Sony-ja u odnosu na Canon i Nikon aparate

Eto.....

Inace Sony mi je uplatio na racun 1.369.250 $ za ovaj post.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyČet Avg 25, 2011 12:37 pm

Emanuela ::

Inace Sony mi je uplatio na racun 1.369.250 $ za ovaj post.
Ih, što ti nije poslao fotoaparate za te pare, pa da ih podeliš na biglijadi kao poklon iznenađenja!? lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyČet Avg 25, 2011 1:23 pm

Dolly ::
Emanuela ::

Inace Sony mi je uplatio na racun 1.369.250 $ za ovaj post.
Ih, što ti nije poslao fotoaparate za te pare, pa da ih podeliš na biglijadi kao poklon iznenađenja!? lol!
top gun
Nisam nezadovoljam prošlim poklonom iznenađenja, ali ovako nešto bi bilo neopisivo dobro (zato se i neće nikad dogoditi Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyČet Avg 25, 2011 3:39 pm

Iz nekog nepoznatog razloga sam umislio da slikaš sa Alpha A-350 na kome je Super HAD CCD u APS-C Formatu . Progresivni CCD prozvode manje šuma i slika se lakše i brže obrađuje pa se ponegde "ušunjaju" i u DSLR mašine iako ih velika većina i dalje izbegava u širokom luku .
-
Za sada su najozbiljniji kandidati bili CANON EOS D 550 i EOS 600D -18-55 mm plus SIGMA 18-200mm (takozvani turistički objektiv Very Happy za sve prilike ) Ali sad ći morati da pretresem i dilere Sony-a . Za sada nemam aspiracije prema MACRO i ekstremno širokougaonim objektivima ali ne garantujem da se to neće promeniti Very Happy

Verujem da će ti Sony posle ovoga uplatiti neku kintu na račun .
Nazad na vrh Ići dole
Moka
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Moka


Broj poruka : 174
Godina : 33
Datum upisa : 21.07.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyČet Avg 25, 2011 5:29 pm

Ja imam Canon EOS 350D, a imam prijatelje koji imaju Nikonove profi aparate i jednu drugaricu sa Sony DSLR-om, i iz mog iskustva uvek bih preporučila Nikon, a za njim Sony... Ja sam moj Canon dobila na poklon, inače bih verovatno uzela neki Nikon.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyČet Avg 25, 2011 5:55 pm

Moka ::
Ja imam Canon EOS 350D, a imam prijatelje koji imaju Nikonove profi aparate i jednu drugaricu sa Sony DSLR-om, i iz mog iskustva uvek bih preporučila Nikon, a za njim Sony... Ja sam moj Canon dobila na poklon, inače bih verovatno uzela neki Nikon.
Pa gde su slike???!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyČet Avg 25, 2011 9:05 pm

I ja imam sličana razmišljanja .Nikon odaje utisk kvalitetnijeg i čvršće odrađenog aparata . Sad trenutno je Canan izašao sa novim serijama i tela u sličnim kategorijama su povoljnija . Dobio sam informaciju da je CANON kupio dobar deo deonica NIKONA i očigledno se sada trude da uzmu deo tržišta u srednjioj kategoriji DSLR . Imao sam prilike da probam D 90 D 70 i ako u skorijem periodu ponude nešto u cenovno prihvatljivom segmentu najverovatnije će biti NIKON mada mi je vlada sad ubacio crva sa Sony-em .Imam jednog drugara koji ima Alfu pa ću ga verovatno maltretirati ovih dana Very Happy
U svakom slučaju hvala na savetima i mišljenju . Vidim po kvalitetu fotografija da radite sa DSLR . Doli je u pravu GDE SU VAM FOTOGRAFIJE Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyPet Avg 26, 2011 10:35 am

Sorry za Vasa - Page 8 Verterre

Audi.....Mercedes......BMW........ Audi imanovi sistem ubrizgavanja cime se postize pomeranje ocne duplje prilikom ubrzanja, Mecedesovo aktivno ogibljenje omogucuje Vam da preletite guzvu na gazeli, BMW-ov raketni pogon cini ga najbrzim u klasi........... get my point?

Ljudi ne znaju sta da kupe, a onda kad kupe nesto to je najbolje na svetu ee Zato nemoj puno da verujes opisima i komentarima. Cena kao i u vecini slucaja odredjuje kvalitet, tako da koji god aparat iz klase koju ciljas uzmes neces pogresiti, da li malo brze fokusira ili ima malo ostriju sliku ili je opseg boja za xxx neceg veci od drugog...... sve je to u realnom zivotu tako, necu da kazem nebitna, ali neprimetna stvar. Svaki aparat ima svoju caku i kada nakon malo duze upotrebe provalis kada i kako daje najbolje rezultate, to ce biti tada najbolji aparat za tebe.

Imam srece da radim u firmi gde mogu da cackam, testiram, isprobavam i uzeo sam Sony ne zato sto je najbolji, vec zato sto mi je konkretno za ovaj model ispala najbolja kombinacija. Apsolutno bi ista prica bila da sam uzeo Nikon ili Canon. Dali bi mi onda na slikama crvena bila malo crvenija ili zelena malo zelenija ili bi kad povecas sliku jedno zilion puta pixel bio ovoliki ili onoliki.... scratch

Najbolja preporuka je cekaj neku povoljnu priliku i uzmi sta se nudi.

Heheheh salio sam se uzmi......Sony rok rok rok
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 EmptyPet Avg 26, 2011 12:00 pm

Moja drugarica je kupila Nikon i mnogo je dobar, njoj se inace svidjao Nikon. Mada, meni se vise svidjaju fotografije sa vaseg aparata nego njenog. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vasa - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasa   Vasa - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vasa
Nazad na vrh 
Strana 8 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Vasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: