moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Psi lutalice.....

Ići dole 
+9
Opet_ja
Aćim
Tabasko the Dika
.Marija.
Emanuela
dusan
tedibi
antmari
Anja..
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:23 pm

-OPET JA- Ovde su svi ljudi koji obozavaju pse i svoje i tudje a takodje i lutalice ali ove tvoje price mi deluju kao naucna fantastika,ne samo da deluju vec su naucna fantastika i takvo ponasanje lutalica ima samo u bajci,ima i dobrih ali nazalost i vrlo losih pasa lutalica moramo to priznati hteli ili ne gde ne pomaze ni hrana ni nikakvo umiljavanje,a gola istina je to da su za to krivi ljudi posebno nesavesni vlasnici svojih pasa,koji ih i naprave takve kakvi jesu pa ih onda izbace na ulicu,a pas je onakav kakav je gazda i kako ga i sam vaspita....
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Opet_ja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Datum upisa : 04.03.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:26 pm

Ima loših pasa, ali većinom su dobri psi. Kao što sam rekla, dajte im salamicu i napišite šta ste doživeli. Takvo ponašanje lutalica nije nikava bajka, već realnost. A ono što pišu mediji i oni ljudi koji pre podne mrze sebe, a posle podne ceo svet su napumpane nerealne priče u kojima su psi opisani kao vukodlaci koji vrebaju iza svakog ćoška i čekaju da nekoga napadnu. Psi to ne rade, to rade ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:27 pm

Taj kome je palo na pamet davljenje definitivno nije normalan ili normalna,,,,,,
OPET JA a zar mi trebamo da skupljamo lutalice i sterilisemo ih ili to treba neko drugi da radi cija je to nadleznost......
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Opet_ja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Datum upisa : 04.03.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:30 pm

Pa niko vas ne može naterati na to, ali ako već imate problem, zašto ga ne rešiti i olakšati život sebi, a i tom psu kome sigurno ne prija život na ulici? Postoji nešto što se zove humanost.
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:31 pm

ali sta cemo sa onim losim,i ja kazem ima dobrih ali i losih.....
Nisam imao ni jedno neprijatno iskustvo sa psima lutalicama,nema psa koji me je napao i nema psa kome nisam prisao....ali ima losih pasa
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:32 pm

Opet_ja ::
A nije vam palo na pamet da tu lutalicu sterilišete, a za štence date oglas i poklonite?
Kao prvo, sterilizacijom nje ćete rešiti problem skupljanja mužjaka.
Davljenje je protivzakonito, draga, za to se ide u zatvor.

Ja ne znam,to nije moj pas nego od komsija i nemam pravo da se mesam.Nismo bas u najboljim odnosima sa tom porodicom,ljudi su dosta cudni i izbacuju pse na ulice koje su navodno 'prisvojili'. Kuja se okotila na ulici,stenci su mozda (ne daj boze) vec i uginuli od hladnoce.Sigurno postoje ljudi koji bi primili te stence.Jeste protivzakonito,ja nisam ni mislila da ih podavim jer nisam takav covek volim sva ziva bica i nikada ne bih mogla da povredim nekog a kamoli ubijem. Ali sta da se radi,postoje svakakvi ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Opet_ja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Datum upisa : 04.03.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:37 pm

Pa ja sigurno nisam za to da ti loši psi budu na ulici, ako me to pitate.
Ja sam jednom prilikom našla na ulici napuštenog pravog NO koji je bio agresivan, prvo je pokušao da me ujede, a onda, kada sam okrenula leđa počeo je da me prati u stopu, bukvalno se nije odvajao od mene, kao da je oduvek moj. On jeste bio opasnost, potrudila sam se da ga sklonim odatle i sklonjen je, ukratko, i udomljen. Duga je to priča bila.
Anja, te vaše komšije možete prijaviti. Upravo u tome je srž problema i tako nastaju lutalice, od neodgovornih vlasnika.
Oko jedne stvari će se složiti i mrzitelji i ljubitelji, a to je da ne žele da bude pasa na ulicama. Kada bi se prijavio i kaznio svaki izbacivač, problem bi bio jako brzo rešen.
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:38 pm

Nemozemo polemisati o ovoj temi jer svako ima svoje misljenje,i mi kao jedinka nemozemo resiti probleme lutalica,vec zakon gde ce svi psi biti cipovani pa ga onda izbacite na ulicu,pa kad se vidi ciji je pas pa dobije lepu sumicu za kaznu razmislice sledeci put sta ce sa psom i dali ce ga uopste i uzimati...a suludo je to da mi skupljamo zenke po ulici i sterilisemo ih pa nema njih pet vec pethiljada i pet,ili ko zna vec koliko
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:41 pm

upravo to, nepotrebna je rasprava
dobili smo jedno iskustvo vise, tko zeli nek proba

Nazad na vrh Ići dole
Opet_ja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Datum upisa : 04.03.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:45 pm

naravno, kada bi uveli kontrolu kao kontrolu za autbouse koja će ići po kućama i registrovati ljubimce i vlasnike na licu mesta, vrlo brzo bi imali evidenciju o tačnom broju vlasničkih pasa i svaki pas koji pravi "sra*a" bi se znalo čiji je.
A za to da je suludo da ih mi sterilišemo ... Dejane, nemojte nikada sumnjati da mala grupa ljudi može napraviti razliku. Jer je zapravo jedino tako i bilo do sada u istoriji.
"Kada bi svako počistio ispred svoje kuće - ceo grad bi bio čist." Toliko.
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 2:58 pm

sa obelezavanjem se slazemo naravno tako bi se vrlo brzo usao u red vlasnika i pasa,i slazem se sa time da mala grupa ljudi mogu uraditi mnogo evo ja bih odmah poceo najiskrenije ali ko ce nas saslusati a kamo li nam dozvoliti da radimo nesto
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Opet_ja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Datum upisa : 04.03.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 3:02 pm

Pa dobro, to je sad druga tema.
Ja sam se iskreno istrošila za ovih nekoliko godina i jako brzo planem i više nemam tolerancije prema ljudima. U početku sam se trudila da obrazujem ljude, da im objasnim npr. odakle lutalice tu, zašto je dobra sterilizacija, npr. to su samo neke od stvari... Pored toga - udomljavanje, sterilizacija, suočavanje sa raznim ljudskim kreaturama - sve to troši čoveka.
Ne mora niko da vam dozvoli da nađete dom psu sa ulice ili da ga sterilišete. A to da li će neko da vas sluša, to zavisi od toga kakav nastup imate i kakav ste govornik.
Ja više nemam nikakav nastup, iskreno.
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 3:49 pm

Odosmo predaleko...

Ima mnogo ljudi koji jednostavno nemaju vremena da se pozabave ulicnim psima i pored sve zelje da to urade,onda ima i onih koji imaju vremena ali nemaju sredstava,i tu su neizostavni oni koje boli uvo.

E sad,mogu ja do besvesti da drvim nekom da nesto sto radi nije ok ako on smatra da jeste. Jako davno sam se pomirila sa tom cinjenicom.

U mom kraju ima jako puno lutalica i velika vecina njih je debela i sterilisana,ali stalno pristizu novi,mali,veliki,bebe ili odrasli,ja bih ali jednostavno ne mogu sve da ih zbrinem u svakom pogledu.

A to hranjenje nije uvek resenje,do skoro je kod moje zgrade ziveo pas lutalica,hranila sam ga i mene zaista nikad nije ni pokusao da napadne,ali je zato koristio svaku priliku da napadne mog muzijaka od kad je imao 4 meseca pa sve do prosle godine (a sad ima 5 godina). Znaci on je 4 godine napadao mog psa svaki put kad nas vidi,a ja bila puna razumevanja dok na kraju nisam poludela uhvatila ga za kozu na vratu odigla od zemlje dobro protresla i gurnula,e od tad vise nije napadao mog psa,ali ostale jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Opet_ja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Datum upisa : 04.03.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 10:59 pm

Slažem se, ali morate priznati da je definitivno rešene da vas ( vas, ne psa ) ne diraju jeste da ih nahranite.
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 11:10 pm

Nama je dosta lutalica ok. Uvek ih nahranim ako imam nesto viska za njih. Ili kad Fekiju kupujem hranu, dam par granula ili keksica psima u prolazu. Ali ima i onih koji napadaju i kad sam sa psom i kad sam sama. To je jedno 5 pasa oko mog solitera koji se svaki dan zalecu i pokusavaju da nas rascepaju, ali ja samo potrcim ka njima i oni pobegnu. Cesto su pokusavali da nas napadnu s' ledja. Volim sve pse. Ali za te stvarno nemam strpljenja. Neki su agresivni zato sto su ih ljudi tako naucili- od kako se rode navikli su da ih ljudi gadjaju i slicno i posle se zale sto psi reze, ali nekima jednostavno dodje da napadaju. A najbolje je bilo kad su se zalili da im napadaju domace zivotinje( ima i kokosaka), a kokoske se koliko znam ne drze u centru grada.
Sad, ima onih ljudi koji ti kazu "Sta hranis to pasce posle dolazi i ujeda narod!"......Oni lepo uzmu motku i udri. Njima ne mozes nista objasniti.
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptyPet Mar 04, 2011 11:20 pm

To su mentalno poremeceni ljudi,koji su verovatno jos kao mali imali porodicnih problema pa su osecali mrznju prema nekom clanu porodice i tako su naucili da mrze i pse kao i ostala ziva bica.Ili se jednostavno plase pasa,mozda ih je neki ujeo dok su bili mladji pa im se na taj nacin 'svete'.
Nazad na vrh Ići dole
Boss
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Boss


Broj poruka : 200
Godina : 33
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.11.2010

Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 EmptySub Mar 05, 2011 12:47 am

Nisam imala toliko lose iskustvo sa psima lutalicama, al moram priznati kad ih vidim ionako coporativno da idu prema meni,i nije bas da mi je svejedno...Elem,ja sam imala lose iskustvo sa psima u tudjim dvoristima...Ne mozes prosetati, da pritom ne bacis pogled imali psa u tudjoj kuci,jel zatvoreno sve,ogradjeno...Jednom kad sam setala sa Boss-om, neko je ostavio malo otvorenu kapiju,i samo sam cula gromoglasni lavez vucijaka i bernadinca koji su trcali prema nama,sve onako zapenili, SRECOM covek je uspeo da zatvori kapiju...ja sam se samo ukopala...i sad da mi neko kaze da su hteli da dodju samo da se onjuse sa stencom...hm, ne bih bas rekla...
Opet da se vratim na temu, nisam za ni za "hvatanje" pasa od strane sintera,pa posle navodno odredjenog roka ako ih niko ne udomljava,psi se uspavljivaju (tako sam cula da vecinom zavrse lutalice), al nisam ni za da budu na ulicama i da se svakodnevno hrane...jer to nema vajde,ili se sazali pa ga udomi ti ili neko drugi ili ga odnesi u azil gde ce imati sigurnu hranu i kakvu-takvu negu...jer na ulici ce se uvek neko naci(pogotovo babe i dede,kojima po stare dane bas sve smeta) da ih gadjaju,teraju i psi zbog tog agrsivnog nastupa od strane ljudi i sami postaju agresivni prema svima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Psi lutalice..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Psi lutalice.....   Psi lutalice..... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Psi lutalice.....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: