moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ko je tata, a ko mama?

Ići dole 
+17
pedjaklj
Bunny's Nightmare
acahaski
stefani
dusan
Ksenija
Dolly
Aćim
Lino
Bugi
Dika
Monika
Ari
Niva
luce
Vasica T
snoopy
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyPet Jan 28, 2011 11:26 pm

sad sam gledao biglove u lovu na YT, opasni pevaci Smile

i ti ludi ameri i nisu toliko ludi, koriste GPS ogrlice (za svaki slucaj), mnogo dobra stvar Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 12:06 am

opasno dobra stvar samo valjan košta300- 400 e. Pa nama bi u ovoj našoj Srbiji krali pse zbog ogrlice sa GPS-om Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 52
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 9:56 am

snoopy ::
sad sam gledao biglove u lovu na YT, opasni pevaci Smile

i ti ludi ameri i nisu toliko ludi, koriste GPS ogrlice (za svaki slucaj), mnogo dobra stvar Smile

Leu bi trebale bar dve ... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 3:24 pm

Vasica T ::
opasno dobra stvar samo valjan košta300- 400 e. Pa nama bi u ovoj našoj Srbiji krali pse zbog ogrlice sa GPS-om Evil or Very Mad
lol! lol! lol! Bila bi masovna kradja pasa.
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 4:37 pm

dusan ::
...Ako malo bolje pogledate videcete da nijedan muzijak rodjen u Srbiji nemoze da pari nijednu zenku rodjenu ovde...

Šta sad ovo treba da znači?
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 5:09 pm

snoopy ::
dusan ::
...Ako malo bolje pogledate videcete da nijedan muzijak rodjen u Srbiji nemoze da pari nijednu zenku rodjenu ovde...

Šta sad ovo treba da znači?
Mnogo ih je u srodstvu.
Nazad na vrh Ići dole
stefani
bigl-manijak
bigl-manijak
stefani


Broj poruka : 325
Datum upisa : 30.06.2010

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 5:31 pm

ovo sam i ja bio predložio ali za ovo nam je potreban dobar informatičar,da složi program za ovu banku podataka gdje će svako sebe tojest svoje pse dodavati,poštujući redoslijede imena pasa lako će se doći do porodičnog stabla.ideja je super ali je to divovski posao za tim stručnjaka.nikog nepotcjenjujem ali to nije nimalo lako
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 5:53 pm

Secam se- to je ona tema "Bigl banka podataka"
Ako vec nema vremena za slozenije pravljenje baze podataka, mogli bi moderatori da naprave(moze i neko od nas) novu temu u kojoj ce svako od nas da napise neki mini rodovnik svog psa. Smile
Nazad na vrh Ići dole
acahaski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
acahaski


Broj poruka : 228
Godina : 47
Localisation : Sabac
Datum upisa : 24.11.2009

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 7:29 pm

U Hrvatskoj ima sajt sa rodovnicima Haskija www.husky.pedigre.net pa moze nesto i za Bigla da se uradi.Inace tu imaju podatke sa celog Balkana i dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 9:15 pm

dusan ::
Velika vecina laznih papira i naravno packe od iskusnijih sudija da ne pravimo katalog jel ce to vec sutra neko iskoristiti za pravljenje novih laznih papira.
...mislim da bi baza pridonijela unapređenju pasmine na našim prostorima. Da se vidi koliko nas ima, kojih linija. Što se tice laznih paprira, to je drugi problem koji bi se trebao rijesiti u kinoloskom savezu. Oni koji rade lazne parire sigurno imaju neku vezu u savezu tako da njima nece biti problem od tih istih nabavit neki rodovnik. Uostalom pri svakoj prijavi izlozbe potrebno je poslat kopiju rodovnika, mislim da je najmanji problem nekome tu kopiju samo jos jednom kopirat i viola eto ti podloge za lazne papire.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Aćim
bigl-manijak
bigl-manijak
Aćim


Broj poruka : 246
Localisation : Tatooine
Datum upisa : 11.10.2009

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptySub Jan 29, 2011 10:37 pm

pa da se ovde ne cuti, vec lepo kaze ko gepekuje i svercuje pse, a ko je pravi odgajivac, to bi vec bio korak ka odstranjivanju hohstaplera iz tog posla. nisu svi dobri i divni i slatki, kako to ovde izgleda. ali taj film nece se emitovati na ovom kanalu ocigledno. desava se da neki i hvale kriminalce(cesto i ne znajuci sa kim su pravili posao, naravno). da imam vremena, rado bih se ukljucio u raskrinkavanje tih dripaca, nije potrebno mnogo, dovoljno je cuti istorijat i nacin kako su neki psi dosli do vlasnika.

nevezano za to, kvalitetu rase na jednom prostoru bi pomoglo i kada bi oni ciji psi ne ispunjavaju sve standarde, malo odustali od svojih ambicija da sire potomstvo. i to je vraski tesko uzimajuci u obzir koliko lako se mogu kupiti ocene i titule, i koliko su neki sujetni i natripovani. neka se ne osete pogodjenim oni koji posteno pristupaju takvim stvarima, ali kinoloski savezi su kod nas, kao i vecina institucija leglo korupcije i muljanja, gde neki isti samoprozvani ljudi godinama odlucuju i drze konce. niko me nece ubediti da u regionu gde je muljacina nacin zivota, u kin savezima vladaju neka druga, bolja pravila.

ko je malo vise upucen, mogao bi da napise uputstva ljudima koji zele da kupe psa, u kojima bi bile preporuke kako prepoznati odgajivaca, a kako hohstaplera. ono sto znam je da ce pravi odgajivac uvek pokazati celo svoje leglo, zajedno sa roditeljima, a ne vaditi po jednog ili dva psa iz supa raznih i spajzova, izmisljajuci kako su ostali otisli na izlet, kod komsije i sl, da ce uvek imati sve papire za svakog svog psa, kako one o poreklu, tako i medicinske, a ne slati kupce da ih traze i podizu itd itd...

kad bi se tako nesto uradilo, mnogo lakse bi se u sredini ociscenoj od brljotina mogli skupiti svi podaci o rasi u jednom regionu.
Nazad na vrh Ići dole
http://piratekowalski.tumblr.com/
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 12:31 am

evo da ne radimo zbrku otvorila sam novu temu na kojoj bi mogli raspravljati o uzgajivačima i švercerima. nadam se da ce se sto vise ljudi ukljuciti. Very Happy

https://bigl-srbija.editboard.com/t808-uzgajivaei-ili-sverceri-kako-ih-prepoznati
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 3:03 pm

acahaski ::
U Hrvatskoj ima sajt sa rodovnicima Haskija www.husky.pedigre.net pa moze nesto i za Bigla da se uradi.Inace tu imaju podatke sa celog Balkana i dalje.



ovaj sajt je odlican , tema legla bi po meni unistila lazne papire , ako bi svako upisivao svoja legla uskratili bi svercere za toliko da se zna koja su im lazna legla bar za nekoliko godina nece vise moci da prave papire

Ako neko ima vremena da kontaktira sa adminima ili moderatorima ovog sajta da nekako preuzmemo sablon bilo bi idealno
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 5:34 pm

baza je odlicna, a ima jos takvih http://www.pedigre.net/
...kao sto mozete vidjeti sve su na istu sablonu, samo ne znam koliko mozemo ocekivati da nam daju sablonu, ako su to svima prije naplatili,al mozemo pokusati. Very Happy kazu da je biglovima nemoguce ne odoliti Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 6:18 pm

Da bi se unapredila rasa,bilo koja,kod nas prvo treba promeniti poslovanje kinoloskog saveza,zatim vecinu kinoloskih sudija,jer bez toga svaka borba za bilo sta je uzaludna.

Do sada sam u okviru svoje odgaivacnice imala nekoliko legala sa po 5-6 stenaca,a rodovnika sam mogla da uzmem barem 3 vise po leglu,jer niko nikad nije proverio koliko ja zaista imam pasa. Tako je i na izlozbama,masovno sudije daju odlicne ocene psima koji ne bi trebali da dobiju ni prelaznu ocenu,a kamoli titulu,samim tim dozvoljavaju dalje raznozavanje takvim psima.

Zatim tu je i taj zacarani krug o kome je gore pisao Dusan.

Kao sto vecina vas zna,prvi je u nas dom stigao Bili. Kada je on rodjen svi biglovi koji su tada postojali u Srbiji su mu bili bliski rodjaci,tek kasnije su i kod nas dosli psi iz Madjarske,Ceske i tako dalje...

Hocu reci,da bi se bilo sta promenilo u odgoju pasa kod nas,mora se prvo promeniti rad KSS-a.
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 7:07 pm

pa baza ne bi napravila stetu. mogla bi samo jos vise pokazat da je potrebna nova krv na ovim prostorima. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 7:33 pm

Lino ::
pa baza ne bi napravila stetu. mogla bi samo jos vise pokazat da je potrebna nova krv na ovim prostorima. Very Happy

Nisam ja ni mislila da bi napravila stetu,naprotiv,nego pricam onako generalno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 8:42 pm

Mislim da bi ova baza napravila bar jednu rasu cistu ili cistiju, nece to biti od sutra ali za nekoliko godina bi se tacno znalo da kad neko hoce da kupi bigla moze tacno da vidi sta i od koga kupuje.

Neko je gore trazio kratko uputstvo ko su odgajivaci a ko sverceri, mislim da takvo uputstvo ne postoji .
Nazad na vrh Ići dole
pedjaklj
novajlija
novajlija



Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.12.2010

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 8:57 pm

a ovde ima i onih sto nemaju papire a sta sa njima
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 12:09 am

pedjaklj ::
a ovde ima i onih sto nemaju papire a sta sa njima
...pa njima se ne znaju roditelji, djedovi/bake, prajdedovi/prabake, pa ih onda niti ne mozemo upisati kad ne znamo kako se zovu, jer poanta baze je da se skupe biglovi, usporede rodbinske veze, da se vidi koje linije prevladavaju na prostorima, da se lakse nade parnjaka za kuju itd.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 2:01 am

Ima jedan clan xlr8 na forumu znam da je bio trazio bigla i raspitivao se...ako je to taj jedan lik ciji je taj nik bas bas poznat zbog posla kojim se bavi on bi nama mogao da napravi tu bazu podataka i da je redovno azurira...Neka pokusa neko od admina i modova da ga kontaktira.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 2:07 am

Srba bgd ::
Ima jedan clan xlr8 na forumu znam da je bio trazio bigla i raspitivao se...ako je to taj jedan lik ciji je taj nik bas bas poznat zbog posla kojim se bavi on bi nama mogao da napravi tu bazu podataka i da je redovno azurira...Neka pokusa neko od admina i modova da ga kontaktira.

Ja nadjoh u listi članova taj nik i ovaj mail: xlr80000@gmail.com pa ako neko hoće da kontaktira....
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 2:16 am

Taj lik xlr8 je inace zove bane i zivi u bloku 45. Ja sam na zalost nekad bila u dobrim odnosima sa njim a sada nismo...najbolje je da ga neko drugi kontaktira.
Videcu ja da pronadjem nekog da mi pomogne, ono sto ja laicki vidim na onom zajtu za haskie da je radjeno u dreamweaver-u i da je html verzija...ali ima ljudi koji se odlicno razumeju u sve to i tacno znaju kako preko mozile i firebug-a valjda da skinu sablon i podese ga, ne znam d ali i kako moze da se poveze sa nasom verzijom foruma koji je kako se vec zove bb5 code i sta je sa bazama podataka...ali masa ljudi to zna da radi pa cemo videti fff
Nazad na vrh Ići dole
pedjaklj
novajlija
novajlija



Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.12.2010

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 3:56 am

dusan ::
Mislim da bi ova baza napravila bar jednu rasu cistu ili cistiju, nece to biti od sutra ali za nekoliko godina bi se tacno znalo da kad neko hoce da kupi bigla moze tacno da vidi sta i od koga kupuje.

Neko je gore trazio kratko uputstvo ko su odgajivaci a ko sverceri, mislim da takvo uputstvo ne postoji .

ma ja zbog ovog pominjao ove sto nemaju papire
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 6:46 pm

"Sajt https://bigl-srbija.editboard.com/ je uradjen u programu za forume phpBB i nema mogucnosti da se nesto puno menja (mozes u njemu samo da menjas teme, fontove i tako to) tako da ne bi mogla da se u njega ubaci baza o kojoj pricas.
Za tako nesto trebalo bi da se razvije poseban sajt sa mogucnoscu unosa podataka...
Ako ti trebaju neke dodatne informacije, send message Smile"

Ovo je odgovor decka koji se time bavi ... Ako se nadju sponzori za domen moze da se uradi poseban sajt sa bazom podataka.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je tata, a ko mama?   Ko je tata, a ko mama? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko je tata, a ko mama?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Cica iz Beograda (NBG)
» Postala sam MAMA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: