moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Alergija

Ići dole 
+5
jecolinja
Dolly
Niva
Medena
mini
9 posters
AutorPoruka
mini
bigl-manijak
bigl-manijak
mini


Broj poruka : 246
Godina : 41
Localisation : BGd Dorcol
Datum upisa : 02.03.2010

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 01, 2010 12:15 am


Potrebna mi je pomoc ukoliko neko ima iskustva sa alergijskim reakcijama.Ceo dan gledam kako mi se pas muci a ne mogu da mu pomognem.dolazio nam je covek za dezinsekciju protiv mrava i buva .....postavila sam mu sva moguca pitanja u vezi preparata i dodira sa psom ....on je rekao da je potpuno bezopasan za ljude i pse tj.samo ubija hladnokrvene zivotinje. otisla sam sa psom napolje na sat i po ..rekao je da se susi za 20 minuta i da tada mogu opusteno da boravim u kuci.posle pola sata naseg boravka u kuci pas je poceo da trlja njusku o krevet ,da se drapa i grebe ,oci su mu otekle....kaslje do iznemoglosti vec nekoliko sati ..zdrelo mu je skroz iziritirano.primio je inekcije koje je trebalo ali kasalj ne prestaje,a rne ga svrbe i ne znam kako to da saniram.....ovo ubija!!! hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 01, 2010 2:37 pm

Ajoj!! Stvarno ne znam sta da kazem. Ako je primio injekcije to znaci da ste vec bili kod veterinara? Nadam se da ce neko od forumasa imati nesto pametnije da doda... Malisa drzimo fige da ozdravis.
Nazad na vrh Ići dole
mini
bigl-manijak
bigl-manijak
mini


Broj poruka : 246
Godina : 41
Localisation : BGd Dorcol
Datum upisa : 02.03.2010

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 01, 2010 2:48 pm

danas smo mnogo bolje!!! izgleda da se grlo smirilo ,samo sto nas rane peckaju,svrbe pa sam se sav rascesao. kada je covek dosao da prska kucu lepo sam mu rekla da je ovo bigl ,da on ima neverovatan njuh i upravo se to i desilo ....stvarno su skloni alergijama ..mnogo vise od drugih pasa.hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 01, 2010 8:52 pm

Vazno je da mu je bolje cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 01, 2010 10:08 pm

Drugi put zovite nekog ho to radi ekološkim sredstvima (imam neki telefon), ne mora uopšte da se izlazi iz prostorija, ni on nema masku, dok prska i provereno, u zgradi punoj mačaka i jednog bigla - nema reakcija!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
mini
bigl-manijak
bigl-manijak
mini


Broj poruka : 246
Godina : 41
Localisation : BGd Dorcol
Datum upisa : 02.03.2010

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 01, 2010 11:32 pm

Sto je najgore broj ovog coveka sam dobila u veterinarkoj apoteci...ni on nije imao masku ,a nikad mu se nije desilo da je zivotinja odreagovala ali ovi imaju nevidjen njuh, upravo zbog toga i sklonost ka alergijama.Hvala!!!
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 28, 2011 3:22 pm

Da li neko od vasih ljubimaca ima problema sa alergijama ovih dana???
Moj Aki kija nenormalno u poslednjih par dana! Nisam sigurna da li se prehladio ili je neka alergija! Zvala sam kliniku Novak i oni mi kazu da misle da je ili kasalj ili alergija!
Kasalj je imao pre mesec dana i ne izgleda mi tako. Malo slini,kija nenormalno,posebno kad idemo napolje i povremeno ispusta cudne zvuke. Kao da hoce nesto da izbaci iz grla,kao da se zaglavilo,pa krklja onako. Juce je nakon tog krkljanja povratio belu penu,a danas dorucak!
To se desilo samo ta 2 puta i vise ne,ali kija non stop!
Bas sam se zabrinula. Veterinar iz Novaka mi nije rekao nista preventivno da mu dam,vec da ga dovedem sutra ako mu ne bude bolje!!
To cemo i uraditi,ali ja sam nestrpljiva da saznam sta se sa Akijem desava!!!
Ima li ko slicnih iskustava???
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 28, 2011 4:05 pm

Možda je ušmrknuo nešto, pa pokušava da izbaci, a može da bude i alergija. Doli kija kad god prolazimo pored nekog automobila, kome radi motor, pa izbacuje izduvne gasove i kad njuška po travi, pa nešto ušmrkne. Nadam se da će mu to već sutra proći!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 28, 2011 7:36 pm

Uh, ako je imao onaj kašalj ne bi trebalo da ima ponovo, tako da je moguće da je udahnuo nešto što mu ne prija ili neku "prašinicu" pa mu treba duže da ga prođe, nemam pojma za alergije kod pasa (tipa polen, ...) ali ako našem nosu nešto ne prija, kako li je tek njima "njuškavcima" mogu da zamislim Crying or Very sad
Batice, brzo sredi to pa da jurcamo top gun
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyNed Avg 28, 2011 11:13 pm

Pas može biti alergičan na polen .Naš matori (staford ) ima alergiju na polen i u proleće i početkom leta ima problem sa disanjem ,a u najgorim situacijama počne da se "guši" Što uspevamo da rešimo laganim lupkanjem po vratu i grudima otvorenom šakom (ne preterano jako) . Na svu sreću nismo nikada morali da koristimo neke druge metode . Polensku alergiju će te prepoznati po više uzastopnih udaha (pokušaja da se dođe do vazduha) . Za ostale vrste alergija moraćete da se posavetujete sa Vet-om.
Poljubac za Akišu ,nadamo se da je samo dosadni kašalj dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyPon Avg 29, 2011 12:31 pm

Nazalost, nemamo iskustva sa alergijama (osim mene, koja umirem od ambrozije vec 2 nedelje).
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyPon Avg 29, 2011 8:33 pm

Izgleda da je ipak alergija. Veterinar misli da je ambrozija u pitanju! Dobio je kortikosteroid i vitaminski kompleks. Pitala sam ga za antihistaminike koji se koriste kod ljudi,tipa Presing i Claritine,ali on kaze da nema iskustva u primeni tih lekova kod pasa. Sve u svemu sem ovih boca danas nije mu prepisao nikakvu terapiju!!!
Pluca su cista,temperatura je 38,8!
Jel neko od vas davao neke od ovih lekova psu???
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyUto Avg 30, 2011 5:48 pm

Aris takodje ovih dana kija.. I ispusta te neke cudne zvuke groktanja, kao da ima nekog slajma koji mora da izbaci... Ne znam da li je alergija u pitanju ili mozda od klime kija, u svakom slucaju idemo kod veta sutra na kontrolu zbog one prehlade koju je imao, pa cu ga pitati. Kine mozda dva, tri puta dnevno. Sta god da je, ja bih ga pustila da se sam sa tim izbori, jer sve dok pas lepo jede i nema temperturu, ne treba mu davati lekove. Koliko ja znam, 38,8 spada u opseg normalne temperature?
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptyUto Avg 30, 2011 7:05 pm

Aris ::
Koliko ja znam, 38,8 spada u opseg normalne temperature?

Pa i jeste normalna,zato sam i napisala da bi shvatili svi da nije u pitanju infekcija neke vrste,vec najverovatnije alergija.
Aki inace i dalje kija,ali danas nesto manje nego juce!!! Veseo je i jede lepo kao i do sada! Zao mi je samo sto se muci . Konstantno me zapljuskuje svojim slincima koje neprekidno izbacuje. Kad izadje napolje desi mu se da u roku od pola minuta kine 10 puta odjednom. Zao mi je njega,a inace nisam nesto preterano zabrinuta! Sta da se radi,ima osetljiv njuh....bigl je to!!!
Hvala svima na savetima!!!
Pozdrav od Akija dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija EmptySre Avg 31, 2011 10:54 am

Ja ne znam sta je sa tom ambrozijom. Ceo zivot zivim u Beogradu, ne pamtim da je ovoliko ljudi ili zivotinja bilo alergicno na to. Cak se i ne secam da je ta rec bila u opticaju ranije... ja sam prosle godine dobila prvi put u zivotu tu alergiju, nikad pre nisam patila od toga. Uzasna napast.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Alergija Empty
PočaljiNaslov: Re: Alergija   Alergija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Alergija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Demodikoza
» alergija na sinteticko cebe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: