moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bole sa Dorcola

Ići dole 
+39
snoopy
Nestor
MarijaRio
Niche
Boss
Tabasko the Dika
Emanuela
atos
Mylo in Zoya iz Ormoža
soffijov
Srba bgd
Ilarion Beagles
Monika
luce
Vasica T
Andrijana
Ddans Dream Tim
Joker_Poker
Zvoncica
Rona
Medena
FLAFI
Gogili
Lino
Dika
Aloha Lusi
Shiloh
mini
Marley
Ksenija
jok.mi
LeeLoo
Niva
Dolly
Lord sa Dedinja
Boky&Tanja
falkfoto
Lea2006
Bole sa Dorcola
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 11:14 am

Dolly ::
Na osmatračnici, uvek budan! Sad mirno spavam! Very Happy

I mi!

Bas je lep ovaj momak - Bole na Prkosima
Nazad na vrh Ići dole
Bole sa Dorcola
bigl-manijak
bigl-manijak
Bole sa Dorcola


Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 1:48 pm

Dika ::
Dolly ::
Na osmatračnici, uvek budan! Sad mirno spavam! Very Happy

I mi!

Bas je lep ovaj momak - Bole na Prkosima


Hvala svima! Juce smo se opet isetali po Kalisu, jedno sat i po, ali kad smo dosli u dvoriste i kad sam ga pustila sa povoca, on je poceo da juri kao bezglav (sto se inace desava), prosto ne znam sta ga spopada. Inace je sve poslusniji u setnji, juce je sedeo na semaforu duuuuuge 42 sec (ne bih verovala da nisam gledala displey na semaforu).

Pozdrav drugari!
bounce
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 2:00 pm

Bravo za Boleta! Ja sam se uvek plasila da ce povodac puci dok cekamo semafor koliko Felix jako vuce.
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 2:07 pm

Jedini lek za to jurcanje je druženje biglova. Naš Vasica posle jurcanja sa društvom nema te "napade" narednih dan dva.
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 2:11 pm

Nije bas tako kod svih. ee Felix se izjuri sa Capom i jos nekim psima i onda dodje i kuci i opet jurca, pa onda legne.
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 2:47 pm

Pa iskustva su razlčita ,nama se ovo pokazalo kao siguran "lek" za višak energije koji ovaj mališa ima.
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 5:31 pm

Valjda se raduje kad se vrati u svoje carstvo gde moze da jurca bez povoca. Hocete li ga voditi na izlozbu u Beogradu, mislim da bi bilo dobro cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Bole sa Dorcola
bigl-manijak
bigl-manijak
Bole sa Dorcola


Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 8:49 pm

Niva ::
Valjda se raduje kad se vrati u svoje carstvo gde moze da jurca bez povoca. Hocete li ga voditi na izlozbu u Beogradu, mislim da bi bilo dobro cmok

Mozda bismo i mogli! Sta bi Bole trebalo da nauci da bi isao na izlozbu? Procitala sam onaj opis na delu foruma o izlozbama, ali nema nista o ponasanju? A taj deo me malo brine.. aaa
Nazad na vrh Ići dole
Ilarion Beagles
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ilarion Beagles


Broj poruka : 169
Godina : 48
Localisation : Vrbas
Datum upisa : 18.05.2009

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 10:29 pm

Za početak ništa, osim socijalizacije. Da nauči na društvo, ljudsko i pseće. Sve ostalo ćete videti na izložbi, pa ćete znati ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ilarionbeagles.com
mini
bigl-manijak
bigl-manijak
mini


Broj poruka : 246
Godina : 41
Localisation : BGd Dorcol
Datum upisa : 02.03.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPon Okt 11, 2010 10:47 pm

Da li je Bole danas prolazio sa jednim muskarcem kroz Strahinica bana?
Nazad na vrh Ići dole
Bole sa Dorcola
bigl-manijak
bigl-manijak
Bole sa Dorcola


Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyUto Okt 12, 2010 8:51 pm

mini ::
Da li je Bole danas prolazio sa jednim muskarcem kroz Strahinica bana?

Jeste, mi zivimo u Strahinica bana, a Bolence je bio u setnji sa mojim muzem.
Jel i Pako bio u blizini? Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bole sa Dorcola
bigl-manijak
bigl-manijak
Bole sa Dorcola


Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyUto Okt 12, 2010 8:53 pm

Vinogradar ::
Za početak ništa, osim socijalizacije. Da nauči na društvo, ljudsko i pseće. Sve ostalo ćete videti na izložbi, pa ćete znati ...

Hmm pa sad, to je naucio, mislim obozava drustvo, i ljudsko i psece! Ali je malo navalentan u tom obozavanju cheers
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyUto Okt 12, 2010 10:18 pm

Bole sa Dorcola ::
Vinogradar ::
Za početak ništa, osim socijalizacije. Da nauči na društvo, ljudsko i pseće. Sve ostalo ćete videti na izložbi, pa ćete znati ...

Hmm pa sad, to je naucio, mislim obozava drustvo, i ljudsko i psece! Ali je malo navalentan u tom obozavanju cheers

Pa mora da pokaze ko je glavni, salim se malo. Ono sto ste procitali u odeljku za izlozbe to je to i dobro je da ga povedete da se privikava a mislim da ce vam se pridruziti i bratic Lord, a ne znam mozda se i tata pojavi sto bi bilo lepo jer od njega mozete mnogo nauciti . Ljubite mi Bolenceta cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySre Okt 13, 2010 9:10 am

[quote="Bole sa Dorcola"]
Niva ::
Sta bi Bole trebalo da nauci da bi isao na izlozbu? Procitala sam onaj opis na delu foruma o izlozbama, ali nema nista o ponasanju? A taj deo me malo brine.. aaa

Psa uvedite na povodniku (ne na amu) u ring, kada sekretar ringa pročita vaš broj. Potrebno je da Bole zna da ide pored vas, da ne skače po vama, da se ne otima sa povodnika i sl. Kada priđete sudiji on će želeti da pogleda zube psu, pa će ili tražiti da vi podignete psu usne i držite vilicu ili će to on sam uraditi (sudije iz Engleske i Am. insistiraju da to oni sami rade). Pas ne sme da reži ili pokuša da ujede sudiju. No Mužjaku sudija opipa da li su oba testisa spuštena.
Posle toga vas sudija zamoli da napravite nekoliko krugova u ringu, po pravilu kružite dok vam sudija ne kaže da je dosta. Obavezno je pas između vas i sudije, sa vaše leve strane, jer sudija ocenjuje kretanje pas sa strane. I tu je potrebno da pas ide pored vas, korakom i laganim kasom (malo brže od hodanja ali ne da trči i skače).
Zatim će vas sudija zamoliti da psa povedete ka njemu i od njega (od tačke A do tačke B), kako bi on mogao iz tog ugla da vidi položaj nogu i tela psa prilikom kretanja.
I na kraju, psa postavite u izložbeni stav, da miruje dok sudija opisuje njegov izgled i diktira ocensku listu.
Kada ima više pasa u razredu, često se svi psi iz razreda zajedno uvedu u ring, kreću se u krug ili stoje u stavu, pa je potrebno da pas toleriše prisustvo više pasa oko njega.

Pošto je Bole još beba (nema još devet meseci Question ), sudije imaju obzira za njihov uzrast i, verovatno, nećete morati ni pola od ovoga (zubi i testisi-obavezno). Neće vam zamerati ako pas nije ekstra poslušan bounce
Obavezno dođite na izložbu, čak i ako odlučite da se ne takmičite. Tako će te i vi i pas videti šta je to i šta se od vas i psa očekuje i, najvažnije, družićemo se.
Ponesite Boletu činiju za vodu, ćebence na koje će da legne (ako mu je do leganja) i neku igračkicu, ako se unervozi da ima šta da gricka. Može i neka krpica kojom će te ga obrisati pre ulaska u ring, da ga uglancate da se sija sunny. Neki izlagači obrišu psa vlažnom maramicom, neki ih prskaju posebnim sprejom za sjaj dlake, neki rastvorom jabukovog sirčeta. Mi naše pse samo mnogo mazimo i od toga im se sija dlaka Wink
Pozdrav od Bandita i vidimo se u Bg
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySre Okt 13, 2010 11:00 am

Niva ::
Bole sa Dorcola ::
Vinogradar ::
Za početak ništa, osim socijalizacije. Da nauči na društvo, ljudsko i pseće. Sve ostalo ćete videti na izložbi, pa ćete znati ...

Hmm pa sad, to je naucio, mislim obozava drustvo, i ljudsko i psece! Ali je malo navalentan u tom obozavanju cheers

Pa mora da pokaze ko je glavni, salim se malo. Ono sto ste procitali u odeljku za izlozbe to je to i dobro je da ga povedete da se privikava a mislim da ce vam se pridruziti i bratic Lord, a ne znam mozda se i tata pojavi sto bi bilo lepo jer od njega mozete mnogo nauciti . Ljubite mi Bolenceta cmok

Mozda dodjemo, ali jos uvek ne znamo. Ako nista drugo, dosli bi da vidimo drustvo!
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySre Okt 13, 2010 11:03 am

Ha, ha! "Mi naše pse samo mazimo!" Tačno tako. I naš se Dika ulaštio od maženja, ne treba nikakav sprej! I love you
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySre Okt 13, 2010 11:50 am

U Budimpesti sam videla i kako posipaju pse talkom po nogicama, pa fiksiraju necim... svim hendlerima su bile bele pantalone Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySre Okt 13, 2010 4:22 pm

Rodjaci iz Kovina su sve do detalja objasnili, sada na pripreme pa Bolence moze na izlozbu top gun cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Bole sa Dorcola
bigl-manijak
bigl-manijak
Bole sa Dorcola


Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySre Okt 13, 2010 9:32 pm

Hvala na iscrpnim uputstvima drugari! Nisam bas sigurna za onaj deo "mirnog hodanja" ali mislim da se ne bismo obrukali! Gledacemo da dodjemo ako budemo mogli. bounce
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyPet Okt 15, 2010 9:06 am

Bole sa Dorcola ::
Hvala na iscrpnim uputstvima drugari! Nisam bas sigurna za onaj deo "mirnog hodanja" ali mislim da se ne bismo obrukali! Gledacemo da dodjemo ako budemo mogli. bounce

Necete se obrukati sa takvim lepotanom cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Bole sa Dorcola
bigl-manijak
bigl-manijak
Bole sa Dorcola


Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySub Okt 23, 2010 10:01 pm

Rodbino i drugari,
jel može pomoć, moja mlada prijateljica želi da kupi Biglića, i ja ne znam šta da je posavetujem, odakle?

Da li znate hoće li neko pouzdan uskoro imati štence? I da li znate nešto o izvsnom Jovici iz Novog Sada, on sada ima štenad, a oglašava se na www.kupujemprodajem.com?

Ne može svako da ima mama Nivu i tata Diku za roditelje, ali bih volela da joj pomognem da pronađe zdravog i dobrog psa iz nekog pouzdanog legla.

Hvala unapred!
fff
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySub Okt 23, 2010 10:06 pm

Ja da kupujem sada sačekao bi jednog malog bandita iz Kovin. Vidim da oni imaju mališane" na putu"
Nazad na vrh Ići dole
Bole sa Dorcola
bigl-manijak
bigl-manijak
Bole sa Dorcola


Broj poruka : 319
Datum upisa : 21.04.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Hvala komšija, sad ću da se raspitam!    Bole sa Dorcola - Page 7 EmptySub Okt 23, 2010 10:22 pm

Vasica T ::
Ja da kupujem sada sačekao bi jednog malog bandita iz Kovin. Vidim da oni imaju mališane" na putu"
asdasdasda asdasdasda

Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyNed Okt 24, 2010 1:21 am

Bole sa Dorcola ::
Rodbino i drugari,
jel može pomoć, moja mlada prijateljica želi da kupi Biglića, i ja ne znam šta da je posavetujem, odakle?

Da li znate hoće li neko pouzdan uskoro imati štence? I da li znate nešto o izvsnom Jovici iz Novog Sada, on sada ima štenad, a oglašava se na www.kupujemprodajem.com?

Ne može svako da ima mama Nivu i tata Diku za roditelje, ali bih volela da joj pomognem da pronađe zdravog i dobrog psa iz nekog pouzdanog legla.

Hvala unapred!
fff

Ako se drugarici ne zuri moze da saceka mama Nivu i tata Diku na prolece, a ako je nestrpljiva tu je banda iz Kovina fff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 EmptyNed Okt 24, 2010 1:27 am

Biće još mališana kolo
Zato se Dika razleteo da sredi dvorište. dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bole sa Dorcola - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bole sa Dorcola   Bole sa Dorcola - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bole sa Dorcola
Nazad na vrh 
Strana 7 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Hektor sa Dorcola
» Bole iz Soko banje
» Bole - Boza iz Beograda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: