moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Režanje

Ići dole 
+16
snoopy
Anja..
Aris
luce
jok.mi
Dolly
Flora
Lea2006
Boky&Tanja
Medena
mknaumoski
Bugi
Dika
DP
Bunny's Nightmare
stefana
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyČet Feb 04, 2010 7:26 pm

Naravno, sve se kuva ! NIKAD NISTA ZIVO !
Da ne ode tema u off, ipak je naslov REZANJE !
Potrazite ovde na forumu oko ishrane stenaca,
siguran sam da ima negde PODROBNO objasnjenje !
Pozdrav ! fff
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 1:46 pm

mknaumoski ::
A kada ste počeli sa davanjem kosti? Verovatno kada dobije stalne zube?
fff Ja ću rizikovati da tema od u off. Mi smo koti davali isto od prvog dana, po savetu veterinara i to velike goveđe kosti da kuče to glaba (ne da jede) na taj način jača vilicu i ubrzava i olakšava promenu mlečnih zuba. Kosti nismo kuvali. Kad su izmenili zube tada može sve, sem svinjskih koje moraju biti prokuvane i pilećih dugih kostiju.fff
Nazad na vrh Ići dole
mknaumoski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
mknaumoski


Broj poruka : 172
Godina : 44
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.12.2009

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 2:27 pm

Ok...hvala vam puno...Danas idemo u mesaru i tražimo oooogromnu kost da je glođe...bolje nju nego nas:)

Ali možda je bolje da je ipak prikuvamo ??

I izvinjavam se za ovo skretanje...ali opet smo na neki nacin naucili cime da ga treniramo da ne rezi na nas..a to cime (kosku) kako da upotrebimo Wink
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 3:05 pm

Ma naravno da može biti prokuvana. Kosku daj iz ruke kucovu da glođe. Pusti ga malo da uživa u njoj pa mu je kao uzmi, ako počne da reži pljesni novinom pored njega i reci glasno NE, kazni ga tako što mu oduzimaš kosku na neko vreme. Ako ne reži vrati mu je odmah da je glocka. Bilo bi dobro da se to sve dešava u dvorištu ili u stanu gde nema tepiha i gde se može lako očistiti.  fff i uživaj u igri sa svojom kucom. Sve ovo je igra i on to tako mora da shvati, jer ti mu ne kradeš koske već ga time hraniš
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 3:21 pm

Ne rezi ona ovako kad joj nesto uzimamo iz usta, samo je to bilo taj put kad je dosla sa koskom, kaze mama rezala je... ja reko ajde daj opet, ona ode na kauc, ja otisao ona zareza ja joj uze pogleda je onako, skapirala je ona da ne sme samo je cutala i cekala da joj vratim kosku.

@mkanamouski - dajte mu kosku, pa krenite da mu uzmete, kad krene da rezi, uzmite mu je na silu i onu foru za kozu na vratu i na patos, kako ce da se smiri... I dajte mu sto vise materijala(koske, igracke gumene, onu govedju kozu u obliku koske, kako vec se zove to, to smo joj mi davali od prvog dana) tako cete rasteretiti namestaj od grickanja(mada to nikada u potpunosti necete uspeti).
Nazad na vrh Ići dole
mknaumoski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
mknaumoski


Broj poruka : 172
Godina : 44
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.12.2009

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 3:30 pm

On za sada ne grize nameštaj samo nas..(normalno u igri) i to uvek mu je fokus na našem nosu...ali baš se vidi da to gleda kao igru...
Ali mene je strah sa tim kostima što se uzimaju u petshopovima.

Jednom je jorkšir moje sestre hteo da se udavi od one koske (da li je od celuloze) i kako se pravila kao žvaka ona počela tanji deo da guta a veći joj ostao napolju...i ni tamo ni vamo..
Dobroda smo bili tu da joj izvučemo iz grla..

Jel može tako nešto da se desi sa tom goveđom kožom?
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 3:39 pm

davljenje moze dase izvede sa bilo cim.
zato je vazno da psu bude normalno da ga dodirujete dok jede, da mu uzimate hranu iz usta, i sl.da biste mogli da mu pomognete ako dodje do nedajboze

na Animal planetu mozete videti u onim raznim Animal Rescue emisijama da je test diranja psa i hrane dok jede jedan od vaznijih testova psece socijalizacije.
pocinju sa gumenom rukom koja gura ciniju sa hranom dok pas jede, pa ga onda maze itd. pas ne sme da reaguje, niti sme da zauzme onaj polozaj kada motri na vas pokret. treba samo da nastavi sa klopom.

moja Luca i ja koske (iz shopa) jedemo zajedno (?!) ja drzim dok je ona ne nacne, a onda ce je sama preuzeti. i uvek mogu da joj je uzmem.
ali kada uzmem ono prase igracku iz pet shopa i pravim se kao da prase oce da pojede kosku, ona skace kao ludak i laje na njega Smile kreten. prevrne ga na ledja i onda je mirna, prase je mrtvo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 4:35 pm

luce ::
ali kada uzmem ono prase igracku iz pet shopa i pravim se kao da prase oce da pojede kosku, ona skace kao ludak i laje na njega Smile kreten. prevrne ga na ledja i onda je mirna, prase je mrtvo Smile

lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 4:47 pm

Glupo prase sto krade koske...mmmmmmm...
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 6:04 pm

[quote="Medena"]
luce ::
ali kada uzmem ono prase igracku iz pet shopa i pravim se kao da prase oce da pojede kosku, ona skace kao ludak i laje na njega Smile kreten. prevrne ga na ledja i onda je mirna, prase je mrtvo Smile

Carica cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 7:17 pm

luce ::
na Animal planetu mozete videti u onim raznim Animal Rescue emisijama da je test diranja psa i hrane dok jede jedan od vaznijih testova psece socijalizacije.
pocinju sa gumenom rukom koja gura ciniju sa hranom dok pas jede, pa ga onda maze itd. pas ne sme da reaguje, niti sme da zauzme onaj polozaj kada motri na vas pokret. treba samo da nastavi sa klopom.

top gun top gun top gun top gun top gun top gun top gun top gun

Ovoga sam se i ja setio, ali sam zaboravio da napisem ! ee

Svaka cast sto ste se setili, meni je to ekstra fora sa tom gumenom rukom ! df

Inace Animal Rescue nam je omiljena emisija ! cheers df cheers df cheers
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyPet Feb 05, 2010 10:49 pm

A to sa cinijom, to radimo jos od kako je bila mala. Ti jedes a bigl ti u krilo skace od dosade da mu das da jede, pa je meni tako padalo na pamet da se sagnem dole kad jede i da je cuskam nogom od cinije, ma kakavi, ne prekida ni za zivu glavu...neretko i samo legnem na patos i pravim se da sam kuce i "jedem" iz njene cinije, a ona me gleda onako u bunilu u fazonu dal` sam zdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptySub Feb 06, 2010 12:54 am

Flora ::
A to sa cinijom, to radimo jos od kako je bila mala. Ti jedes a bigl ti u krilo skace od dosade da mu das da jede, pa je meni tako padalo na pamet da se sagnem dole kad jede i da je cuskam nogom od cinije, ma kakavi, ne prekida ni za zivu glavu...neretko i samo legnem na patos i pravim se da sam kuce i "jedem" iz njene cinije, a ona me gleda onako u bunilu u fazonu dal` sam zdrav...

smeh smeh to bi bilo zanimljivo videti smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptySub Feb 06, 2010 12:57 am

Takvo nesto sam ja radila sa lesikom (sa alavom Medom nema potrebe): desavalo bi se da on dodje do posude hranom, omirise dnevni meni, i sa prezirom odseta dalje... Onda ja dodjem do njegove zdjelice i pravim se da kao nesto uzimam odatle i "zvacem" - eto njega odmah nazad, i sve pojede!!
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptySub Feb 06, 2010 1:05 am

Medena ::
Takvo nesto sam ja radila sa lesikom (sa alavom Medom nema potrebe): desavalo bi se da on dodje do posude hranom, omirise dnevni meni, i sa prezirom odseta dalje... Onda ja dodjem do njegove zdjelice i pravim se da kao nesto uzimam odatle i "zvacem" - eto njega odmah nazad, i sve pojede!!

A, pa onda nećete ni sa sinom imati problema-razradili ste sve varijante, nema iznenadjenja za vas top gun
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptySub Feb 06, 2010 1:21 am

Lea2006 ::
A, pa onda nećete ni sa sinom imati problema-razradili ste sve varijante, nema iznenadjenja za vas top gun
lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyNed Jun 26, 2011 12:49 pm

Posto je tema rezanje, a nisam nasla neku u vezi lajanja, htela bih da pitam kako stoje stvari sa vasim biglovima, laju li po kuci? Aris laje dosta, i to najvise onda kada hoce da uradi nesto sto mu je zabranjeno, a ja mu ne dam. Ili kada dobije po guzi, laje pa bezi pod krevet... Uzasno je svojeglav, ne da na sebe, znam da je to za biglove normalno, ali da ja ne bih zavrsila zajedno sa njim ispod nekog mosta, imate li neki savet kako da ga smirim? I da li ce ikada doci dan da cu ja moci njega da ostavim samog da se igra, a da ne brinem da ce napraviti neku stetu, zapravo da li ce UVEK morati da mi bude na ocima, kao sto je sada, ako znate na sta mislim?
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyNed Jun 26, 2011 12:53 pm

DP ::
Mozda da bas vicete na njega,onako ljutito... ?!
Moja mama je najbolja u ovome Very Happy Ona kad drekne,sve odzvanja.. No Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyNed Jun 26, 2011 8:40 pm

Ja mogu samo da vam kažem da niste jedini, ako je za utehu Smile
Limbo isto zna da se svađa, ali što je stariji sve je bolji po pitanju nestašluka.
Već smo davali savete kako da se "ukrote" ovi mali đavoli (čvrst stav ili ignorisanje, vikanje pomaže ali ko će vikati kad niste pored njega?).
Izdržite, kad krene u društvo, kod kuće će samo da spava.
fff
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyNed Jun 26, 2011 10:35 pm

Aris ::
Posto je tema rezanje, a nisam nasla neku u vezi lajanja, htela bih da pitam kako stoje stvari sa vasim biglovima, laju li po kuci? Aris laje dosta, i to najvise onda kada hoce da uradi nesto sto mu je zabranjeno, a ja mu ne dam. Ili kada dobije po guzi, laje pa bezi pod krevet... Uzasno je svojeglav, ne da na sebe, znam da je to za biglove normalno, ali da ja ne bih zavrsila zajedno sa njim ispod nekog mosta, imate li neki savet kako da ga smirim? I da li ce ikada doci dan da cu ja moci njega da ostavim samog da se igra, a da ne brinem da ce napraviti neku stetu, zapravo da li ce UVEK morati da mi bude na ocima, kao sto je sada, ako znate na sta mislim?

Naravno da ce doci....period karantina je najtezi,sve vam je novo,i vama a i stenetu. Jos uvek se tek upoznajete i prilagodjavate jedno drugom. Koliko sam shvatila Aris jos nije krenuo da izlazi. Kad krene gledajte sto pre da mu nadjete drustvo,da ima sa kim da se igra,istrci i izmori. Kad dodje kuci posle necete ga ni primecivati Sleep .
Period karantina je dosta isrpljujuci i svi smo upadali u faze ocaja. Ja sam upropastila ruke stalno cisteci za Akijem. Sad je po meni moj Aki savrsen pas.
Prvi put kad je izasao napolje odmah je piskio,a sledeci put i kakio. Vec mesec dana to vise ne obavlja u kuci,a star je 4 ipo meseca. Ima gomilu drugara u kraju sa kojima se svakodnevno igra i gde potrosi svu energiju tako da kad dodje kuci jedva doceka krevet. Nije nam napravio nikakvu vecu stetu,ne laje toliko sem kad se igra i kad ga mi cikamo i nak je napolju,naravno. Ostajao je sam po par sati i nije nista upropastio,uglavnom ga zaticem u lezecem,tj komiranom polozaju kad se vratim.
Sve ce doci nas voje,samo strpljenja i istrajnosti!!!
Srecno
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyUto Jun 28, 2011 9:56 am

Aris ::
Posto je tema rezanje, a nisam nasla neku u vezi lajanja, htela bih da pitam kako stoje stvari sa vasim biglovima, laju li po kuci? Aris laje dosta, i to najvise onda kada hoce da uradi nesto sto mu je zabranjeno, a ja mu ne dam. Ili kada dobije po guzi, laje pa bezi pod krevet... Uzasno je svojeglav, ne da na sebe, znam da je to za biglove normalno, ali da ja ne bih zavrsila zajedno sa njim ispod nekog mosta, imate li neki savet kako da ga smirim? I da li ce ikada doci dan da cu ja moci njega da ostavim samog da se igra, a da ne brinem da ce napraviti neku stetu, zapravo da li ce UVEK morati da mi bude na ocima, kao sto je sada, ako znate na sta mislim?

ako laje kad mu nesto zabranjujes, to znaci da se jos uvijek bori s tobom tko je glavni.. moras biti stroza!
nekad laje i mase repom.. vecinom zove na igru.. ako je neko pristojno vrijeme, udovolji mu i ganjajte se malo, oni to obozavaju, mora i on malo lajati iz gusta

laika cesto kad joj se ganja po stanu, radi nesto sto ne smije pa lajne da je lovim ee .. tu nastupa moje ignoriranje, izlazim iz sobe i ona ostaje sama, tada se smiri!
znaci, ignoriraj ga i ostavi malo samog!
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyUto Jun 28, 2011 1:51 pm

Tako i radim, valjda ce vremenom prestati. Uvek laje jer hoce da se igra, da bih ga ja jurila po stanu, tako privlaci paznju. Kad krene napolje tako cu ga istrcati da ce, kad udjemo u kucu, pasti na nos, odnosno njusku. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyUto Jun 28, 2011 8:26 pm

Aris ::
Tako i radim, valjda ce vremenom prestati. Uvek laje jer hoce da se igra, da bih ga ja jurila po stanu, tako privlaci paznju. Kad krene napolje tako cu ga istrcati da ce, kad udjemo u kucu, pasti na nos, odnosno njusku. Very Happy

Aha, nema šanse da ga bilo ko od ljudi "istrči" da padne na nos Smile
Jedini način da se baš umore je biglovska jurnjava, hihi.
Mada, ako voli da trči za bačenom igračkom kao Limbo, moguć je trenutni "zamor", tačnije "smor" jer biglovi baš i nisu neki aporteri (Limbu brzo dosadi da aportira) Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyUto Jun 28, 2011 8:47 pm

Arisu ne dosadi, bas voli da se dobacuje. Bacim mu igracku, donese mi je i spusti kod nogu, ali drzi njuskicu blizu da je zgrabi ako pokusam da mu je uzmem. I tako dok god se ne umori... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 EmptyUto Nov 08, 2011 8:00 pm

Kole nikad nije rezao na druge pse, ali bas nikad, cak kad god oni na njega zareze, on bi zacvileo i sklonio se. Od pre mozda mesec dana igrao se sa labradorom, i taj je prvi zarezao na njega, a Kole mu posle uzvratio. Ja rek'o, ajde to je u saomoodbrani. Medjutim, evo do sad smo bili u setnji, i sreli prvo francuskog buldoga, i taman njegov gazda da nam pridje, kad je Kole krenuo da rezi, i to baaas da rezi. Sretosmo nakon pet minuta onog istog labradora, i opet je Kole zapoceo citavu stvar, a onaj duplo veci od njega Shocked Labrador se jos i smirio, ali ovaj moj, ma ne mogu da ga dozovem uopste.

- S obzirom da su i francuski buldog i labrador negde tu oko godinu dana, mozda to ima veze sa onim sto se muzjaci istog uzrasta kace zbog dominacije, cini mi se da sam tako citala?

-I da li to ima veze sa tim sto se on bas cesto i ne igra s drugim psima. Nije stvarno stvar mog izbora, ja ih stvarno volela da on ima s kim da se izjuri svaki dan, ali ovde retko ko je raspolozen za to, i samo se iznjuse kuce, i onda ih gazde odvedu, uvek ih strah da ih pustimo da se igraju, pa Kole jedva da i jednom nedeljno dobije jurcanje sa nekim drugarom.

Hoce to biti samo privremeno, ili je mozda stvar nazovi puberteta, je li normalno za muzjake biglova, s obzirom da su inace normalno prijateljski raspolozeni prema svima?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Režanje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Režanje   Režanje - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Režanje
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: