moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Krpelji i buve

Ići dole 
+52
Vasica T
Kathy
Tabasko the Dika
Emanuela
Kaan
.Marija.
Rona
snoopy
tedibi
Aris
stefani
bikerchina
Joker_Poker
mini
Bugi
MarijaRio
elmer fudd
Flora
stefana
mknaumoski
Aćim
Ari
Vuk
Dani
Ksenija
Luna
Lady
luce
Dolly
Mirka
Boky&Tanja
Dika
Lino
LORA
dusan
tatjana
milena
Lilu The Great
Medena
Bunny's Nightmare
Lea2006
Bigl Bole
Admin
Jasna
Sara
Jan
veterinar
Andrijana
pipi
bambucha
Janchee
bucki
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Apr 10, 2008 6:28 pm

Bigl Bole ::
Ipak su biglovi mali i blizu zemlje pa je velika sansa da pokupe gadne i opasne podstanare Mad

Visina psa nema veze sa skupljanjem krpelja. Njih pokupe i doge.
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Apr 10, 2008 11:07 pm

Ima neko italijansko sredstvo, mislim da pocinje na slovo A, ali mora da se anruci iz inostranstva. Raspitacu se pa javiti. Ja sam narucila za Zigija. Mnogo je bolje i od Frontline-a i od drugih sredstava. Inace sam cula da su ogrlice protiv buva i krpelja problematicne, kao da kod onih pasa kod kojih se stalno koriste kasnije prave problema sa paranalnim zlezdama.... Ne znam u kakvoj je to vezi jedno sa drugim, ali tako su mi rekli neki ljudi...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Apr 10, 2008 11:13 pm

Molim vas koji ste pominjali italijanska, francuska, ili bilo koja dobra sredstva iz inostranstva ako vam nije tesko da se raspitate i javite tacno ime tih sredstava, i hvala puno unaprijed.
Nazad na vrh Ići dole
Lilu The Great
bigl-manijak
bigl-manijak
Lilu The Great


Broj poruka : 439
Godina : 36
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 13.09.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Apr 24, 2008 11:59 am

Danas idemo kod veterinara,mislim da imamo buve...
Lep je dan,moze da se stavi Frontline!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/liluthegreat
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Apr 24, 2008 4:07 pm

Ja sam imala kucova. Zvao se Badi, pre nego sto je navrsio godinu dobio je buve- cistili smo se praskom, koji ne mogu da se setim kako se zove... Ali mislim da je bitno, spreciti dobijanje buva. Ako pas ima buve ili krpelje troba ga pfvo ocistiti, pa onda koristiti neku preventivu, ili ogrlicu, ili ampulu cija je rpotreba pocela da uzima maha pre par godina- inace postoje razlicite velicine ampula koje se doziraju spram tezine psa- zato je najbolje ako se opredelite za ampulu da se ona kupi i stavi kod vaseg veterinara, i nema kupanja 1 ili 2 dana- nisam sigurna.
Badi je samo tada imao buve, jer smo mi s' obzirom da sezona buva i krpelja pocinje u februaru (ali sada bukvalno, ranije nije bilo tako, jer je i u februaru bilo hladno)UVEK stavljali ogrlicu tada, tako da je Badi samo jednom u zivotu, a cuvala sam ga skoro 16. god. imao buve. Alo naglasavam mi smo ogrlicu nosili bukvalno do zime. Ogrlica nije stetna, ali ta koju smo mi koristili je veoma neprijatnog mirisa (on se oseca kada se priblizis psu, i oseca se jako nekih mesec dana)- mogu ako nekog onteresuje i da proveoim kako se zove. Cak posto je predugacka, mi smo je sekli- kratili, i to nije uticalo na njeno dejstvo. Badijev cika doc. nam je nudio ampule- koje sr kao bolje i duze traju, ali mi smo se drzali proverenih stvari. Ogrlica traje kao 5 meseci, ali mi smo je menjali na nekih 3.5- 4 meseca, jer sam primetila da je njeno dejstvo oslabljno, a sa tim se nismo igrali. Tako da ja najtoplije preporucujem ogrlice. Naglasavam moj pas je jednom imao buve, i to pre pocetka koriscenja ogrlice. fff
Nazad na vrh Ići dole
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Apr 24, 2008 4:41 pm

P.S. VAZNO!
Desilo se -tako sam i primetila oslabljeno dejstvo- da smo mu nasli dva krpelja na uvcu- krpelji se najvise kace na predelu oko usi i to: gde se uvo spaja sa glavicom, i na donjoj strani uva sa unutrasnje strane- gde uvce ima kao mali (nazvacu to tako da bih sto bolje objasnila gde) preklop, pa je oza tpg dela kap kozica- pogledajte uvce pa cete videti (osim kod kupiranih usi), tu takodje vole da se zavuku; zatom na vratu; i u predelu prednjih nogu sa unutrasnje strane, gde se nozica spaja sa telom. Kace se i po telu ali na ova 4 mesta najvise- prvo treba to proveriti.
Badiju sr se zakacili na uvu i to jedan pored drugog- na tom kao preklopu. Desilo se to da je njegov veterinar bio u Bg-u na nekom kongresu ili sta vec (napominjem da je to bio jedini vet koga je Badi pustao da mu pridje, i nije ga napadao, kasnije pre nekih 4 god dozvoljavao je jos jednom koji je poceo takodje u toj vet. stanici da radi, ali kada se to desilo on jos nije poceo da radi). Mi smo ga kontaktirali, i evo sta smo uradili: TO NIJE PREPORUCLJIVO- KRPELJE TREBA DA SKIFAJU VETERINARI, ali ako se nadjete u situaciji koa sto smo bili mi, krpelji (i veterinari ih tako skidaju) se skudaju tako sto: natopite vatu benzinom ili alkoholom (ali to jr trze i zahteva vise vremena i natapanja vate), i posto krpelji disu preko zadnjice- tom natopljenpm vatom uhvatite krpelja i cvrsto drzite, i cekate. Nikako ne vuci krpelja (jer mozete da mu otkidate glavu a to je opasno, jer onda on nastavlja da srta po telu)!!!!!, jer se in sam pusti i otkaci- bukvalno!!!!! Onda krpelja treba spaliti, jer gnjecenjem ili nekom dr. metodom se nista ne postoze, jer mu glava ostaje ziva, pa samim tim i on!!!!!! Ponavljam to ne treba raditi- napisala sam to u slucaju ako se neko nadje u situaciji kao mi.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPon Maj 05, 2008 10:17 pm

Evo jos jednog clanka sa B92, "Pocela sezona krpelja"!
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=28&nav_id=296049
A pogledajte i komentare, neki savjeti mogu biti korisni:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=28&nav_id=296049
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
i'm bigl
i'm bigl
tatjana


Broj poruka : 720
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.04.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Maj 15, 2008 8:54 pm

Sezona je bas pocela moja drugarica ima zlatnog retrivera juce mu je nasla krpelj kod uveta pun krvi!! affraid Odvela ga je kod veterinara da ga izvadi.
Nazad na vrh Ići dole
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPet Maj 16, 2008 12:33 am

Funkcionise Frontline samo je potrebno ove sezone (tacnije, bar pocetkom iste) njega primenjivati cesce, na mesec do mesec i po, dok se ne sredi situacija!

Boletu smo dali jednom i posle nekog vremena su mu se poceli ponovo da kace, pa smo posle nekih mesec dana stavili opet i od tada do sada nije bilo problema. Da budem precizniji ubrzo posle druge primene mu se okacio jedan ali je odmah uginuo sam, a posle toga nisam nijedan nasao. Moguce je da je bole jos mali i u razvoju pa mu organisam nije odmah reagovao kako treba, ali je sa drugom turom stvar proradila!

Veterinar mi je inace rekao da Frontline ogrlica (koju nisam inace nasao na njihovom sajtu) se kod nas jos uvek zvanicno ne uvozi i da je ima samo iz 'sverc' tura.
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPet Maj 16, 2008 1:31 am

Ja nisam zadovoljan frontom ali ubi se od prodaje.
Nazad na vrh Ići dole
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPet Maj 16, 2008 5:23 am

moje iskustvro od prosle godine sa front lineom glasi izvadjenih 5 mrtvih krpelja. Ove sezone sa kiltixom niti jedan a jos manje buva....Dakle kiltix je zakon (samo sto se bas oseca)

inace preporuka ako uzimate frontline kupujte samo ZELENI!!!

meni su tako rekli !
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPet Maj 16, 2008 10:53 am

evo ovo sam nasla na stranici Pet centra:

Citat :

Usporedba Advantix/Frontline/ogrlica protiv buha

a
Odgovara: Ivan Marić, dr.vet.med., Pet centar Drvinje 1, Zagreb



P: Imam jedno pitanje: u čemu je razlika između ampule Frontline i Advantix te u čemu je razlika između ampula i ogrlica?
Hvala, Ivan

O: Advantix je insekticid, akaricid i repelent koji sadži kombinaciju ektoparaziticida imidakloprida i permetrina. Koristi se za suzbijanje i sprječavanje infestacije pasa buhama i krpeljima, a djeluje i kao repelent na komarce i papatače. Posredno smanjuje mogućnost prijenosa bolesti posredovanih krpeljima, komarcima i papatačima i pomaže u liječenju alergijskog dermatitisa uzrokovanog buhama.

Nakon jednokratne primjene spriječena je infestacija psa krpeljima i buhama kroz narednih mjesec dana.

Frontline je insekticid, akaricid koji sadrži ektoparaziticid fipronil. Koristi se za suzbijanje i sprječavanje infestacije pasa buhama, krpeljima, ušima i paušima. Posredno smanjuje mogućnost prijenosa bolesti posredovanih krpeljima i pomaže u liječenju alergijskog dermatitisa uzrokovanog buhama. Nakon jednokratne primjene sprječena je infestacija psa krpeljima kroz narednih mjesec dana, a buhama do 5 tjedana.

Preporuka je proizvođača da se životinja ne kupa dva dana prije i poslije primjene preparata.

Frontline i Advantix su spot-on pripravci koji se primjenjuju nakapavanjem na kožu tretirane životinje. Razlikuju se po vrsti djelatne tvari odnosno antiparazitiku i prema principu njegovog djelovanja na parazita. Osim na krpelje i buhe, Frontline djeluje i na uši i pauši dok Advantix djeluje na buhe, krpelje, komarce i papateče.

Frontline je kontaktni antiparazitik, što znači da djeluje na parazita kada parazit dođe u kontakt s Frontlinom na koži i dlaci psa, dok Advantix ima i repelentni učinak što znači da tjera nametnike i sprječava ih da se "zakače" na životinju.

Preporuka je proizvođača da se životinja ne smoči 2 dana prije i nakon tretmana s Frontline-om dok proizvođač Advantixa (Bayer) ne navodi vremenske preporuke po pitanju kupanja prije i nakon tretmana Advantixom. Moja preporuka je da se životinja ipak ne kupa neko vrijeme nakon tretmana, dok se preparat ne raspodjeli po cijeloj koži i dlaci.

Antiparazitne ogrlice razlikuju se također po sastavu i principu djelovanja. Kod nekih djelatna tvar je antiparazitik koji uništava nametnike na životinji, a kod drugih su to razna eterična ulja koja "tjeraju nametnike" od životinje.

Kiltix ogrlice sadrže dvije djelatne tvari: flumetrin i propoksur koje kod nametnika remete prijenos impulsa što urokuje njihovu paralizu i uginuće. Nakon otpuštanja iz ovratnika dijelatne tvari se raspodijele po dlaci psa i djeluju prolongirano protiv buha i krpelja.

Buhe i krpelji počinju ugibati nakon 24 sata, a zaštita traje do 7 mjeseci.

Ogrlice se mogu koristiti kod pasa starijih od 12 tjedana.

Vitakraft ogrlica kao dijelatnu tvar sadrži antiparazitik dimpylat. Ne smije se upotrebljavati kod štenaca, a preporuka proizvođača je da se ogrlica zamijeni novom nakon 5 mjeseci.

Biljna ogrlica marke Trixie sadrži esencijalna ulja aromatičnog bilja koja svojim mirisom tjeraju nametnike. Preporuka je proizvođača da se ogrlica zamijeni novom nakon 3 mjeseca.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPet Maj 16, 2008 11:00 am

za vadenje krpelja vam je najbolje kupiti posebnu pincetu za vadenje krpelja u Pet centru. Pinceta je odlicna jako lagano se vadi krpelj i izade cijeli.
i jos jedan savjet kad vadite krpelja ne mocite ga u ulju ili alkoholu ili necem slicnom. istina da ih to ugusi pa lakse izlaze van, ali oni prije nego sto se uguse ispovracaju sve u psa i onda smo napravili jos vecu stetu. kad izvadite krpelja najbolje ga je zamotati u wc -papir i baciti u wc-skoljku ili ga prelakirati lakom za nokte.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPet Maj 16, 2008 8:44 pm

Cula sam na tv-u da se stanje sa krpeljima pogorsalo! (malo su mutirali)
Sada su i prenosioci i nekih raznih bolesti, povecao se i br. alergetskih reakcija...
Cuvajte kuce! I zastita pod hitno!
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
i'm bigl
i'm bigl
tatjana


Broj poruka : 720
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.04.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPon Jun 16, 2008 9:44 am

Nasla sam u casopisu clanak o krpeljima evo pogledajte:

ANTIBUVLJI RECEPT

Redovno i detaljno usisavajte ceo stan,buve vole tepihe,prostirke,krevete.
Dajte svom ljubimcu zgnjecen beli luk sa klopom,taj miris se siri kroz kozu i buve ga ne vole(a ko ga voli?).
Napravite im kupku od caja od lavande,ruzmarina i narendanog limuna,prijace kozi,a buve ce se drzati daleko od obozavanog stvora.
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPon Jun 16, 2008 4:20 pm

tatjana ::
Nasla sam u casopisu clanak o krpeljima evo pogledajte:

ANTIBUVLJI RECEPT

Redovno i detaljno usisavajte ceo stan,buve vole tepihe,prostirke,krevete.
Dajte svom ljubimcu zgnjecen beli luk sa klopom,taj miris se siri kroz kozu i buve ga ne vole(a ko ga voli?).
Napravite im kupku od caja od lavande,ruzmarina i narendanog limuna,prijace kozi,a buve ce se drzati daleko od obozavanog stvora.

Ovo je cista glupost!
Prvo psi ne smeju da jedu luk,jer moze da bude i fatalan po njih.
Drugo kad bi pas morisao na lavandu,ruzmarin i limun ne bi sacekao ni 5 min i vec bi bio uvaljan u neku crkotinu ili nesto drugo smrdljivo.

Tatjana ovo nije bilo upuceno konkretno tebi,vec uopsteno.
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
i'm bigl
i'm bigl
tatjana


Broj poruka : 720
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.04.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPon Jun 16, 2008 5:19 pm

bili 2 ::
tatjana ::
Nasla sam u casopisu clanak o krpeljima evo pogledajte:

ANTIBUVLJI RECEPT

Redovno i detaljno usisavajte ceo stan,buve vole tepihe,prostirke,krevete.
Dajte svom ljubimcu zgnjecen beli luk sa klopom,taj miris se siri kroz kozu i buve ga ne vole(a ko ga voli?).
Napravite im kupku od caja od lavande,ruzmarina i narendanog limuna,prijace kozi,a buve ce se drzati daleko od obozavanog stvora.

Ovo je cista glupost!
Prvo psi ne smeju da jedu luk,jer moze da bude i fatalan po njih.
Drugo kad bi pas morisao na lavandu,ruzmarin i limun ne bi sacekao ni 5 min i vec bi bio uvaljan u neku crkotinu ili nesto drugo smrdljivo.

Tatjana ovo nije bilo upuceno konkretno tebi,vec uopsteno.

Stvarno nisam znala tako je pisalo. pale Izvinjavam se stvarno nisam znala nemojte da mislite da sam htela da naudim vasim biglovima! Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPon Jun 16, 2008 6:55 pm

Lino ::
za vadenje krpelja vam je najbolje kupiti posebnu pincetu za vadenje krpelja u Pet centru. Pinceta je odlicna jako lagano se vadi krpelj i izade cijeli.
i jos jedan savjet kad vadite krpelja ne mocite ga u ulju ili alkoholu ili necem slicnom. istina da ih to ugusi pa lakse izlaze van, ali oni prije nego sto se uguse ispovracaju sve u psa i onda smo napravili jos vecu stetu. kad izvadite krpelja najbolje ga je zamotati u wc -papir i baciti u wc-skoljku ili ga prelakirati lakom za nokte.

I mi smo culi da ne sme da se koristi nista za omamljivanje. Ako sami vadite, pazljivo ga uhvatite, okrenete kontra od smera skazaljke na satu i lagano izvucete. Ko ne sme, mozda je bolje da vodi psa kod najblizeg veterinara.
Nazad na vrh Ići dole
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyPon Sep 08, 2008 3:59 pm

Nisam cesto imao problema sa krpeljima i buvama na svojim psima,
(mozda svega 2-3 puta) mada sam "zanat" odstranjivanja pomunute gamadi izucio u vojsci, na psima koje smo koristili za strazu !
Ipak mislim da je Frontline dobar preparat i redovno ga koristim
na svojim psima !
Sto se tice uklanjanja krpelja, nije to nista tako strasno,
samo treba da se izvestite i da to radite bez straha !
Samo ga lepo omamite ( ja to radim naftom, jeste da pas SMRDI par dana i neka kaze ko sta hoce OVO UVEK DELUJE ) i posle 1-2 minuta lagano ga zakrenete pincetom u pravcu suprotno od kazaljke na satu (kao sto je Dika vec napisala) i lagano ga izvucete CELOG napolje ! Ako ste pak nesigurni u sebe, naj bolje je obratiti se nekom veterinaru koji ce onda da vam "secne" vaseg ljubimca i resi problem !
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Sep 18, 2008 3:01 pm

Kako moliću fino mislite to "secne"????? Shocked Shocked Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyČet Sep 18, 2008 4:53 pm

Mirka ::
Kako moliću fino mislite to "secne"????? Shocked Shocked Shocked
Neće da ga secne, sigurno!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyUto Mar 10, 2009 5:56 pm

E evo nas opet , Stella je nasla krpelja pre 3 dana i ja ga lepo izvadio zivog sa sve onim nogicama ali baksuz je uspeo da je zarazi i sinoc je imala temperaturu 40 i bio je Zoki vet. i izrokao je nekim inekcijama, sad je temp. normalna 38,3 ali je ona i dalje malaksala i samo spava .
Znaci sezona je pocela prskajte pse pod hitno .
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyUto Mar 10, 2009 6:20 pm

Aaaa! Mi smo stalno u travi, a nemamo ništa protiv krpelja!
Dušane, jel imaš nešto dobro u radnji, pa da dođem po to?
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyUto Mar 10, 2009 6:22 pm

e bre Stella, ti sve moras prva da probas! Smile)) ne daj se, mala!
Nazad na vrh Ići dole
Lady
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Lady


Broj poruka : 171
Godina : 39
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 07.10.2008

Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 EmptyUto Mar 10, 2009 6:57 pm

A jel moze Lady da uzme frontline (napunili smo 6 meseci)? Ili mora nesto za male kuce? Cula sam da pre godinu dana ne treba stavljati frontline.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Krpelji i buve - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Krpelji i buve   Krpelji i buve - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Krpelji i buve
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: