moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bigl u dvoristu

Ići dole 
+6
stefana
Dika
Andrijana
Ksenija
Medena
Nemanja
10 posters
AutorPoruka
Nemanja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 5
Godina : 32
Localisation : Beograd, Kumodraz
Datum upisa : 04.01.2010

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyPon Jan 04, 2010 5:14 pm

Prvo da vas sve pozdravim i pozelim vam srecnu novu godinu i predstojece praznike.
Pronadjoh i vas, pa da vas zamolim da mi pomognete. Problem mi je to sto ne mogu da drzim zivotinje u kuci, sto zbog bolesti, sto zbog ostalih ukucana. Imam boksera kojeg sam skoro dobio i on je, dok je ovakvo ruzno i hladno vreme, u prostranom podrumu koji grejemo. Kada otopli, ima na raspolaganju dvoriste. Da li mislite da li bi mogao da mu se pridruzi jedan bigl? Raspitivao sam se i misljenja su razlicita. Neki mi kazu da je bigl pas koji je samo za kucu. Drugi kazu da slobodno nabavim jednog i da mu zivot u dvoristu nece predstavljati nikakav problem.

Hvala unapred! Pozdrav!

Nemanja Nikolic

Edit: Sad me je malo sramota, posto sam 2 sekunde nakon sto sam postavio novu temu pronasao jednu staru u kojoj je postavljeno isto pitanje. Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
http://www.teraristika.org
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyPon Jan 04, 2010 5:34 pm

A koja je to tema? Nema razloga za stid, evo ni ja je ne vidim.
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 5
Godina : 32
Localisation : Beograd, Kumodraz
Datum upisa : 04.01.2010

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyPon Jan 04, 2010 5:40 pm

Tema se zove "Bigl kao pas cuvar i jos po nesto (treba mi savet)". Ne znam kako sam je prevideo dok sam pregledao teme. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.teraristika.org
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyPon Jan 04, 2010 5:45 pm

Serena i Gilbert imaju svoj boks napolju, a iznutra jos jedan sanduk u kojem spavaju na slami. Brat ima mopsa i bigla isto su napolju u boksu i lepo se slazu, a dok nismo imali gas i grejali se na cvrsto gorivo tj.lozili u pec u podrumu imali smo kokera Taru koja je tamo bila zimi....
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 5
Godina : 32
Localisation : Beograd, Kumodraz
Datum upisa : 04.01.2010

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyPon Jan 04, 2010 5:58 pm

Ako je tako, onda me vise nista ne sprecava da pocnem potragu za jednim biglom... Very Happy
Laki (nas bokser) je malo osetljiviji nego drugi bokseri, pa smo se zbog toga malo vise potrudili da opremimo podrum, tako da verujem da nece biti nikakvih problema.


Hvala na brzom odgovoru!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.teraristika.org
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyPon Jan 04, 2010 8:27 pm

Biglovi i jesu psi kojima više prija život napolju nego u zatvorenom. Mi nemamo uslova da ovog našeg držimo napolju, i ponekad mi je jako krivo zbog toga što ne može da trčkara.
A što se tiče kombinacije boxer - bigl, ja mislim da je to savršena kombinacija. najbolji drug mog Ogija je boxer i ni sa kim se ne slaže kao sa njim!
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyPon Jan 04, 2010 9:09 pm

E sad mene zanima, kao da ja nabavljam drugog psa Very Happy kako stoje stvaris to se tice pola, je li problem recimo imati (samo) dva muzjaka, hoce li biti agresivni jedan prema drugom?
A sto se tice zivota u dvoristu: nas bigl eto moze slobodno da bira hoce li unutra ili napolje, ima svoja vratanca, ali ona ogromnu vecinu svog vremena provodi tamo gdje smo mi! Zimi je skoro stalno u kuci i izadje maltene samo u wc, pogotovo kad je jako hladno kao sada - osim setnje po gradu jednom dnevno. Ljeti i mi mnogo vremena provodimo na terasi pa je tako i ona onda napolju, njuska, trcka, sunca se, igramo se sa njom dobacivanja lopte isl. sto zimi uopste ne radimo. Zato mislim da oni koji psa ne drze u stanu ne treba da pate, dokle god izvodite svog psa redovno napolje i setate ga u dovoljnoj mjeri to je ipak ok.


Poslednji izmenio Medena dana Pon Jan 04, 2010 9:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 5
Godina : 32
Localisation : Beograd, Kumodraz
Datum upisa : 04.01.2010

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyPon Jan 04, 2010 9:16 pm

Kombinacija bokser - bigl je nenormalna. Very Happy
Nemojte me pogresno shvatiti, ali meni ce biti jako tesko ako uzmem i bigla. Meni je vec problem da vaspitavam ovog mog ludaka, malim delom zbog toga sto je kod mene dosao nenormalan i nije apsolutno nista hteo da slusa, a mnogo vecim delom zbog toga sto ja naprosto ne mogu da budem cvrste ruke kada pogledam onaj tuzan Lakijev pogled. Kada je bas nedokazan i bezobrazan, podjem ka njemu u nameri da ga izgrdim i posaljem na mesto ali se to uvek zavrsi mazenjem i igrom. Zamislite me samo sta bih radio sa dva psa. Very Happy
Hvala vam mnogo na odgovorima, ubedili ste me da je moguce da bigl zivi napolju, pa mi preostaje jos samo da mi pozelite srecu i da sto pre uspem da nabavim jednog lepotana. Very Happy

Sto se tice pola nema neke bitne razlike, vise je to konkretno do psa i razlikuje se od licnosti do licnosti. Ukoliko su psi pravilno socijalizovani i vaspitani, ne bi trebalo da bude problema. Ukoliko su zajedno od malena, tim bolje, jer ce odrastati naviknuti jedan na drugog.
Nisam spomenuo da bih zeleo da uzmem jednu devojcicu... Very Happy
Po meni je veci problem kada je pas napolju, a nema drustvo drugog psa. Koliko god se vlasnici trudili da budu sa njim sto vise, uvek postoje trenutci kada je pas sam, mnogo vise nego kada pas zivi u kuci/stanu. To je trenutno moj najveci problem sa Lakijem, pa se trudim da to sto pre resim. Nadam se da ce se na prolece situacija popraviti, pa ce moji psi moci da ulaze i u kucu. (vidi, vec pricam u mnozini)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.teraristika.org
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyUto Jan 05, 2010 2:28 pm

Nemanja ::
Ako je tako, onda me vise nista ne sprecava da pocnem potragu za jednim biglom... Very Happy
Laki (nas bokser) je malo osetljiviji nego drugi bokseri, pa smo se zbog toga malo vise potrudili da opremimo podrum, tako da verujem da nece biti nikakvih problema.


Hvala na brzom odgovoru!

e.. da ja imam dvorište i podrum, odmah bih kupila bar još dva bigla i jednog vajmarskog ptičara...
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyUto Jan 05, 2010 5:10 pm

Dika ::
Nemanja ::
Ako je tako, onda me vise nista ne sprecava da pocnem potragu za jednim biglom... Very Happy
Laki (nas bokser) je malo osetljiviji nego drugi bokseri, pa smo se zbog toga malo vise potrudili da opremimo podrum, tako da verujem da nece biti nikakvih problema.


Hvala na brzom odgovoru!

e.. da ja imam dvorište i podrum, odmah bih kupila bar još dva bigla i jednog vajmarskog ptičara...

svidja mi se ideja! i ja bih! Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Nemanja
novajlija
novajlija



Broj poruka : 5
Godina : 32
Localisation : Beograd, Kumodraz
Datum upisa : 04.01.2010

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptySre Jan 06, 2010 6:34 pm

Imam ja veliko dvoriste pa vi slobodno nabavite i donesite na cuvanje... Very Happy
Ako neko hoce i bordosku dogu, bilo bi jos bolje... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.teraristika.org
stefana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
stefana


Broj poruka : 197
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.01.2010

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptySre Feb 10, 2010 5:36 pm

Htela bih da pitam nekog ko ima iskustva sa biglom u dvoristvu, Bigi je sad mali ali na prolece ce imati 4,5 meseci i sigurno ce uzivati da bude u dvoristu u toku data ali imamo jedan problemcic Bigl u dvoristu Icon_biggrin, prosle i preprosle godine nismo ni slutili da cemo ponovo uzimati psa tako da smo jednu lepu svotu novcu dali na uredjenje dvorista, tacnije na sve te divne sadnice, pa se bojim da li ce ista od toga ostati posto vidim da su mu fetis biljke, svo kucno cvece smo morali sa poda da podignemo! Bigl u dvoristu Icon_biggrin
Mislim da imamo problem! Bigl u dvoristu Lol
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptySre Feb 10, 2010 5:49 pm

stefana ::
Htela bih da pitam nekog ko ima iskustva sa biglom u dvoristvu, Bigi je sad mali ali na prolece ce imati 4,5 meseci i sigurno ce uzivati da bude u dvoristu u toku data ali imamo jedan problemcic Bigl u dvoristu Icon_biggrin, prosle i preprosle godine nismo ni slutili da cemo ponovo uzimati psa tako da smo jednu lepu svotu novcu dali na uredjenje dvorista, tacnije na sve te divne sadnice, pa se bojim da li ce ista od toga ostati posto vidim da su mu fetis biljke, svo kucno cvece smo morali sa poda da podignemo! Bigl u dvoristu Icon_biggrin
Mislim da imamo problem! Bigl u dvoristu Lol

Naucite ga da ne dira biljke. Ja nijednu biljku nisam pomerila, a imam ih punu kucu, sto velikih, sto malih. NE! i novine po guzi bili su dovoljni za Diku. Priznajem, dvoriste je veci izazov, ali tu vec ne mogu nista da kazem, jer ga nemam.
Nazad na vrh Ići dole
stefana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
stefana


Broj poruka : 197
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.01.2010

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptySre Feb 10, 2010 5:52 pm

To NE kod njega bas cesto i ne pali, bile su novine po guzi i cim smo odmakli on je sedeo sa granom u ustima! Bigl u dvoristu Icon_smile Ali mali smo valjda cemo nauciti! Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptySre Feb 10, 2010 5:56 pm

Dika ::
stefana ::
Htela bih da pitam nekog ko ima iskustva sa biglom u dvoristvu, Bigi je sad mali ali na prolece ce imati 4,5 meseci i sigurno ce uzivati da bude u dvoristu u toku data ali imamo jedan problemcic Bigl u dvoristu Icon_biggrin, prosle i preprosle godine nismo ni slutili da cemo ponovo uzimati psa tako da smo jednu lepu svotu novcu dali na uredjenje dvorista, tacnije na sve te divne sadnice, pa se bojim da li ce ista od toga ostati posto vidim da su mu fetis biljke, svo kucno cvece smo morali sa poda da podignemo! Bigl u dvoristu Icon_biggrin
Mislim da imamo problem! Bigl u dvoristu Lol

Naucite ga da ne dira biljke. Ja nijednu biljku nisam pomerila, a imam ih punu kucu, sto velikih, sto malih. NE! i novine po guzi bili su dovoljni za Diku. Priznajem, dvoriste je veci izazov, ali tu vec ne mogu nista da kazem, jer ga nemam.

A moja sljiva Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptySre Feb 10, 2010 6:13 pm

Ha, ha! To je Dika pojeo Ivaninu sljivu kad je bio kod nje u pansionu! Pa, Ivana, ko ti je kriv sto nisi rekla NE! i udarila ga novinom po guzi! smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptySre Feb 10, 2010 6:21 pm

stefana ::
To NE kod njega bas cesto i ne pali, bile su novine po guzi i cim smo odmakli on je sedeo sa granom u ustima! Bigl u dvoristu Icon_smile Ali mali smo valjda cemo nauciti! Pozdrav

Verujte, takvi su samo kad su mali. Cim malo porastu - da ih covek ne prepozna! Bio je i Dika nemirkovic kao mali, pravio je gluposti - oglodao nam je cipelare po coskovima, pojeo nekoliko papuca i cipela, svasta je bilo. Ali, nekako je brzo proslo i nije bilo strasno. Jedino sam biljke branila zivotom Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyČet Feb 11, 2010 5:16 am

stefana ::
Htela bih da pitam nekog ko ima iskustva sa biglom u dvoristvu, Bigi je sad mali ali na prolece ce imati 4,5 meseci i sigurno ce uzivati da bude u dvoristu u toku data ali imamo jedan problemcic Bigl u dvoristu Icon_biggrin, prosle i preprosle godine nismo ni slutili da cemo ponovo uzimati psa tako da smo jednu lepu svotu novcu dali na uredjenje dvorista, tacnije na sve te divne sadnice, pa se bojim da li ce ista od toga ostati posto vidim da su mu fetis biljke, svo kucno cvece smo morali sa poda da podignemo! Bigl u dvoristu Icon_biggrin
Mislim da imamo problem! Bigl u dvoristu Lol

Sve se da nauciti !!!!
Pogledajte nase snimke i sve ce vam biti jasno !
Dvoriste je ostalo isto kao i pre nego sto je Ida stigla kod nas ! fff
Nazad na vrh Ići dole
Bella
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bella


Broj poruka : 85
Godina : 47
Localisation : Šabac
Datum upisa : 14.04.2010

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptySub Sep 25, 2010 10:37 pm

Evo i mog iskustva:
Bella živi u dvorištu, i sad ima 6 meseci, i još uvek je kao dete, skače, samo traži da se mazi,
nosi sve živo na šta naidje tamo-vamo, ako slučajno ostavimo nešto od obuće napolju - tada njenoj sreći nema kraja!! To uglavnom budu Perine japanke za dvorište a ona ih tako lepo izgricka, baca, nosi, sakriva,... Moje saksije sa biljkama je uglavnom sredila, sakriva u njima svoje koske, pa posle otkopava, neka novozasadjena stabla je ogulila pa su se osušila (Čitaj u prevodu-ja sam dobila grdnju od muža Pere zbog toga), magnoliju u povoju je takodje oglodala.
Sve otirače koje smo imali odnese i premesti ih negde po dvorištu, vuče ih za sobom, kida, cepa... pa ih menjam i kupujem bar jednom mesečno.
Totalno je razmažena, a Pera samo bronda i zvoca što je ona takva.
Meni je to jako slatko, jer mi je ni ne dresiramo, pa šta da očekujem?? Ionako smo je i nabavili da bi se razonodili, a ne da pravim robota od nje.
Ne znam, mislim da je pametna ali se sa njom mora puno raditi da bi se ta njena razdragana narav ukrotila.
Srećno!!!
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu EmptyNed Sep 26, 2010 2:25 am

Boky&Tanja ::
stefana ::
Htela bih da pitam nekog ko ima iskustva sa biglom u dvoristvu, Bigi je sad mali ali na prolece ce imati 4,5 meseci i sigurno ce uzivati da bude u dvoristu u toku data ali imamo jedan problemcic Bigl u dvoristu Icon_biggrin, prosle i preprosle godine nismo ni slutili da cemo ponovo uzimati psa tako da smo jednu lepu svotu novcu dali na uredjenje dvorista, tacnije na sve te divne sadnice, pa se bojim da li ce ista od toga ostati posto vidim da su mu fetis biljke, svo kucno cvece smo morali sa poda da podignemo! Bigl u dvoristu Icon_biggrin
Mislim da imamo problem! Bigl u dvoristu Lol

Sve se da nauciti !!!!
Pogledajte nase snimke i sve ce vam biti jasno !
Dvoriste je ostalo isto kao i pre nego sto je Ida stigla kod nas ! fff

Boki treba da da recept za odrzavanje dvorista u kome haraju dva bigla, dobrodosao bi savet fff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Sponsored content





Bigl u dvoristu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl u dvoristu   Bigl u dvoristu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bigl u dvoristu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Aga Aron
» Novi Bigl
» BIGL & BICIKL
» Bigl boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: