moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gliste

Ići dole 
+3
luce
Bunny's Nightmare
Bugi
7 posters
AutorPoruka
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Gliste   Gliste EmptyNed Nov 01, 2009 2:48 pm

Kako otprilike izgledaju te gliste u izmetu i sta koristite protiv njih i na koliko i gde ima da se kupi i hvala unapred dobar dan
P.S izvinte ako vec negde pise sve ovo a ja bio lenj da pretrazim forum Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Nov 01, 2009 3:25 pm

Ima u bilo kojoj vet.apoteci da se nadje Drontal plus,daje se tableta na 10kg psa,sto znaci da ako pas ima manje od 5 kg uzima samo pola tablete.

Kada pas ima gliste stolica mu je sluzava,cesto se cuje i blago krcanja prilikom disanja,stomak je nadut i tvrd.

Ali bez obzira da li simptomi postoje ili ne psa treba tretirati drontalom na svaka 3 meseca,tako sto se prva doza da danas i ponovi se za dve nedelje i sve to na svaka 3 meseca.

Inace gliste su bele i deluju kao tracice u izmetu.
Nazad na vrh Ići dole
Bugi
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Bugi


Broj poruka : 142
Godina : 53
Localisation : Beograd
Datum upisa : 11.07.2009

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Nov 01, 2009 3:36 pm

Ciscen je pre 45 dana . Juce u parku je imao drhtavicu i proliv ceo dan. Jutros je sestra videla nesto sto lici na gliste tj. bele tracice u izmetu koji je bio skoro pa normalan . Inace se ponasa sasvim uobicajeno - nenormalan po ceo dan . I lepo jede , tj. danas je na dijeti zbog proliva ali ima lepu volju da jede sve . Onda sutra dobija Drontal . Da li njihove gliste mogu da predju na ljude ? Zna ponekad u svom zanosu da nas "poljubi" Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://leo-bigl.weebly.com/
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Nov 01, 2009 10:28 pm

mogu preci na ljude, budite pazljivi.
nakon sto date drontal, gliste bi trebalo da budu mrtve (nepokretne) u izmetu. obratite paznju.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptySre Nov 04, 2009 1:09 pm

Znam da smo o ovome vec negde pisali, ali ne boli da ponovimo. Nas veterinar daje drontal svaka tri meseca. Dika dobije jednu ipo tabletu, pa posle 15 dana to ponovimo. Vet kaze da se prvom dozom ubiju gliste, a drugom larve.
Nazad na vrh Ići dole
mknaumoski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
mknaumoski


Broj poruka : 172
Godina : 44
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.12.2009

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Feb 28, 2010 1:13 pm

Mi smo juce dali Badiju njegovu dozu Drontala...i izasla je jedna ooogromna glista normalno mrtva jutros..

Jel tacno da treba da izbaci dve ili to nema veze?

Sada ste me uplasili kada ste rekli da moze da se prenese ljudima...posto nemoguce je izbeci da on saru ne lizne barem deset puta u danu...
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Feb 28, 2010 1:31 pm

Ako ima gliste, za dva tjedna morate ponoviti terapiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
stefana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
stefana


Broj poruka : 197
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.01.2010

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Feb 28, 2010 2:29 pm

mknaumoski ::
Mi smo juce dali Badiju njegovu dozu Drontala...i izasla je jedna ooogromna glista normalno mrtva jutros..

Jel tacno da treba da izbaci dve ili to nema veze?

Sada ste me uplasili kada ste rekli da moze da se prenese ljudima...posto nemoguce je izbeci da on saru ne lizne barem deset puta u danu...
A kada ste Badija cistili pre ovoga? To za prenosenje sam i ja nesto cula ali nisam sigurna, najbolje bi bilo da pitate i lekara i veterinara!
Bigi je imao gliste kad je dosao u jednoj stolici malo i tek kad smo ponovili posle su izasle, posle treceg uzimanja nije nista izbacivao. Mi treba da ponovimo za 7 dana, 7 dana pred trecu vakcinu, znam da je bitno da bude cist od glista kad prima vakcinu i da se ocisti 7 dana pre primanja. Asto se tice toga da li treba da izbaci jednu ili vise mislim da nije bitno, nama on ovih slinih veterinara niko to nije ni pomenuo!
Nazad na vrh Ići dole
mknaumoski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
mknaumoski


Broj poruka : 172
Godina : 44
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.12.2009

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Feb 28, 2010 3:13 pm

Mi smo prosli put badija cistili pre druge vakcine, ali veterinar mu je dao neku pastu posto je bio bas mali...i nije imao nista u izmetu..

Sada smo isto uzeli da ga cistimo pre vakcine jer treba tokom sledece nedelje da primi ovu trecu, tako da sutra moram da se cujem sa veterinarom da vidimo kako cemo posto je ipak imao glistu i to pooovecu..

Ne znam uopste kako ih dobijaju ??
Nazad na vrh Ići dole
stefana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
stefana


Broj poruka : 197
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.01.2010

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Feb 28, 2010 3:22 pm

Nemam pojma i Bigi je imao ogromnu kad su mu izasle prosli put, ko spageta, nisam ni znala kako to izgleda, ali mi je nelogicno da imaju ponovo ako su ocisceni. Sta je bilo za Saru, jel ste pitali nekoga za to prenosenje?
Nazad na vrh Ići dole
mknaumoski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
mknaumoski


Broj poruka : 172
Godina : 44
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.12.2009

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Feb 28, 2010 3:59 pm

Pa moram da pitam danas moju kumu koja je lekar...pa kada saznam javljam sta kaze, ali mislim da stolica treba da joj se nosi na analizu ili tako nesto..
Nazad na vrh Ići dole
stefana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
stefana


Broj poruka : 197
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.01.2010

Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste EmptyNed Feb 28, 2010 4:08 pm

Pa najbolje da uradite to da budete mirni, ali nema tu nista sigurno! Pozdrav! Gliste Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gliste Empty
PočaljiNaslov: Re: Gliste   Gliste Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gliste
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: