moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 pomagajte

Ići dole 
+6
Janchee
LORA
Lino
luce
Bunny's Nightmare
nedja
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
nedja
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.11.2008

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: pomagajte   pomagajte EmptyPon Nov 17, 2008 3:14 pm

pitanje zivota i smrti!!!!! bukvalno!
dobila sam Nedju pre par meseci,kada je on imao godinu dana(ne pitajte zasto)! sve je bilo super do skoro-navikavao se,brzo nas je prihvatio...
medjutim,u zadnje vreme postaje nesnosan! nista ne slusa,ponasa se kako hoce...a kad mu se suprodstavimo rezi,laje...totalno se promeni,pogled mu postane nekako zao... da bi per neki dan ujeo mene,a zatim i mog tatu!!! ja ga obozavam i pruzila bih mu jos jednu sansu,al moji nece ni da cuju!! istina i ja ga se pomalo plasim,al kapiram da je vredan truda!!! sta da radim??!! nemam mnogo vremena dok ga moji ne daju nekome!! mislim da se to sad tek vidE posledice menjanja vlasnika!! da li da ga dam na dresuru!! STA BRE DA RADIM DOK NAS SVE NE POJEDE???
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyPon Nov 17, 2008 4:09 pm

Dreser ti tu nece mnogo pomoci,morate se vi izboriti za mesto u coporu,to ne moze niko umesto vas. Morate za pocetak prestati da ga se plasite jer pas oseca strah i zato vas i napada. Druga stvar je da prestanete da razmisljate o njemu kao o zlom psu i morate da ga vaspitate.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyPon Nov 17, 2008 5:27 pm

Nedja je ispitao teren, shvatio da moze da pokusa da se izbori za vodju copora, pa je tako poceo i da se ponasa.
treba ga staviti na njegovo mesto. ima nekoliko stvari:
na primer, treba da shvati da mu vi dajete hranu (uvek u isto vreme, a posle vaseg rucka), nemojte mu davati nista dok vi jedete, ako prosi.
vezbajte dominaciju, gledajte ga u oci bez treptanja dok on ne skrene pogled, pritisnite ga na pod i drzite ga tako neko vreme dok se ne smiri... ima jos trikova po forumu, pod dresura, pa procitajte...
u svemu tome morate svi da ucestvujete da bi shvatio da je najnize u hijerarhiji
a za ujed treba da dobije tesku kaznu
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyPon Nov 17, 2008 6:21 pm

moj je savjet da odete kod nekog dresera koji ce vam pokazati sta treba i kako raditi s njim, jel ovako preko foruma je jako tesko. raspitajte se malo koji je dobar dreser na podrucju u kojem zivite, koji zna kako izdresirati takvog psa. kad vam pokaze sta sve treba, trebate se samo pridrzavati toga i sve ce biti ok.
Nadam se da cete brzo rijesiti problem. Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 12:59 am

da to nije slucajno nedeljko ?
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 1:36 am

To i ja htedoh da pitam
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 2:46 am

Kogod da je u pitanju, pas je istraumiran jer je promenio gazdu... Kako bih ti rekla... to ti je kao kada usvojis dete koje su roditelji ostavili pa mu treba malo duza adaptacija na novu porodicu. U potpunosti se slazem sa svim sto su moji drugari sa foruma napisali u ovom postu, ali mislim da je vazno dodati i emocionalni aspekt ove price, iz uloge kuce. Znaci, pokusaj da ga razumes. Sa druge strane, bice samo jos gore ako opet promeni porodicu. Jako mi je zao Nedje... neopisivo No pale Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 1:04 pm

Janchee
donekle si i u pravu,pas je pretrpeo stres,ali to bas i nije toliki stres da bi on poceo da ujeda. Barem ja znam kako izgleda prilagodjavanje odraslog psa na novu okolinu. A isto tako znam za primer gde odrastao muzijak od neke tri godine isto tako napada svoje vlasnike kod kojih je od svog drugog meseca,bigl je u pitanju..

E sad,u ovom slucaju je pravo pitanje zasto je nedja dat,jer je nemoguce da pas za tako kratko vreme promeni svoje ponasanje i smatram da pas nije kriv zbog takvog ponasanja vec da su krivi vlasnici koji su dozvolili da takvo ponasanje pas usvoji kao normalno.

Svaki pas,uglavnom,ce barem jednom u zivotu zarezati na svog vlasnika,bilo da je to zbog hrane ili neceg drugog i ako vlasnik na to ne odreaguje kako treba pas ce shvatiti da on to i dalje moze da radi i da je to sasvim normalno.

Jako je poucno pogledati neku dokumentarnu emisiju o vukovima i videti kako oni zive i kako se ponasaju i tako i vaspitavati psa.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 1:52 pm

Bunny's Nightmare ::

Jako je poucno pogledati neku dokumentarnu emisiju o vukovima i videti kako oni zive i kako se ponasaju i tako i vaspitavati psa.

postoji ona od Memedovica kada poseti gospodju (mislim u Ukrajini) koja zivi sa 4-5 vukova. stvarno je fascinantna Smile
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 2:40 pm

@Bunny's Nightmare: Mislim da si skroz u pravu... Nije svejedno šta je pas naučio u porodici iz koje je preuzet. Mene je povukla priča o tome da je on jednostavno prebačen daljim vlasnicima, kao da je komad tkanine u pitanju, a ne živo biće. I, Ivana, svakako da ti imaš najviše iskustva po pitanju adaptacije odraslih kuca na novu sredinu, ali činjenica je da su tvoji psi koje si uzimala u odraslom dobu dolazili iz ruku ljudi koji su ih voleli i negovali, a ti si ih dočekala veoma pripremljena i potkovana znanjem o životu sa biglovskom rasom Smile. I dalje mi je jako teško i žao Neđe i njegove sudbine.
@Luce: ta emisija je jako zanimljiva
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 3:39 pm

Naravno da je i meni zao Nedje,jer on zausta nije kriv sto je takav.

Ali,moja voljena Dilajt nije dosla od ljudi koji su je voleli i mazili i pazili,cak sta vise mislim da je spasena od uzasa koji je tamo prezivljavala. Celih godinu dana je radjeno na njenom vracanju u normalan zivot. Ako kazem da se u pocetku plasila i svoje senke i da je dosla da dugo gajenom infekcijom usiju koju smo lecili 6 meseci da li cete mi verovati. Bas ovog leta smo i Djura i ja stajali na sred dvorista sa sirom otvorenim ustima i suzama u ocima jer smo prvi put u zivotu videli Dilajt kako se igra sa ostalim psima.
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 3:43 pm

Ali ja htedoh da kazem da se od psa ne moze ocekivati da preko noci promeni ponasanje. Nedja je takav kakav jeste i da bi se sad vratio u normalan zivot treba mnogo vremena i zivaca a najvise strpljenja i ljubavi. Treba mnogo rada i doslednosti,da bi se njegova agresija suzbila i da bi on opet bio bigl kakav je trebalo da bude.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 4:03 pm

Pa, ja ne mogu da verujem šta čitam! Ne mogu da verujem da ima i takvog ponašanja kod biglova! Kad smo birali psa, jedna od stvari zbog koje smo uzeli bigla je i to što "nema istoriju agresije na ljude" (!!!).

Mnogo mi je žao i Nedje i vlasnika koji su ga zavoleli.

Kad kažete da je ujeo, da li se zaista radi o "pravom" ujedu, ili o malo jačem stisku?

Zaista je strašno ukoliko morate da zazirete od svoga psa, ali, pre nego što ga date, probajte sve. Ja bih iščitala literaturu na internetu, konsultovala se sa nekim dobrim dreserom. Međutim, ako takvo agresivno ponašanje počne da eskalira, treba biti oprezan.
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 4:18 pm

Mnogo mi je zao vase divne Dilajtice... Vazno je da je sad sa vama i da je tu voljena i obozavana, kao i svi ostali psi tr
Da, i u Zapadnoj Evropi se poneki odgajivaci ponasaju kao neljudi prema svojim kucama!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptyUto Nov 18, 2008 4:25 pm

A bilo bi lepo da se Nedjina vlasnica opet javi da nam malo konkretnije objasni njegovo ponasanje kako bi joj pomogli jer ovako tesko da cemo moci.
Nazad na vrh Ići dole
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 2:48 am

ljudi cuo sam se sa doskorashnjim Nedjinim vlasnikom i preneo mi je da je morao da da nedju ovim ljudima i da je istina sve sto je ova devojka napisala, kako se sad ponasa....
ako neko ima bilo koji predlog gde bi mogli da smestimo nedju i koje spreman da se izbori sa njim takvim dajte ga pa da momognemo....
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 12:37 pm

veoma mi je zao da to cujem.... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 1:19 pm

LORA ::
ljudi cuo sam se sa doskorashnjim Nedjinim vlasnikom i preneo mi je da je morao da da nedju ovim ljudima i da je istina sve sto je ova devojka napisala, kako se sad ponasa....
ako neko ima bilo koji predlog gde bi mogli da smestimo nedju i koje spreman da se izbori sa njim takvim dajte ga pa da momognemo....

Jao,Ivane,znas da bi ga ja uzela,ali bojim se da to bas i ne bi islo,pored ove dvojice koja se jos nisu dogovorila o dominaciji,jos jedan muzijak koji zudi da bude vodja bio bi mi bas teret.

Nego nesto kontam,ako bi se on kastrirao da li bi to uticalo na njegovo ponasanje scratch . Mislim,vise ne bi imao razloga da bude dominantan. Aj vidi sa Zoranom da li bi to ista pomoglo.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 1:47 pm

Nije mi jasno da li se Nedja tako ponašao i kod prvog vlasnika, pa je zato dat, ili zbog drugih razloga????? Bitno je zbog budućih vlasnika da se zna !
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 4:12 pm

Evo,ja sam se trudila da budem od koristi pa vas slucaj izlozila prijatelju koji je inace prof.dreser. Pa ako ste zainteresovani da Nedja ostane kod vas i da bude dobar decak vi mi se javnite na pp da vas spojim sa njim. Rekao je da lako moze da koriguje Nedjino ponasanje,da je vec radio na takvom slucaju,pa eto...
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 4:16 pm

Bravo, Ivana! Verujem da će Nedjinim sadašnjim vlasnicima biti jako drago kada vide ovo.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 4:18 pm

Pa ja se nadam da hoce i da nisu digli ruke od njega
Nazad na vrh Ići dole
Joker_Poker
i'm bigl
i'm bigl
Joker_Poker


Broj poruka : 732
Datum upisa : 05.06.2008

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 4:19 pm

cheers Bravo Ivana! Nadam se da će taj trener pomoći i da će uspjeti korigirati Nedjino ponašanje top gun .
Nazad na vrh Ići dole
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 6:13 pm

ja sam u komunikaciji sa nedjinim starim vlasnicima i poenta je da se trazi osoba koja bi ga ovakvog prihvatila i posvetila mu paznju....
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte EmptySre Nov 19, 2008 6:36 pm

Onda mi je jako zao,tu vec ne mogu pomoci
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: pomagajte   pomagajte Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pomagajte
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Novosadjani pomagajte!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: