moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mužjak ili ženka

Ići dole 
+16
Anja..
Vasica T
Dolly
jok.mi
Srba bgd
Lea2006
jecolinja
gorana
Sparky
milena
Medena
Bunny's Nightmare
Dika
luce
Andrijana
Ivana
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyČet Feb 07, 2008 10:05 pm

Naravno, samo sto izgleda da to nece biti uskoro Sad
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPet Feb 08, 2008 3:04 pm

Ivana ::
Naravno, samo sto izgleda da to nece biti uskoro Sad

Nikad se ne zna ! bounce
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPet Feb 08, 2008 5:21 pm

luce ::
ja kao karijerni vlasnik zenki, kazem rezolutno NE
ne moze da vas "stigne" niko
ta stvar (opet kazem) traje relativno dugo

ja licno, vise volim zenkice, mada ne bih mogla da kazem zasto...

Izvinjavam se vlasnicima ženki, nisam mislila ništa uvredljivo. Jednostavno, to je bila neka moja bojazan. Drago mi je što nisam u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Feb 11, 2008 2:01 am

Ivana ::
Naravno, samo sto izgleda da to nece biti uskoro Sad

Pogledajte topic Serene i Gilberta iz Subotice, izgleda da ce tu biti kucica! dasdas
Nazad na vrh Ići dole
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPet Maj 02, 2008 7:01 pm

Ivana, cestitamooo!!! Blago tebi! Simona je pravo malo I love you
Preslatka je hehe
I sada cekamo promene na tvom avataru, i prve KUCNE fotke
Mnogo je medena cmok za Simonu
Nazad na vrh Ići dole
Sparky
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.09.2009

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptySub Sep 26, 2009 5:11 pm

ivana mozes mi reci koliko din je jedno stence?
Nazad na vrh Ići dole
gorana
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.11.2009

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPet Nov 27, 2009 9:14 pm

[img][/img][url][/url]
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyNed Jan 30, 2011 10:59 pm

Pozdrav svim ljubiteljima ove predivne rase.

Nedavno sam se odlucila za ovu rasu pasa i zahvaljujuci vasem forumu saznala mnogo o bilgovima. Nameravam da uzmem stene na prolece,tj cim otopli.
Ono sto mene zanima je koji pol preferirate? Zivim u stanu sa deckom,imamo dosta livada u kraju i setnja nece biti nikakav problem.
Mnogo mi se svidja sto su biglovi toliko hiperaktivni,veseli i druzeljubivi psi. Ipak zanima me koje su prednosti kog pola? Da li postoje neke vece razlike u karakteru i temperamentu? Kojeg je lakse dresirati? Verujem da se svaki pas moze pripitomiti i nauciti sta sme a sta ne sme,ali ipak... Nisam sigurna da cemo pariti kucu,pa je i to jedno od pitanja. Da li i kakve, medju polovima, posledice ostavlja sterilizacija?
Da li je pravilo da su muzjaci energicniji i nestasniji od zenki? Imam jos par meseci da razmislim ali svaka vasa pomoc mi je vise nego dobrodosla. Uzbudjeni smo i jedva cekamo da otopli. Smile
Unapred zahvalni Jeca i Ivan
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 1:34 am

Svako će vam reći iz svoje perspektive, na osnovu iskustva i svog ljubimca, pa je tako moja familija oduvek preferirala ženke /bez obzira na rasu/ i uvek kada bih ponovo birala-to bi bila ženka! Mislim, a ne tvrdim, da su privrženije vlasnicima, da u šetnjama i druženjima sa drugarima nema problema.....a naravno da će vlasnici mužjaka dati prednost muškom rodu, sve vam je to individualno! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Srba bgd
i'm bigl
i'm bigl
Srba bgd


Broj poruka : 469
Datum upisa : 30.09.2010

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 1:39 am

Najbolje je da se jave banditi iz Kovina oni imaju 2 zenke i muzjaka a i najvise iskustva...Ako ne primete ovu poruku obratite se vi njima na podforumu snoopy/ nando,stela i oksa iz kovina ili na pp oni su jok.mi fff
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 1:40 am

Ja da sad uzimam psa, uzela bih ženku. Zašto? Ne znam! Možda jer su mi biglice umilje od buntovnih dečaka! Po meni, mužjak bigla je uvek kao tinejdžer! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 3:15 am

i ja mislim da su biglice i uopste zenke umiljatije i manje se svadjaju sa drugim psima, samo moja biglica ne misli tako Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 12:52 pm

Ja volim muzjake, ali njihova teritorijalnost je definitivno problem. Kod zenki nemas nikakav problem, osim sto moras da ih pripazis tokom teranja, ali to je samo dva puta godisnje.
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 2:42 pm

Evo da i ja dodam nesto na ovu temu.

Imam dva muzijaka i dve devojke,kad zanemarim to da je uvek ludilo kod nas i kad ih pogledam pojedinacno,svi su prica za sebe. Ili ja nisam imala srece ni sa jednim polom ili je to jednostavno tako.

Zenke imaju teranje samo dva puta godisnje i to ne bi bio toliki problem da moja Dica nije i teska droca pa ne juri sve sto je musko u tom periodu ee . Druga kujica Beba je divna curica i vecina muzijaka i ne provali da je ona u teranju tako da mozemo opusteno da se svrckamo po parku. Ali moji momci su ludi kad god je neka zenka u kraju u teranju i to vec postaje mucno i za njih i za mene.

Ako vec ne planirate da parite svoju kucu moja topla preporuka je da se sterilise jer zaista je mucenje da ima nagon a da ga ne iskoristi,da ne pricam koje su sve posledice lucenja hormona uzalud i kakve sve probleme vecina vlasnika zenki ima posle teranja sa laznim trudnocama.

Kod zenki se sterilizacija radi tako sto joj se otvara stomak,sam posleoperativni oporavak traje oko 7 dana dok rana ne zaraste. Kod muzijaka ta operacija je mnogo jednostavnija i brze se pas oporavlja. Posledica nakon sterilizacije nema,a sprecava mnoge ozbiljne bolesti.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 3:12 pm

Ivana, nemoj majku da mi vredjas. Sin Dika.
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 3:28 pm

Evo da se javi banda iz Kovina, sa našim iskustvom. Slažem se sa Ivanom i naši psi su skroz razlišiti po karakteru. Nando je velika dobrica i veoma umiljat, ljubomoran ''kao pas'' i pokušava da zavede red u svom dvorištu. Ima jednu manu, a to se je da se ne zna vratiti na poziv. Odnosno kad ga trag navede na nešto tad isključi sve kontakte sa realnošću i samo sledi svoj nos. Do sada nam se dešavalo da kad odemo van grada da se oni dobro istrče, a to najviše vole i kad nanjuši neki trag ostane dugo na tom tragu. E sad sve zavisi i o kakvom se tragu radi, ako je to neki običan miris - on to dobro istraži pa onda krene napred, a ako je neki miris koji mu je interesantniji onda to može da traje dosta dugo. par puta smo nailazili na divljač i Nando je to sve ispratio, dobro onjušio i oblajavao ako je video divljač. Najgore je bilo kad je skoro isterao srnu, e onda je to bilo čekanje i čekanje da se vrati. Na kraju sam ja išao da ga tražim i tek kad sam mu prišao na par metara onda je shvatio da ga ja dozivam.
Devojke su sasvim drugačije po tom pitanju - povratka na poziv. Stella se odmah odazove i dotrši do nas, bez obzira za čim traga u tom trenutku. Oksa se odaziva takođe, ali prvo gleda šta to Nando radi pa onda odlučuje da li će se odmah vratiti ili još malo njuškati okolo. Po drugim stvarima su one različitog karaktera. Stella se obraduje svakom ko dođe u dvorište, bez obzira da li je to osoba koju prvi put vidi, odmah skače na nju i hoće da se mazi. Ona ima jaku potrebu da se dopadne drugim psima i nama ljudima. Ako višem na nekog (Oksu i Nanda) ona odmah dolazi podvujenog repa u kao da kaže'' nisam ja ništa kriva'', a kad na nju višem ona se prilepi za zemlju ko da će u nju propasti - zna da je kriva. Voli da preskače kapije i da se vere po zidovima ko mala kozica.
Oksa je opet skroz drugačija. Ona je nepoverljiva i na svakog laje kad neko uđe u dvorište. Veoma su retke osobe na koje ona ne laje. To traje oko 20 minuta, pa kad je svi ignorišu ona prestane, ali jako teško sklapa poznanstva. Njen ceo svet je Nando. Par puta mi se desilo da se Nando i Oksa malo zaigraju i da to pređe u režanje, tada nastupaju vaspitne mere. Pasa treba okrenuti na leđa i držati ga tako dok se ne smiri (taj položaj mu je podređeni položaj i njegovo priznanje onom drugom da je vođa) nju moram držati duže nego Nanda. nando odmah prizna da je potčinjen, a Oksa se otima i ne želi da prizna poraz. Stelu nema ni potrebe da tako vaspitavamo. Ona sve rešava svojim blago srnećim pogledom.
Kao što i sami možete videti da su i ovi naši psi apsolutno različitog karaktera. Ne mogu ti savetovati ili te uputiti na određen pol. Ipak verovatno i ti imaš neke afinitete.
Takođe se slažem sa Ivanom u pogledu sterilizacije i rešavanja problema neželjene trudnoće i ostale problematike u vezi toga.
Verovatno sam te samo zbunio i uneo ti konfuziju, ali najbitnije da ti njega voliš i pružiš mu sve uslove dostojne jednoj kuci i on će ti to vratiti stostruko. Problemi su tu da se rešavaju i da nam ne bude dosadno.
Pozdrav od bandita.
PS. Pitaj još šta te muči i odgovorićemo.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 4:45 pm

Dika je visestruka licnost. U kuci je maza, napolju oprezan i veoma teritorijalan. To znaci da hoce da rezi na neke muzjake, ali iskljucivo kad ga ponekad stavim na povodac. U tim prilikama ga pustim i sve bude u redu. Mozda se oseca ugrozenim kad je vezan. Ja ga vezujem samo kad jako zurim, pa ne mogu da cekam da iznjusi sve sta bi hteo. Kad je vezan, setnja traje koliko ja kazem, a kad je pusten... dok ne iznjusi svaki trag i ne pisne na svako drvo. Mazi se i napolju sa decom i zenama, ali muskarce zaobilazi, narocito ako su krupni. Poslusan je, ali ne kao retriver. Dodje na poziv, ali zaobilaznom putanjom Very Happy

Ne znam da li ove osobine imaju veze sa polom scratch
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 4:54 pm

Jao ljudi,pa vi ste otkrovenje. Hvala vam puno na iscrpnim odgovorima.
Nikad nisam imala psa,pa sam sto se toga tice neiskusna. Sa druge strane moj decko ima labradorku,koja ne zivi sa nama (kod njegovih je) i toliko je mirna i umiljata da prosto pleni.
Oduvek sam zelela psa,ali moja majka je bila protiv drzanja zivotinja u stanu. Sad kad imam priliku jedva sam docekala.
Nisam ni bila svesna da su i psi kao i ljudi individue za sebe. Svako ima svoj karakter,verovatno kao i kod nas genetika dosta utice,kao i okruzenje naravno.
Iskrena da budem,cini mi se da su muzjaci lepsi,bar meni. Volim pse sa malo jacom gradjom,vecom glavom. Neke zenke koje sam ovde videla imaju spicastu njusku,a ja pak vise volim kad je malo sira i zdepastija. Mada,ruku na srce,svi su preslatki. U ovu rasu sam se prosto zaljubila.
Inace sam doktor po struci pa znam kako se izvodi sterilizacija,ali hvala vam u svakom slucaju na informacijama.
Ja cu jos malo razmisliti,pa vam javljam sta sam odlucila.
Ako neko ima jos neko misljenje neka ga iznese,bicu vam beskrajno zahvalna.

Puno pozdrava od buduceg vlasnika ove divne rase Smile joj jedva cekam Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 5:02 pm

I jos jedno apsolutno pristrasno mišljenje da nema sladje rase od ove. Skroz blesavi, dobroćudni, decoljupci, razigrani. Kad dovedete bigla iz kasne šetnje, oko ponoci, spava vam se, a on oran za igru... dohvati neku glupost i krene da baca uvis, zove u zezanje - a usi lete na sve strane... ja se uvek oduševim. Svi su psi slatki, ali biglovi nisu psi, oni su kucovi.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 11:24 pm

Dika ::
Ivana, nemoj majku da mi vredjas. Sin Dika.
Uze mi grrr av av av iz usta! To stvarno nije u redu!!!


Poslednji izmenio Dolly dana Pon Jan 31, 2011 11:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyPon Jan 31, 2011 11:29 pm

Dolly ::
Dika ::
Ivana, nemoj majku da mi vredjas. Sin Dika.
Uze mi lavež iz usta! To stvarno nije u redu!!!

IVANA mislim affraid affraid affraid nemoj tako o našoj mami Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 1:49 pm

Dugo sam se premisljala...I na kraju sam se odlucila za zenku mada ni sama ne znam zasto.Mozda jer sam cula da su zenke 'mirnije' i 'poslusnije' . Jedini problem je teranje,sta ako je sustigne lutalica ... Takodje uzimam zenku jer smo nas 2 u kuci,i nekako mi je logicno da imam zenskog psa..
Nazad na vrh Ići dole
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 6:25 pm

Pa evo da i ja napišem.
Sve ovo je iz knjige:PAS PRIRUČNIK ZA VLASNIKE.
Ne postoje pisana pravila prilikom izbora između mužijaka ili ženke-to je pitanje sopstvene sklonosti.Postoje razlike u ponašanje:ženke je generalno lakše trenirati i naučiti kućnom redu,ali zahtevaju više pažnje;mužijaci su češće agresivniji prema drugim mužijacima,mogu biti dominantniji,aktivniji i destruktivniji.Ne postoji polna razlika u pogledu čuvanja,razigranosti i razdražljivosti.Sterilizacija gotovo uvek uklanja nedostatke određenog pola,bez zadiranja u njegove prednosti.

Sad ovo što piše u knjizi ne odnosise na biglove nego na sve pse,ali ne mora da znači da su i biglovi isti. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 6:58 pm

AnjaBeagle ::
Dugo sam se premisljala...I na kraju sam se odlucila za zenku mada ni sama ne znam zasto.Mozda jer sam cula da su zenke 'mirnije' i 'poslusnije' . Jedini problem je teranje,sta ako je sustigne lutalica ... Takodje uzimam zenku jer smo nas 2 u kuci,i nekako mi je logicno da imam zenskog psa..

Anja, koliko sam mogla da te upoznam mislim da si napravila pravi izbor sto se tice pola top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 8:27 pm

Ne postoji polna razlika u pogledu čuvanja,razigranosti i razdražljivosti.Sterilizacija gotovo uvek uklanja nedostatke određenog pola,bez zadiranja u njegove prednosti.


Polna razlika postoji i to je velika i uocljiva.Drugo zenka je samo dva puta u teranju godisnje,muzjak celog zivota,svako teranje zenke u okolini gde se nalazi muzjak on oseca.Polna razlika u pogledu cuvanja takodje postoji,zenku cuvate dva puta godisnje po dvadesetak dana,muzjaka kad god oseti zenku u teranju,razlika je u tome da zenku ako ne cuvate ostace skotna,a muzjaka ako ne cuvate odlazi sa zenkom u teranju,tako da je to velika razlika izmedju muzjaka i zenke........
sto se tice sterilizacije,slazem se sa njom samo u slucaju zdravstvenih problema kada to mora da se ucini u ostalim slucajevima no koment.to je moje misljenje i nemora da znaci da se sa njima svi slazu
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Sponsored content





Mužjak ili ženka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mužjak ili ženka   Mužjak ili ženka - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mužjak ili ženka
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: