moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Otrov "kreozan" na ulicama!

Ići dole 
+5
Dolly
Lino
Anja..
tedibi
NađaNS
9 posters
AutorPoruka
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyPet Jan 25, 2013 11:13 pm

Istraumiran ranijim pričama raznih ljudi, a danas me je samo podsetio tekst u Blicu o svemu tome...

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/364455/Oprez-masovno-trovanje-pasa-u-Beogradu-i-Novom-Sadu

Pošto se pretežno radi o Beogradu i Novom Sadu, ako je neko video, čuo gde ima, ne bi bilo loše da se podeli ovde na forumu, kako bi bili oprezniji. Naravno, ako je neko video u nekim drugim mestima, isto neka opomene.
Interesuje me i vaše mišljenje o tome, kako sprečiti da pas dođe u kontakt sa tim i jel zna neko šta u raditi u slučaju da se pas otruje i koji su simptomi.
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 10:22 am

U principu ako naletite na kreozan bacen negde,tesko da mozete spreciti psa da dodje u kontakt sa njim,osim ako ne vidite gomilu pa izbegnete ceo taj predeo. Kreozan je jako toksican i dovoljno ga je nekad i samo pomirisati. Deluje jako brzo i vecina pasa je vec za pola sata mrtva. Pas povraca penu i ima grcenje tela,temperatura jako brzo raste do krajnjih granica. Bilo bi idealno psa hladiti ili evo vise o prvoj pomoci http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=135.0
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 3:28 pm

Cula sam da je na Limanu, tacnije Grbavici u ulici Alekse Santica ne znam tacno koji broj, isto bacen otrov i pored je nadjen mrtav pas. Izgledao je kao da spava...
Ovako taj otrov izgleda:

Otrov "kreozan" na ulicama! 602970_592270920798531_1455291415_n

Liman je poznat po tome sto ima puno dobrih pasa. Uvek volim Kleu da vodim na Liman, u Limanski park na igru. I sad cujem ovo... Nista drugo necu reci osim S T R A S N O !
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 3:45 pm

Evo informacija gde je bacen otrov 'Mamac B' (roze granule) u Novom Sadu.Otrov moze ubiti ne samo psa ili macku,vec i dete.

Неко је бацио отров на Бул. Цара Лазара, од Лиманске пијаце до места где ул. Алексе Шантића излази на Булевар. Атомско склониште преко пута вртића у ул. Алексе Шантића је такође затровано. Два власничка пса су угинула, многи су се једва извукли. Молимо Вас ширите вест!!!

Kako spreciti otrovanje:

Купите хидроген од 3 процента и сипајте у сприц и то понесите у шетњу. Ако пас поједе нешто отровно сипајте му хидроген у уста да изазове повраћање.

Izvinjavam se na duplom post-u.
Veliki pozdrav svima i cuvajte svoje ljubimce i sebe! cmok
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 4:03 pm

tedibi ::
U principu ako naletite na kreozan bacen negde,tesko da mozete spreciti psa da dodje u kontakt sa njim,osim ako ne vidite gomilu pa izbegnete ceo taj predeo. Kreozan je jako toksican i dovoljno ga je nekad i samo pomirisati. Deluje jako brzo i vecina pasa je vec za pola sata mrtva. Pas povraca penu i ima grcenje tela,temperatura jako brzo raste do krajnjih granica. Bilo bi idealno psa hladiti ili evo vise o prvoj pomoci http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=135.0
Ovo je uzas! Nisam znala da je toliko toksican. Pa ko to baca? Zar se nista ne moze poduzet? Ako nista drugo trebalo bi isprepadat roditelje djece pa da se i na tu foru potegne neka istrga i kazne oni odgovorni. Jer ako ubije psa od preko 20 kg u roku od pol sata sta bi onda napravio djetetu od 2-3 godine.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 4:08 pm

Koliko sam ja upucena, firma 'Ciklonizacija' u Novom Sadu daje besplatno otrov svakom gradjaninu koji ga zatrazi. Firmi lezu pare iz gradskog budzeta, a psihopatama otrov za DZABE.
Za Beograd nisam sigurna, verovatno je slicna situacija kao i ovde...
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 4:40 pm

Anja.. ::
Koliko sam ja upucena, firma 'Ciklonizacija' u Novom Sadu daje besplatno otrov svakom gradjaninu koji ga zatrazi. Firmi lezu pare iz gradskog budzeta, a psihopatama otrov za DZABE.
Za Beograd nisam sigurna, verovatno je slicna situacija kao i ovde...
katastrofa! No
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 7:48 pm

Nažalost, mislim da dok se neko dete ne otruje, niko se pokrenuti neće... Meni je ovo užasno, prosto ne mogu da poverujem da postoji takav čovek (verovatno više njih), ali izgleda da postoji. Pošto se pored pojedenog, otrov može i udahnuti (pošto je u BGu bačeno u vidu praha), ja svom psu ne mogu da zabranim da njuška, a moj pogled ne može biti non stop na njenoj njušci... :/
Čitanjem sam i ja video da treba prvo reagovati sa 3% hidrogenom, iz apoteke, ne onim za farbu, ali ubacivati psu u usta više puta, dok ne počne da povraća penu ili bezbojnu tečnost, zato što mora sve da izbaci. Posle toga kao treba psu dati medicinski aktivni ugalj (nemam pojma šta je), dva komada, pa posle toga psa tuširati hladnom vodom, pošto sve to prati povišena temperatura, pa onda pozvati veterinara.
Meni nije jasno, taj otrov je zabranjen u slobodnoj prodaji u EU odavno, a u Srbiji negde 2003/2004 i za taj podatak da dobijaju od Ciklonizacije sam i ja čuo. Sve to mi je nejasno, pošto, ako je zabranjen u slobodnoj prodaji, znači da se mora znati ko sme, koje institucije, firme, fabrike, smeju da poseduju taj otrov, a između ostalog i Ciklonizacija. Znači, da su komunalci, policija, ko god da je zadužen za to voljni, vrlo lako se može to pronaći. Kuc kuc, vi imate pristup otrovu, kome je dato, gde je nošeno, bla, bla, bla... To meni sad sve zvuči logično pošto sam iznerviran što takvi ljudi postoje, ali očigledno da zadužene za to boli baš...
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 8:12 pm

Otrov se prosirio i po Novom Naselju , Detelinari i Podbari. No
Katastrofa, ne mogu recima opisati koliko sam besna i uzasnuta zbog svega ovoga, nemam reci vise stvarno ovo je sramota. Naravno niko nece ni prstom mrdnuti, a mnogi ce ,ne daj Boze, nastradati.
Samo se pitam...dokle vise?
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 8:39 pm

Anja.. ::
Otrov se prosirio i po Novom Naselju , Detelinari i Podbari. No
Odakle ovaj podatak? Jel ima još nekih novosti? Sad
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 8:52 pm

Negde sam procitala na netu. Nema za sada... Nadam se da nece ceo grad biti zatrovan. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptySub Jan 26, 2013 11:28 pm

Kad već imate sve te podatke, zašto ne prijavite komunalnoj policiji?
komunalna.policija@inspekcija.novisad.rs
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyNed Jan 27, 2013 12:15 am

Dolly ::
Kad već imate sve te podatke, zašto ne prijavite komunalnoj policiji?
komunalna.policija@inspekcija.novisad.rs

Prijavljeno im je. Kako kažu: "Na lice mesta dolaze po potrebi". Iako ja mislim da bi sada i mogli malo da pročešljaju gradom i patroliraju i pregledaju travnate površine, kad već ne mogu da uhvate počinioce. Što se tiče policije, jedna žena je pozvala pošto se uplašila za svog ljubimca, oni su došli i rekli da to prvenstveno nije njihov slučaj, a kada im je ta žena napomenula, da bi pre životinja tu mogli da se otruju deca i ljudi, policija joj je odgovorila da kad sledeći put bude zvala, da zove zbog dece... Toliko....
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyNed Jan 27, 2013 2:07 am

Anja.. ::
Koliko sam ja upucena, firma 'Ciklonizacija' u Novom Sadu daje besplatno otrov svakom gradjaninu koji ga zatrazi. Firmi lezu pare iz gradskog budzeta, a psihopatama otrov za DZABE.
Za Beograd nisam sigurna, verovatno je slicna situacija kao i ovde...

Roze granule se mogu naci u slobodnoj prodaji i sluze za trovanje glodara,ima ih u podrumu svake zgrade,ali one tesko mogu da ubiju psa,ustvari mogu ako pas pojede veliku kolicinu.

Ovde se radi o kreozanu,on se ranije koristio za prskanje biljaka u poljoprivredi,ali je zbog svoje toksicnosti izbacen iz upotrebe i zakonom zabranjen i za proizvodnju i za prodaju. Zabranjen je u skoro svim evropskim drzavama,ali se u Bosni i dalje nalazi u slobodnoj prodaji. Moze jako lako da ubije i odraslog coveka i to mala kolicina.

Tako da ta firma koju pominjes sigurno ne deli ovaj otrov kojim se masovno truju psi po Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyPon Jan 28, 2013 2:15 pm

http://www.peticije24.com/stop_trovanju_pasa_i_drugih_ivotinja

Evo i peticija, pa ako vas ne mrzi popunite je, a možete i širiti dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyPon Jan 28, 2013 4:19 pm

NađaNS ::
http://www.peticije24.com/stop_trovanju_pasa_i_drugih_ivotinja

Evo i peticija, pa ako vas ne mrzi popunite je, a možete i širiti dalje.
Već sam je popunjavala pre neki dan!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Igor novi sad
novajlija
novajlija



Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.01.2013

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyPon Jan 28, 2013 4:59 pm

Upravo je neko na fejsu shareovao mapu sa dosad zabelezenim tackama otrova u ns, pa reko bilo bi korisno da to podelim ovde sa vama da ne vodite svoje ushonje tamo

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/c40.0.403.403/p403x403/419641_10151681845954392_1518543153_n.jpgOtrov "kreozan" na ulicama! 419641_10151681845954392_1518543153_n
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyPet Feb 01, 2013 12:04 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyPet Feb 01, 2013 12:38 am

Sta je ono ljubicasto na slici na prethodnoj strani? Za pacove ili nesto jace? Kleo je stuk'o jednom neki otrov, al' mu je samo stolica bila malo poremecena nekoliko dana, kapiram da je ono za pacove. Rekoh, i kod mene neko baca otrov ispred jedne zgrade, pas je uginuo pre neki dan, ali cu vam reci nesto, dok sami ne uradite nesto, niko nece. Svako u svakoj zgradi uvek moze da vam kaze ko bi mogao da baci otrov, kao sto ja znam 2 osobe iz te... Jbg, odete na vrata sa par prijatelja, ponesete neke motke, pripretite malo i neko ce vam reci. Znam da ovo deluje detinjasto i glupo, ali neki ljudi reaguju samo na agresiju, a ti koji bacaju otrove psima su ruglo ljudske rase, bednici koje je svako tukao verovatno i koji pokusavaju da povrate muskost povredjujuci slabije od sebe.

Iskreno, ovo za pomoc je pomalo smesno, ko u tim trenucima moze sve to da izvede??
Nazad na vrh Ići dole
Nefertiti
novajlija
novajlija
Nefertiti


Broj poruka : 39
Datum upisa : 03.02.2013

Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! EmptyPon Jul 29, 2013 2:31 pm

Andjelka Matijevic
MOLIM VAS DELITE!!BACEN OTROV,VEROVATNO KREOZAN NA MILJAKOVCU I,BOGDANA ZERAJICA ISPRED BROJA 21,IMA I OTROVANIH PASA!!!DELITE!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Otrov "kreozan" na ulicama! Empty
PočaljiNaslov: Re: Otrov "kreozan" na ulicama!   Otrov "kreozan" na ulicama! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Otrov "kreozan" na ulicama!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: