moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 šetnje

Ići dole 
+5
Dolly
Snoopy Gang
NađaNS
tedibi
kassia
9 posters
AutorPoruka
kassia
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
kassia


Broj poruka : 112
Godina : 35
Localisation : velenje
Datum upisa : 06.12.2012

šetnje Empty
PočaljiNaslov: šetnje   šetnje EmptyPon Jan 14, 2013 2:05 pm

Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje... Koliko puta dnevno i koliko traju vaše šetnje sa biglićima. Mi imamo 3 šetnje dnevno, oko 30-45min, odvisno koliko imam vremena i kad dođemo kući ova mala još ima energije, da juri okolo i igra se. Mislite, da je premalo vodimo vani? Tu su još i 5-10 min izlasci za piškenje između šetnja.
Ah da..jel se bigl ikad umori ????? SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyPon Jan 14, 2013 2:11 pm

Nisu vam prekratke setnje,ali ako je njoj to malo,onda bi trebali produziti. Nadjite jos nekog napolju ko ima psa,da se izigraju i istrce,jako je bitno da se stene druzi sa drugim psima. Kada je nas Bili bio mali izlazio je 5 puta na dan po sat vremena i bilo mu je malo,sve dok nismo ukacili kad se okupljaju psi u parku,onda bi se sa njima izjurio i bilo bi mu mnogo lepse. Kad je Beba bila mala nismo toliko izlazili ali smo jako cesto bili u vikendici pa je po ceo dan jurila po dvoristu,a i kad nismo tamo imala je Bilija pa su se igrali po kuci Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyPon Jan 14, 2013 2:13 pm

Za psihicki razvoj steneta jako je bitno da se mnogo igra i sa vama i sa drugim psima
Nazad na vrh Ići dole
kassia
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
kassia


Broj poruka : 112
Godina : 35
Localisation : velenje
Datum upisa : 06.12.2012

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyPon Jan 14, 2013 5:36 pm

Uf hvala puno! Nekad smo vani i sat, sat i pol e onda spava ko bubica. Ili kad sretnemo kakvog biglića pa se izluduju. Samo kod nas je problem jer nemamo nikakvog pasjeg parka i nebi smjeli puštati pse ali mi to opet uradimo na rizik Smile Inače se i kod kuće puno igramo (vučemo konopac, lovimo se, skrivamo itd... i naravno vježbamo trikove Smile)
A nekad opet mislim, da smo pretjerali jer kad dođe kući spava i po 3 sata zajedno ... Kao da imam bigla kod kuće Smile
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyUto Jan 15, 2013 1:20 pm

A kakva su vam iskustva sa pustanjem vasih biglica? Mi uskoro trebamo da krenemo u prve setnje, pa me interesuje kako vi pustate vase, tj. kako ih kasnije uhvatite? Smile Ja bih jako voleo da je pustim u nekom parkicu, na nekoj travnatoj povsini da se istrci, pa me interesuje kako vi izlazite na kraj sa tim? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyUto Jan 15, 2013 3:16 pm

Naše iskustvo je NIKAKO ne puštati biglove u šetnju bez povodnika po gradu ili na mestima gde ima saobraćaja.
Jak nagon za praćenjem traga i gonjenjem doveo je do dve ili tri situacije da su psi istrčali iz parka za mačkom ili drugim psom i pretrčavali ulicu. Stela je jednom pojurila za konjskom zapregom i izgubila se iz vida. Kada smo se vratili kući (da zatvorimo ostale pse i idemo u potragu za njom) ona nas je čekala u dvorištu (Mišina sestra je prepoznala i pustila u kuću).

Zato ih na povodniku vodimo do mesta gde možemo da ih pustimo i gde nema saobraćaja (kej uz Dunav) ili ih smestimo u auto i vodimo u atar, gde možemo da ih pustimo da jure i njuškaju bez straha da će ih nešto pregaziti.
To naravno ne znači da neće otrčati za nekim tragom i da ih nećemo čekati po 45 minuta ili sat vremena da se vrate No

zato savetujem puštanje sa povodnika samo u ograđenom prostoru ili na mestima van grada.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyUto Jan 15, 2013 3:51 pm

Za početak, u ograđenim prostorima, ili u društvu vlasničkih pasa, nikako ako ima lutalica, jer , prateći njih, mogu da otrče van parka. Dok je bila mala, Doli je bila luda i neumorna, pa sam je dovodila u park u vreme kada znam da dolazi društvo sa psima i nekad smo je opkoljavali da je uhvatimo, kada treba da se ide kući. Kada se zaigra sa društvom, tada sam bila sigurna da neće da se odvaja i ode.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyUto Jan 15, 2013 5:19 pm

Snoopy Gang ::
Naše iskustvo je NIKAKO ne puštati biglove u šetnju bez povodnika po gradu ili na mestima gde ima saobraćaja.
zato savetujem puštanje sa povodnika samo u ograđenom prostoru ili na mestima van grada.

top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptySre Jan 16, 2013 12:09 am

Mi iza zgrade imamo velik park okruzen zgradama,ima tu i ulice,ali nije strasno posto je paking. Bilija smo izvodili na povodcu pa bi ga pustili kad sretnemo nekog psa,a onda bi ga pola kraja lovilo i po sat vremena. A zenske nam nikad nisu na povodcu niti su ikad bile,osim kad idemo negde gde treba preci ulicu,sad su u fazi da i ogrlicu kad im stavimo ne znaju sta ih je snaslo Laughing

Inace dreser nam je oci otvorio kad nam je otkrio cari kanapa. Vezemo idiotu za ogrlicu kanap dug 10 metara i pustimo ga da slobodno seta,tad je uvek pri ruci Wink
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptySre Jan 16, 2013 2:37 am

Mi setamo 2 puta dnevno. Ukoliko ja bas nemam vremena, jednom- uvece. Kada je bio bebac setali smo cesce, naravo. Smile I Felixu je to ok. Skoro stalno je pusten, osim na mestima gde je gust saobracaj. Samo sto mi ne setamo, vec ja njega pustim minimum sat da divlja sa drugim psima- to mi zovemo setnjom. Very Happy A i cesto idemo do suma i ostale prirode odmah u blizini grada, gde mu je raj za jurcanje i njuskanje. Mislim da se Felix ne zali. Smile
Nazad na vrh Ići dole
kassia
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
kassia


Broj poruka : 112
Godina : 35
Localisation : velenje
Datum upisa : 06.12.2012

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptySre Jan 16, 2013 9:35 am

Hehe vjerujem, da se ne žali. Ja Kassiu pustim u parku, kad sretnemo kojeg biglića jer se obožavaju da igraju međusobno (valjda zato, što nijedna druga pasma nema tolko energije Smile) i kad dođemo kući samo padne u krevet - da, da u krevet i to obično se dama namjesti na mome jastuku Smile (toliko o dogovoru na početku, da neće smjeti na krevet) Embarassed
Drugčije je imam na povodcu (1m, ili uzmem fleksi sad kad je ovako snježno pa da može da juri). Aliii što vuče kad je na fleksiju, jaooo... U većini je na povodcu.
I mi upotrebljavamo kanap od 10 m pa vježbamo da se odozove kad je zoveš (neznam dobro napisati), samo što se taj konopac tako uprlja Sad
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptySre Jan 16, 2013 1:01 pm

O da,taj konopac ume da zverski da smrdi Mad
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyČet Jan 17, 2013 4:53 pm

Svaka cast, ja nemam zivaca da se navlacim sa tim konopcem. I da se i ja i Felix i svi drugi ljudi i psi sapinjemo. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyČet Jan 17, 2013 5:54 pm

Kleu setam, sada, samo jednom. Ujutro je pustim u dvoriste, gde se istrci kao luda ,preko dana kad dodjem iz skole, dakle oko 3, a oko 6 uvece vec ima slobodno dvoriste tako da je i tada pustim. Ranije smo cesce isli u setnje, dok je bila manja. Ja inace ne volim da rizikujem, tako da je ne pustam uopste na ulici, nego u parku sa ostalim psima. Stvarno se plasim da mi ne pobegne, i nikako nisam opustena cak ni dok je sa drugim kucama u drustvu...
Po meni vam je najbolje resenje da je pustate sa psima, tako ce se naajvise umoriti, ali da uvek budete na oprezu. Ipak, bigl je to.. Smile
Pozdrav! I love you
Nazad na vrh Ići dole
-BUzz-
novajlija
novajlija
-BUzz-


Broj poruka : 39
Datum upisa : 17.12.2012

šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje EmptyČet Jan 24, 2013 4:09 am

Secemo se s njim tj. smo vani u asdasdasda prosjeko kolko I VI....
Al stvarno drukciji je kad dodemo doma kad je bio recimo u drustvu sa drugim psima jel se izdivlja nego kad samo setamo .... fakat se kuzi razlika...
Pustim ga sa uzice tek kad smo negdi di nije prometno da se istrci.....i naravno druzi s kompicima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





šetnje Empty
PočaljiNaslov: Re: šetnje   šetnje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
šetnje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: