moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Fotografija

Ići dole 
+4
snoopy
Niva
Snoopy Gang
Medena
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptySub Maj 05, 2012 1:31 pm

za sve koji planiraju kupit fotic, a imaju nedoumicu da li je bolje vise dat za dobar fotic ili objektiv.
i da video je malo previse popularisticki napravljen i previse se glupira, al ima dobrih primjera kako izgledaju fotke s skupim DSLR-om i "jeftinim" objektivom (u ovom slucaju Canon 1D mark IV sa Sigmom 28-300 f/3.5-6.0) i s "jeftinim" (tako su ga oni nazvali al bolje rec entry level) DSLR sa skupim objektivom ( Canon 550D s Canon 28-70mm f/2.8L)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptySub Maj 05, 2012 7:47 pm

Savet profesionalca koji sam ja dobio " Kvalitetni objektivi su ti investiranje za budućnost tela ćeš i onako da menjaš svakih par godina ,a kvalitetan objektiv ostaje kvalitetan objektiv. Izaberi sistem montaže i kupuj najkvalitetnije što možeš sebi da priuštiš "
I mene baš interesuje šta Mario ima da kaže na ovu temu .


Poslednji izmenio Vasica T dana Uto Maj 15, 2012 8:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptySub Maj 05, 2012 8:55 pm

Moram se složiti da je bolje kupiti profi objektiv, ali nema izgleda da odvojim 1200 eura za 24-70 f2.8 Sad
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptySub Maj 05, 2012 8:59 pm

Definitivno! kvalitetan objektiv je kvalitetan objektiv uvijek i zauvijek.
Bitno da je ostar, da daje puno detalja i da nema kromatskih aberacija...
Tijela su ionako potrosni materijal. Very Happy
...
Canonov 50mm f/1.8 je genijalan objektiv a kosta 125.99$ Very Happy
dode ti zapravo jeftinije od kit objektiva.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyČet Maj 10, 2012 3:14 pm

Evo mene posle par dana, imao sam posla tako da nisam ima vremena.

@Vasica, upravo tako objektivi su osnova sistema, i u njih se najvise ulaze, sad sto kostaju ko polovna kola to je druga stvar. 24-70 je fantastican obj., ali on je vise za poslove kada nemas vremena da menjas objektive.Pritom kvalitet slike ne moze prici ni jednom prime-u, iako je na 24-70 odlicna slika.

Npr kad slikam grupe ljudi nikad ne koristim 24-70, vec uvek iskljucivo prime, je mi je bitna ostrina kroz celu sliku, dok kod zum objektiva sredina je ostra i ona opada po krajevima drasticno.

Sad ako ti to ne donosi novce jako skup hobi. Tako da su obj. koje sam ranije naveo neka pocetna kompromisna varijanta.

I da moj savet je ko moze pre svega uvek ulaganje u bolje objektive cak i na ustrb tela.

Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 5:24 pm

Nina mandarina ::
Medena ja bih pricekao na vasem mestu, fotke koje pravi 3200 izgledaju jako lepo.
Evo, 3200 je stigao i u Madjarsku, medjutim ja sam sada malo zbunjena i kolebam se izmedju 3200 i 5100... a moram se odluciti brzo!
Molim vas sve za savjet: sta jos da odmah kupim od dodatne opreme (osim ocigledno kartice i torbe...)?
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 5:41 pm

Medena ::
Nina mandarina ::
Medena ja bih pricekao na vasem mestu, fotke koje pravi 3200 izgledaju jako lepo.
Evo, 3200 je stigao i u Madjarsku, medjutim ja sam sada malo zbunjena i kolebam se izmedju 3200 i 5100... a moram se odluciti brzo!
Molim vas sve za savjet: sta jos da odmah kupim od dodatne opreme (osim ocigledno kartice i torbe...)?
objektiv Very Happy
...obavezno krpicu od mikrofibre za ciscenje objektiva, i mozda ima nekih posebnih sprejeva, jer sve je to jako osjetljivo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 9:43 pm

Sto se objektiva tice uzela bih 18-105 VR, i ne znam da li da odmah uzmem 50/1.8G - ili da ipak dam sebi malo vremena sa novim foticem pa da vidim u kom pravcu to ide... i da li uopste nekuda ide! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 10:46 pm

ja bi rade predlozila obrnutu kombinaciju, prvo 50-ka, a onda 18-105...
barem bi ja sad za sebe tak uzimala...
al budu strucnjaci vec imali neki konkretan savijet. Very Happy
...
evo nesto zanimljivo za Milana Very Happy
NIKON 600D
Some new Nikon D600 specs in addition to what I reported two week ago (new specs are on top, marked in bold):

39 AF points (with an option of 11 AF points)
5 fps (same as the D700, the D800 has 4fps)
2 SD card slots with Eye-fi support
Build-in retouching images functionality
Built-in flash with sync speed of 1/250s
Two user settings: U1 and U2
Fn button

GPS
HD video
The sensor inside the D600 will probably be 24MP (made by Sony, modified by Nikon)
The new camera will be marketed as an entry level full frame camera
Auto DX crop mode
In-camera RAW editor
Built in time-lapse functionality
Possibly with build-in HDR
Possibly with integrated GPS
New external battery grip
To be released this summer
The D600 will probably not have an internal AF motor, which means it will work only with AF-S lenses (just like the D3200 and D5100)
The price of the D600 is rumored to be very low - maybe as low as $1500
Announcement before Photokina (September 2012)
One or more low-priced f/4 lenses will be announced with the D600. For example, Nikon recently filed a patent for a 24-70mm f/3.5-4.5 full frame lens which seems to be designed for a cheaper FX DSLR body


Read more on NikonRumors.com: http://nikonrumors.com/2012/05/09/more-nikon-d600-specs.aspx/#ixzz1v9qff1Zh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyČet Maj 17, 2012 11:04 pm

affraid Uhhhhh ti surovo stvorenje Very Happy Very Happy Very Happy full frame camera Shocked Sad Sad
Još samo da smislim kome da uvaljam bubreg -pre no što me gospođa upuca kad vidi cenu dotičnog Very Happy Very Happy
Odo sad da ispratim link Very Happy

@ Mario- Do skoro se znalo što manji broj -kvalitetnija mašina (kvalitetnije telo -oklop ,bolji čip ,procesor .......) Nisam imao prilike sa držim u rukama ove nove X00 X000 pa me interesuje jel ovo pravilo još važi ili je sve izmešano. Znam da su neke ranije serije CANON-A softverski namerno "ubijane" i oganičavane. pa su ljudi krekovali softver da izvuku sve mogućnosti koje mašina pruža .
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyPet Maj 18, 2012 12:38 am

Vasica T ::
affraid Uhhhhh ti surovo stvorenje Very Happy Very Happy Very Happy full frame camera Shocked Sad Sad
Još samo da smislim kome da uvaljam bubreg -pre no što me gospođa upuca kad vidi cenu dotičnog Very Happy Very Happy
Odo sad da ispratim link Very Happy
pa sta ce ti dva bubrega?! Suspect lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyPet Maj 18, 2012 1:51 pm

Suska vec neko vreme za njega, jedino sto se govori da mu motor za obj. nece biti na telu vec ce morati da se kupuju novi bjektivi.
Zasto to kazem, pa ima da se kupe polovni a super objekiti malo starijeg datuma npr 80-200 2.8d(do 600 eur) ili 24-85D 2.8-4 (oko 300 eur), koji su relativno jeftiniji a odlicno rade.

No u svakom slucaju dobro je ako je ovo istina, konkurencija je uvek dobra.
U principu numeracija vazi, a sto se tice softvera to je oduvek tako bilo, medjutim sad je u tom delu u glavnom foku video pa se uglavnom dadaju softeri na aparat za to.

Mala komparacija, sinoc sam isprobao i d300 na na istom mestu kao i canon mk2, i mogu reci nije lose ali se vidi da pucaju malo pixeli na povisenim iso vrednostima, prva je na 1250iso druga na 2000iso. Ono sto mi se dobada kod canona jesu srednji tonovi mnogo su bolje kontrolisani nego na nikonu, i spot metering daleko je boje na canonu.

primeri:

Fotografija - Page 2 Mar1873

Fotografija - Page 2 Mar2001



Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyPet Maj 18, 2012 2:06 pm

@Medena

Ja bih na vasem mestu uzeo ako ste u mogucnosti oba objektiva. 50-ca na crop telu 3200 vise ce sluziti za portrete nego kao resenje za sve.

Kao pocetniku u fotografiji vama ce vise znaciti 18-105, a kako vreme prolazi i kad naucite da koristie cari 50ice i njenu prednost blende, kao i kod vecine ljudi porast ce vam apetit za tu vrstu obj. i polako ce te zanemarivati 18-105.

Sto se tice ciscenja obj. nema potrebe za tecnostima za njih dovoljna je jelenska kozica i od naocara, ili mala cetkica sa pumpicom za vazduh.

Od nekih dodataka koji mogu biti zanimljivi ako volite da slikate prirodu su polarizacioni filteri, sa njima npr dobijate jacu boju neba, neki put cak i ako se ne vidi na golo oko mogu da se izvuku. Takodje ako ima refleksija na vodi pomocu njega mozete to da izbegnete i uopste ako slikate nesto sto pravi refleksiju, ne uvek ali u vecini slucaja da. Njima se cena krece oko 30-50 eur, i trenutno je u tom cenovnom rangu popularna Hoya. Ima i skupljih i jeftinijih ali ajde da kazem da je ovo neka sredina.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyPet Maj 18, 2012 2:12 pm

Hvala puno!

A sta kazete za moju 3200/5100 dilemu?
Iskreno, ja osim megapiksela i wifi (koji mi nijedno nisu toliko bitni) ne vidim bitnu razliku; neke nedostatke o kojima citam imaju oba aparata, cijena im je tu negdje, u stvari 5100 je sada jeftiniji (ali to mi nije presudan faktor). Ili da mozda ipak idem na opciju da je novija tehnologija vjerovatno bolja?
Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyPet Maj 18, 2012 2:58 pm

Hmm teska dilema, 3200/5100, iskreno nisam pametan, po iso vrednostima vidim da su tu negde, koliko vidim najveca zamerka je sto nema AEB (slika 3 fot. odjedanput jednu zatmnjenu jednu normalnu i jednu porsvetljenu, za hdr fot.) meni to konkretno i nije. Da bih dao konacan sud morao bih da vidim primere fotografije napravljene sa oba aparata u isitim uslovima. Tako da medena ako mozete da sacekate jos malo dok se ne pojave fotke, mada po svemu sada vidjenom malu prednsot dajem 3200.
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptyPet Maj 18, 2012 9:58 pm

@Medena- bas ti postavis pitanje i na DigitalRev izade clanak "Nikon D3200 vs Nikon D5100 - Which One to Buy?" Very Happy
nadam se da ce pomoc:
http://www.digitalrev.com/article/nikon-d3200-vs-nikon-d5100/MjExMzkzMTU_A

@Mario- prva mi je genijalna fotka! bounce cijeli taj ambijen ti je odlican. zrnatos uopce ne vidim.
druga takoder predivna fotka, al vec se zrnatost poznaje, premda i ne smeta Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 EmptySub Maj 19, 2012 1:47 pm

Hvala Barbara, mada i tu ima kontroverzi - clanak jedno, komentari drugo... Iskreno sto sam vise prikaza citala sve sam vise bila zbunjena! Very Happy
No sinoc sam presjekla i narucila 3200, i oba objektiva, pa sad kako bude...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fotografija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fotografija
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: