moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Edi Zemunac

Ići dole 
+21
Monika
kassia
Snoopy:)
Lea2006
Niche
Bjanka
Tabasko the Dika
Capo UE
Ddans Dream Tim
King i Maša
Vasica T
.Marija.
snoopy
Dolly
Niva
Ksenija
Medena
Lino
Natali
Anja..
Edi Zemunac
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Edi Zemunac
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Edi Zemunac


Broj poruka : 59
Godina : 33
Localisation : Zemun
Datum upisa : 31.03.2012

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyPet Jun 28, 2013 1:56 am

fff
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyPet Jun 28, 2013 2:08 pm

Koliko me ovde podseca na mog Felixa, ovi biglovi bas znaju da uzivaju. Very Happy tr 
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyPon Jul 01, 2013 5:50 am

Kakav frajeeeeer Smile
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyČet Jul 04, 2013 10:07 pm

Muke biglovske... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Edi Zemunac
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Edi Zemunac


Broj poruka : 59
Godina : 33
Localisation : Zemun
Datum upisa : 31.03.2012

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyČet Sep 19, 2013 7:57 pm

Edi u novom odelcetu Very Happy

Edi Zemunac - Page 3 Gsvv



Edi Zemunac - Page 3 4y3w

Nazad na vrh Ići dole
Edi Zemunac
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Edi Zemunac


Broj poruka : 59
Godina : 33
Localisation : Zemun
Datum upisa : 31.03.2012

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptySub Nov 02, 2013 3:12 pm

Postavila sam kao temu u pitanjima, ali ako neko i ovde naiđe slobodno nek podeli mišljenje...

*U porodici sam samo ja protiv kastracije, svi me ubeđuju da je to dobro za psa, ali meni je to neprirodno. Edi ima pet godina.... ne znam šta da radim, odlažem već mesecima svoj pristanak, sve pod izgovorom da ću mu naći ženku i da će imati decu.
Jel ima neko od vas ko može da mi objasni da kuče nije čovek i da je stvarno dobra ova opcija? Da li se tada mužjak ,,primernije'' ponaša u društvu ženki i drugih mužjaka na ulici? Edi je inače asocijalan, i ponekad jurca za ženkama, i ne sluša uvek kad se pusti sa povodca, ali čisto sumnjam da će postati ko pudlica na povodcu posle toga....
Hvala unapred na odgovoru!!*

Nazad na vrh Ići dole
Vukoje88
novajlija
novajlija
Vukoje88


Broj poruka : 21
Godina : 36
Localisation : Zemun
Datum upisa : 10.10.2013

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyNed Nov 03, 2013 10:09 am

Pozdrav Kaya, pošto sam ja veterinar po profesiji, mogu ti dati neko moje mišljenje. Kastracija se kod mužjaka radi zbog par razloga: !. Kada je mužjak izuzetno agresivan prema ostalim mužjacima, "teritorijalan do daske" ako se može tako reći...2. Neće imati nagon za parenjem te jačine kao u normalnim situacijama 3. Neće piškiti u šetnji svakih 2 minuta radi obeležavanja teritorije, već samo kada mu se napuni bešika iz fizioloških raloga sledi mokrenje 4. Nećete morati da se brinete oko "neželjenih incidenata" sa drugim ženkama prilikom šetnje 5. Smanjuje šanse za pojavu tumora testisa Smile I nikako neće biti odjednom debeo kao što ljudi misle. A sad da će postati "pudlica" kao što kažete, to sumnjam....ipak su to biglovi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Edi Zemunac
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Edi Zemunac


Broj poruka : 59
Godina : 33
Localisation : Zemun
Datum upisa : 31.03.2012

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyNed Nov 03, 2013 8:53 pm

hvala na odgovoru... pričala sam sa mojima, sad samo da se dogovore sa veterinarom...
Nazad na vrh Ići dole
gavrilovska
pronadjen
pronadjen
gavrilovska


Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.11.2012

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyNed Nov 03, 2013 10:53 pm

Verovatno ste i vi kao veterinar sve svoje pse kastrirali.Moj drug je kastrirao zenku a posle i muzjaka .Zenka mu je posle godinu i nesto dobila tumor na sisama a za muzjaka kaze da je i dalje lud.Pa po cemu je kastracija dobra.
Nazad na vrh Ići dole
Vukoje88
novajlija
novajlija
Vukoje88


Broj poruka : 21
Godina : 36
Localisation : Zemun
Datum upisa : 10.10.2013

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyPon Nov 04, 2013 2:09 pm

Poštovana, sve svoje pse sam kastrirao kao što kažete i nikada nisam imao naknadne zdravstvene probleme sa njima. Ali, iako sam pristalica za taj vid operacije, zalažem se za to da je sterilizacija isključivo odluka vlasnika u dogovoru sa veterinarom. U obzir se uzima hiljadu faktora ( uslovi držanja, sloboda kretanja, genetske predispozicije, temperament). Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Edi Zemunac
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Edi Zemunac


Broj poruka : 59
Godina : 33
Localisation : Zemun
Datum upisa : 31.03.2012

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyPon Nov 04, 2013 2:26 pm

*gavrilovska, od deset slučajeva, to je drugi za koji sam čula da je nešto pošlo po zlu....
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptySre Nov 13, 2013 10:25 am

divno mu stoji odelce... oni su k'o stvoreni za crvenu boju aa
Nazad na vrh Ići dole
Edi Zemunac
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Edi Zemunac


Broj poruka : 59
Godina : 33
Localisation : Zemun
Datum upisa : 31.03.2012

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyPet Nov 15, 2013 9:50 pm

jesu... samo još da se Edi navikne, ovako je presmešan kad je u čudu što ga oblačimo.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptySub Nov 16, 2013 3:56 pm

gavrilovska ::
Verovatno ste i vi kao veterinar sve svoje pse kastrirali.Moj drug je kastrirao zenku a posle i muzjaka .Zenka mu je posle godinu i nesto dobila tumor na sisama a za muzjaka kaze da je i dalje lud.Pa po cemu je kastracija dobra.
Zavisi u kom uzrastu se radi kastracija odnosno sterilizacija. Ako je zenka sterilisana u nekim godinama u kojim iza sebe ima vec nekoliko teranja onda se moze ocekivati pojava tumora. Jedini nacin da se skroz spreci ta pojava je sterilizacija zenke pre prvog teranja, sve ostalo sa sobom nosi rizik.

Za muzijake, desava se da i posle kastracije osecaju polni nagon, ali je to izuzetno retka pojava, ali cak i posle same kastracije mora proci odredjen period da se hormoni koji su do tad ludovali dovedu u red.

Moje zenke su sterilisane kao vec zrele i obe su imale cak i legla pre toga, u nekoj meri sam sprecila pojavu raznih bolesti, ali ne 100%, a prvenstveno sam to uradila iz nekih humanih razloga. One su obe imale jak nagon za razmnozavanjem a ja nisam htela vise da ih parim, pa je po meni bilo mucenje pustiti ih da se teraju na svakih 6 meseci a ne dozvoliti im da se pare.
Nazad na vrh Ići dole
Edi Zemunac
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Edi Zemunac


Broj poruka : 59
Godina : 33
Localisation : Zemun
Datum upisa : 31.03.2012

Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 EmptyUto Dec 31, 2013 2:47 pm

Prošlo je nekih mesec dana od operacije, Edi je sad dobro ali prvih par dana je bio kao pod traumom. Kao da je ostario godinu dana. Za ženke verujem da jeste mučenje ako se ne sterilišu, ali ako budem u budućnosti imala psa nikad ga neću kastrirati.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Edi Zemunac - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Edi Zemunac   Edi Zemunac - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Edi Zemunac
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Prle Zemunac :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: