moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lora Iz Beograda

Ići dole 
+32
jok.mi
Teodor-Tedi iz S.Palanke
klokkende
olja76
elmer fudd
Niva
Dika
AnA__
Dolly
Zvoncica
Joker_Poker
Eli
Lino
milena
tatjana
Ari
Lilu The Great
luce
Medena
Ksenija
Lea2006
Bunny's Nightmare
Zobenica
Jasna
chelik
Jan
Andrijana
Janchee
jeca
dusan
bambucha
LORA
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Joker_Poker
i'm bigl
i'm bigl
Joker_Poker


Broj poruka : 732
Datum upisa : 05.06.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyNed Jan 10, 2010 9:53 pm

Čestitam na odabiru, nadam se da je parenje uspjelo! sunny
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyUto Jan 12, 2010 2:26 am

Polako ali sigurno nas je sve vise, bravo za buduce roditelje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
LuSho
bigl-manijak
bigl-manijak
LuSho


Broj poruka : 362
Godina : 27
Localisation : Zagreb
Datum upisa : 14.10.2009

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptySub Jan 16, 2010 3:07 pm

I mi držimo top gun top gun top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://julesrules.weebly.com/
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyPet Feb 19, 2010 2:36 pm

Ima li nešto novo?
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyUto Feb 23, 2010 6:05 pm

jel uspjelo? bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
LuSho
bigl-manijak
bigl-manijak
LuSho


Broj poruka : 362
Godina : 27
Localisation : Zagreb
Datum upisa : 14.10.2009

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyUto Feb 23, 2010 8:41 pm

I nas to zanima Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://julesrules.weebly.com/
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptySre Feb 24, 2010 3:31 am

od tuge smora i bedaka nisam hteo da pisem tuznu vest da na zalost nije uspela vestacka oplodnja, zasto ne znam zaista,
Kazu da je veca sansa da ce ostati trudna ako se vestacki pari nego normalnim putem ali eto nije uspelo....ovo mi je 4ti neuspesni pokusaj a prvi sa vestackom.... sta cu dalje ne znam ali necu odustati dok ne saznam zasto se to desava...
Nazad na vrh Ići dole
Shiloh
i'm bigl
i'm bigl
Shiloh


Broj poruka : 579
Datum upisa : 21.11.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptySre Feb 24, 2010 6:26 am

Zaista mi je zao... Crying or Very sad
Veliki poljubac za Loru
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptySre Feb 24, 2010 10:48 am

Jeste li radili bakteriološki bris?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
filip
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
filip


Broj poruka : 103
Godina : 28
Localisation : Subotica
Datum upisa : 20.04.2009

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptySre Feb 24, 2010 10:52 am

LORA ::
od tuge smora i bedaka nisam hteo da pisem tuznu vest da na zalost nije uspela vestacka oplodnja, zasto ne znam zaista,
Kazu da je veca sansa da ce ostati trudna ako se vestacki pari nego normalnim putem ali eto nije uspelo....ovo mi je 4ti neuspesni pokusaj a prvi sa vestackom.... sta cu dalje ne znam ali necu odustati dok ne saznam zasto se to desava...
to se i meni desavalo sa mojom jazavicarkom mazom ali sam uspio kad sam ja odnio moju mazu na teren od mužijaka
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptySre Feb 24, 2010 12:38 pm

Zao mi je ali nadam se da rjesenje postoji!
Nazad na vrh Ići dole
filip
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
filip


Broj poruka : 103
Godina : 28
Localisation : Subotica
Datum upisa : 20.04.2009

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptySre Feb 24, 2010 1:49 pm

dali ste probali uvjek sa istim muzijakom????
Nazad na vrh Ići dole
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptySre Feb 24, 2010 4:33 pm

nismo radili bris, i uvek smo probavali sa drugim muzjakom, pre godinu dana je imala uspesno uparenje ali opet nije ostala trudna, sad nije uspela vestacka, potrudicu se da saznam sta je u pitanju u narednim danima....
Nazad na vrh Ići dole
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 8:47 am

nisam dugo kacio slike, cisto da se zaboravi ovo neuspelo parenje za sad...
Lora Iz Beograda - Page 11 2uhvhwm
Lora Iz Beograda - Page 11 Ilv9s6
Lora Iz Beograda - Page 11 4smur6
Lora Iz Beograda - Page 11 Erfpyq
Lora Iz Beograda - Page 11 Qpmi3p
Lora Iz Beograda - Page 11 O8z6uh
Nazad na vrh Ići dole
Joker_Poker
i'm bigl
i'm bigl
Joker_Poker


Broj poruka : 732
Datum upisa : 05.06.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 10:01 am

Ljepotica hehe hehe hehe .
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 10:12 am

Lora je preslatka, zelimo vam da istrajete i uspete u dobijanju potomaka. cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 2:59 pm

Ali onaj jezik... bas ste uhvatili dobar momenat! Razz Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 4:36 pm

prekrasna je tr


Poslednji izmenio Lino dana Čet Feb 25, 2010 8:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 4:47 pm

Trebali ste raditi bris odmah na početku teranja kako bi imali vremena za lečenje. Potom da uradite analizu krvi na količinu progesterona tokom teranja kuje. Najbolje je 8 ili 9 dana od početka teranja, a kasnije po potrebi u zavisnosti od prvih rezultata. I da Loru ostavite kod parnjaka na par dana kako bi mogli da se upare više puta tokom njenih plodnih dana, ali najbitnije je da iskontrolišete zdravlje Lore u tim danima. Kada se sve ovo ispoštuje mislim da bi trebalo da kuja ostane skotna, ako ne ostane skotna onda su to neki drugi udravstveni problemi. fff
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 5:30 pm

Jeste li uopće radili vaginalni bris prije umjetne da se utvrdi u kojem je dijelu ciklusa? Bakteriološki bi svakako trebali napraviti. Ako imate mogućnost ponavljati parenje i mužjak vam je u blizini, treba biti strpljiv, družiti se sa mužjakom svakodnevno i pričekati da se sami spare. Vlasnici kuje obično ne mogu čekati pa često dođu prerano na parenje, 10., 11. dan. Znam kuje koje su parenje 19. dan, a neke čak i kasnije. Nikako ne bi svoju kuju ostavila kod nekoga na parenju. U tom slučaju je vlasnik mužjaka odgovoran za kuju (po pravilniku FCI), a mislim da je cijeli period tjeranja za nju dovoljno stresan sam po sebi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 5:48 pm

elmer fudd ::
Jeste li uopće radili vaginalni bris prije umjetne da se utvrdi u kojem je dijelu ciklusa? Bakteriološki bi svakako trebali napraviti. Ako imate mogućnost ponavljati parenje i mužjak vam je u blizini, treba biti strpljiv, družiti se sa mužjakom svakodnevno i pričekati da se sami spare. Vlasnici kuje obično ne mogu čekati pa često dođu prerano na parenje, 10., 11. dan. Znam kuje koje su parenje 19. dan, a neke čak i kasnije. Nikako ne bi svoju kuju ostavila kod nekoga na parenju. U tom slučaju je vlasnik mužjaka odgovoran za kuju (po pravilniku FCI), a mislim da je cijeli period tjeranja za nju dovoljno stresan sam po sebi.
Slažem se, ali kad nije moguće dovoditi kuju kod parnjaka svaki dan, onda je po meni rešenje ostaviti kuju na par dana kod mužijaka. U obrnutom slučaju mužijak da dođe na gostovanje kod ženke je takođe slučaj u praksi. Međutim i ovde može doći do problema prilagođavanja mužijaka na novi prostor i da on zbog toga ne uradi ''posao'' jer nije na svom terenu. Što se tiče činjenice da je domaćin odgovoran za kuju, po pravilniku FCI, kod korektnih odgajivača se to apsolutno podrazumeva. Zato je takođe logično da se vlasnici kuje prvo raspitaju kod koga dovode kuju i u kakav prostor je dovode. Pozdrav fff
Nazad na vrh Ići dole
Shiloh
i'm bigl
i'm bigl
Shiloh


Broj poruka : 579
Datum upisa : 21.11.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 6:19 pm

Divna je . Lepotica! tr
cmok je bratance
Nazad na vrh Ići dole
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyČet Feb 25, 2010 7:46 pm

hvala vam na savetima i podrsci, ali ja se ne bavim time, nisam odgajivac, nisam trgovac, necu da zaradjujem od toga, ocu samo zbog njenog zdravlja da izbaci jedno leglo i to je to. Promenicemo veterinara odraditi sve sto treba pre sledeceg parenja pa kako bude....
bas me zanima ko psima na ulici radi briseve, rendgene, vadi krv, krajnike i slepo crevo Smile
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyPet Feb 26, 2010 12:09 am

LORA ::

bas me zanima ko psima na ulici radi briseve, rendgene, vadi krv, krajnike i slepo crevo Smile
Zato je prosečan životni vek psa na ulice oko 5-6 godina.
Nazad na vrh Ići dole
klokkende
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
klokkende


Broj poruka : 143
Godina : 52
Localisation : Uzice
Datum upisa : 20.04.2007

Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 EmptyPet Feb 26, 2010 12:30 am

Ni ja nisam odgajivac niti nameravam postati (bar za sada Very Happy ) ali mogu preneti svoje skromno iskustvo sa jednim leglom od prosle godine. Kod mene u gradu niko od lokalnih veterinara nema pojma ni o brisu, a tek prgesteron test... Misaona imenica!!! Na zalost. I sta mi je preostalo nego da priroda odradi svoje. Po savetu poznanika koji se ozbiljno bave kinologijom kuja je trebalo da se upari 11 pa 13 dan od pocetka ciklusa. Ja to zbog obaveza na poslu i privatnih obaveza nisam mogao 100% da ispostujem tako da je Tina uparena 10-ti dan uvece i 12-ti dan ujutru, znaci razmak je bio oko 36h izmedju parenja. Epilog je leglo sa 10 stenaca. Na zalost su tri uginula u prvih 48h po stenjenju, medju njima i dva plava. Da je na mojem mestu bio neko iskusniji mozda bi proslo i bez gubitaka. Nadam se da sam makar malo pomogao sa svojim bas, bas skromnim iskustvom. kolo
Nazad na vrh Ići dole
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Sponsored content





Lora Iz Beograda - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lora Iz Beograda   Lora Iz Beograda - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lora Iz Beograda
Nazad na vrh 
Strana 11 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Djura i Stella iz Beograda
» LORA sa Zvezdare
» Rio iz Beograda
» Ema iz Beograda
» Lea iz Beograda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: