moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lava iz Borce

Ići dole 
+30
AleksaBG
Snoopy Gang
Moka
Konan
Natali
King i Maša
Anja..
Lino
Boss
soffijov
Tabasko the Dika
Capo UE
Niva
Vasica T
naca-faca
Emanuela
Ddans Dream Tim
oto
snoopy
Gogili
.Marija.
Monika
Ksenija
Dolly
Bella
jecolinja
LuSho
atos
Lea2006
antmari
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 10:24 am

Definitivno su usi bile upaljene i to se videlo golim okom jer je koza bila crvena na ulazu u usi. Nije je bolelo, samo je svrbelo...Tako bar kaze vet... I isto tako kaze da sam joj najverovatnije to ja izazvala posle ciscenja. Ako bata bas cesto cese usi i trese ih, mozda nije lose da ga vodite da mu to pogledaju. Ni Lavi usice uopste nisu smrduckale, a cak su bile i skroz ciste kad smo otisli kod doce, a eto ispostavilo se da su bas upaljene. E sad, dal je bila infekcija ili iritacija, ne znam. Antibioticima i nekom mascu se to resilo od petka do nedelje...srecom Smile
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 10:25 am

Super, hvala top gun
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 10:28 am

Ta ove nepune četiri godine, samo sam nekoliko puta Dolici čistila uši i nikad nismo imali problema s tim! Ne preterujte sa higijenom!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 10:55 am

Dolly ::
Ta ove nepune četiri godine, samo sam nekoliko puta Dolici čistila uši i nikad nismo imali problema s tim! Ne preterujte sa higijenom!

I ja Lei samo posle kupanja obrišem blago uši!
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 11:25 am

Pa, i meni ovo sto je preporucio vet (ciscenje usiju jednom nedeljno) zvuci preterano. Mada, Lava cesto kopa rupe, sto po Dunavu, sto po dvoristu, pa kad dodjemo kuci, usi su pravi svinjac. Tad moram da je ocistim. Ali dobro, sad bar znam da bi to trebalo da bude vatom, a ne frotirskom rukavicom. Kaze doca da cesto iritacije nastaju zbog deterdzenta za ves ili omeksivaca, koji se ne isperu dobro u masini.

Necu da preterujem sa ciscenjem, ali kad se uvalja u zemlju ili pesak, to je neminovno.

Nego, nadam se da se uskoro vidimo u Surcinu. Samo da nas jos posluzi vreme cheers sunny
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 11:51 am

Mi smo na svoju ruku - niti kupamo Diku (samo jednom godisnje samponom), niti mu cistimo usi. Primetili smo da mu najvise prija za usi kad ima redovna istrcavanja i kad ih vetri.
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 12:19 pm

Ja sam Lavu samo jednom do sad okupala i to kad se uvalila u neku smrdljivu barustinu posle kise pig Nije bas bila presrecna, ali podnela je to hrabro. Inace, samo je jednom nedeljno prebrisem jabukovim sircetom i vodom i meni divno mirise. Ipak moram malo cesce da je briskam s obzirom da delimo krevet Suspect
Primetila sam i da voli da udje u kadu ako i ja udjem, pa se onda malo prskamo samo vodom. U tome bas uziva!!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 12:25 pm

antmari ::
Pa, i meni ovo sto je preporucio vet (ciscenje usiju jednom nedeljno) zvuci preterano. Mada, Lava cesto kopa rupe, sto po Dunavu, sto po dvoristu, pa kad dodjemo kuci, usi su pravi svinjac. Tad moram da je ocistim. Ali dobro, sad bar znam da bi to trebalo da bude vatom, a ne frotirskom rukavicom. Kaze doca da cesto iritacije nastaju zbog deterdzenta za ves ili omeksivaca, koji se ne isperu dobro u masini.

Necu da preterujem sa ciscenjem, ali kad se uvalja u zemlju ili pesak, to je neminovno.

Nego, nadam se da se uskoro vidimo u Surcinu. Samo da nas jos posluzi vreme cheers sunny
Sperite samo spolja vodom iz flaše, ili tušem, ali samo onaj klempavi deo Very Happy , a ne unutra.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 12:28 pm

Ne, ne, unutra ne kvasimo. To samo malo obrisemo dole pri dnu, jer se sva ulepi u svoje balice i zemlju, pa kad se to blato osusi, mora malo da se pocisti pig
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 12:47 pm

I mi se peremo jabukovim sircetom i vodom i to cesto. Dlaka se mnogo lepo sija od toga.
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 12:51 pm

Jeste! Sva je paperjasto mekana aa
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyUto Jun 21, 2011 1:20 pm

mi ne diramo uheka (cista su), samo provjetravamo.. tako nam rekao nas vet

bitno da je seki proslo to sto ju je mucilo
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 12:09 pm

Sad cemo sledece nedelje da odemo jos na vakcinu protiv besnila i po cip....i nadam se da smo onda zavrsili s vetom, bar na neko vreme Rolling Eyes

Mada, rekli su nam u ambulanti da sa sest meseci planiramo neku vakcinu protiv zaraznih bolesti Suspect
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 12:16 pm

antmari ::
...Mada, rekli su nam u ambulanti da sa sest meseci planiramo neku vakcinu protiv zaraznih bolesti Suspect
Hm, evo opet teme za polemiku Smile
Ranije je bila vakcina, revakcina i besnilo svake godine, a sad je "moderno" primati vakcine svake godine (tako sam negde pročiotao). E sad, zašto sa 6 meseci, to ne znam.
Naše mišljenje je da verujemo vetu ali svakako se treba informisati na više strana, videćemo šta "stariji" misle o ovome (molim za komentar Smile).

fff
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 12:26 pm

Moja prethodna kuca je dobijala tu vakcinu protiv zaraznih bolesti svake godine kad ode na vakcinu protiv besnila...i tako poslednjih 12 godina.

A, ova sa sest meseci koju primaju, kod ovog mog veta se ponavlja i sa 12 meseci scratch

Sta da radimo...ako tako kazu - to je to.

Ja sam se jednom zeznula kad sam isla da se informisem zasto je samo Lava primila jednu revakcinu, a ne dve kao svi ostali i tad su me toliko napljuvali ti veterinari koje sam pitala (jer sam samo htela da se informisem i da razjasnimo da li je to neki propust), da se sad ozbiljno plasim da bilo sta pitam da mi se odjasni affraid Cak sam od jednog dobila komentar, kad sam mu rekla da sam procitala na forumu da su svi ostali dva puta dobili revakcinu, kad su stigli kod novih vlasnika, tipa: "Pa, Vi onda lecite svog psa na forumu, a ne kod veterinara!"
Zivi blam me je pojeo i niko se na mene nije tako izdrndavao u poslednjih 20 godina.
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 1:39 pm

Kakvi likovi Smile
Šta ćeš kad smo fini i kulturni pa trpimo "uvrede", neko drugi bi mu "natrljao nos" što se pravi pametan. Meni informacije na forumu puno znače jer su iz "ličnih iskustava". Eto na primer, mi našeg prethodnog psa nismo vakcinisali svake godine (osim protiv besnila) i poživeo je bez intervencije veta 14 godina. Zaista mislim da ne treba sporiti ničiju stručnost i da treba raditi kako izabrani veterinar kaže, bez obzira što im se često mišljenja i način rada razlikuju.
Na kraju svakako ipak ostaje vlasniku da donese odluku.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 1:59 pm

snoopy ::
antmari ::
...Mada, rekli su nam u ambulanti da sa sest meseci planiramo neku vakcinu protiv zaraznih bolesti Suspect
Hm, evo opet teme za polemiku Smile
Ranije je bila vakcina, revakcina i besnilo svake godine, a sad je "moderno" primati vakcine svake godine (tako sam negde pročiotao). E sad, zašto sa 6 meseci, to ne znam.
Naše mišljenje je da verujemo vetu ali svakako se treba informisati na više strana, videćemo šta "stariji" misle o ovome (molim za komentar Smile).

fff
Zato i prima tu sa 6 meseci, pošto nije onda primila tri, kao neki. Isto je tako i Doli primala. A što se tiče vakcine protiv zaraznih bolesti, svi je sad daju svake godine. Da li je to stvarno potrebno, ili je biznis u pitanju, ne znam, ali ne smem da rizikujem, pa su mi i prethodne kuce primale celog života, a i Doli će.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 2:46 pm

Apsolutno se slažem, i mi ćemo isto.
Nisam ništa sporio niti predlagao, jednostavno smo diskutovali malo Smile
Nažalost, naišla takva materija pa sam se raspisao.
Izvinjavam se Lavi i Mariji ako sam uzurpirao temu Sad
Bitno je da je sekica dobro i sad možemo da pređemo na vedrije teme cmok
Nazad na vrh Ići dole
oto
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
oto


Broj poruka : 220
Datum upisa : 16.03.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 3:53 pm

oto je juče čipovan i primio je vakcinu protiv besnila.
pre toga, dve revakcine. juče nam je veterinar rekao da dolazimo na tri do četiri meseca na čišćenje od glista, a za godinu dana opet vakcina protiv besnila i opet jedna za imunitet.

inače, i meni je veterinar rekao da se šamponom kupa što ređe. otu stavimo lavor u dvorište, pa se hladi sad kad je vrućina. a našao je zgodno mesto obraslo bršljanom, pa se skrije u rupu između bršljana i zida, ne možemo da ga nađemo... to je njegov frižider! Wink

poljupci za lavu i lavine uši! ja sam obožavatelja biglovskih ušiju, cmačem ih kod ota! aa

ok, priznajem, nešto u meni je puklo otkad imam bigla sa očima namazanim krejonom... gfd
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 4:12 pm

haha, ma svi smo pukli bez obzira na šminku Smile
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 4:19 pm

Pukli definitivno. Moj brat stalno Diki govori - Otkinucu ti te usi, napravicu novcanik affraid
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptySre Jun 22, 2011 6:00 pm

Ljudi, nemojte da mislite da sam frik ali ja obozavam da njuskam i ljubim Lavu iza usiju. Ona se ne buni, cak joj i prija, tako da je zadovoljstvo obostrano I love you.
Sto se tice ove price o vetu, shvatila sam da je najbolje da ga slusam sta prica, posto on sigurno o zdravlju zivotinja zna vise nego ja Sad Bez obzira sto je preko svake mere uobrazen!
Ne verujem da bilo ko od njih predlaze neke bespotrebne stvari samo da bi uzeo novac. Objasnio mi je jedan prijatelj koji studira veterinu da i u veterini postoje razlicite skole, metode i pravci, pa otud i razlike u lecenju. Isto tako, kao i u humanoj medicini, neke metode koje su se primenjivale pre nekoliko godina, sada vise ne vaze i zamenile su ih nove study

Nego, ljudi, jel neko gledao vremensku prognozu za vikend? Kazu da ce se od petka bas pokvariti vreme. Samo da u nedelju ne bude kisa, jer se Lava i ja bas radujemo druzenju cheers
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyPet Jun 24, 2011 11:47 am

mislim da ce biti super vrijeme.. trebalo bi biti bez kise, a s ugodnijom temperaturom Smile

btw. kad smo kod kila, mi ti seko imamo 7.7 kg
jedva cekam da ih vidim zajedno, kako ce reagirati jedna na drugu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyPet Jun 24, 2011 12:17 pm

Družite se, deco moja I love you
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 EmptyPet Jun 24, 2011 12:43 pm

Emanuela ::
mislim da ce biti super vrijeme.. trebalo bi biti bez kise, a s ugodnijom temperaturom Smile

btw. kad smo kod kila, mi ti seko imamo 7.7 kg
jedva cekam da ih vidim zajedno, kako ce reagirati jedna na drugu Very Happy

Draga seko, vitka lepotice, tvoja seka Lava je jedno burence od 10kg pig
Videcemo se u nedelju. Jedva cekam!

A, jedva cekam da vidim i tatu Diku, jer se sa njim jos nisam upoznala.

Ma, jedva cekam sve da vas vidim cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lava iz Borce - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lava iz Borce   Lava iz Borce - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lava iz Borce
Nazad na vrh 
Strana 10 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Bianca Kockica iz Borce

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: