moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)

Ići dole 
+35
Natali
tedibi
Simply Royal
Anja..
Milos1984
nani_nani
Joske
Cofilence
AAleksa
jovan07
Lea2006
Medena
Nina mandarina
Gogili
Capo UE
dusan
Vasica T
vladan74
BojanaD
snoopy
misakg
Niva
Lino
Rona
antmari
Emanuela
Kaan
Tabasko the Dika
Snoopy Gang
Boss
.Marija.
Žaklina
Dolly
Ddans Dream Tim
- Vito -
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 3:11 pm

Tačno je da oni jedan deo vremena provode sa nama, odnono mi odlazimo kod njih u posetu. U kući biglova mi skupljamo pozitivnu energiju.
Hoće reći sledeće: dok smo mi na poslu biglovi su u pošteni u ispust (ako nije neki kijamet od vremena). Posle podne mi smo sa njima do pola deset uveče. Tada su psi pušteni da slobodno šetaju po dvorištu i da ulaze u kuću kad to požele ili samo da se trufe na kauč.
U pola deset biglovi idu u boks na spavanje, mada su i pre toga kunjali na kauču.
Tako izgleda naš dnevni raspored.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 3:30 pm

Snoopy Gang ::
Tačno je da oni jedan deo vremena provode sa nama, odnono mi odlazimo kod njih u posetu. U kući biglova mi skupljamo pozitivnu energiju.
Hoće reći sledeće: dok smo mi na poslu biglovi su u pošteni u ispust (ako nije neki kijamet od vremena). Posle podne mi smo sa njima do pola deset uveče. Tada su psi pušteni da slobodno šetaju po dvorištu i da ulaze u kuću kad to požele ili samo da se trufe na kauč.
U pola deset biglovi idu u boks na spavanje, mada su i pre toga kunjali na kauču.
Tako izgleda naš dnevni raspored.
U to još često udenete i duge šetnje, gde se dobro istrče, putovanja na izložbe, BIGLIJADU cheers ...
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 10:42 pm

Evo slike nadam se da će da ispadne slika ok
Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 2jskcz


E sad to nije urađeno i neće izgledati tako,jedna polovina je izbetonirana,a to kamenje nije ništa.
Nazad na vrh Ići dole
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 10:50 pm

Slika nije ispala ok,ali nadam se da će temoći da vidite.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 11:47 pm

Kakva je to prostorija desno od tog žičanog dela? Možda u toj prostoriji organizovati spavaću odaju za bigla gde će se nalaziti njegova kućica, a da mu ovaj žičani deo bude ispust gde će se kretati kad ne bude mogao da izlazi u dvorište. Razmisli i o toj kombinaciji, kao i o tome da mu pokriješ taj deo ispusta da ne kisne i da ne pada sneg na njega. Možeš to pokriti Leksanom, materijal koji je proziran i otporan na atmosferske uticaje. Pozdrav fff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 12:06 am

evo i ja da se ukljucim. Sta mislite o boksu u kuci, neka sobica od 2 kvadrata. Imala bi istu namenu kao boks u dvorisu, kako to organizovati jer je sobica 2 metra dugacka a samo 1 siroka?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 12:35 am

Zavisi koliko će pas vremena provoditi u tom prostoru. Ako će samo da prenoći i nije loše ako mu u dno sobe staviš kućicu (psi vole da imaju jazbinu), ali je problem ako će dugo tu da boravi, zbog skučenog prostora i zbog obavljanja nužde.
Meni zvuči klaustofobično pale ne mogu da zamislim kako će se pas osećati u tako malom zatvorenom prostoru.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 12:25 pm

markooooo0 ::
evo i ja da se ukljucim. Sta mislite o boksu u kuci, neka sobica od 2 kvadrata. Imala bi istu namenu kao boks u dvorisu, kako to organizovati jer je sobica 2 metra dugacka a samo 1 siroka?
Mislim da je to jako loše za boravak psa. Bolje odustani i nemoj da mučiš psa, kao pticu u kavezu!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 12:38 pm

to je jedna od varijanti, posle citanja onog kad bigl ostane sam kod kuce Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 1:18 pm

Pa samo noć,i možda ako nismo kod kuće.Kućica već postoji ona je sa leve strane nego se nevidi na slici.
Šta mislite o samom boxu,jel loš ili onako?
Nazad na vrh Ići dole
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 1:22 pm

Možda da otvorim temu na pitenjima,ipak su ovo oglasi?
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 47
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 3:14 pm

markooooo0 ::
evo i ja da se ukljucim. Sta mislite o boksu u kuci, neka sobica od 2 kvadrata. Imala bi istu namenu kao boks u dvorisu, kako to organizovati jer je sobica 2 metra dugacka a samo 1 siroka?

okej je, ako se to odnosi samo na dio vremena kad vas nema kuci.. takva soba bi bila sigurna za stene da si nesto ne napravi kad ostaje samo kuci

jel prostorija ima prozor?
mora unutra imati krevetic, dio za obavljanje nuzde, igracke, posudicu s vodom,...

ali racunaj kad ti stigne stene da netko mora biti s njim stalno, a onda vjezbom ga polako ostavljati samog
laika sad sa tri mjeseca moze ostati sama oko 3 sata sama u boxu, preko toga joj je previse.. tek kad poraste onda cemo je probati pustati samu u stanu kad budemo znali da si nece nesto napraviti u svojim nepodopstinama
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 5:16 pm

Ja se jos uvek ne usudjujem da ostavljam Lavu samu kod kuce, uvek je neko s njom. Nije problem ako napravi neku stetu, nego se plasim da se ne povredi, da je ne udari struja iz kablova (na koje ima pik ee ). Za sad je, dok sam na poslu, cuva moja mama, a vodim je sa sobom kad idemo u goste. Prijatelji su mi svi hvala bogu dog friendly.
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 8:45 pm

ne razumem zasto je to klaustofobicno kad avole jazbinice i to, to je na gornjem spratu, do moje sobe i ima nesto kao prozorcic ka vantavanskom prostoru (ono sto se ostavi da kosina ne bi isla previse). Uzimam stene krajem juna, a tada je raspust pa imam sve vreme Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptySre Maj 18, 2011 11:42 pm

U jazbini se pas oseća sigurno jer ga štiti, sakriven je a može iz nje da izađe i vidi šta se deševa. Mala soba nije jazbina za psa, ona je za njega samo skučen prostor.
Ako želiš da zaštitiš psa, razmisli da ga navikneš na transporter (kavez) u koji bi ga zatvarao kada ostaje sam ili kada želiš da bude smiren. Takav kavez pas doživljava kao jazbinu (sklonište) i može u njemu da spava i preko dana kada ga ne zatvaraš.
Drugo: naši psi provode celu noć zatvoreni u prostoriji od oko 6 kvadratnih metara (tri psa u jednom boksu) i ponekad ujutro ume da bude vrlo prljavo i smrdljivo od mokraće i izmeta pig . Kada smo na poslu, mogu da vrše nuždu u ispustu i to je sasvim drugačije
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyČet Maj 19, 2011 6:22 pm

Jel se svi ovi odgovori odnose na marka,mislim u potpisu markooooo0?

Izvinjavam se zbunila sam se. scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyČet Maj 19, 2011 7:34 pm

Žaklina ::
Jel se svi ovi odgovori odnose na marka,mislim u potpisu markooooo0?

Izvinjavam se zbunila sam se. scratch
Da, da!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Žaklina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo



Broj poruka : 82
Datum upisa : 18.04.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyČet Maj 19, 2011 8:04 pm

Izvinjavam se što sam dala odgovor, a mislila da se odnosi na mene. Embarassed gfd
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyČet Maj 19, 2011 9:14 pm

Hm, ne razumem - ako je pas vec u kuci (odnosi se na to sto je markoo napisao da je ta prostorija pored njegove sobe), zasto ne bi bio sa vama u istoj sobi?
Mozda sam malo preveliki dog fan ali volim da mi moji psi budu na oku. Recimo ako im je lose u toku noci, mogu odmah da im pomognem, a ne tek ujutru da vidim da su dobili proliv ili im je bilo hladno ili je nesto trece smetalo.
Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2011 12:17 am

zato sto sam, koliko sam razumeo iz tekstova, zakljucio da psu treba odvojen prostor, njegov kitak, gde bi se povlacio kada bi zeleo da bude sam, ali i gde bi isto tako provodio vreme kada nema nikoga kod kuce, i dalje ne razumem kako je humanije drzati psa u kavezu gde ne moze da se okrene od drzanja psa u 2 kvadrata kakva god bila Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2011 2:15 am

pa, bigl je pas copora, pa on uvijek voli bit u coporu. Lino bi poludio da cijelu noc spava sam, daleko od nas, mora nas barem cut iz druge sobe.
Gle soba je ok rijesenje,ako je povremeno, ali kao sto sam vec rekla bigl voli drustvo, poludit ce ako bude jako dugo odvojen od svih i zatvoren u sobi.
Nemoj da te preplase stvari koje si procitao u temi kada bigl ostane sam kod kuce, jer to su neke stvari koje svaki vlasnik psa mora proc, trebaju se rano sankcionirati i kasnije ces moc bit 100% siguran da nece nikakvu stetu napravit.
Linu koliko god vjerujem da nece nista napravit i dalje ga zatvaram u hodnik, kad ga ostavljam samog, u koji mu donesem jastucic i zdjelicu s vodom, jer voli iskoristit priliku da spava na kaucu ili krevetu, sto je kod nas zabranjeni prostor za njega (dobro osim ponekad kad stavim prekrivac, a on me tako lijepo zamoli da ga ne mogu odbit-al to su rijetke situacije XD)
...btw po meni je kavez i soba isto, ako pas boravi dugo vremena sam u njemu, jedina je razlika sto ima vise svjetlosti u kavezu nego u sobi. Recimo Lino prezire bilokakve kaveze (mislim na one transportere) iako smo mu kupili onaj najveci gdje su komotno jednom prilikom spavala 2 staforda, a uspio se ugurati i treci, jer je jednostavno naviko malo spavat, pa se dic i prebacit na drugi kraj sobe pa tamo spavat, ugl voli mjesecarit. XD
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2011 10:02 am

Doli je pravila štetu samo dok je bila mala, ali ništa značajno. Kad god je ostajala, ili ostaje sama, ceo stan joj je na raspolaganju i sve je OK.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2011 10:09 am

I Niva, ona uglavnom spava dok je sama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2011 11:59 am

I Dika spava kad je sam
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2011 3:25 pm

Hm, mislim da psima ne treba "njihov kutak", kao sto je Lino rekla pas, a bigl pogotovo, mora biti clan copora, to im je u genima. Moji psi zive u stanu samnom, i ja cesto ne mogu ni u kupatilo da odem a da me neko od njih ne prati (uglavnom retriver, to radi vec 6 godina), a Rona moze da bude sama, ali ce pre da izabere drustvo. Dakle kutak za tvog psa moze da bude i prostirka u tvojoj sobi, ali mu je bitno da se ne oseca sam.
Ja bih pre preporucila da se soba prvo pripremi za psa (kablovi se sklone, bitne stvari podignu visoko, ili sklone, itd.), pa da kad treba da ostane sam, tj kad znate da cete ici negde, date mu da jede, igrate se sa njim nekih pola sata, ako je dovoljno veliki izvedete ga u setnju, i pre nego sto odete date mu neku grickalicu. Mislim da onda ne bi napravio stetu, ili eventualno vrlo malu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)   Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Beagle (kupovina,odrzavanje,saveti,itd)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Tina iz Uzica
» Beagle-Serbia
» Beagle in the house

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: oglasi-
Skoči na: