moj bigl

bigl

PrijemPrijem  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  Pristupi  

Delite | 

Ovo me je rasplakalo.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Anja..
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 979
Godina : 20
Datum upisa : 11.02.2011

PočaljiNaslov: Ovo me je rasplakalo.....   Sub Feb 26, 2011 1:25 am

Kad sam bila štene, zabavljala sam te svojim trikovima i nasmijavale te. Nazivao si me svojim detetom i unatoč beskrajnim parima ižvakanih cipela i nekoliko uništenih jastuka, postala sam tvoj najbolji prijatelj.

Kad god sam bila "zlocesta", pretio si mi prstom i pitao si me "Kako si mogla?" – ali onda si odustao od svoje strogosti i svalio me na leđa te češkao moj trbuh. Moje razaranje kuće trajalo je nešto duže nego što se očekivalo, jer si ti bio strašno zaposlen, ali na tome smo radili skupa. Sećam se noći kad smo se mazili u krevetu kad sam slušao sve tvoje ispovesti i tajne snove, a ja sam verovala da život ne može biti savršeniji nego što jeste. Išli smo u dugačke šetnje i trčali po parku, vozili se autom, išli na sladoled (ja sam dobivala samo kornet jer je "sladoled štetan za pse", kako si ti to rekao), leškarila beskrajno dugo na suncu, čekajući kraj dana i trenutak kad ćeš doći kući. Polako, počeo si sve više vremena posvećivati svome poslu i karijeri, a više vremena si provodio tražeći svog ljudskog partnera. Ja sam strpljivo čekala, tešila te svaki put kada ti je srce bilo slomljeno i kada si se razočarao, nikada nisam prigovarala tvojim lošim odlukama, skakala sam od radosti kad si dolazio kući ili kada si se zaljubio. Ona, sada tvoja žena, nije bila "ljubitelj pasa" - ipak sam je srdačno primila u naš dom, pokušala joj pokazati da je volim i slušala sam je. Bila sam sretna jer si i ti bio sretan. Onda su došle ljudske bebe i ja sam s tobom delila tvoje ushićenje. Bila sam očarana njihovom roza bojom, njihovim mirisom i želela sam se brinuti za njih poput majke. Jedino ste se ti i ona bojali da ću ih povrediti, tako da sam većinu vremena provodila proerana u drugoj sobi ili u kućici za pse.

Oh, kako sam ih želela voleti, postala sam "zatočenik ljubavi".

Kako su odrastali, ja sam postajala njihov prijatelj. Držali su se za moje krzno i podizali se na klimavim nogama, gurali svoje prste u moje oko, istraživali moje uši i ljubili me u nos. Volela sam sve na njima kao i njihov dodir - jer je tvoj dodir postao tako redak - i bila bih dala svoj život da ih obranim, ako treba.

Usunjala bih se u njihove krevete i slušala njihove brige i tajne snove, a zajedno bismo iščekivali zvuk tvog auta kako se parkira u dvorištu. Nekada, kada bi te ljudi pitali imaš li psa, vadio bi moju sliku iz novčanika i pričao priče o meni. Ovih zadnjih par godina, tvoj odgovor bi bio potvrdan, nakon čega bi nastojao promijenili temu. Od "tvog psa" postala sam "samo pas", a ti si mi zamerao sav novac koji se trošio na mene. Sada imaš priliku za novi posao u drugome gradu i ti i oni ćete se preseliti u stan u kojemu nije dozvoljeno držanje kućnih ljubimaca. Doneo si pravu odluku za sebe i svoju "porodicu'', ali nekada sam i ja bila ta tvoja porodica. Bila sam uzbuđena kad smo krenuli autom, ali uzbuđenje je splasnulo kad smo došli do azila za životinje. Zaudaralo je na pse i mačke, na strah i beznađe. Ispunio si sve obrasce i rekao "znam da ćete joj pronaći krasan dom". Napravili su grimasu i uputili ti bolan pogled. Oni razumiju kakve su šanse za sredovječnog psa, čak i onoga s papirima. Morao si otrgnuti ogrlicu iz ruku svog sina, dok je on viknuo "Nemoj tata! Molim te nemoj im dati da odvedu mog psa!" A ja sam bila zabrinuta za njega, mislila sam kakvu je pouku od tebe izvukao o prijateljstvu i vernosti, o ljubavi i odgovornosti i o poštovanju prema svemu što je živo. Potapšao si me po glavi za rastanak, izbegavajući mi pogledati u oči, te pristojno odbio poneti sa sobom ogrlicu i povodac. Imao si rok koji si morao ispoštovati na poslu, a sada sam ja dobila rok. Nakon što si otišao, dve ljubazne gospođe rekle su da si verojatno mesecima znao da ćeš se preseliti, ali nisi učinio ništa da mi pronađeš drugi dom. Kimale su glavom u neverici i pitale se "Kako je mogao?" U azilu nam pružaju onoliko nežnosti i pažnje koliko im dopuštaju njihove obveze. Naravno, hrane nas redovito, ali ja sam već odavno izgubila apetit. Isprva, kad god je neko prošao pored mog kaveza, ja sam potrčala napred, u nadi da si to ti - da si se predomislio - da je ovo sve samo ružan san... ili sam se nadala da će neko doći, neko kome je stalo, neto ko će me spasili. Kada sam shvatila da se ne mogu natjecati sa živahnošću štenaca koji su, nesvesni svoje sudbine, plenili svačiju pažnju, povukla sam se u dno kaveza i čekala. Čula sam njene korake dok je dolazila po mene na kraju dana i kaskala sam duž hodnika za njom do izdvojene sobe. Zadivljujuće tihe sobe.

Stavila me na sto, počeškala po ušima i rekla da se ne brinem. Srce mi je snažno tuklo u iščekivanju onoga što će doći, ali obuzeo me i osećaj olakšanja. Zatočeniku ljubavi istekli su dani. Kako je to u mojoj prirodi, više sam se brinula za nju. Teret koji nosi pretežak je za nju, to sam znala jednako kao što sam znala svaku tvoju promenu raspoloženja. Nežno je stavila podvez oko moje prednje noge dok joj je suza klizila niz obraz. Polizala sam joj ruku onako kako sam tebe obino tešila pre nekoliko godina. Stručno je stavila iglu u moju venu. Kad sam osetila ubod i hladnu tekućinu koja je kolala kroz moje telo, pospano sam legla, pogledala u njene nežne oči i prošaptala "Kako možeš?" Možda zato što razume moj pseći govor, rekla mi je "Oprosti". Zagrlila me i žustro obasnila da je njen posao pobrinuti se da odem na bolje mesto, gde me niko neće ignorisati, zlostavljati ili napustiti i gde neću biti prepuštena samoj sebi - mesto ljubavi i svetla, toliko različito od ovog zemaljskog. I sa poslednjom snagom, pokušala sam joj objasniti da moje "Kako možeš?" nije bilo upućeno njoj. Mislila sam na tebe, svog Voljenog Gazdu. Na tebe ću misliti i čekati te zauvek. Želim da ti i drugi u tvom životu nastave pokazivati ovoliko odanosti.

Sad Postoji i video na ovu temu:
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
stefani
bigl-manijak
bigl-manijak

Broj poruka : 325
Datum upisa : 30.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Sre Mar 02, 2011 10:46 pm

i mene.mada mi je poznat ovaj snimak
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jun 17, 2011 10:42 am

Mozda ste gledali raniji video iz ove serije, ovo je nastavak od 8. juna ove godine: biglovi koji su citav zivot proveli u kavezima laboratorija gdje su na njima vrseni eksperimenti sada su oslobodjeni, i evo njihovih prvih koraka na slobodi:

http://www.youtube.com/watch?v=zLZMxRP_F5w
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jun 17, 2011 11:23 am

Nisu svi biglici srecnici kao ovi nasi No

Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jun 17, 2011 12:50 pm

Koja tuga, stvarno! A svi su mi tako slatki! Nadam se da ce brzo naci vlasnike koji ce da ih vole.

PS: Jedan usvojen, osam jos ceka.
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jun 17, 2011 1:02 pm

Ljudi su najvece zveri..Cast izuzecima..
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jun 17, 2011 3:06 pm

I mene je rasplakalo, strasno.....
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jun 17, 2011 7:25 pm

Tabasko the Dika ::

Nazalost No
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.nivaodprogara.weebly.com
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 1666
Godina : 41
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jun 17, 2011 8:13 pm

Niva ::

Nazalost No
svi bi oni trebali da budu srecni,ali nazalost ima zlih ljudi kojima nista nije vazno u zivotu,,,,,ja bih njih sve u kavez pa bi na njima vrsio ispitivanja
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://biglddans.weebly.com
snoopy
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 1445
Godina : 44
Datum upisa : 25.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jun 17, 2011 8:50 pm

Svi već znamo da se biglići koriste za razna ispitivanja Evil or Very Mad i naravno većina osuđuje takve postupke, ja stvarno ne znam ko može i da pomisli na tako nešto.
Ovakvi pogledi zaslužuju samo bezgraničnu ljubav i pažnju!
Nazad na vrh Ići dole
stefani
bigl-manijak
bigl-manijak

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Sub Jun 18, 2011 9:44 am

ponekad stvarno požalim što sam dio današnje civilizacije na koju nimalo nisam ponosan.niukom pogledu....
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Sub Jun 18, 2011 2:08 pm

[quote="stefani"]ponekad stvarno požalim što sam dio današnje civilizacije na koju nimalo nisam ponosan.niukom pogledu....[/quote]

Slazem se, nismo se bas pokazali...

Nazad na vrh Ići dole
stefani
bigl-manijak
bigl-manijak

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Sub Jun 18, 2011 10:37 pm

stefani ::
ponekad stvarno požalim što sam dio današnje civilizacije na koju nimalo nisam ponosan.niukom pogledu....

Slazem se, nismo se bas pokazali...

da tako je.umjesto da težimo ka tome da budemo bolji od sebe.mi težimo da budemo bolji od drugih.sa jedne strane gazimo ljudska prava,pa ih štitimo animalnim,pa opet tako u krug.biće bolje,nadam se
Nazad na vrh Ići dole
Ari
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac

Broj poruka : 167
Godina : 34
Datum upisa : 24.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jul 01, 2011 1:12 pm

Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 5492
Datum upisa : 01.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jul 01, 2011 1:16 pm

"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://sanja.ivana@sezampro.yu
Ari
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac

Broj poruka : 167
Godina : 34
Datum upisa : 24.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jul 01, 2011 1:32 pm

Stanari zgrade u kojoj je Srećko živeo, u beogradskom naselju Zvezdara, tvrde da je on ceo svoj život proveo na terasi i da nije imao ni osnovne uslove za život.
Ne znam sta da mislim stvarno, zasto ga niko nije prijavio,i da ga je neko prijavio verovatno nista ne bi ni bilo Crying or Very sad
Ne razumem da neko uzme bigla,bilo kog psa, da bi ga drzao na terasi Evil or Very Mad ,
Kud sam procitala ovo
Sad
Vazno da nas komunalna policija maltretira po tasmajdanu ,da li je cipovan da li je na povodcu,umesto da idu po prigradskim naseljima gde su psi ceo zivot na lancu duzine pola metra,i da jure ove psihopate sto drze pse na terasi...
strasno...
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 1445
Godina : 44
Datum upisa : 25.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pet Jul 01, 2011 7:25 pm

Užas Evil or Very Mad
A i brate, te komšije su definitivno mogle ranije da kontaktiraju nekog ko bi preuzeo nešto više da spase malog nesrećnika.
Neko je na sajtu ostavio komentar da je Srećko otišao na lepše mesto gde niko više ne može da ga povredi, ali šta će sprečiti ovog monstruma da dođe u posed nekog novog šteneta? Sad
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 1666
Godina : 41
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Sub Jul 02, 2011 2:07 am

sto se tice monstruma evo ja imam zelju da ga sprecim
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://biglddans.weebly.com
Anja..
i'm bigl
i'm bigl

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Sub Jul 02, 2011 2:19 am

snoopy ::
Užas Evil or Very Mad
A i brate, te komšije su definitivno mogle ranije da kontaktiraju nekog ko bi preuzeo nešto više da spase malog nesrećnika.
Neko je na sajtu ostavio komentar da je Srećko otišao na lepše mesto gde niko više ne može da ga povredi, ali šta će sprečiti ovog monstruma da dođe u posed nekog novog šteneta? Sad

I ja se toga plasim pale pale Ajd da je on jedini koji radi te stvari,nego je takvih monstruma mnogo,mnogo...Strasno,stvarno vise nemam reci.Prvo su kerusu Milu hteli da otruju krajem juna,sad ovo... Cuvajte ljudi svoje pse,ne dajte ih nikome!
Nazad na vrh Ići dole
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 3425
Godina : 42
Datum upisa : 02.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Sub Jul 02, 2011 9:17 am

Uzas Shocked

Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pon Jul 04, 2011 12:33 pm

Komentarisala sam na FB ali moram i ovdje... Stvarno sam potresena! Voljela bih da vlasnika strpaju u zatvor, ali kakvo nam je sudstvo nista od toga. Svaki cas neka grozna vijest o zivotinjama. Muka mi je vise od svih tih bolesnika. Sto rece neko, danas pas, a sutra dijete. A taj glupavi stav da "svako gleda svoja posla" je takodje odgovoran za sve sto se desava. Kad se desi ovako neka tragedija onda odjednom svi sve znaju - a cutali do tada. Jadan pas. Sad

PS: Procitajte i ovo: http://www.e-novine.com/drustvo/48784-Sreko-nije-imao-sree.html

Poslednji izmenio Medena dana Pon Jul 04, 2011 12:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pon Jul 04, 2011 12:34 pm

ugrinovacki klan ::
sto se tice monstruma evo ja imam zelju da ga sprecim

I ja, samo da mogu!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pon Jul 04, 2011 2:30 pm

Pa, samo je bio ostao onaj veseli bigleci pogled, koji izgleda, i pored najljucih rana opstaje. Ja ne mogu recima da opisem sta bih napravila od tog kretena koji je ovako nesto uradio jednom plemenitom bicu.

Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl

Broj poruka : 1390
Godina : 22
Datum upisa : 17.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pon Jul 04, 2011 3:53 pm

Pa, samo je bio ostao onaj veseli bigleci pogled, koji izgleda, i pored najljucih rana opstaje. Ja ne mogu recima da opisem sta bih napravila od tog kretena koji je ovako nesto uradio jednom plemenitom bicu.
Sad
Mene samo zanima zasto je ovaj covek uopste nabavio psa. No Joj sto nije kupio rota pa pokusao na njemu ovako da se izivljava. Zavrsio bi u komadima sto i zasluzuje.
Jos mi je vise zao kad pomislim da je pas imao samo 1,5 godinu, znaci poceo je da ga muci kao stene! pale
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   Pon Jul 04, 2011 4:05 pm

Monika ::
Mene samo zanima zasto je ovaj covek uopste nabavio psa. No
To se i ja pitam. I to bigla, morao je jos i platiti za stene. A toliko ljudi zeli bigla... Bolje da ga je pustio na ulicu, nasao bi jadnicak nesto da jede, mozda bi ga neko pronasao i uzeo sebi, ma sve bi bolje nego ovakvo mucenje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ovo me je rasplakalo.....   

Nazad na vrh Ići dole

Ovo me je rasplakalo.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: