moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mala i velika nuzda

Ići dole 
+36
tedibi
-BUzz-
Cofilence
kassia
Natali
Lino
svrco75
Emanuela
jecolinja
Anja..
snoopy
antmari
Lea2006
Tabasko the Dika
Aris
Vasica T
Dika
Rona
Monika
oliva
dusan
Ivana
tatjana
Niva
luce
Ksenija
elmer fudd
Dolly
Medena
pipi
Andrijana
jeca
Janchee
bambucha
Sara
bucki
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
oliva
novajlija
novajlija
oliva


Broj poruka : 26
Godina : 50
Localisation : podgorica
Datum upisa : 30.10.2010

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyČet Nov 11, 2010 8:57 pm

Dreser dolazi svakog dana.Trnutno je posvecen dresuri u kuci,tj. komande-sjedi,mjesto,povecava trjanje komandi svakog dana,i vec sjedi i lezi na mjestu dugo.Slusa i mene,naravno manje,jer dreser ne popusta i ima svoju stav od pocetka.Sto se dresure napolju tice,vec 7 dana je ne pustam bez povodca,da bi imali kontrolu.Prve komande napolju su pored i pokusaji da ako nadje neku staru kost ne damo joj da je uzme.Mada iskreno receno to teze ide ide,za sad ee .Samo polako i uprno.Iskreno receno,sto se piskenja tice,tesko ce ici,mada ponekad nije loshe sto to radi na terasi kad su kishe kao ovih dana.
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyČet Nov 11, 2010 10:02 pm

Jel dreser pokazuje i vama kako da se postavite prema njoj kad on nije tu?
A na koji nacin onda trosi energiju ako ne jurca napolju?
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyPet Nov 12, 2010 4:52 pm

Dika ::
Mi smo Diki odmah ugradili onaj flap u donji deo vrata od terase, non-stop fura kroz njega... mozda to da uradite, a na terasi da stoje novine jos neko vreme.
To smo i mi mislili, ali su nam vrata od terase staklena. aaa
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyPet Nov 12, 2010 5:10 pm

Monika ::
Dika ::
Mi smo Diki odmah ugradili onaj flap u donji deo vrata od terase, non-stop fura kroz njega... mozda to da uradite, a na terasi da stoje novine jos neko vreme.
To smo i mi mislili, ali su nam vrata od terase staklena. aaa

Nisam objasnila. I nasa su bila staklena (dupla vrata), ali smo mi ona spoljasnja odneli kod stolara, da izbije staklo u donjem delu i stavi sperplocu. Onda je u tu sperplocu stavio flap. I tu smo se spasli, jer smo se pre toga zimi smrzavali, vrata su non-stop bila otvorena da bi on izlazio. Dika je odrastao pas, ne piski na terasi, ali iz nekog razloga voli sto puta da udje-izadje kroz ta vrata, tako da je flap spas.

A i ne izgleda ruzno, ili smo se navikli Question
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyPet Nov 12, 2010 11:15 pm

Ne znam da li bi to moglo na nasa vrata. Ideja je super. Videcemo kako cemo.
Samo da ovaj mali nauci da cvili da mu se otvori.
Nazad na vrh Ići dole
oliva
novajlija
novajlija
oliva


Broj poruka : 26
Godina : 50
Localisation : podgorica
Datum upisa : 30.10.2010

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySub Nov 13, 2010 1:01 am

Dreser pokazuje svojim ponasanjem,a mi sjedimo i upijamo,pa probamo posle njega.Svaki put psle njega ona zaspi,jer je ne pusta,nego sat,dva je konstantno dresira,sjedi,mjesto,ne...Onda napravi pauzu i poludi je sa igrackom,vukuci je i bacajuci,pa u sred igre je vrati na mjesto.Sustina je da se moze igrati kad on zeli,ali mora da ide na mjesto kad joj se kaze.Malo surovo zvuci,ali to je dresura.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyPon Nov 15, 2010 12:54 pm

Monika ::
Ne znam da li bi to moglo na nasa vrata. Ideja je super. Videcemo kako cemo.
Samo da ovaj mali nauci da cvili da mu se otvori.

Slikacu kako to kod nas izgleda, pa cu okaciti na ovu stranicu.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyUto Nov 16, 2010 12:39 pm

Evo kako smo mi to uradili. Ova vrata na kojima je flap izgledala su isto kao i ova unutrasnja koja su sva od stakla. Stolar je presekao staklo, ubacio sperplocu ili nesto slicno i u to ugradio flap. To je jedan super izum, jer Dika milion puta dnevno prodje kroz taj flap. Imamo veliku terasu i njemu je to produzetak dnevne sobe:)

Mala i velika nuzda - Page 3 15112010411

Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyUto Nov 16, 2010 2:33 pm

Odlicno je! Stvarno je super uradjeno. Videcemo i mi tako nesto da uradimo. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyUto Nov 16, 2010 4:54 pm

Taj flap tako lepo naleze, ima neku gumu sa svih strana, da ni zimi ne prodire hladnoca kroz njega
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyUto Nov 16, 2010 9:59 pm

Pa on ima svoj VIP ulaz koji samo on može da koristi. Svaka čast Diko RESPECT
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySre Nov 17, 2010 1:00 pm

Da, Dika ti je sav VIP trgtr
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySre Nov 17, 2010 4:54 pm

Pa gde zvezda da nema svoje privatne ulaze? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySre Nov 17, 2010 4:56 pm

A kad se jurimo po kuci, on tacno zna da tu moze da mi smugne, tj, da ja ne mogu za njim. I onda me trijumfalno gleda sa druge strane vrata...
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyČet Nov 18, 2010 4:57 pm

Dika ::
Mi smo Diki odmah ugradili onaj flap u donji deo vrata od terase, non-stop fura kroz njega... mozda to da uradite, a na terasi da stoje novine jos neko vreme.
Ja samo cekam kad ce beba da nam za Medom ispuzi kroz ta vratanca. affraid
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyPet Nov 19, 2010 12:15 pm

Medena ::
Dika ::
Mi smo Diki odmah ugradili onaj flap u donji deo vrata od terase, non-stop fura kroz njega... mozda to da uradite, a na terasi da stoje novine jos neko vreme.
Ja samo cekam kad ce beba da nam za Medom ispuzi kroz ta vratanca. affraid

Veoma moguce i realno sunny
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySre Maj 25, 2011 9:10 am

Moj Aris nece da piski na novinu, nece ni na pelenicu, naprotiv, cim ih vidi ima zelju da ih pocepa... Uspela sam par puta da ga nateram da piski u kupatilu gde treba, medjutim nije dosad nijedanput otisao sam to obavi u kupatilu. Jutros sam ga izvela napolje posle prvog obroka, dva sata smo bili, trpeo je sve vreme, i kakio tek kada smo stigli kuci... pale
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySre Maj 25, 2011 1:03 pm

Normalno ponasanje za stenca - da "cuva" blago dok ne dodje kuci Very Happy ... naucice vremenom
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySre Maj 25, 2011 1:41 pm

Aris ::
Moj Aris nece da piski na novinu, nece ni na pelenicu, naprotiv, cim ih vidi ima zelju da ih pocepa... Uspela sam par puta da ga nateram da piski u kupatilu gde treba, medjutim nije dosad nijedanput otisao sam to obavi u kupatilu. Jutros sam ga izvela napolje posle prvog obroka, dva sata smo bili, trpeo je sve vreme, i kakio tek kada smo stigli kuci... pale
Svi smo to prošli! Bez brige i ta faza će ubrzo proći.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyPet Maj 27, 2011 1:08 am

Aris ::
Moj Aris nece da piski na novinu, nece ni na pelenicu, naprotiv, cim ih vidi ima zelju da ih pocepa... Uspela sam par puta da ga nateram da piski u kupatilu gde treba, medjutim nije dosad nijedanput otisao sam to obavi u kupatilu. Jutros sam ga izvela napolje posle prvog obroka, dva sata smo bili, trpeo je sve vreme, i kakio tek kada smo stigli kuci... pale

Pokušaj da se igraš napolju sa njim, bacaj mu štapiće, trčite, tako će sigurno da obavi sve napolju. Ako samo šetaš sa njim, još ćeš dugo čekati da obavlja nuždu napolju Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySub Jun 25, 2011 9:16 pm

Lava i dalje preferira da piski i kaki na svom peskiricu u kuci. Napolju samo kad vise ne moze da izdrzi. Ona misli da je to super i da tako treba, ali sve vise se opusta napolju, pa se nadam da ce uskoro da nauci.
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptySub Jun 25, 2011 10:10 pm

Ne bih da zvučim neskromno ali Limbo je poslednjih nedelja fenomenalan po ovom pitanju.
U kući tačno zna gde treba (uglavnom još uvek noću po neki put ide da piški), na dvorištu (preko dana) može gde god hoće (bira isključivo travu), a danas je posle 15 dana otišao u "jaslice" (stan mojih roditelja koji su ga čuvali kad smo na poslu) i 3 puta pogodio kao da je svaki dan tamo Smile
Jedini recept je nagradica kad pogodi, a ostalo će doći samo od sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyNed Jun 26, 2011 1:31 am

Bravo!
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyNed Jun 26, 2011 12:20 pm

Moj Aris je jos uvek uzasan po ovom pitanju, sve smo pokusali da ga naucimo, a sada u inat piski i po krevetu kada ga za nesto izgrdim... Tako da su male sanse da ce ikada nauciti da u kuci piski gde treba, novine, pelenicu, sve pocepa i unisti... Valjda ce nauciti da to radi iskljucivo napolju kad krene u setnje, ako ne, stvarno ne znam sta da radim. Moji ukucani vec lude.... ee
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 EmptyNed Jun 26, 2011 8:50 pm

Aris ::
... a sada u inat piski i po krevetu kada ga za nesto izgrdim... ... novine, pelenicu, sve pocepa i unisti... Valjda ce nauciti da to radi iskljucivo napolju kad krene u setnje, ako ne, stvarno ne znam sta da radim. Moji ukucani vec lude.... ee
Sve je ovo većina nas već prošla, nekom je bilo lakše nekom teže (mi smo još svež primer Smile).

Ako smem da kažem a da se niko ne naljuti - ko se odluči za bigla taj je već "lud" tako da ne može da ludi ili poludi Smile
Jedan sekund "mirnoće" briše svaki prethodni nestašluk i tako u krug.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mala i velika nuzda - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala i velika nuzda   Mala i velika nuzda - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mala i velika nuzda
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: